Od wczoraj na Bródnie działa nowe liceum

14
Share

3 września 2018 roku oficjalnie rozpoczęła się nauka w CLXII LO na ul. Turmonckiej.

CLXII (czyli 162.) liceum ogólnokształące mieści się w tym samym budynku, co wygaszane gimnazjum nr 144 i powstała na jego miejscu szkoła podstawowa nr 379 imienia Szarych Szeregów. O staraniach nauczycieli i radnych o jego utworzenie, a potem o ich sukcesie, już pisaliśmy na targowek.info,

Powstanie nowego liceum ma oczywiście związek z ogólnopolską likwidacją gimnazjów. Bródnowskie gimnazjum 144 ma świetną sportową infrastrukturę (m.in. nowoczesną halę sportową, siłownię, bieżnie), wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz dużo sukcesów sportowych. W szkole działa też Młodzieżowy Oddział Ratowniczy.

Dlatego zainaugurowana wczoraj oficjalnie, przy udziale burmistrza Targówka i radnych, szkoła średnia formalnie nazywa się „ogólnokształcąca”, ale ma silny profil sportowy i ratowniczy. Patronat nad klasą o profilu ratowniczym objął Wydział Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Licea z naszej dzielnicy, delikatnie mówiąc, nie walczą o najwyższe miejsca w rankingach warszawskich szkół średnich. Życzymy nowemu ogólniakowi z Turmockiej, żeby to zmienił :)

Siedziba nowego liceum nr 162 na ul. Turmonckiej (i podstawówki, i wygaszanego gimnazjum)

zdjęcie na górze: Facebook/CLXII Liceum Ogólnokształcące/Szkoła Podstawowa nr 379 im. Szarych Szeregów

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx