Tak będzie wyglądało nowe Kino Świt

16
Share

Wkrótce kino przy domu kultury na ul. Wysockiego wkroczy w XXI wiek (choć pozostanie w nim „urok retro”).

 

Kino w bródnowskim domu kultury można było nazwać sympatycznym albo klimatycznym, ale z całą pewnością nie nowoczesnym. Od oddania Domu Kultury „Świt” do użytku w 1958 roku sala widowiskowo-kinowa praktycznie nie była remontowana (jeśli nie liczyć wymiany foteli i bieżących napraw) i w ostatnich latach jej wygląd powodował spore zaskoczenie u młodszej widowni oraz łezkę nostalgii za PRL-em u widowni starszej.

Ale w końcu, po 60 latach, najważniejsza część domu kultury przy ul. Wysockiego została poddana generalnemu remontowi.

Od wakacji kino Świt jest zamknięte, a w środku trwa generalny remont. Wymieniane jest wszystko, łącznie z zerwaniem podłogi i boazerii. Obecnie prace są już bardzo zaawansowane i DK Świt udostępnił wizualizacje, jak sala będzie ostatecznie wyglądać.

Fani „oldskulowego” wyglądu dawnego kina mogą odetchnąć – pozostanie tam, jak to mówią w Świcie, „urok retro”. Jednak sala zostanie wreszcie wyposażona w wentylację i klimatyzację. Widownia zmieni się (wreszcie) z płaskiej w kaskadową. Staną nowe fotele i zainstalowany zostanie (wreszcie) nowoczesny sprzęt kinematograficzny oraz nagłośnieniowy. Wyremontowana będzie też sama scena.

Na wizualizacjach udostępnionych przez DK Świt sala kinowo-widowiskowa wygląda… fajnie.

 

Kiedy otwarcie wyremontowanego kina? Oficjalnej daty jeszcze nie podano. Mówi się jednak o tej jesieni, a nieoficjalnie na otwarcie kina Świt są szanse już w październiku 2018 r.

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx