100 rozkopanych ulic na 100-lecie odzyskania niepodległości | targowek.info

100 rozkopanych ulic na 100-lecie odzyskania niepodległości

Zerwany asfalt, rozkopane chodniki, dziury, wyrwy, piach, błoto, omijający to wszystko slalomem ludzie i samochody – oraz żadnych widoków na rychłe zakończenie takiej sytuacji. Tak obecnie wyglądają niemal wszystkie prowadzone przez samorząd remonty dróg Targówku.

 

Oczywiście tytuł tego artykułu jest pewną przesadą – urzędnikom nie udało się rozkopać aż stu ulic w naszej dzielnicy. Lecz wystarczy kilka tych, które „remontują” (cudzysłów nieprzypadkowy), żeby skutecznie i długotrwale utrudnić życie tysiącom mieszkańców Targówka.

Zajrzeliśmy na kilka wybranych inwestycji drogowych na Targówku, prowadzonych od wielu miesięcy przez dzielnicowy i stołeczny samorząd. Łączy je bałagan, żółwie tempo, dewastacja terenu, brak rzetelnych informacji oraz olbrzymie problemy okolicznych mieszkańców.

ul. Łodygowa

Sztandarowa porażka stołecznych urzędników i radnych. Generalny remont tej ważnej ulicy był szykowany, planowany, obiecywany i przesuwany przez urzędników co najmniej od 2008 roku. 10 lat przygotowań do jednak na Targówku za mało. Prace toczą się już ponad rok i powinny zakończyć właśnie w listopadzie 2018 roku. Taka data dalej figuruje na stronie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych – lecz od dawna należy ją włożyć między bajki.

Jest cień szansy, że do końca roku 2018 uda się skończyć remont tylko odcinka Łodygowej do ul. Wolińskiej. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że dalsza część Łodygowej (do granicy z Ząbkami) zostanie wyremontowana do maja 2019 roku. Co jednak w żadnym wypadku nie jest pewne.

 

ul. Ossowskiego, Handlowa, Barkocińska i Myszkowska

Umowę na generalną przebudowę ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej, czyli tzw. „obwodnicy” Targówka Mieszkaniowego, podpisywała w obecności dziennikarzy i fotoreporterów sama wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Wiadomo – właśnie rozkręcała się kampania wyborcza, więc władze stolicy niemal codziennie czymś musiały się chwalić.

Ale wybory samorządowe minęły i licznik stanu inwestycji na stronie obwodnica-targowka.pl zatrzymał się na… 88 procentach wykonanych robót przygotowawczych i 12 procentach wykonanych robót drogowych. Oficjalna data zakończenia przebudowy „obwodnicy” Targówka Mieszkaniowego to 15 listopada 2018 r. Czyli pojutrze.

 

ul. Ogińskiego

Nie tak duża ulica jak opisywane powyżej – i nie tak duży remont, prowadzony w dodatku na jej krótkim, kilkusetmetrowym odcinku. Ale bałagan ten sam.

Zorganizowane przez urząd dzielnicy Targówek prace na Ogińskiego toczą się w zółwim tempie od wiosny 2018 roku  – aktualny stan to rozbabrany remont chodników oraz sfrezowana nawierzchnia, która odsłoniła tak wielkie dziury, że samochody muszą omijać je jadąc „pod prąd”. Informacji o terminie położenia nowej nawierzchni i zakończeniu całego remontu nie ma.

 

ul. Kościeliska i Krośniewicka

Podobna sytuacja co na Ogińskiego: trzy miesiące temu sfrezowano na tych dwóch ulicach asfalt i robotnicy praktycznie zniknęli z inwestycji.

Od tego czasu kierowcy jeżdżą po Kościeliskiej i Krośniewickiej slalomem pomiędzy resztkami starej krzywej nawierzchni, łatami odsłoniętego przedwojennego bruku oraz wystającymi „wysepkami” wokół studzienek kanalizacyjnych. Chodzą pogłoski, że nowy asfalt będzie położony pod koniec listopada – ale oficjalnej informacji brak. Ten „remont” także prowadzi urząd dzielnicy.

 

ul. Jórskiego

Światełko nadziei dla rozbabranych dzielnicowych remontów, pokazujące, że każda fatalnie prowadzona inwestycja jednak kiedyś się kończy. Uciążliwe roboty, utrudniające przejazd w obu kierunkach, toczą się na tej ulicy od wakacji, ale wreszcie w najbliższy weekend 16-18 listopada powinny dobiec końca. Na te dni zaplanowano zamknięcie ul. Jórskiego i położenie nowego asfaltu. Jest szansa, że w tak krótkim terminie już niczego nie uda się zawalić.

 

wszystkie zdjęcia wykonaliśmy 11 listopada 2018 roku / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

41 komentarzy na temat “100 rozkopanych ulic na 100-lecie odzyskania niepodległości

 • 13 listopada 2018 o godz. 07:46

  13.11 godzina 7:05 przystanek Żuromińska.
  Jedzie 500 , wsiadan. Stoje w korku i na Rondzie Żaba jestem 7:40. CZY TO JEST NORMALNE? GDZIE SA CI RADNI Z FORUM?

  DNO!!!

 • 13 listopada 2018 o godz. 07:48

  A co z Lusinska? A co z Gilarska?
  Przystanek od miesiaca odgrodzony

 • 13 listopada 2018 o godz. 08:13

  I dlatego ludzie przesiedli się do samochodów i są większe korki.

 • 13 listopada 2018 o godz. 08:53

  Polaki pierwszi do narzekania zawsze xD

 • 13 listopada 2018 o godz. 09:04

  jak nie byloby remontow szum bylby jeszcze wiekszy……..

 • 13 listopada 2018 o godz. 09:08

  do JL: siedz dalej na zasiłku i 500+ leniu

 • 13 listopada 2018 o godz. 09:25

  Czaskowski wam obieca…

 • 13 listopada 2018 o godz. 09:42

  tak jest w całej warszawie i okolicach od 1989 roku, co zrobią to za trzy, cztery lata na nowo………..
  każda inwestycja to niezły profit……

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:04

  No kiedys trzeba to wyremontować. Nie remontuja to zle, remontuja tez zle. Polakowi nie dogodzisz!

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:09

  dziękujemy Pani Prezydent to jest obraz całej stolicy Bemowo właściwie odcięte od reszty chyba za karę

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:12

  Remonty ulic zawsze są uciążliwe i zawsze są potrzebne, ale wytykanie tego, że obecnie się dużo remontuje, w przeddzień Święta 11-listopada, to już propaganda, to angażowanie polityczne Wirtualnej Polski, która bardzo by chciała pokazać obraz Polski rządzonej przez PiS w złym świetle!

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:30

  Sto lat lat temu na Targówku i Bródnie było może kilkanaście wybrukowanych ulic, a remonty, źle i niedobrze. To zapraszam na ulicę Glebocką gdzie nic się nie dzieje od tygodnii. Redakcja była na ulicy Jesiotrowej, tam też jest remont, cóż Targówek Fabryczny jest za daleko?

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:31

  Ludzie nie przesadzajcie, najpierw trzeba trochę rozkopać żeby było lepiej. Lepsze już idzie

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:37

  Zobaczcie jak teraz wygląda Borzymowska róg Dalanowskiej, to jest dopiero cudo drogowe.

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:39

  Ja mam pytanie o remont ulicy Szczepanika, który oczywiście był bardzo potrzebny i chwała, że go wykonano, ale stan w jakim pozostawiono chodniki po tym remoncie jest katastrofalny.
  Czy chodniki w takim stanie pozostaną przez kolejne 10 lat? Czy są jakieś szanse na ich remont/naprawę? Czy nie można było wpisać ich do zakresu prac przy remoncie ulicy?

 • 13 listopada 2018 o godz. 10:43

  Większości mieszkańców stolicy odpowiada istniejący stan więc nie ma co narzekać. Taka jest demokracja.

 • 13 listopada 2018 o godz. 11:25

  zapraszam na ulicę Marsa i Żołnierską!!!

 • 13 listopada 2018 o godz. 11:30

  Czyżby uaktywnili się urzędnicy w stylu: remonty są uciążliwe, nikt nikomu nie godził, najpierw trzeba rozkopać?

  Przecież nie w tym rzecz. Te budowy są na wiele tygodni czy miesięcy porzucane. Coś zaczęte, rozgrzewane i zostawione. Gdzie tu sens? Jednak logika podpowiada, że jak coś się zaczyna, to regularnie się to kończy, aż do zakończenia. Nie ma środków, to zrobić połowę tych remontów, ale od początku do końca. Bo obecnie rozgrzebane miesiącami ulice są bardziej uciążliwe niż pierwotnie. Nie mówiąc już o kosztach. Na Ogińskiego np. przerzucili cała brygadę sprzętu na jeden dzień, w tym maszynę, która jednocześnie zdziera i kładzie asfalt. Wykorzystali tylko funkcję zdzierania, a i tak prędzej czy później tego kolosa trzeba przywieźć z powrotem.

  Trudno to po prostu zrozumieć. Przecież te ekipy pracują cały czas, a ktoś im karze przemieszczać się co chwila z miejsca w miejsce tu rozgrzebać, tam rozgrzebać, a już skończyć nie ma komu.

 • 13 listopada 2018 o godz. 11:39

  nie zawsze zgadzam się z @anu ale tutaj 100% racji, nikt nie narzeka, na to, że remonty są wykonywane tylko na to, że nikt przy nich nie gospodarzy.

  Sytuacja na Łodygowej czy Kościeliskiej to się nadaje do Barei. Przed wyborami kandydaci gotowi byli dywany nam przed nogi kłaść, Jedna Pani radna strasznie hiperaktywna się zrobiła na różnych strona FB przed wyborami, gdy wiadomo, że mandat już ma nagle zaginęła.

  Po co podpisywać umowy z tak odległymi terminami odbiorów które i tak nie są dotrzymywane? Czy te przetargi zawsze wygrywać muszą jakieś Januszexy? Czy tutaj nie powinien się tym zająć jakiś organ ds korupcji? Przecież to się dzieje w koło i w koło.

  Wrzucanie do tej dyskusji komentarzy odnośnie Trzaskowskiego czy HGW tylko świadczy o tym jaki mamy poziom świadomości społeczeństwa odnośnie tego kto jest za co odpowiedzialny…

 • 13 listopada 2018 o godz. 11:41

  Czas siedzenia na ławeczce się skończył. Panie TRZASKOWSKI podwiń Pan rękawy i zabierz się do roboty. Czas leniuchowania się skończył.

 • 13 listopada 2018 o godz. 11:48

  Praga Południe ul. Zagójska była częściowo remontowana dwa lata wstecz położono po prawej stronie nowy chodnik wykonano nowe zatoki, a teraz kopara wszystko to zerwała i po dwóch latach będą układać nowe ciekawe za czyje pieniądze, gdzie odpowiedzialność urzędników.

 • 13 listopada 2018 o godz. 12:31

  Ulice (nie)remontuje miasto.Rząd PiS może co najwyżej odpowiadać za remonty i stan dróg wojewódzkich oraz krajowych.Drogi powiatowe,gminne,osiedlowe itp to wylączna domena i odpowiedzialność samorządu i prezydenta miasta.Ze w Warszawie pod najjaśniejszymi rządami Bufetowej jest bajzel to wiedzą nawet przedszkolaki .ZDM można by dziś rozpędzić na cztery wiatry i by było tylko lepiej.Nawet nie będą mogli zwalić nic na zmianę władzy.To było PO i jest nadal PO.A Piękny Lolo naobiecywał każdemu wszystko.Co do dotrzymania …..to sobie policzcie podwójnie i przestańcie zawracać d###`pę prezydentowi elektowi.On jest od wyższych spraw a nie od jakichś zakichanych ulic.

 • 13 listopada 2018 o godz. 12:43

  Czytam targowek.info bo to dobre źródło wiadomości o naszej dzielnicy, ale ten ton nagłówków i niektórych artykułów jest już czasem męczący. Nie remontują – źle, remontują – też źle. Samo narzekanie poprzeplatane strzępkami faktycznych informacji.

 • 13 listopada 2018 o godz. 12:46

  ale chyba 100 ulic nie rozkopali ? jeśli tak to proszę redakcję o listę 100 rozkopanych ulic na Targówku.

 • 13 listopada 2018 o godz. 12:51

  do warszawianki – Bemowo odcięte od świata? To nie wina Prezydent HGW tylko brak kompetencji obecnego Burmistrza (sympatyzujący z Pis) , który niestety nie potrafi się z nikim porozumieć – czy z ZTM czy Tramwajami Warszawskim. Wszędzie kłótnie i stawianie jakiś dziwnych warunków ze strony urzędu dzielnicy…na szczęście po wyborach się to zmieni Warszawskie – Bemowo ruszy z kopyta!!!

 • 13 listopada 2018 o godz. 13:32

  Jeśli chodzi o „obwodnicę Targówka” to grzebią tak od czerwca, tu coś wykopią, tam coś zakopią, gdzieś położą kilka metrów chodnika. W tym roku praktycznie całe lato, całą jesień była ładna pogoda, bez deszczy, które by uniemożliwiły roboty. Więc nie chodzi o to, że źle „bo się nie remontuje” albo „się remontuje”.
  Tylko źle, że się remontów nie nadzoruje.
  Za tydzień zapowiadają, że może spaść śnieg. Jak sobie wyobrazić odśnieżanie tych pociętych chodników? Będzie masakra. I tak pewnie do lata przyszłego roku, albo dłużej.
  Remonty tak, ale przeprowadzane zgodnie z harmonogramem – na budowę metra nie narzekam, bo idzie szybciej niż w planach.

 • 13 listopada 2018 o godz. 14:43

  Dzisiaj aktualizacja na stronie obwodnica-targowka.pl. Postęp to już 88% i 18% ;). W tym tempie jeszcze 2-3 lata i będzie po remoncie.

 • 13 listopada 2018 o godz. 17:40

  Dorzucę Mleczną: rozbabrany odcinek między Blokową a Rajmunda.

 • 13 listopada 2018 o godz. 17:48

  Ta obwodnica to często zagrożenie, kiedyś ktoś się wywali i połamie przez te ich „zabezpieczenia”… przy przystanku Witebska położyli jakieś płytki chodnikowe z brzegu przy ulicy, potem w ogóle przestali budować dalej, a płytki się obluzowały od ciągłego ruchu, na szczęście jacyś mądrzy ludzie przestawili ogrodzenie, żeby w ogóle było jakieś przejście. Pytanie: czemu nie można po prostu tam tego skończyć, raz a dobrze? Przecież to, co teraz robią jest NIEBEZPIECZNE. Brak zabezpieczonych przejść, a robót nikt nie pilnuje.

 • 13 listopada 2018 o godz. 17:56

  LOL. Naprawdę macie problemy w tej redakcji. Jak by nie było remontów i inwestycji byście narzekali, że ich nie ma. Teraz narzekacie, że są remonty. Chyba po to się robi remonty, żeby w przyszłości było lepiej, nie ?

 • 13 listopada 2018 o godz. 18:28

  lepiej się przejedźcie ulicą Oliwską to zobaczycie jak to jest

 • 13 listopada 2018 o godz. 18:57

  do zniesmaczony. zrób sobie remont w domu, ale tak przez 1,5 roku. rozgrzeb wszystko i tak sobie mieszkaj, dłubiąc coś od czasu do czasu. tylko tak, co by wszystko leżało na środku „chałupy”. ciekawe czy Cię szlag /lub „kobita”/ nie trafi.

 • 13 listopada 2018 o godz. 19:16

  Przedwojenny bruk na Kościeliskiej, Krośniewickiej… widać, że słoiki to pisały :))))))

 • 13 listopada 2018 o godz. 19:19

  Witam kiedy to się skończy ta rozkopana moja ulica DKS Targówek wcale końca nie widać przy bloku zrobili sobie składowisko ziemi ,żwiru nie można nawet okien otworzyć bo musimy ten smród wąchać

 • 13 listopada 2018 o godz. 19:39

  Na obwodnicy juz dluzszyc,as sie nic nie dzieje. Tu pare metrow chodnika, potem dziura ze zwirem i znowu pare metrlw chodnika. Nawierzchnia na Szczepanika OK, ale chodniki sa w polowie z plyt a w polowie ze zwiru i tez nic sie dalej nie dzieje…

 • 13 listopada 2018 o godz. 21:37

  Sporo jest komentarzy osob pracujących na kondratowicza.
  W logach odkładają sie IP i widać kto skad pisze.
  (W zasadzie wszystkie te komentarze o tym „ze jak jest remont to złe a jak nie ma to tez złe”

  Plus – władze ruszyło sumienie
  Minus – zamiast ruszyć jako zatrudniony przez nad gospodarz i pospieszyć prace – wzięła sie za komentowanie

 • 13 listopada 2018 o godz. 22:22

  ul. Szczepanika – wymieniono krawężniki, położono nowych asfalt ale wygląda na to, że w przetargu zapomniano o chodnikach…

 • 14 listopada 2018 o godz. 09:09

  Zdjecie powyzej to kwintesencja remontow na Targowku.

 • 14 listopada 2018 o godz. 17:18

  Problemem sa Wybrani przez nas gospodarze

  Im na głowę nie kapie wiec czym tu sie przejmować

 • 14 listopada 2018 o godz. 18:03

  a co się dzieje z latarniami przy ulicach Samarytanka i Jórskiego ??? Dlaczego po zmroku nie są włączane ? Dzieci wracają ze szkoły w totalnych ciemnościach.

 • 15 listopada 2018 o godz. 11:19

  Trzeba zapytać gospodarzy naszej dzielnicy. Właśnie sie ukonstytuowała nowa-stara rada wiec nie musza sie wdrażać … mogą dalej nic nie robic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.