Bliski koniec prac na Bartniczej

9
Share

ZDM zapewnia, że roboty skończą się w najbliższych tygodniach.

Widać koniec przebudowy ulicy Bartniczej na Bródnie. Są już nowy chodnik, uporządkowane miejsca parkingowe i zabezpieczenia skrzyżowań przed nielegalnym postojem.

Główną zmianą, którą wprowadzono na Bartniczej, jest wyznaczenie miejsc postojowych na południowej stronie jezdni. Wzdłuż drogi widoczne jest już nowe oznakowanie poziome – powstaje tam ponad 40 miejsc do parkowania. Aby ułatwić dojście do zaparkowanych samochodów, wzdłuż miejsc postojowych dobudowano nowy chodnik, a zieleń wzdłuż tego chodnika zabezpieczono słupkami wygradzającymi.

Nie będzie za to możliwe parkowanie bezpośrednio przy przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach. Będą one zabezpieczone słupkami, a istniejące na przejściach azyle z prefabrykatów zastąpiono kostką betonową.

Równolegle na ul. Bartniczej i Wyszogrodzkiej trwają prace związane z wymianą latarń. Stare żelbetowe latarnie z oprawami sodowymi są zastępowane przez 56 nowych słupów i 97 opraw LED. Będzie też doświetlone przejście dla pieszych na ul. Wyszogrodzkiej, przy Parku Bródnowskim.

„Nowa organizacja poprawi bezpieczeństwo i uporządkuje ruch” – zapewniają urzędnicy z Zarządu Dróg Miejskich. Roboty mają się zakończyć w najbliższych tygodniach.

zdjęcie na górze: nowe miejsca parkingowe na Bartniczej / fot. ZDM

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx