Ulica Ossowskiego otwarta! | targowek.info

Ulica Ossowskiego otwarta!

Natomiast autobusy komunikacji miejskiej…

Stało się! Po dwóch latach i trzech miesiącach od rozpoczęcia budowy metra na Targówku Mieszkaniowym, pierwsza rozkopana ulica została dzisiaj oddana z powrotem do użytku.

O tym, że otwarcie Ossowskiego jest tuż-tuż pisaliśmy wczoraj z samego rana. Wtedy jeszcze wzdłuż odbudowanej ulicy robotnicy kładli ostatnie płyty chodnikowe i zaczynało się wielkie sprzątanie. Poszło ono szybko – dzisiaj (1 sierpnia 2018) przed godziną 13 zaczęła się kontrola wdrożenia stałej organizacji ruchu. Wyszła ona pozytywnie i około godz. 14 ulica została oficjalnie otwarta dla pieszych i samochodów.

Ossowskiego na tym odcinku nie wygląda jak dawniej – jezdnia jest węższa, chodniki z płyt 50×50 są szersze, zbudowano też fragment stałej ściezki rowerowej. Zielone płoty po obu stronach ulicy dalej jednak odcinają teren budowy stacji metra.

Dokładnie na wysokości przyszłej stacji „Targówek” są przygotowane betonowe przystanki autobusowe – ale na razie nie staną na nich żadne autobusy. Zatoki są zagrodzone, zaś ZTM aktualnie nie planuje żadnych zmianach komunikacji miejskiej na Targówku.

Nieoficjalnie, drobnych korekt w kursowaniu autobusów możemy się spodziewać po wakacjach (we wrześniu) oraz po otwarciu ulicy Trockiej (w listopadzie) – ale prawdziwa rewolucja w komunikacji miejskiej czeka nas po otwarciu metra w 2019 roku.


Ulica Ossowskiego tuż przed oficjalnym otwarciem / fot: targowek.info

Zdjęcie na górze: ul. Ossowskiego odbudowana po 2 latach i 3 miesiącach / fot. Krzysztof, czytelnik targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Ulica Ossowskiego otwarta!

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 15:54

  łałałilaaa

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 21:58

  JAN: skomentuj jakoś pls.

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 22:08

  Wygląda lepiej niż było. Obecnie można omijać autobus (w obu kierunkach), który zatrzyma się na przystanku – nie przeszkadza wysepka. A wysepka na środku zabezpiecza przechodzących pieszych.

 • 1 sierpnia 2018 o godz. 23:31

  Oczywiście standardowo redakcja narzeka. I tylko narzeka. Ta strona powinna się nazywać „targowek.info – tu zaczyna się narzekanie”.

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 00:36

  Co za kretyn tak zwęził obwodnicę, która za chwilę będzie głównym łącznikiem Wincentego z Tykocińską i
  Radzymińską

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 01:46

  @mieszkaniec – liczba pasów się nie zmieniła w stosunku do tego co było przed remontem, więc będzie dokładnie tak samo :) Zmieniła się tylko szerokość pasów i pojawiły się długie wysepki i dodatkowe łuki za nimi. I to akurat bardzo dobrze, bo może to powstrzyma leszczy kompensujących braki w rozwoju intelektualnym lub inne kompleksy paleniem gum na obwodnicy, jak to miało miejsce przed przebudową :):):)

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 06:05

  dokładnie, trochę przeglądałem ten projekt, wprowadzenie takich rozwiązań jak 140 miejsc parkingowych, 4 ronda, dodatkowe przejścia dla pieszych mają na celu spowolnienie, uspokojenie ruchu i bardzo dobrze

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 08:56

  i po co ta ulica wyremontowana jak jeszcze ze 2 razy będzie poprawka?

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 10:39

  kiedy trocka ?

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 10:39

  @jan: no brawo – trzymałeś nas w napięciu ale jest… wreszcie jakiś finezyjny komentarz w sprawie:) PS: Wyremontowali bo deweloperzy nie mogą przecież zacząć budować i sprzedawać apartamentów w nowych budynkach w okolicach stacji metra jeśli ulica jest zamknięta. No a teraz po otwarciu ulicy wreszcie dzielnica będzie się nam mogła rozwijać a będą wreszcie mogli migrować z gorszych do lepszych warunków.

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 11:23

  PO RAZ KOLEJNY SYRENA POWSTAŃCZA NIESŁYSZALNA NA TARGÓWKU

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 14:49

  Odpowiedź dla narzekającego mieszkańca – trudno tę ulicę nazwać obwodnicą bo musiałaby być chyba obwodnicą parku i kilku bloków :) To normalna osiedlowa ulica i ruch ma być spokojny. Właśnie dlatego nie spodziewam się korków, bo janusze prędkości ominą tak niedogodny skrót. Ulica super, aby takich więcej.

 • 2 sierpnia 2018 o godz. 14:56

  Zombie – ano. To konsekwentne używanie określenia MAŁA OBWODNICA jest błędne na wielu poziomach – po pierwsze jak zauważono wyżej, to nie jest ciąg ulic okalających Targówek, a nieco mniejsza wersja tego co mamy na Gocławiu.

  Ten ciąg ulicy nie odciąża ruchu z Centrum osiedla, bo… owo jest tak male że takowego nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.