Grażyna Strzelczak-Batkowska – kandydatka na „Szóstkę”

35
Share

Bezpartyjna mieszkanka Targówka Mieszkaniowego, która od dawna działa społecznie w naszej dzielnicy – w wyborach do Rady Targówka polecamy Grażynę Strzelczak-Batkowską.

 

GRAŻYNA STRZELCZAK-BATKOWSKA 

kandydatka „na Szóstkę” do Rady Dzielnicy Targówek

okręg Targówek Mieszkaniowy – LISTA 4, POZYCJA 6

 

Nie należę do żadnej partii. Gościnnie kandyduję z listy komitetu Koalicji Obywatelskiej. Od wielu lat z mężem oraz naszymi córkami wspieramy potrzebujących i działamy społecznie. Wolontariat w kilku fundacjach, udział w akcjach prewencyjnych dają radość, satysfakcję i wiarę, że można zmieniać choćby cząstkę świata na lepszą. Pomagam kobietom bezrobotnym odnaleźć się na rynku pracy i odzyskać niezależność finansową. Wspieram osoby starsze w domu opieki. Realizuję projekty na rzecz zdrowia, rozwoju, a także profilaktyki zagrożeń dla dzieci i młodzieży. Promuję bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Aktywność społeczna jest pasją, którą pragnę podzielić się z Państwem. Dlatego startuję do Rady Dzielnicy Targówek. I gwarantuję zaangażowanie w sprawy samorządu.

Mieszkam na Targówku Mieszkaniowym, wcześniej przez 10 lat mieszkałam na Bródnie, a wychowałam się na starej Pradze. Od młodości byłam zaangażowana w działania społeczne i starałam się dobrze spożytkować moją energię. Przewodnicząca samorządu, w wakacje przewodnicząca kolonii, obozów; mnóstwo wygrywanych konkursów, teatr, sporty i świadectwa z paskiem; a dookoła zawsze ludzie – współpracownicy przyjaciele, sąsiedzi. Nie umiałam żyć inaczej i tak mi zostało.

Dziś za mną kilka kierunków ukończonych studiów, 20 lat pracy w Telewizji Polskiej i jakieś 1000 osób znajomych, z którymi utrzymuję kontakt. W pracy dziennikarskiej nie chciałam zostać w redakcjach rozrywkowych, musiałam działać pro-społecznie, w jakiejś sprawie. Stąd mam na koncie wiele felietonów telewizyjnych i prasowych o charakterze publicystyczno-społecznym; walka o ludzi: słabszych, chorych, potrzebujących, nieporadnych, ale i w sprawach „o coś”: o leki dla wcześniaków, o dzieci z patologicznych rodzin, o kobiety wykluczone, seniorów… i młodzież, którą przestrzegam przed zagrożeniami, a wspieram w ich zdolnościach.

Kocham naukę, sama wciąż się kształcę, ale też edukuję innych: pracowałam 3 lata w szkole z młodzieżą praską, byłam nauczycielką języka angielskiego i wychowawczynią (do dziś mam kontakt z moją klasą: rocznik ’81), 4 lata wykładałam na uczelni wyższej, prowadziłam i cały czas prowadzę szkolenia, jestem coachem.

Spełniałam się jednocześnie na ul. Woronicza i jako mama dwóch wspaniałych córek. Aż przyszedł taki moment w moim życiu zawodowym, kiedy uznałam, że osiągnęłam już wszystko, skoro kolejnym szczeblem kariery menadżerskiej było stworzenie na nowo Biura marketingu i promocji w TVP i stanowisko Dyrektora Marketingu. Czułam, że chcę lepiej służyć ludziom. Stworzyłam własną firmę Evolutio Anika: szkolenia biznesu, wsparcie kobiet na rynku pracy, kampanie społeczne, działania marketingowe, prace dziennikarskie. I równolegle rozpoczęłam prace jako woluntariusz w kilku organizacjach pozarządowych nastawionych na wsparcie słabszych.

Wciąż pragnę rozwijać moje kompetencje społeczne i dzielić się nimi z innymi. Inicjatywami, które realizuję, chcę zarażać działaczy w samorządzie Dzielnicy Targówek i dlatego startuję w tych wyborach.

Nie proponuję w moim programie wyborczym projektów, które jedynie przyciągają uwagę, ale zależą tak naprawdę od głosowania wielu samorządowców – nie ode mnie osobiście. Poprawa komunikacji, rozbudowa szkół, ulic itd. to plany, o które zawalczą przecież wszyscy radni w swoim otoczeniu. Ja, poza zainteresowaniem tymi kwestiami, pragnę koncentrować się na działaniach służących konkretnym lokalnym społecznościom, grupom ludzi, dla których już działam społecznie.

Będę działać na rzecz mojej lokalnej ojczyzny, na rzecz mieszkańców Targówka. Ale tak jak w telewizji łatwiej mi było osiągnąć cele i forsować projekty społeczne, tak wierzę, że z pozycji radnej służy się efektywniej. Nie umieszczam plakatów, nie wieszam billboardów ani dykt na słupach, bo za te pieniądze mogę kupić materiały potrzebne do fundacji, dla naszych beneficjentów. Korzystam głównie z ulotek, które rozdaję osobiście.

Dlatego proszę o pomoc: polecajcie mnie Państwo innym i oczywiście PROSZĘ O PAŃSTWA GŁOS. Gwarantuję, że odwdzięczę się swoją pracą tak, by żyło nam się lepiej na Targówku.

Dzięki Waszej pomocy chcę wdrożyć na Targówku projekty:

  1. Sport i zdrowie dzieci i młodzieży, rozwój klubu DKS Targówek.
  2. Poprawa pozycji kobiet na rynku pracy.
  3. Aktywizacja seniorów, programy dziennego pobytu i opieki.
  4. Zapobieganie zagrożeniom dla dzieci i młodzieży, walka z dopalaczami, narkotykami i przemocą.
  5. Opieka zdrowotna na miarę XXI wieku – przebudowa przychodni przy ul. Remiszewskiej, nowoczesna infrastruktura medyczna.

Dziękuję za Państwa głosy.

Grażyna Strzelczak-Batkowska
okręg nr 2 (Targówek Mieszkaniowy), lista 4, pozycja 6

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY – materiał sfinansowany przez KKW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska

 

 

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx