Most łączący Krośniewicką i Łokietka otwarty dla ruchu | targowek.info

Most łączący Krośniewicką i Łokietka otwarty dla ruchu

Praktycznie został zbudowany od nowa.

Remont mostu nad kanałkiem Bródnowskim u zbiegu ulic Krośniewickiej, Łokietka i Samarytanka, trwał od początku marca. W zasadzie to nie był remont, a budowa – przeprawa została całkowicie rozebrana i odtworzona od nowa.

Była to niezbędna inwestycja, gdyż po otwarciu metra na Targówku most znajdzie się w ciągu ulic na trasie planowanego autobusu dowożącego mieszkańców Zacisza do stacji metra Trocka.

Nowy most na Krośniewickiej/Łokietka nie zapisze się w annałach architektury, ale za to wytrzyma nacisk ciężarówek i autobusów, do czego stara zrujnowana przeprawa nie była zdolna.

Co warto podkreślić, remont tego mostu, przeprowadzony za nieco ponad 1 mln zł przez Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty Sp. z o.o., zakończył się bez opóźnień – w planowanym terminie: miał trwać do 30 czerwca 2018 i dokładnie wczoraj został otwarty dla ruchu.

To druga w ostatnim czasie dzielnicowa inwestycja, która została zrealizowana terminowo – co podkreślamy, bo standardem na Targówku są raczej duże opóźnienia publicznych inwestycji.

Inna sprawa, że niedawne terminowe zakończenie remontu bruku na ulicy Lusińskiej zostało zaprzepaszczone przez skandaliczne opóźnienie przebudowy wjazdu tej ulicy w Handlową – w wyniku czego jeden z nielicznych objazdów budowy metra na Targówku został całkowicie zamknięty.

zdjęcie na górze: nowy, otwarty dla ruchu most łączący Krośniewicką i Łokietka – przy okazji na zdjęciu widać zniszczone i zaśmiecone brzegi kanału Bródnowskiego, który tak źle nie wyglądał od lat… /fot. targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “Most łączący Krośniewicką i Łokietka otwarty dla ruchu

 • 1 lipca 2018 o godz. 13:12

  „przeprawa została całkowicie rozebrana i odtworzona od nowa”

  Nie prawda, ponieważ wymieniono tylko ustrój niosący. Podpory (przyczółki) i ściany oporowe pozostały stare. Czy „wytrzymają” obciążenia ciężarówkami czy autobusami tego nikt wiedzieć nie może.

 • 2 lipca 2018 o godz. 08:23

  akurat przyczółki zostały rozebrane do „zdrowego” betonu tak samo ściany oporowe ;)

 • 2 lipca 2018 o godz. 08:33

  Co to znaczy, że przyczółki rozebrano do „zdrowego betonu”? I co dalej? Zachlapano je jakąś zaprawą PCC, żeby nie widać było ubytków? No to na pewno zwiększy ich wytrzymałość. A jak tam z parametrem pull-off dla betonu uzyskanym przy zastosowaniu młotów zamiast metody ciśnieniowej? Ile wyszło MPa?

 • 2 lipca 2018 o godz. 11:59

  Lusińska w pełni przejezdna.

 • 2 lipca 2018 o godz. 15:45

  piszę co widziałem, nie jestem specjalistą. Zakładam, że ktoś spr wytrzymałość betonu w istniejących przyczółkach i rozebrano tyle ile było trzeba, by przyczółki wytrzymały przejazdy autobusów…

 • 4 lipca 2018 o godz. 09:59

  Wprawdzie mieszkam w innej części Targówka, po drugiej stronie Radzymińskiej, ale ja się cieszę, że wybudowano ten mostek taki ładny. Szkoda, tylko, że nie pomyślano o zieleni wokół niego i jakichś trwałych kwiatach. Byłoby to ciekawe widokowo miejsce. Wszystkie dzielnice W-wy, którymi codziennie jeżdżę do pracy na Mokotów ozdabiane są kwiatami i roślinnością, tylko na Targówku jakoś nie mogę dostrzec takiej troski o ładny wygląd… Może włodarze dzielnicy mogli by cos zrobić w tym kierunku, zamiast jakichś paskudnych, niekiedy mocno zniszczonych rzeźb. Park Bródnowski to nie wszystko, moim zdaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.