Remont Łodygowej „zagrożony” – te męczarnie będą trwały jeszcze dłużej

33
Share

Miejscy urzędnicy przyznają, że pełzający remont ulicy Łodygowej może trwać dłużej niż planowano. I zwalają winę m.in. na innych miejskich urzędników.

 

Remontowy bałagan na ulicy Łodygowej trwa już blisko rok – pierwsze wykopy robotnicy rozpoczęli we wrześniu 2017 roku, a główny remont jezdni trwa od marca 2018 r. Prace cały czas się toczą, ale powoli. O półtora miesiąca przeciągnęła się budowa północnej jezdni ulicy od Radzymińskiej do Wolińskiej (miała się zakończyć w maju, udało się na początku lipca), a remont południowej nitki wcale nie idzie szybciej.

Dlaczego to tak długo trwa? Wiemy dzięki odpowiedzi na interpelację lokalnej radnej Katarzyny Górskiej-Manczenko.

Opóźnienie (…) spowodowane jest:
* długim oczekiwaniem na przełączenie przebudowanej sieci gazowej – ustalenie terminu przełączenia sieci gazowej leży w kompetencjach Polskiej Spółki Gazowej,
* nieudostępnieniem przez innogy Stoen Operator sieci energetycznej kolidującej z budowaną drogą celem jej przebudowy (…)
– czytamy w informacji podpisanej przez dyrektor Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych Annę Piotrowską.

Wg dotychczasowych zapewnień urzędników, remont na Łodygowej miał się zakończyć w listopadzie 2018 r. (w sam raz na wybory samorządowe ;) – ale pani dyrektor Piotrowska zastrzega, że to już mało realny termin.

Termin zakończenia kontraktu jest zagrożony z powodu braku możliwości podpisania umowy z innogy Stoen Operator w zakresie usunięcia kolizji urządzeń energetycznych z projektowaną drogą – jak również z powodu opóźnień przygotowania do wykonania robót kanalizacyjnych, którym inwestorem jest MPWiK  (Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji)
– dodaje dyrektor ZMID (Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych).

O ile przedłużą się prace – nie wiadomo. Zapewne wiele będzie zależało od ostrości lub łagodności przyszłej zimy, ale też od zaangażowania hiszpańskiej firmy Balzola, która wygrała przetarg oferując tak niskie stawki, że drogowcy długo przecierali oczy ze zdumienia. Obecnie wygląda na to, że w pełni wyremontowaną Łodygową pojedziemy najwcześniej wiosną 2019 roku.

Nieprzygotowanie i niedogadanie się różnych miejskich spółek w miejskiej inwestycji może dziwić, bo przecież remont Łodygowej był szykowany, planowany, obiecywany i przesuwany przez urzędników oraz władze Warszawy co najmniej od 2008 roku. Czyli czasu na dobre przygotowanie tej inwestycji było aż o wiele za dużo.

Ale przecież to jest Warszawa i to jest Targówek… My tak mamy cały czas.

 

zdjęcie na górze: prace na ulicy Łodygowej / fot. ZMID

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx