Przetarg na nową podstawówkę unieważniony! Będzie kolejne opóźnienie w budowie

49
Share

Kolejna porażka samorządu Targówka. Otwarcie szkoły przy Gilarskiej nawet w 2020 roku staje się bardzo mało prawdopodobne.

 

Miało być pięknie, ale wyszło jak zawsze na Targówku. Przetarg na budowę pierwszej od ponad 30 lat publicznej szkoły podstawowej w naszej dzielnicy – na skraju pola PGR, w okolicy ul. Gilarskiej – został właśnie unieważniony.

To oznacza kolejne opóźnienie w tej inwestycji i poważnie stawia pod znakiem zapowiadany przez rządzących Targówkiem obecny termin otwarcia placówki: wrzesień 2020 roku.

Przypomnijmy że planowany przy Gilarskiej (do adres roboczy, będzie zmieniony) kompleks to nie tylko tylko podstawówka, ale też przedszkole, mogące pomieścić łącznie ponad 800 dzieci. Pierwotnie miały być budowane równocześnie, ale w wyniku kolejnych opóźnień inwestycję podzielono na etapy – w pierwszym etapie (na który ogłoszono nieudany przetarg) ma być budowana sama szkoła. Zaś etap II – przedszkole, oraz etap III – sala sportowa, powstaną jeszcze później.

Przetarg na budowę podstawówki przy Gilarskiej został unieważniony, gdyż chociaż zgłosiło się aż ośmiu chętnych do wykonania inwestycji, to wszystkie oferty przewyższyły zaplanowany budżet. Dzielnica z pomocą miasta uzbierała na szkołę 34 mln zł netto (42 mln licząc z VAT-em), a najtańsza oferta w przetargu opiewała na 42,5 mln zł brutto. Niby „tylko” pół miliona za dużo, ale dzielnica nie jest w stanie sama wyasygnować takiej kwoty.

Postępowanie ma zostać wkrótce powtórzone, ale już jest pewne, że budowa szkoły na dawnym polu PGR nie ruszy w tym roku. A przypomnijmy, że zgodnie z początkowymi hucznymi zapowiedziami urzędników i obecnych radnych Targówka, inwestycja miała ruszyć jeszcze w 2017 roku, a szkoła miała zostać otwarta już 1 września 2019 r.

 

zdjęcie na górze: szkoła przy ul. Gilarskiej / wizualizacja UD Targówek

49
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx