Obok Szpitala Bródnowskiego powstanie klinika Budzik

14
Share

Fundacja „Akogo?” wybuduje specjalistyczną placówkę obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie.

 

„Akogo?” to znana fundacja, założona przez aktorkę Ewę Błaszczyk, zajmująca się opieką i wybudzaniem ze śpiączki dzieci – a teraz także dorosłych po ciężkich urazach mózgu.

Klinika „Budzik” dla dorosłych powstanie na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza, tuż obok Szpitala Bródnowskiego przy ul. Kondratowicza. Właśnie podpisano w tej sprawie list intencyjny.

Samorząd Mazowsza udostępnia grunty, natomiast fundacja deklaruje wybudowanie i wyposażenie
kliniki. Dużym atutem będzie sąsiedztwo Szpitala Bródnowskiego, który deklaruje gotowość zabezpieczenia zaplecza diagnostycznego, laboratoryjnego i rehabilitacyjnego nowo tworzonej kliniki.

Jak dotąd w Warszawie działa tylko klinika „Budzik” dla dzieci , która była pierwszym w Polsce szpitalem dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. Klinika działa przy warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka i dysponuje 15 łóżkami, z pełną infrastrukturą niezbędną do hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej dzieci. Prowadzonej przez fundację Ewy Błaszczyk warszawskiej klinice udało się wybudzić już 49 pacjentów.

Planowany termin oddania kliniki Budzik obok szpitala Bródnowskiego nie jest jeszcze znany – na razie fundacja jest na etapie pozyskiwania sponsorów.

 

Ewa Błaszczyk i marszałek województwa Adam Struzik podpisują list intencyjny z sprawie budowy kliniki „Budzik” dla dorosłych na Bródnie / fot. www.akogo.pl

 

Szpital Bródnowski / fot. archiwum targowek.info

 

Wizualizacja przyszłej Kliniki „Budzik” dla dorosłych / mat. prasowe

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx