Wybory 2018: metro na Targówku będzie dłuższe czy SKM stanie częściej? | targowek.info

Wybory 2018: metro na Targówku będzie dłuższe czy SKM stanie częściej?

Główni kandydaci do fotela prezydenta Warszawy składają obietnice na temat wydłużenia II linii metra. Albo zagęszczenia sieci przystanków SKM.

 

Kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi 2018 trwa w najlepsze. Najważniejsi kandydaci na prezydenta Warszawy odbyli już na Targówku parę spotkań z mieszkańcami, lecz poza tym na razie nieszczególnie interesują się naszą dzielnicą.

Pomijając takie kwiatki, jak nazwanie Targówka „miastem” przez Patryka Jakiego i złożenie nieśmiertelnej obietnicy budowy ul. Nowotrockiej przez Rafała Trzaskowskiego (oraz wymijające deklaracje obu na temat budowy mostu i trasy Krasińskiego :/), wyborcze postulaty kandydatów dotykają naszą część Warszawy tylko „przy okazji” ogólnomiejskich obietnic.

Jeden temat jest jednak szczególnie interesujący: budowa kolejnych linii metra w Warszawie i przedłużenie istniejących.

Wczoraj Rafał Trzaskowski (PO) wprost wpisał do swojego programu wyborczego przedłużenie II linii metra na Bródnie do stacji PKP Warszawa-Toruńska.

Dzięki temu II linia nie kończyłaby się w środku wielkiego osiedla bloków, a przy przystanku kolejowym można by zbudować większy węzeł przesiadkowy oraz parking park&ride. Trzaskowski zadeklarował, że ten dodatkowy odcinek II linii metra miałby zostać w całości zbudowany podczas najbliższej kadencji samorządowej, a więc do jesieni 2023 roku.

 

Równocześnie Patryk Jaki (PiS) uzupełnił swój pomysł budowy kolejnych linii metra o zbudowanie odnogi II linii na Białołękę.

Tutaj nie mamy jeszcze szczegółów, ale na nowej mapie „jego” sieci metra została dodana odnoga II linii metra na Targówku – zaczyna się ona pomiędzy stacjami Zacisze oraz Kondratowicza i kieruje na północ na drugą stronę Trasy Toruńskiej (przy której aż się prosi o budowę wielkiego parkingu pakr&ride), a dalej hen na najdalsze pola Białołęki. Równocześnie główna nitka II linii metra u Jakiego dalej kończy się pomiędzy blokami przy Rembielińskiej.

 

Kontrując bardzo kosztowne pomysły rozbudowy metra, Justyna Glusman (Ruchy Miejskie/MJN) niedawno zaproponowała, zamiast nich, dużo tańszą integrację przebiegających przez Warszawę linii kolejowych z transportem publicznym.

Na Targówku proponuje więc nie tylko budowę na trasie do Dworca Wschodniego już planowanej stacji SKM przy ul. Radzymińskiej, lecz tuż obok kolejnej przy Rondzie Żaba. Z kolei na linii kolejowej do Dworca Wileńskiego Glusman obiecuje budowę przystanków Rzeczna (jak rozumiemy przy ul. Rozwadowskiego, na tyłach Obi) i Łodygowa (na granicy Zacisza i Ząbek).

 

Na razie nie udało nam się dopatrzyć żadnych propozycji dla naszej dzielnicy, nie tylko na temat metra i kolei, w postulatach Sławomira Antonika, burmistrza Targówka kandydującego na prezydenta Warszawy z ruchu samorządowego Bezpartyjni. Ale oficjalna kampania wyborcza dopiero się zaczęła i jeszcze jest sporo czasu na festiwal obietnic – lub sensownych projektów.

Wybory 2018 odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku. Natomiast II tura wyborów na prezydenta Warszawy będzie miała miejsce dwa tygodnie później – 4 listopada 2018.

Zaś po 4 listopada przyjdzie czas na weryfikację i realizację obietnic nowego prezydenta stolicy. Z czym, jak wiemy, szczególnie na Targówku były zawsze problemy.

 

zdjęcie na górze: Rafał Trzaskowski, Patryk Jaki, Wybory samorządowe 2018
fot. mat. prasowe/www.trzaskowski.pl/www.jaki.pl/www.um.warszawa.pl

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

56 komentarzy na temat “Wybory 2018: metro na Targówku będzie dłuższe czy SKM stanie częściej?

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 07:22

  „Z czym, jak wiemy, szczególnie na Targówku były zawsze problemy.” Były problemy bo właściwie zawsze ta sama partia/opcja w Warszawie rządziła. Partia niewywiazujaca się z obietnic. Może warto dać szansę innym i sprawdzić czy jednak można mieć ambicje i się z nich wywiązywać.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 08:22

  Porównując propozycje Trzaskowskiego czyli dobudowanie jeszcze jednego odcinka do PKP Toruńska oraz Jakiego czyli zbudowanie odnogi ze stacji Zacisze na Białołękę to jednak ta Trzaskowskiego jest zdecydowanie bardziej realna. Do ostatniej stacji dużo łatwiej dobudować kolejny odcinek. O odnodze wcześniej też myślano, ale potrzebne było do tego odpowiednie zaprojektowanie stacji Zacisze z dodatkowym peronem. Teraz stacja Zacisze i tunel będzie budowany bez tych rozjazdów i dobudowanie później tej odnogi będzie bardzo skomplikowane. Oba warianty dają możliwość bliskiego usytuowania parkingów P&R w pobliżu TT, dojazdowo nie robi to większej różnicy. Natomiast wariant ze stacją przy PKP Toruńska jest dużo bardziej realniejszy i znacznie szybciej możliwy do realizacji. Oczywiście jak Trzaskowski to zaproponował to Jaki nie mógł już tego powielić i musiał zaproponować coś innego. A czy ktokolwiek po wygraniu wyborów zajmie się tym tematem też jest to wątpliwe.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 08:45

  Buchachacha…. kto kupuje te brednie :-)) A, już chyba wiem, ci sami ludzie, którzy kupują w Zakopanem ciupagi z termometrem w sklepie z suwenirami :-)

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 08:57

  Nikt wam tyle nie da ,ile ja wam obiecam !! Gruszki na wierzbie- To na tyle w temacie wybory.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 09:28

  ten debil JAKI byle jaki wybuduje wam metro z OPOLA do WARSZAWY ale pozniej ten polaczek powie ze zabraklo kasy na odcinek metra na targowek

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 09:44

  „pisland60” prezentujesz poziom argumentacji typowy dla zaKODowanego umysłu. Zakładam, że gdybym zarzucił, że zastępca Trzaskowskiego jest gejem to uznałbyś to za dyskryminację. Ze ktoś jest za młody, za stary, czarny itd – to by była dyskryminacja. Ale wypominanie i to w obrażliwy sposób, ze ktoś nie jest rodowitym Warszawiakiem już dyskryminacją nie jest? Urodziłem się w wawie ale nie uważam że czyni mnie to lepszym, albo bardziej przygotowanym do pełnienia jakichkolwiek urzędów. W 1946r Warszawa liczyła mniej niż pół miliona mieszkańców dziś prawie dwa. Pochodzenie jest dla mnie drugorzędne, ważne natomiast czy będzie ko0ntynuacja okradania Warszawiaków z majątku miasta czy nie i czy skorumpowana sitwa urzędników współpracująca z mafią prawników to właściwe elity dla stolicy?

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 09:57

  Pomysł Trzaskowskiego odpowiada mi. Sam o nim wspominałem pod różnymi tu artykułami. To miałoby ręce i nogi z punktu widzenia stworzenia ostatniej stacji w miejscu bardziej przestrzennej z licznymi możliwościami przesiadkowymi.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 10:21

  ja p***dole jaki jest sens szybkiej kolei miejskiej kiedy ma nadziubdziane od cholery przystanków, od tego jest metro, które i tak już się wlecze!

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:13

  Jesli metro będzie dłuższe niz obexnie jestbto w planach to nie będzie miejsca w wagonach jadacych rano do centrum dla mieszkańców Targówka.
  Dlatego glosne NIE. Noech buduja sobie nową nitke.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:32

  Piter gdzieś zgubiłeś ostatnią kadencje. Chodzi mi o to, że na Targówku rządzili INNI, czyli układ Spółdzienia Bródno &Kompany. Wyjątkowe niedojdy i kolesie ,mający na względzie tylko interesy SP Bródno i jego Zarządu.
  Warszawa Warszawą ,ale pomyślmy o tym co bliższe nam, pomyślmy kto i jak ma rządzić Naszą Dzielnicą.
  Potrzebujemy kogoś, kto potrafiłby wyrwać tym z za Wisły więcej, niż ochłapy które nam łaskawie rzucają.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:37

  @Karolina Ban: po pierwsze Twoje obawy są na wyrost, na Młocinach jest wielki węzeł przesiadkowy dla całego Tarchomina, Łomianek i jeszcze kilku podwarszawskich miejscowości i jakoś miejsce dla mieszkańców Bielan, a później Żoliborza się znajduje. Poza tym wolę tłok w metrze niż tysiące samochodów na uliczkach Bródna porzuconych bez ładu i składu.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:42

  TAŚMA TRZASKOWSKIEGO
  -A TO DEBIL SKOŃCZONY

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:57

  GŁOSUJE NA JAKIEGO BO PRZYNAJMNIEJ PRÓBUJE WSADZIĆ TYCH BANDZIORÓW CO KUPILI PÓŁ WARSZAWCY ZA BEZCEN A POTEM WYRZUCALI BIEDNYCH LUDZI , POWSTAŃCÓW ITD.

  A PAN TRZASKOWSKI TO LEWE JĄDRO PANI HGW…

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 11:58

  „Mamonka” – nie zgubiłem ostatniej kadencji. Spółdzielnia rządzi w koalicji z PO. Spółdzielnia wprowadziła 4, a PO 9 radnych.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 12:22

  KAMPANIA PANA ANTONIKA TO SPRZEDAĆ KAŻDY WOLNY SKRAWEK TARGÓWKA POD NOWE OSIEDLE :D i narazie SPEŁNIA SWE OBIETNICE

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 12:25

  Do MJ.
  To widac ze tam nie bywasz. Nie daje rady ani rano ani po 16. Rano jest gigantyczna kolejka i scisk do bramek. Perony zapelnione. I ci z Zoliborz wejdzie ale chyba do 4 metra. Wiekszosc zostaje na perobach i czeka dalej. Wiem bo czasami jade po dziadkow na Mlociny zwby zaprowadzić do lekarza.

  Samochodów nie bedzie. Straż miejska wziela sie za lamiacych przepisy. Dostanie kilka razy mabdat po 100zl to mu sie odechce

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 12:29

  Co za baran napisał ten artykuł cyt. „czy stanie częściej” , tak będzie stał cały czas :)

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 14:03

  Do Janusz
  Caps Lock Ci się wcisnął. Ciekawe wieści masz, leć do prokuratury. Typowa PiSowska mentalność- czerniać wszystkich na około bez argumentów.
  PS. Janusz kradnie jabłka na bazarku przy Rembielińskiej :D

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 14:05

  do mamonka
  Kto lepiej zadba o lewobrzeżną Warszawę niż jej mieszkaniec? Rom z Opola?

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 14:17

  Do Janusza. Co sprzedał do tej pory , podaj choć jeden przykład.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 15:01

  hahaaahaha wiedziałem, że rodzina pana A. się odezwie. A jak nie rodzina to ci co kupili od nieog mieszkania z 50 % zniżką :) Witamy na pokładzie.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 15:59

  Komunista JAN się uaktywnił. Wszyscy wiemy na kogo będziesz głosował- od zawsze w Twoich komentarzach aż biło od fałszywych oskarżeń, pomówień. Tęsknisz za PRL-em i wykradaniem państowych towarów z zakłądu dlatego Rom z Opola jest twoim faworytem.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 16:01

  Nie dla partyjniactwa w Warszawie!

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 18:09

  nudy.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 18:26

  do jan
  To Antonik sprzedaje mieszkania i jeszcze daje zniżki? Muszę iść do niego na wizytę, może coś dostanę w promocji. Tragedia jak komuś brak mózgu. Szkoda gadać. I takie wodorosty też mają prawo głosu- nie ma to jak demokracja :)

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 20:58

  Żaden polityk nie mówi prawdy, każdy opowiada kłamstwa. Wygra ten , który zbierze więcej naiwnych na populizm. Patryk Jaki ma spore szanse większość społeczeństwa to przygłupi naiwni niezaradni obywatele liczące na darmowe prezenty!!! Głosując na PIS sami sobie kopiemy grób.

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 21:53

  Do pawel: bys sie zdziwil sloju kto tak naprawde rzadzi na Targowku. Sm brodno i temu podobne. Ci co maja kase maja wladzd. Zapamietaj to synu marnotrawny. A mieszkanie ktore kupiles po taniosci to zamilcz

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 21:54

  Moze redakcja zainteresuje sie tym co sie dzieje wieczorami w poblizu ratusza? Dzien w dzien wyscigi, palenie gumy itp. Spac sie nie da

 • 23 sierpnia 2018 o godz. 22:36

  drogie lemingi proszę głosujcie na wszystko ale nie na kontynuację złodziejstwa na skalę spotykaną w afryce. Nawet jak zagłosujecie na jakiegoś Śpiewaka, Jakubiaka itd to będzie dobrze.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 00:07

  Drodzy obywatele lepszego sortu fatalnie zauroczeni PRLem bis, głosujcie na wszystko ale nie na nową formę złodziejstwa na skalę niespotykaną nawet w Afryce, gdzie rozdawane są nieistniejące pieniądze a afery zamiatane są pod dywan i gdzie nie ma kontrolisądowej. Nawet jak zagłosujecie na jakiegoś Śpiewaka, Jakubiaka, Trzaskowskiego itd. to będzie dobrze. Nie pozwólcie by byleJAKI kandydat zniszczył Warszawę, tak jak zniszczył jedną z najbogatszych gmin w Polsce sporowadzając ją z pierwszej dziesiątki najbogatszych na 1500 miejsce na liście, jak podają media.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 08:07

  Głosowanie na kogokolwiek z obecnego mainstreamu jest równoważne z tym, że nie chcecie żadnych zmian w tym co się dzieje dookoła… Teraz to kandydaci T i J wam złote góry obiecają a wszyscy wiedzą, że idą z nadania partii i ich zdanie ani obietnice nic nie znaczą.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 09:17

  Ale zaraz, przecież w mieście najwięcej do powiedzenia i tak mają radni , którzy głosują na co mają być wydane pieniądze. Prezydenci i burmistrzowie, właściwie , no właśnie , właściwie od czego są ? No może od wydawania warunków zabudowy , ale tu bardzie Prezydent niż burmistrz. i od czego jeszcze ….?

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 09:31

  KTOŚ MI POWIE? MIESZKAM NA ZACISZU ALE CODZIENNIE RANO SŁYCHAĆ ODGŁOSY POCIĄGÓW, ICH WYCIE, TRĄBIENIE COKOLWIEK. DO WILEŃSKIEGO DALEKO , DO TORUŃSKIEJ TEZ, TO MOŻE BYĆ WILNO? NO MASAKRA JAK SYRENA W SMOLEŃSKU …. Z TEGO FILMIKU O SAMOLOCIE

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 10:11

  Czas iść po popcorn, tylko wspomnieć o polityce, a wszyscy zaraz się kłócą xD

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 10:34

  Podawanie sygnału baczność przez maszynistów, potocznie zwane trąbieniem, ma miejsce przed przejazdami kolejowymi oraz w każdej sytuacji w której maszynista uzna że jest to konieczne do ostrzeżenia kogoś znajdującego się blisko torów. Tak więc to nie przystanek Wilno generuje trąbienie bo z zasady na przystankach takiego sygnału się nie podaje.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 10:48

  @JANUSZU HALO JANUSZ, U MNIE TEŻ SŁCHAĆ POCIĄGI. POWTARZAM, TEŻ SŁYCHAĆ. ODBIÓR!

  @anonim radni to sobie głosują gdzie drzewko a gdzie ławeczka, mostu nie zabrali nam radni tylko urząd miasta na którego czele stoi Prezydent.

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 14:14

  do MAszynista:
  ok dzięki więc gdzie tak trąbią? :/ Czasami 3 razy pod rząd

 • 24 sierpnia 2018 o godz. 14:49

  Jadąc od Wileńskiego trąbi się przed przejazdem przy Kosmowskiej, potem przy Naczelnikowskiej i Bukowieckiej oraz wiele razy między tymi przejazdami bo tam są dziesiątki dzikich przejść przez tory. Więc prewencyjnie trąbi się kiedy widzi się człowieka przy torach, żeby nie mieć potem takiego łazika na sumieniu.

  Do za trzymania pociągu jadącego 100km/h potrzeba 600-700m więc jak zauważymy osobę lub pojazd na torach, szans na zatrzymanie już raczej nie mamy.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 01:11

  Obaj dorwali się do metra jak szczerbaty do suchara!! A nie ma innych problemów???
  Szkoły, przedszkola, zdrowie, kultura, ekologia, starość itd, itd….!!! O tym ani słowa!!! Tylko metro i metro. Niech wezmą łopatki, obalą po pół „metra” i pójdą do piaskownicy. „Jaki” to ma znaczenie, że ktoś kogoś „Trzaskalnie”? Jarek i tak wybory unieważni i da komisarza i jak za Lecha będzie spokój z inwestycjami, a jedyna branża, która ruszy to będzie odlewnia pomników!

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 02:22

  Słuchaj wypowiedzi ( obietnic wyborczych) a nie czepiaj się jednego artykułu… Trzaskowski obiecał na przykład nocnego burmistrza koordynującego i nadzorującego wieczorne imprezy kulturalne oraz wieczorne funkcjonowanie miasta oraz asystenta osób starszych ( w tym funkcja złotej rączki pomagającej starszym) a Jaki obiecał drugą Sofię.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 07:38

  Czarnowidz to taki typowy zakodowany obywatel RP. Wie już co się stanie po wyborach. A jakiś mozliwy pomnik za kilkaset tysięcy jest gorszy niż przekręty na miliardy z kamienicami. Ale po co matematyka jak jest kliniczna nienawiść.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 07:40

  A przepraszam, z czego oni to obiecali, że ze swoich dołożą ? Czy jak? Bo nadal uważam, że prezydent w mieście to raczej mało ma do powiedzenia. Jak radni uchwalą , że metra nie będzie do Tarchomina, to nie będzie i prezydent nie może im się sprzeciwić. To radni decydują na co wydawane są pieniądze. Prezydent , a konkretnie jego urzędnicy , rzeczywiście może zdecydować co wpisze deweloperowi w warunki zabudowy , czy ten będzie mógł budować dwa czy dwadzieścia dwa piętra.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 09:31

  @piter w przyrodzie jest równowaga i po drugiej stronie są typowi fatalnie zauroczeni Jarosławem K. Też wiedzą co się stanie po wyborach, tzn. że będą kraść jak kradli. Tylko zapominają, że partia w kórej się zanurzyli też kradnie a afery z jej udziałem wcale nie są mniejsze. No i po drugie, że jej kandydat już pokazał jak na poziomie lokalnym zniszczyć decyzjami politycznymi jedną z najbogatszych gmin sprowadzając ją na tysiąc pięćset któreśtam miejsce w rankingu.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 13:02

  Kampania potrwa jeszcze 2miesiace,w tym tempie to do wyborów będziemy mieli plany metra do Łodzi.

 • 25 sierpnia 2018 o godz. 21:25

  Jakim trzeba być debilem żeby wierzyć w obietnice wyborcze które przekraczają fantazje z bajek Andersena!!!

  NIKT WAM NIE DA TEGO CO JA WAM OBIECAM!

 • 26 sierpnia 2018 o godz. 14:02

  Kochani Warszawiacy. Głosujcie na mnie. Moje hasło wyborcze brzmi :

  NIKT WAM NIE OBIECA TYLE CO JA.

  Piszcie co chcielibyście, żeby Wam obiecać i ja obiecam.

 • 26 sierpnia 2018 o godz. 22:09

  A ja Wam obiecuję koniec świata !!!!
  Ktoś ma lepszy program?????
  Głosujcie na mnie !!!

  Obiecujcie co chcecie, żadnych sankcji prawnych (ani nawet honorowych) nie ma!!!!!!

  PS> Jak potem coś nie wyjdzie to „zwalę” to na PIS albo PO. ;o))))))))))))))))

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 07:36

  Do obiecujących wszystko komentatorów: jeżeli bylibyście z partii która nie spełniała obietnic to nikt rozsądny nie powinien na was zaglosowac. Jeżeli natomiast z partii która się wywiązała z większości obietnic, to można rozważyć głosowanie jeżeli obiecywane rzeczy nam odpowiadają.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 09:24

  @Piter
  Naiwny jesteś. Żadna partia polityczna nie jest od tego żeby spełniać obietnice wyborcze. Oni ZAWSZE spełniają tylko swoje potrzeby posiadania WŁADZY, czasami zrobią coś dla ludu, jak im to jest po drodze do ich celu.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 09:54

  @piter czyli pozostają tylko kandydaci bezpartyjni, bo w Polsce żadna partia nie spełnia swoich obietnic wyborczych a jeśli już jakąś obietnicę spełni to ze szkodą dla społeczeństwa. Weźmy taki PIS. Obiecał ściągnąć wrak tupolewa i posadzić winnych – nie ściągnął i nie posadził. Obiecał obniżyć wiek emerytalny – obniżył, tylko jak ktoś się zdecyduje pracować krócej to to pieniedzy może starczy mu do 15 każdego miesiąca bo straci w ten sposób olbrzymia część emerytury.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 10:48

  do Maszynista: Dzięki :) No rano to wiadomo ludzie do pracy to dzikimi przejściami chodzą, więc to trąbienie jest bardzo słyszalne.

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 11:04

  Do Anonim: PIS nie obniżył wieku emerytalnego tyko go PRZYWRÓCIŁ do stanu jaki był, a co do emerytur, gdyby nie trzeba było utrzymywać zusowskiej urzędniczej bandy, to ja ze swoją emeryturą mógłbym się po d..e klepać i nie pracować, to raz – OFE – złodziejstwo złodziejstwo i raz jeszcze złodziejstwo (gdzie są moje ciężko zarobione pieniądze – że się tak zapytam?), po trzecie – chory jest system. Pozdrawiam

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 11:55

  Jak by przywrócił, to sytuacja emerytów przechodzących na emeryturę w wieku 60 i 65 lat była taka sama jak przed reformą, a tak nie jest. Przywrócony został bowiem populistycznie sam wiek, ale środki wypłacane 60 i 65 latkom w formie emerytury drastycznie spadły. Nawet PIS bowiem wie, że z pustego to i Salomon nie naleje i że gdzieś trzeba szukać brakujących pieniędzy. Można więc podwyższyć wiek i tak zrobiła PO albo obniżyć emerytury i tak zrobił PIS :)

 • 27 sierpnia 2018 o godz. 12:12

  Gdybym nie musiał płacić na zus i odkładał co miesiąc to co zabierają mi ludzie potocznie zwani „Państwem” na bandę nierobów, to nie potrzebowałbym uwłaczającej ludzkiej godności emerytury od „Państwa”. Jak napisałem system jest chory, nie tylko ten emerytalny (zresztą).

 • 4 września 2018 o godz. 11:59

  Dzisiejsi warszawiacy to banda kłótliwych chamów o rodowodach z Łomzy, Przasnysza i Tłuszcza. Mam nadzieję, że wygra Patryk Jaki i zrobi z wami wszystkimi porządek.

 • 30 września 2018 o godz. 23:56

  @skipas. Dziękujemy za komentarz. W naszym programie znalazł się zakaz przesiedlania do Warszawy z gmin ościennych a tym bardziej z innych części kraju (żeby chamstwo w siłę nie rosło). To jednak wyklucza pana Jaki z udziału w wyborach, bo zakaz musiałby objąć również jego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.