Grażyna Strzelczak-Batkowska - kandydatka na "Szóstkę" | targowek.info

Grażyna Strzelczak-Batkowska – kandydatka na „Szóstkę”

Bezpartyjna mieszkanka Targówka Mieszkaniowego, która od dawna działa społecznie w naszej dzielnicy – w wyborach do Rady Targówka polecamy Grażynę Strzelczak-Batkowską.

 

GRAŻYNA STRZELCZAK-BATKOWSKA 

kandydatka „na Szóstkę” do Rady Dzielnicy Targówek

okręg Targówek Mieszkaniowy – LISTA 4, POZYCJA 6

 

Nie należę do żadnej partii. Gościnnie kandyduję z listy komitetu Koalicji Obywatelskiej. Od wielu lat z mężem oraz naszymi córkami wspieramy potrzebujących i działamy społecznie. Wolontariat w kilku fundacjach, udział w akcjach prewencyjnych dają radość, satysfakcję i wiarę, że można zmieniać choćby cząstkę świata na lepszą. Pomagam kobietom bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy i odzyskać niezależność finansową. Wspieram osoby starsze w domu opieki. Realizuję projekty na rzecz zdrowia, rozwoju, a także profilaktyki zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Promuję bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Aktywność społeczna jest pasją, którą pragnę podzielić się z Państwem. Dlatego startuję do Rady Dzielnicy Targówek. I gwarantuję zaangażowanie w sprawy samorządu.

Mieszkam na Targówku Mieszkaniowym, wcześniej przez 10 lat mieszkałam na Bródnie, a wychowałam się na starej Pradze. Od młodości byłam zaangażowana w działania społeczne i starałam się dobrze spożytkować moją energię. Przewodnicząca samorządu, w wakacje przewodnicząca kolonii, obozów; mnóstwo wygrywanych konkursów, teatr, sporty i świadectwa z paskiem; a dookoła zawsze ludzie – współpracownicy przyjaciele, sąsiedzi. Nie umiałam żyć inaczej i tak mi zostało.

Dziś za mną kilka kierunków ukończonych studiów, 20 lat pracy w Telewizji Polskiej i jakieś 1000 osób znajomych, z którymi utrzymuję kontakt. W pracy dziennikarskiej nie chciałam zostać w redakcjach rozrywkowych, musiałam działać pro-społecznie, w jakiejś sprawie. Stąd mam na koncie wiele felietonów telewizyjnych i prasowych o charakterze publicystyczno-społecznym; walka o ludzi: słabszych, chorych, potrzebujących, nieporadnych, ale i w sprawach „o coś”: o leki dla wcześniaków, o dzieci z patologicznych rodzin, o kobiety wykluczone, seniorów… i młodzież, którą przestrzegam przed zagrożeniami, a wspieram w ich zdolnościach.

Kocham naukę, sama wciąż się kształcę, ale też edukuję innych: pracowałam 3 lata w szkole z młodzieżą praską, byłam nauczycielką języka angielskiego i wychowawczynią (do dziś mam kontakt z moją klasą: rocznik ’81), 4 lata wykładałam na uczelni wyższej, prowadziłam i cały czas prowadzę szkolenia, jestem coachem.

Spełniałam się jednocześnie na ul. Woronicza i jako mama dwóch wspaniałych córek. Aż przyszedł taki moment w moim życiu zawodowym, kiedy uznałam, że osiągnęłam już wszystko, skoro kolejnym szczeblem kariery menadżerskiej było stworzenie na nowo Biura marketingu i promocji w TVP i stanowisko Dyrektora Marketingu. Czułam, że chcę lepiej służyć ludziom. Stworzyłam własną firmę Evolutio Anika: szkolenia biznesu, wsparcie kobiet na rynku pracy, kampanie społeczne, działania marketingowe, prace dziennikarskie. I równolegle rozpoczęłam prace jako woluntariusz w kilku organizacjach pozarządowych nastawionych na wsparcie słabszych.

Wciąż pragnę rozwijać moje kompetencje społeczne i dzielić się nimi z innymi. Inicjatywami, które realizuję, chcę zarażać działaczy w samorządzie Dzielnicy Targówek i dlatego startuję w tych wyborach.

Nie proponuję w moim programie wyborczym projektów, które jedynie przyciągają uwagę, ale zależą tak naprawdę od głosowania wielu samorządowców – nie ode mnie osobiście. Poprawa komunikacji, rozbudowa szkół, ulic itd. to plany, o które zawalczą przecież wszyscy radni w swoim otoczeniu. Ja, poza zainteresowaniem tymi kwestiami, pragnę koncentrować się na działaniach służących konkretnym lokalnym społecznościom, grupom ludzi, dla których już działam społecznie.

Będę działać na rzecz mojej lokalnej ojczyzny, na rzecz mieszkańców Targówka. Ale tak jak w telewizji łatwiej mi było osiągnąć cele i forsować projekty społeczne, tak wierzę, że z pozycji radnej służy się efektywniej. Nie umieszczam plakatów, nie wieszam billboardów ani dykt na słupach, bo za te pieniądze mogę kupić materiały potrzebne do fundacji, dla naszych beneficjentów. Korzystam głównie z ulotek, które rozdaję osobiście.

Dlatego proszę o pomoc: polecajcie mnie Państwo innym i oczywiście PROSZĘ O PAŃSTWA GŁOS. Gwarantuję, że odwdzięczę się swoją pracą tak, by żyło nam się lepiej na Targówku.

Dzięki Waszej pomocy chcę wdrożyć na Targówku projekty:

 1. Sport i zdrowie dzieci i młodzieży, rozwój klubu DKS Targówek.
 2. Poprawa pozycji kobiet na rynku pracy.
 3. Aktywizacja seniorów, programy dziennego pobytu i opieki.
 4. Zapobieganie zagrożeniom dla dzieci i młodzieży, walka z dopalaczami, narkotykami i przemocą.
 5. Opieka zdrowotna na miarę XXI wieku – przebudowa przychodni przy ul. Remiszewskiej, nowoczesna infrastruktura medyczna.

Dziękuję za Państwa głosy.

Grażyna Strzelczak-Batkowska
okręg nr 2 (Targówek Mieszkaniowy), lista 4, pozycja 6

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY – materiał sfinansowany przez KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

35 komentarzy na temat “Grażyna Strzelczak-Batkowska – kandydatka na „Szóstkę”

 • 14 października 2018 o godz. 07:01

  Wszystko, ok, ale dlaczego ta pani kandyduje z tej listy? Kandydując podpisuje się pod polityką tej partii w Warszawie. Czyli wielomiliardowe przekręty z kamienicami są ok? I ta sitwą urzedniczo-prawnicza która za to odpowiada ma nadal działać?

 • 14 października 2018 o godz. 07:50

  Bezpartyjna TVP.

 • 14 października 2018 o godz. 07:55

  „Nie umieszczam plakatów, nie wieszam billboardów ani dykt na słupach, bo za te pieniądze mogę kupić materiały potrzebne do fundacji, dla naszych beneficjentów.” ładnie to brzmi, ale za pieniądze wydane na artykuł sponsorowany też można kupić materiały potrzebne…..

 • 14 października 2018 o godz. 09:01

  nazywam się Krzysztof strzelczak mieszkam w polczynie zdroju ale urodziłem się w warszawie jak i cala moja rodzina. po ukazaniu się twojego nazwiska, zastanawiam się czy nie jesteśmy rodzina.jako były mieszkaniec Pragi polodnie /marysin/ przyglądam się twojej kandydaturze, pozdrawiam.

 • 14 października 2018 o godz. 09:19

  Tylko dlaczego Pani kandyduje z tej listy klamcow ?

 • 14 października 2018 o godz. 09:20

  Bezpartyja ale z list PO hahha dobre sobie.
  Jeszcze dzialy sie pomylily. Powinno byc to jako reklama a nie artykuł

 • 14 października 2018 o godz. 09:25

  mieszkam tu 35 lat
  1 dks czy gkp oraz jego parkingi trzeba zburzyć i zbudować porządny obiekt
  2 kobiety wolą rodzić niż pracować bo mają z tego emeryture
  3 po to przechodzę niedługo na emeryture aby być nieaktywnym
  4 walka z narkotykami trwa już 100 lat, ale ty wygrasz, prawda?
  5 przebudowa przychodni nic nie da gdy nie ma lekarzy albo dostępu do leczenia

 • 14 października 2018 o godz. 09:27

  Głosujcie na Platformę. Tylko oni mają szansę na większość w Radzie Warszawy. Bez niej pisowskie władze znowu obsadzą stanowiska misiewiczami i innymi przygłupami.

 • 14 października 2018 o godz. 09:36

  Redakcjo. Możecie sprawdzić czy to prawda, że Bartłomiej Misiewicz jest szykowany na burmistrza Targówka?

 • 14 października 2018 o godz. 10:48

  Kierunków studiów kilka skończyć! Po co i kto normalnie pracujący ma na to czas?

 • 14 października 2018 o godz. 10:52

  „Dziś za mną kilka kierunków ukończonych studiów, „
  Bez sensu po co jej te kierunki? Z nudy i braku lepszego zajęcia?

 • 14 października 2018 o godz. 11:53

  Bardzo dobry pomysł – z listy PO ma realną szansę wejść do rady, a równocześnie nie będzie tam partyjnym aparatczykiem jak inni. Poza tym każdy kto nie zaśmieca Targówka swoimi bieda-dyktami zasługuje na poparcie.

 • 14 października 2018 o godz. 14:49

  Czy całą dietę radnej przeznaczy Pani dla potrzebujących?
  Z jakim ugrupowaniem politycznym, którego reprezentanci z pewnością zasiądą w radzie, jest Pani w stanie współpracować?
  Jakie konkretnie kierunki studiów Pani ukończyła – pytanie pod kątem kompetencji do zasiadania w radzie?
  W jaki sposób zamierza Pani wdrożyć swoje projekty, skąd zamierza Pani pozyskać środki na wdrożenie tych projektów? W jaki sposób zasiadanie w radzie dzielnicy miałoby Pani w tym pomóc?

 • 14 października 2018 o godz. 18:44

  Dobre sobie, bezpartyjna. A na plakacie znaczki krzywego Schetyny i kłamczuchy przekupy o jak Polsko brzmiącym nazwisku Labnauer.

 • 14 października 2018 o godz. 20:02

  W PO może nie kłamią i nie kradną aż tak bardzo jak w reżimowej partii, ale różnice są nie wielkie i to obciach startować z ich listy.

 • 14 października 2018 o godz. 20:25

  Dlaczego kandyduję z listy Koalicji Obywatelskiej?Na terenie Targówka, podczas święta ulicy Wincentego, poznałam osoby tworzące listę i to one zaproponowały mi kandydowanie, mimo że nie jestem w strukturach partyjnych. Cieszę się, że doceniono moje aktywności społeczne, to dobry prognostyk do współdziałania. Jestem przekonana co do współpracy z tymi osobami, poznałam ich dorobek na rzecz dzielnicy i kompetencje. Jeśli na listach mogą znaleźć się osoby takie jak ja, czyli BEZPARTYJNE, to uznaję wartość Koalicji Obywatelskiej dla lokalnych społeczności!

 • 14 października 2018 o godz. 20:49

  Zdecydowałam się na jeden artykuł sponsorowany, jeden banner i ulotki, by dotrzeć do Państwa i innych mieszkańców Targówka, poza tym chodzę i rozmawiam z napotkanymi osobami. A że jest to skromna forma, co wcześniej uzasadniłam, stąd proszę o wsparcie. I dziękuję tym, którzy deklarują głosowanie na mnie czy pomoc na mojej drodze wyborczej.

 • 14 października 2018 o godz. 21:03

  Wspieram potrzebujących na wiele sposobów, także materialnie, dzielę się moimi własnymi zasobami. Więc jeśli będzie to dieta radnej, to także i tymi środkami…

 • 14 października 2018 o godz. 21:17

  Jestem otwarta na współpracę z ludźmi bez względu na przynależność polityczną czy każdą inną. Tak pracuję od lat. Rada dzielnicy powinna łączyć wysiłki wszystkich dla dobra tej konkretnej społeczności lokalnej! Zamierzam pracować dla wszystkich mieszkańców i dlatego bliskie są mi wartości reprezentowane przez Koalicję Obywatelską.

 • 14 października 2018 o godz. 22:29

  Ale do kogo ta gadka? Mniej więcej jak Jaki, co też jest od wczoraj czy przedwczoraj „bezpartyjny”. Partie są elementem systemu demokratycznego. Głosowanie w wyborach samorządowych – stety czy niestety – jest głosowaniem na partie, szczególnie w dużych miastach, a w Warszawie to już na pewno będzie to prognostyk co do wyborów krajowych. Jak szanowna pani jest „bezpartyjna”, to proszę startować niezależnie. A prawda jest taka, że pani mandat zależy tylko i wyłącznie od stosunku sił PO-PiS i miejsca na liście. Samorządowców w dużych ośrodkach nikt tak naprawdę nie zna. A kolejna prawda jest taka, że nagle zachciało się pani do polityki, bo źródełko w TVP zostało przykręcone. To co robi PiS z publiczną telewizją jest oczywiście oburzające, ale nie oszukujemy się, że za PO mechanizmy były inne, tyle tylko, że bardziej dyskretne. Za PO pani brała kasę a i za PiS jakoś nie wstyd było brać przez kilka lat. Zresztą co z pani za dziennikarz, skoro „bezpartyjnie” opowiada się pani w partyjnym sporze? Powiedzmy taki Rachoń, były pisowski aparatczyk, jest oczywiście zaprzeczeniem dziennikarstwa, ale w czym w zasadzie pani od niego lepsza? W tym, że Rachoń najpierw był partyjniakiem, a teraz jest „niezależnym dziennikarzem”, a u pani odwrotnie, najpierw była pani obiektywna, a teraz obiektywnie pani startuje pani z list partyjnych? Proszę się zapisać do PO czy Nowoczesnej i nie „ściemniać”, proszę też otwarcie mówić, że przez lata w publicznej TV reprezentowała pani tę filozofię myślenia. Przecież to nie wstyd, nie jest to głupia filozofia, tyle tylko, że pomijając sporą część społeczeństwa. I niestety teraz ta lekceważona przez lata część społeczeństwa pokazała demokracji gest Kozakiewicza, bo z tej licencjonowanej demokracji nic nie miała poza przekazem, że sama sobie winna, bo w odpowiednim momencie nie wsiadła do pociągu. Pani do pociągu TVP wsiadła, teraz konduktor panią wyprosił, ale skoro przez lata jechała pani w luksusowej kuszetce, to proszę teraz nie mówić, że z pani taki zwykły szary i bezpartyjny pasażer. Konduktor jest oczywiście pisowski, bo i TVP opanowana przez tą opcję, ale do zasady postąpił słusznie, bo publiczna TV nie powinna być partyjna, niezależnie czy pisowska czy peowska, a pani tuż po opuszczeniu pociągu pokazuje, że peowska legitymacja pani bliska. I tak dla jasności, będę głosował na Koalicję Obywatelską (choć na pewno nie na panią, bo sama się pani podłożyła tą swoją narracją), ale nie dziwię się, czytając panią, że niektórzy mają dość i choćby z frustracji głosują na PiS.

 • 15 października 2018 o godz. 08:30

  Hej hejtersi naprawdę myślicie , że ktoś się przejmuje Waszym ciągłym bólem d… :)?

 • 15 października 2018 o godz. 09:00

  Nie interesują mnie motywy ani to, że fajni ludzie tworzą listę bo niby dlaczego ma mnie to interesować. Jeżeli przy czyimś nazwisku widzę logo PO lub PIS wiem, że mojego głosu ta osoba nie uświadczy choćby to był i mój kolega.

  Namawiam wszystkich znajomych i rodzinę żeby otworzyli oczy i przestali postrzegać binarnie świat polityki. Nie jesteśmy skazani na te bliźniaki syjamskie które od 12 lat nieudolnie rządzą naszym miastem.

  Sprawdzajcie drodzy państwo na kogo głosujecie, nie dajcie nam tkwić w dotychczasowym marazmie. Powiedzcie nie partyjnym rozgrywkom, powiedzcie tak dobrze zarządzanemu miastu.

 • 15 października 2018 o godz. 09:37

  Hahahaha, chacha…, buahahahaaa… prruuuuu…..
  Zabawne.

 • 15 października 2018 o godz. 11:01

  Zanim przeczytałem nazwisko byłem pewien że to Ewa Drzyzga z TVN :D

 • 15 października 2018 o godz. 19:41

  A ja znam osobiście, od wielu, wielu lat Grażynę i uważam, że gdyby wszystkie startujące w wyborach osoby miały taki power, intelekt, elokwencję i determinację w działaniu wszystkim nam żyłoby się lepiej. Nigdy nie głosowałam na PO wręcz jestem z przeciwnej opcji, tylko ze w wyborach samorządowych głosuje sie na nazwiska a nie na partię. Ważne, żeby to był ktoś z jajami co dla nas coś zrobi a nie pogada a po wyborach usiądzie i rozłoży bezradnie ręce. To nie ona. Ta dziewczyna to rakieta, gdzie diabeł nie moze tam Grażynę poślę.

 • 17 października 2018 o godz. 07:24

  A ja znam od lat HGW i uważam, żeby wszystkie…

 • 17 października 2018 o godz. 10:59

  Czas na zmiany i chętnie w tej zmianie widzę panią!!! Spotkałam wczoraj panią w parku i teraz juz wiem na kogo głosować! Robi pani najmilsze wrażenie na świecie taka uśmiechnięta, nienachalna, piękna
  Ja juz wybrałam to bedzie kandydatka na 6.

 • 17 października 2018 o godz. 11:01

  Anika brawo trzymam kciuki i namawiam znajomych zeby oddali na cuebie głos

 • 17 października 2018 o godz. 11:02

  Super babka!!!

 • 17 października 2018 o godz. 14:08

  Czym więcej tej Pani tym mniejsza chęć na oddanie głosu!

 • 17 października 2018 o godz. 19:37

  Tylko,że wybory do samorządu są proporcjonalne, nie większościowe. Co w praktyce oznacza, że głos oddany na miejsce szóste na liście wzmocni cały komitet wyborczy, ale do Rady wejdzie jedynka i dwójka

 • 19 października 2018 o godz. 13:51

  Do nieświadomych pokroju Anka z Targówka, otóż nie głosujesz na nazwiska, w dalszym ciągu nie ma u nas JOWów, głosujesz na listę czyli de facto na partię i ta Pani wcale nie ma gwarancji, że dostając nawet najwięcej głosów dostanie się Rady Targówka…

 • 19 października 2018 o godz. 14:57

  Kotwica, wprowadzasz w blad! Glos na liste liczy sie do przekroczenia progu 5% i zdobycia wiekszej ilosci mandatow. Ale konkretne mandaty dostaja nazwiska z najwieksza ilosciocia zdobytych glosow na liscie. Wiec – kazdy glos ma znaczenie!

 • 24 października 2018 o godz. 10:51

  No i cytując klasyka w przypadku tej Pani wyszło „…, … i kamieni kupa!”

 • 26 października 2018 o godz. 14:44

  Kiedy Rafał otworzy pierwsze przedszkole i żłobek na Bródnie? Ktoś wie? Musi jakoś w kwietniu zacząć otwierać, by się wyrobić z otwieraniem w tej kadencji.
  A ktoś wie co ze światłami na skrzyżowaniu Kondratowicza i Blokowej? HGW 3 miechy temu była i obiecała….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.