W weekend wymiana jezdni na Gilarskiej | targowek.info

W weekend wymiana jezdni na Gilarskiej

Po dwóch miesiącach uciążliwych „robót pobocznych” wreszcie przyszedł czas na nowy asfalt na ul. Gilarskiej.

 

Robotnicy pracują na Gilarskiej od końcówki wakacji, ale przez ten cały czas zajmowali się kładzeniem nowych krawężników, wylewaniem betonowych przystanków i podobnymi pracami. Teraz czas na finalizacji inwestycji prowadzonej przez Urząd dzielnicy Targówek.

Dzisiaj (w piątek 26.10.2018 r.) o godz. 22:00 rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Gilarskiej na odcinku od ul. Rolanda (łącznie ze skrzyżowaniem) do ul. Samarytanka. W ramach planowanych robót zostanie sfrezowana stara nawierzchnia jezdni, ułożona siatka wzmacniająca oraz nowa warstwa ścieralna z trwałej mieszanki SMA wzmacnianej polimerami.

Ulica będzie na tym odcinku zamknięta dla ruchu w obu kierunkach od godz. 22.00 w piątek do godz. 4.00 w poniedziałek 29.10.2018 r. Połączenie z ul. Gilarską stracą uliczki Amarantowa i Pastelowa. Objazd zostanie poprowadzony przez Radzymińską, Młodzieńczą i Codzienną.

Na czas remontu, swoje trasy zmienią autobusy jeżdzące ulicą Gilarską, które pojadą tak:

120: DW. WSCHODNI (KIJOWSKA) – … – al. Solidarności – Radzymińska – Z. Jórskiego – Władysława Łokietka – Krośniewicka – Kościeliska – Radzymińska – Młodzieńcza – L. Kondratowicza – Malborska – … – OLESIN,

512: DW. WILEŃSKI – Wileńska – Targowa – al. Solidarności – … – Codzienna – Rolanda – Rajmunda – KANAŁ BRÓDNOWSKI, powrót: KANAŁ BRÓDNOWSKI – Rajmunda – Lecha – Figara – Codzienna – … – Radzymińska – al. Solidarności – H. Rzeszotarskiej – Wileńska – DW. WILEŃSKI,

N11: DW. CENTRALNY – … – al. Solidarności – Radzymińska – Młodzieńcza – L. Kondratowicza – Malborska – … – OS. DERBY.

Drugi podobny remont czeka Zacisze za dwa tygodnie – wtedy będzie wymieniana nawierzchnia łączącej sie z Gilarską ulicy Jórskiego.

 

zdjęcie na górze: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

38 komentarzy na temat “W weekend wymiana jezdni na Gilarskiej

 • 26 października 2018 o godz. 09:00

  a kiedy zajmiecie się Kościeliską? asfalt został sfrezowany miesiąc temu, żarty sobie robicie

 • 26 października 2018 o godz. 09:06

  No właśnie sfrezowany asfalt, wystajace studzienki – przyciety ostro asfalt wokoł ze mozna zgiac felge, dziury, chyba od tego powinniscie zaczac lub nie robic tego tak wczesnie!!!! Miesiac czasu rozwalona ulica Koscieliska!!!

 • 26 października 2018 o godz. 09:40

  Może dodatkowo zdejmijcie połowę tych progów zwalniających. To jakaś masakra. Postawione na zwykłej ulicy i to bez sensu Rozumiem na osiedlówkach czy w okolicy szkoły czy przedszkola, ale nie w szczerym polu… Jeszcze na Marszałkowskiej i świętokrzyskiej poukładajcie. Macie jakiś układ z gościem od zawieszeń czy co? zdajecie sobie sprawę jak to wpływa na smog? ( hamowanie – syf z klocków, przyspieszanie zaraz po – syf z rury, hałas..)

 • 26 października 2018 o godz. 09:58

  Progi spowalniające niech są, ale niech są na tyle „łagodne”, aby można było po nich przejechać z przepisową prędkością 30km/h bez konieczności zwalniania przy progu do 10km/h. Na odcinku Gilarskiej przy PGR już totalnie przesadzono – można urwać zawieszenie.

 • 26 października 2018 o godz. 11:15

  @WoPo Gilarska to nie jest droga ekspresowa tylko właśnie osiedlowa uliczka, przy której żyją ludzie, przez którą dzieci chodzą do szkoły i chcą do niej dotrzeć. Do póki nie było progów to non stop były wypadki, takie że samochody wpadały na plac zabaw przy przedszkolu. Jakby gamonie stosowali się do ograniczeń to ani progi nie byłby potrzebne ani nie byłoby syfu z klocków. Niestety polaczki-cebulaczki nie mogą pojąć, że po takich ulicach należy jechać 30 km/h i już, a nie 70 z dohamowaniem przed progiem i znów dzida.. No ale polaczek-cebulaczek już tak ma.

  @ chwała racjonalizatorom jadąc 30 km/h można spokojnie i bez urywania kół przejechać..

 • 26 października 2018 o godz. 11:35

  świetna wymiana nie wiem po co …. przecież jak do Getta na polu PGR wszyscy sie wprowadzą to zarówno te ulice jak i Św. Wincentego ( juz teraz jest nieprzejezdna) będa sparaliżowane :)

 • 26 października 2018 o godz. 12:45

  Zgadza się, jest to osiedlowa uliczka ale progi były bardzo łagodne, tak że spokojnie między kołami można było je brać, lekko zwalniając. Takie właśnie powinny być progi, mam nadzieję że wrócą takie same bo to że powinny być na takiej małej uliczce Zacisza, gdzie ruch jest jednak spory nikt chyba nie powinien mieć wątpliwości. Jedynie te koło pola PGR-u, gdzie kręcili sceny do filmu Kler, są nieodpowiednie gdyż niemożna je wziąć między kołami i tam rzeczywiście trzeba wyhamować bo samochód na nich podskakuje. Ale niestety tego kawałka nie będą frezować, więc tu nie ma szans na zmianę.

 • 26 października 2018 o godz. 13:46

  Progi, szykany a do tego słupki i barierki będą w naszym krajobrazie dotąd, dokąd krajanie nie nauczą się jeździć przepisowo (tak jak większość z nich jeździ, po przekroczeniu granicy państwa w którym są znacznie wyższe mandaty niż w naszym kraju) oraz dokąd nie nauczą się parkować (tj. nie ma miejsca parkingowego = nie parkujemy a nie rozjeżdżamy chodniki czy trawniki czy ograniczamy widocznośc dla innych). Faktycznie jednak część modeli progów przed dopuszczeniem do użycia powinna byc lepiej przetestowana (zwłaszcza duża liczba tych prefabrykowanych, które są zbyt mało łagodne). Te z kostki na Gilarsiej or Rolanda do Samarytanki były oakurat bardzo dobre i łagodne (oczywiście jak się umiało w nie dobrze trafić).

 • 26 października 2018 o godz. 14:34

  Pół-progi zwalniające to tylko dla samochodów osobowych i to nie wszystkich, bo ci którzy się spieszą mijają je środkiem. Z kolei autobusy jak trzeba, to grzeją ile się da, bo specjalnie dla nich zostawiono przerwę. Tak wiec dotychczasowe progi,to złudne poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w okolicach skrzyżowania Gilarska- Samarytanka. Tam rzadko kto nadjeżdża od strony Wincentego z przepisową prędkością 30km / godz.
  Aby było naprawdę bezpieczne , progi trzeba dać na całej szerokości jezdni.

 • 26 października 2018 o godz. 15:04

  Asfalt nie był obiecany. Obiecane było 5 linii metra. Ja się pytam, kiedy Rafałek zacznie podawać szczegóły, gdzie i kiedy otwarcie.

 • 26 października 2018 o godz. 15:40

  Mamonka tam nie da się środkiem przejechać bez najeżdżania na progi. Właśnie najłagodniejszą formą jest wzięcie tych progów między kołami i śmieszą mnie ci cwaniaczki, którzy próbują jechać slalomem i brać je środkiem najeżdżając j kołami na próg :) Większość już wie, że trzeba tylko lekko zwolnić i jechać bez omijania. A jakbyś chciała dać je na całą szerokość to trzebaby zlikwidować na niej autobusy, bo ten rozstaw jest właśnie po to aby autobusy mogły tam jeździć. Ale wątpię aby okoliczni mieszkańcy chcieliby likwidacji tam autobusów, a jak mają jeździć to nie mogą potykać się o progi. Zresztą w zawodowych kierowcach dużo łatwiej jest wymóc stosowanie przepisów bo mogą znacznie więcej stracić.

 • 26 października 2018 o godz. 16:31

  Nie cieszcie się. To przygotowania do objazdu budowy metra na Bródnie. Dla samochodów prywatnych ma być zamknięte Wincentego i ruch puszczony Gilarską-Jórskiego do Radzymińskiej.

 • 26 października 2018 o godz. 16:32

  do kolo: taaa zamkniece Wincentego ? człowieku to byś nie z Zacisza nie wyjechał na Radzymińską przez 2-3 godziny .

 • 26 października 2018 o godz. 16:55

  Andżela – eidzę że czujesz pewien niedosyt, że nie wygrał JAKIśtam bezpartyjny kandydat z PIS. On wszakże obiecał cztery linie w dwie kadencje i jeszcze nową dzielnicę nad Wisłą no i życie jak w Dubaju. Temu to możnaby było dokopać rozliczając go z obietnic! Ale byś miała używanie :)

 • 26 października 2018 o godz. 17:20

  Żorż, ale zobacz, Jaki obiecał, wręcz szantażował, że jak przegra, to Warszawa nie dostanie pieniędzy… i spełnia swoją obietnicę dzień po dniu. Jak na razie nic nie dostała. xD

 • 26 października 2018 o godz. 17:43

  Hmmm… Jeśli JAKIś zwykły Opolanin, bez zaplecza partyjnego decyduje o tym czy jakieś miasto dostanie pieniądze czy nie z budżetu centralnego to jak to nazwać???
  Może UKŁAD? Może MAFIA? Dziwne to to…

 • 26 października 2018 o godz. 17:58

  Kolo zamknięcie Wincentego, podobno w godzinach szczytu, to jedna z opcji i wcale nie pewna. Jeżeli zamkną to ruch będzie kierowany głównie Kondratowicza i Młodzieńczą do Radzymińskiej.

 • 26 października 2018 o godz. 18:08

  Młodzieńcza ma być odcięta, więc Gilarska i MTzK zosaje :)

 • 26 października 2018 o godz. 18:34

  kiedy NOWOTROCKA ??? Mam nadzieję że progi wrócą a nowy rodzaj nawierzchni sprawi że będzie chociaż odrobinę ciszej.

 • 26 października 2018 o godz. 20:45

  Koscieliska i Krośniewicka po frezowania to tragedia

  Z tego co wiem juz kilkanaście !!! Flaków w oponach i pokszywionych felg – jakiś prawnik zbiera ludzi i będzie przygotowywał gminie pozew zbiorowy
  Deklaruje 3000 od poszkodowanego – więcej na słupach na ulicach

 • 27 października 2018 o godz. 09:48

  @Anżelika. Jak uwierzyłaś w 5 linii metra, to jesteś głupia. Jak nie wiesz, ze wybory to festiwal pustych obietnic, gdzie można obiecać wszystko i prawie nic nie zostanie zrealizowane. I niezależnie, czy to będzie Rafałek, Patryczek, Jareczek czy Ziutek. Tak więc 5 linii metra NIE BĘDZIE. Jedynie można pomyśleć nad trzecią linią metra.

 • 27 października 2018 o godz. 12:25

  No i przedłużenie 2 linii do Toruńskiej przy PKP co obiecał Trzaskowski. I jest to znacznie rozsądniejsze niż obiecanka Jakiego o rozgałęzieniu na Białołękę co przy obecnie budowanej stacji Zacisze byłoby bardzo trudne technicznie do wykonania. Mam nadzieję że przynajmniej z tej jednej stacji się wywiąże.

 • 27 października 2018 o godz. 15:08

  Czy wiadomo co z przetargiem na projekt Nowotrockiej i z przetargiem na I etap szkoły i przedszkola przy Gilarskiej? Mam nadzieję że progi na Gilarską wrócą po remoncie, chociaż lepsze by było wzniesione przejście dla pieszych przy Rolanda.

 • 27 października 2018 o godz. 23:15

  TO CO SIE DZISIAJ DZIALO TO P A R A L I Ż!!!!!

  Dziekujemy medrcom z zdm i ratuszowi

 • 28 października 2018 o godz. 07:43

  borys
  Dużym autem rzeczywiście nie przejedziesz. Wszystkie maluchy typu TiCO itp.śmiało mieszczą się na środku.
  Pół-progi są celowo po to po to ,aby autobusy nie musiały zwalniać ;-)
  Spóźnione 120 często pruje Gilarską aby nadrobić opóźnienia w rozkładzie. Za spóźnienie kierowca dostaje po kieszeni a mandatu z przekroczenie prędkości na Gilarskiej/Jórskiego nikt mu nie da.

 • 28 października 2018 o godz. 14:17

  Wreszcie będzie porządna nawierzchnia, nowe mocniejsze progi (mogłoby ich być więcej, żeby cieniasy nie mieli szans rozpędzić się między jednym a drugim) i nowe równe chodniki. Na leży się cieszyć a nie wciąż pomstować.

 • 28 października 2018 o godz. 14:19

  Postawić tam fotoradar to szybko zarobi na inne ważne inwestycje w dzielnicy.

 • 28 października 2018 o godz. 14:44

  Jeżeli rzeczywiście Tico się zmieści to nie ma problemu bo ile jest takich Tico, każdy chociaż odrobinę większy od Tico już nie da rady. A prucie 120 to można między bajki włożyć, skoro inni muszą zwalniać to autobus siłą rzeczy też musi zwolnić, bo pusto tam jest rzadko kiedy. A jak nawet by się czasem udało, to na takim odcinku żadne prucie nie pozwoliłoby zaoszczędzić nawet minuty, autobus i tak ma tam zaraz przystanek, więc nawet nie zdążyłby się rozpędzić. Jeżdżę tamtędy często i nigdy nie widziałem tam prującego 120. Raczej jest odwrotnie, wszyscy grzecznie czekają aż autobus ruszy z przystanku, autobus raczej spowalnia przejazd Jurskiego i Gilarską. I nie mandat jest tu najdotkliwszą karą dla takiego kierowcy, jak i nie kara za opóźnienie, tylko konsekwencje utraty pracy, a takie się zdarzały, teraz więc kierowcy wolą już nie przekraczać przepisów, a na pewno nie robią tego na Gilarskiej.

 • 28 października 2018 o godz. 19:03

  Reasumując: więcej dobrej jakości progów i remont będzie można na prawdę uznać za udany. Ponadto zastanowiłbym się nad progami w wymiarze odpowiednim dla autobusów na buspasach. To by ograniczyło ich używanie przez cienkich bolków którzy myślą że jadąc buspasem robią wszystkich w wała. Motocykliści zawsze mogli by je mijać lewą lub prawą stroną.

 • 29 października 2018 o godz. 12:04

  NO NO, Jakiego POgoniliśmy do OPola :). Dzięki wszyscy urzędnicy! Wiecie o co chodzi :D

  A teraz tak szczerze, to z tymi liniami metra to Rafał chyba nie oszukiwał? Chyba ze trzy zacznie budować w tej kadencji?

 • 29 października 2018 o godz. 15:07

  fajnie się jedzie po nowej nalewce no i brak progów :)

 • 29 października 2018 o godz. 15:35

  Zenek – progi będą – modułowe jak na wcześniejszej części przy PGR. :)

 • 30 października 2018 o godz. 09:36

  masakra jakaś

 • 31 października 2018 o godz. 22:23

  No chyba dobrze że progi wracają i że będzie ich więcej. Masakra może być co najwyżej model, bo te spod PGR do najdelikatniejszych nie należą.

 • 2 listopada 2018 o godz. 15:35

  a dlaczego nie skończyli przystanku w stronę ul.Radzymińskiej – stoją barierki zwężenie od tygodnia ????

 • 4 listopada 2018 o godz. 15:44

  I pewnie jeszcze z tydzień, dwa lub trzy takie zwężenie będzie bo to przystanek betonowy, więc technologia wymaga dłuższego czasu wiązania i wysychania. Zawsze przecież tak jest.

 • 4 listopada 2018 o godz. 19:50

  Przy okazji frezowania postanowili zrobić betonowy przystanek, pytanie tylko po co? Na małej uliczce gdzie jeździ tylko jedna linia i tylko krótki autobus. Za tydzień do frezowania idzie Jórskiego, ciekawe czy tam też postanowią zrobić takie przystanki?

 • 4 listopada 2018 o godz. 22:08

  Tak. Betonowa nawierzchnia przystanków ma stopniowo zastępować wszędzie nawierzchnię asfaltową. Po co? Po to, że być może zachwilę przez parę lat będzie tam stawało więcej autobusów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.