Co się dzieje z blokiem w miejscu dawnej Kanwy? | targowek.info

Co się dzieje z blokiem w miejscu dawnej Kanwy?

Budowa na kilka miesięcy stanęła. Ale – właśnie znowu rusza.

 

Hej, targówek.info, czy wiecie może co się dzieje z inwestycją przy ulicy Ossowskiego (w miejscu Kanwy)? Jakiekolwiek prace na budowie zamarły. Folia ochronna odpada z okien, wandale powoli rozkładają płot na części pierwsze a robotników ani widu, ani słychu – pyta nas czytelnik Tomasz.

Czy wiecie coś na temat budowy osiedla na ulicy Witebskiej przez RSM Praga. Od dłuższego czasu na budowie nikogo nie widać, oraz nic się nie zmienia. Czy firma splajtowała? – pyta czytelnik Arek.

Takich pytań dostaliśmy w ostatnim czasie więcej.

Chodzi o inwestycję w samym sercu Targówka Mieszkaniowego, tuż obok budowanej stacji metra „Targówek”, pomiędzy ulicami Ossowskiego, Witebską i Skargi. Przez kilka dekad w tym miejscu stał Goldbox vel Kanwa – jeden z symboli osiedla i jeden z jego najbrzydszych budynków. Kanwa została zburzona w 2016 roku i na jej miejscu zaczęła się budowa bloku RSM Praga na 92 mieszkania.

Budowa – która ze względu na swoje położenie wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców Targówka – faktycznie na wiosnę zamarła.

Co się dzieje? Sprawdziliśmy u źródła. Spółdzielnia Praga potwierdza, że wiosną na jej inwestycji rzeczywiście pojawiły się perturbacje, ale też zapewnia, że nie ma powodów do niepokoju.

W związku z opieszałością i niedotrzymywaniem terminów przez dotychczasowego Generalnego Wykonawcę – Zarząd RSM „Praga” podjął decyzję o jego zmianie. Po przeanalizowaniu pełnego materiału ofertowego oraz podjęciu decyzji dot. wyboru nowej firmy, w efekcie naszych działań, w połowie lipca br. na teren budowy wszedł nowy Wykonawca – informuje nas Joanna Golecka z RSM Praga.

Czyli – właśnie w tej chwili budowa bloku w miejscu Kanwy/Goldboksa powinna ponownie się rozkręcać.

Zamieszanie na budowie przy ul. Ossowskiego będzie jednak miało wpływ na oddanie do użytkowania budynku. Początkowo zakończenie inwestycji (wtedy nazywanej „Piotra Skargi 54”) planowano na IV kwartał 2018 roku. Teraz Spółdzielnia Praga podaje, że blok (nazywany obecnie „Metro Targówek”) zostanie ukończony w III kwartale 2019 roku.

 

zdjęcie na górze: budowa bloku „Metro Targówek”. Zdjęcie z września 2017 r., jednak od tego czasu na inwestycji zmieniło się niewiele / fot. RSM „Praga”

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

12 komentarzy na temat “Co się dzieje z blokiem w miejscu dawnej Kanwy?

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 08:02

  Widać na zdjęciu że to fuszerka prawa część budynku jest krzywa lewa trochę lepsza nie chciałbym mieszkania w tym budynku !!

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 08:10

  Super zdjęcie. Panorama ?

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 10:54

  Spółdzielcze budynki w tle od lat falują a pojęcie pionu i poziomu jest im prawie nieznane – i co dobrze się w nich mieszka – chyba tak.

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 11:04

  Miejsce jak miejsce nic specjalnego :)
  taki wielki bum bo budują obok metro bo w samym miejscu blokowisko jakich setki. :)

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 12:13

  Najważniejsze że prezes spółdzielni zadowolony,jeden wykonawca odchodzi drugi przychodzi,będzie kasa.

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 15:15

  jak w 2021 bedzie gotowy to bedzie dobrze. taka prawda

 • 10 sierpnia 2018 o godz. 20:52

  Kiedy spółdzielnia zapłaci podwykonawcom dawnego GW?

 • 11 sierpnia 2018 o godz. 08:56

  Tak wyglądają inwestycje budownictwa spółdzielczego. Terminy nie istnieją, jakość przeciętna, a organizacja pracy w spółdzielniach to czysty socjalizm… nigdy więcej…

 • 15 sierpnia 2018 o godz. 18:03

  Najważniejszy jest jednak status gruntu pod tą inwestycją.
  Umowa wieczystego użytkowania została podpisana na pawilon handlowy w 1996 roku i mam spore wątpliwości co do jej prawidłowego podpisania. Ale to niech sąd rozsądzi.
  Natomiast umowa jest na 40 lat czyli do 2036 roku!!!!
  Ten kto teraz tam kupuje mieszkanie i bierze na to kredyt niech się poważnie zastanowi, jak w banku chce dostać kredyt np na 40 lat a za 18 kończy się umowa?
  ( to co pisze to wiedza na dzisiaj interesowałem i interesuje się tą sprawą na równi z innymi gruntami miasta Warszawa na Targówku i Warszawie a będącymi nielegalnie w zarządzie spółdzielni).
  Ciekawe co by powiedzieli klienci banków którzy w nich zdeponowali swoje oszczędności na lokatach gdyby się dowiedzieli, że bank ich pieniądze inwestuje w ” toksyczne” kredyty.
  Ja bym na Waszym miejscu i waszych rodzin i znajomych w tym budynku mieszkania nie kupował bo w mojej opinii jest to obarczone wadą prawną.
  Chyba pamiętacie casusy z budowli przy Rondzie Żaba, Borzymowskiej i przy galerii Renova?

 • 16 sierpnia 2018 o godz. 23:15

  Grunty w użytkowaniu wieczystym zostaną przekształcone w prawo własności w 2019 r. z bonifikatą do 60%…

 • 17 sierpnia 2018 o godz. 10:25

  Jeśli były w wieczystym użytkowaniu, bo jeśli sąd stwierdzi że umowy sa nieważne to mieszkańcom należy się zwrot kasy która przez dwadzieścia lat płacili

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 15:13

  rozpoczęto montaż rusztowań do prac związanych z elewacjami.czuwaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.