Szersza Głębocka – to deweloper buduje dojazd do swojego osiedla

28
Share

A dla wszystkich będzie nowe przejście dla pieszych.

 

Może wiecie co to za rozbudowa Głębockiej od skrzyżowania z Malborską. Kawałek nowego pasa, czy wstęp do poszerzenia aż do ronda obok CH Atrium? – zapytał nas nasz czytelnik, pan Konrad.

Już wiemy. Poszerzona jezdnia w pobliżu skrzyżowania ulic Malborskiej i Głębockiej, nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz przejście dla pieszych przez ul. Głębocką, to prace, do których urzędnicy zobligowali firmę Dom Development, dewelopera nowopowstającego osiedla Moderna na Bródnie.

Trwające już poszerzenie jezdni umożliwi dodanie pasów dla osób wjeżdżających i wyjeżdżających z tego osiedla na ulicę Głębocką. Zakres prac obejmuje również wykonanie nowego przejścia dla pieszych przez ulicę Głębocką oraz wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Dom Development wykona także oznakowanie poziome oraz pionowe, zgodne z nową organizacją ruchu, a na koniec zrekultywuje przyległe trawniki.

Budowany dojazd do osiedla Moderna wygląda obecnie tak:

Wkrótce podobna przebudowa czeka nas kilkaset metrów dalej – na ul. św. Wincentego developer Atal będzie budował wjazd na swoje osiedle Nowy Targówek. Tam, oprócz dodatkowych pasów do skrętów na osiedle, będą też światła drogowe.

Niestety, wciąż nie ma śladu po przebudowie ul. Kondratowicza na wysokości osiedla Park Leśny – deweloper został do tego zobowiązany 14 lat temu. Niedawno władze Warszawy poinformowały, że same zbudują sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Kondratowicza i Blokowej i kosztami tej budowy obciąą dewelopera. Stało się niestety dopiero po wypadku, w którym ciężko ranna została 11-letnia dziewczynka.

Wracając do rozbudowy przez dewelopera ul. Głębockiej, przypomnijmy, że w tym rejonie od wczoraj jest też zamknięta dla ruchu ul. Malborska pomiędzy ul. A. Kowalskiego i ul. Głębocką. Te prace nie mają związku z dojazdem dla mieszkańców osiedla Moderna. Utrudnienia związane są z pracami ciepłowniczymi i potrwają do 21 września.

 

wszystkie zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa

28
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx