Kościeliska i Krośniewicka doczekały się nowego asfaltu. Będzie kładziony przez tydzień i na raty | targowek.info

Kościeliska i Krośniewicka doczekały się nowego asfaltu. Będzie kładziony przez tydzień i na raty

Lepiej późno i z jeszcze większymi utrudnieniami, niż wcale.

 

Po trzech miesiącach od sfrezowania starego asfaltu na ulicach Kościeliskiej i Krośniewickiej – oraz po trzech miesiącach jeżdżenia samochodami slalomem pomiędzy resztkami starej krzywej nawierzchni, łatami odsłoniętego przedwojennego bruku i wystającymi „wysepkami” wokół studzienek kanalizacyjnych – obie zaciszańskie ulice wreszcie dostaną nową nawierzchnię.

Jednak chociaż spora część prac (czyli frezowanie) jest zrobiona, kładzenie nowego asfaltu będzie trwało znacznie dłużej niż „standardowy” weekend.

W pierwszym etapie robót, który potrwa od piątku 23 do środy 28 listopada, zamknięta będzie ulica Krośniewicka pomiędzy ulicami Żyzną i Gdyńską oraz fragment ulicy Kościeliskiej do ul. Porannej. Objazd zostanie poprowadzony ulicami:  Jórskiego – Radzymińska – Kościeliska.

Dopiero potem nową nawierzchnię otrzyma pozostała część Kościeliskiej. W drugim etapie – od środy 28 do piątku 30 listopada –  wyłączona z ruchu i remontowana będzie ulica Kościeliska od Porannej do Radzymińskiej.

Remont Kościeliskiej i Krośniewickiej prowadzą władze dzielnicy Targówek.

 

zdjęcie na górze: tak ulica Kościeliska wygląda od końca wakacji / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

7 komentarzy na temat “Kościeliska i Krośniewicka doczekały się nowego asfaltu. Będzie kładziony przez tydzień i na raty

 • 22 listopada 2018 o godz. 08:56

  Dobra wiadomość ale czas, sposób informowania mieszkańców i tempo działań naprawczych ze strony urzędu NIEAKCEPTOWALNE. Urząd dzielnicy powinien wyciągnąć wnioski na przyszłość i zrobić z tego „case study” ( podobnie jak z „małej obwodnicy targówka czy Nowotrockiej”) i uczyć kolejnych urzędników jak nie przygotowywać i nie przeprowadzać przetargów oraz jakie czynniki ryzyka brać przy szacowaniu ceny. W kasie powinny być zawsze dodatkowe piniądze na dofinansowanie realizacji jeśli oferty przewyższają cenę (przygotowujcie 9 inwestycji a 10 trzymajcie w zamrażarce i albo ją zrealizujecie na koniec albo dofinansuje nią inne). Odejdźcie od kryterium ceny ale wprowadźcie też adekwatne kary dla wykonawców – co was obchodzi, że wykonawca nie ma ludzi lub asfaltu. Nikt mu nie kazał startować. Zwiększycie wreszcie nadzór nad pracami – na takich budowach ktoś aż urzędu powinien pojawiać się codziennie i przewidywać konsekwencje oraz podejmować działania naprawcze z wyprzedzeniem a nie miesiąc po fakcie. No i na koniec pamiętajcie – kolejnego tłumaczenia, że opóźnienia są spowodowane jest brakami ludzkimi, sprzętowymi czy materiałowymi nikt nie kupi. Więc przygotujcie się lepiej na przyszłość bo będziemy was punktować.

 • 22 listopada 2018 o godz. 08:58

  Ledwo co PO i SM Bródno wygrały wybory a już rozmachu nabierają prace przy remoncie tych ulic, od razu rozpoczęto budowę metra na Bródnie… Można? Można.

 • 22 listopada 2018 o godz. 12:41

  Dokładnie państwo urzędnicy. Jeśli nawet macie procedury, jeśli nawet planujecie i przewidujecie, to w tych konkretnych przypadkach to wszystko zawiodło. Czas najwyższy zidentyfikować to co nie zadziałało (lub nawet zadziałało, ale bez właściwego i oczekiwanego efektu) i wdrożyć działania naprawcze. Liczy się skuteczność w działaniu a nie działanie dla działania. No i czas ruszyć w teren (i urzędnicy i część radnych), żeby potem nie pleść takich bzdur, że obwodnica targowka gotowa i że będziemy powtarzać przetarg na planowanie nowotrockiej aż do skutku – to kompletnie aprofesjonalne. My nie chcemy płacić za powtarzanie przetargów tylko za budowę infrastruktury!

 • 22 listopada 2018 o godz. 16:35

  Wg mnie „władza” tutaj zawiodła na całej linii

  Banda nierobów

 • 22 listopada 2018 o godz. 22:45

  Nieaktualne informacje. Remontu jednak nie będzie, znowu porażka.

 • 23 listopada 2018 o godz. 09:08

  Kto widział „Kler”, ten wie, gdzie podział się asfalt…
  ;-D

 • 24 listopada 2018 o godz. 01:07

  ODDAJCIE STARY !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.