Obrazy lekarzy i koncert doktora Kuby Sienkiewicza. Niezwykły wernisaż w DK Zacisze | targowek.info

Obrazy lekarzy i koncert doktora Kuby Sienkiewicza. Niezwykły wernisaż w DK Zacisze

Pomagają chorym, ale mają też inne wielkie talenty. W niedzielę na Zaciszu poznacie lekarzy-artystów.

 

Krystyna Dowgier – specjalista chorób wewnętrznych, Paweł Symonowicz – chirurg urolog, Włodzimierz Cerański – lekarz chirurg, Jakub Sienkiewicz – lekarz neurolog. To cenieni lekarze z długą praktyką i wielkim dorobkiem. Ale nie tylko, gdyż równocześnie są oni artystami.

W najbliższą niedzielę, 23.09.18 o godz. 17:00 w Domu Kultury Zacisze (ul. Blokowa 1) niezwykłe wydarzenie: wernisaż wystawy pt. „Sztuka lekarska”, na których będzie można zobaczyć obrazy trójki z nich oraz wysłuchać recitalu tego czwartego, zapewne najlepiej wam znanego.

Krystyna Dowgier-Malinowska – maluje od sześciu lat w pracowni lekarzy przy Okręgowej Izbie Malarskiej w Warszawie. Wcześniej uczestniczyła w zajęciach pracowni Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i pracowni Liceum Plastycznego na Smoczej. Od 20 lat jest mieszkanką Zacisza i częstym gościem Domu Kultury Zacisze.

Paweł Symonowicz – to wieloletni zastępca ordynatora Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Praskiego w Warszawie. Studiując na wydziale lekarskim Akademii Medycznej  w chwilach wolnych malował obrazy. Swoje prace wystawiał w klubie studenckim „Medyk”. Przez kilka lat jego obrazy zdobiły ten Klub, a obecnie są prezentowane m.in. w Szpitalu Praskim.

Włodzimierz Cerański – jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików i wiceprezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Prowadzi pracownię malarską w Izbie Lekarskiej w Warszawie. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych, w tym charytatywnych, na rzecz hospicjów, szpitali czy Domów Dziecka.

Kuba Sienkiewicz – leczy w Szpitalu Bródnowskim na ul. Kondratowicza i występuje z popularnym zespołem Elektryczne Gitary. Wykonuje piosenkę autorską. Układa muzykę i piosenki do filmów. Współpracuje ze scenami kabaretowo-muzycznymi, Międzynarodowym Festiwalem Bardów OPPA i Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Jak napisaliśmy na początku, wernisaż wystawy i koncert odbędą się w DK Zacisze w niedzielę o godz. 17. Wystawa potrwa do 10 października. Wstęp wolny.

 

źródło: Dom Kultury Zacisze

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Obrazy lekarzy i koncert doktora Kuby Sienkiewicza. Niezwykły wernisaż w DK Zacisze

 • 24 września 2018 o godz. 09:01

  Kuba Sienkiewicz? Hahhaa!!!!! Teraz już wiem dlaczego służba zdrowia osiągnęła poziom g…na, lekarze zajmują się sztuką, a pacjenci czekają latami na zabieg albo godzinami na sorze czy na odebranie telefonu.
  DK Zacisze? Rozpędzić to platfusowe nieróbstwo.

 • 24 września 2018 o godz. 17:52

  Do @Matrix polski : Czyli według ciebie długie oczekiwanie na zabieg, to wina tego, że neurolog Jakub Sienkiewicz ma artystyczne hobby? No, no, trudny przypadek. Tobie to i Hipokrates i Avicenna by nie pomogli.

 • 26 września 2018 o godz. 13:40

  Szkoda słów, miernota intelektualna bez pasji w życiu narzeka, że ktoś poza pracą może się realizować. Ktoś ma trochę więcej talentu to z zazdrości trzeba wbijać szpile, dopiec i zniszczyć. Komuna ciągle żywa w umysłach, przekazywane z pokolenia na pokolenie wieczne narzekanie i wpieprzanie się w cudze życie, bo swoje nie daje satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.