Nareszcie! Ruszyła budowa chodnika pod wiaduktem kolejowym | targowek.info

Nareszcie! Ruszyła budowa chodnika pod wiaduktem kolejowym

Niemożliwe stało się możliwe.

 

O tym, że chodnik pod wiaduktem kolejowym na skraju Targówka Fabrycznego i Pragi, pomiędzy Naczelnikowską a „małą” Radzymińską, jest niezbędny, pisaliśmy na targowek.info ponad 5 lat temu.

Jeszcze kolejne trzy lata władze udawały, że nie widzą problemu, a potem następne kilkanaście miesięcy trwały ustalenia pomiędzy dwiema dzielnicami, drogowcami i PKP jak przeprowadzić taką skomplikowaną inwestycję, czyli budowę 200 metrów równego chodnika.

Wreszcie wszystkim urzędom udało się dogadać i równo rok temu poinformowano, że chodnik pod wiaduktem powstanie wiosną 2018 roku. Doszło jeszcze standardowe półroczne opóźnienie… i oto chodnik staje się faktem.

W ostatnich dniach października robotnicy rozpoczęli prace – choć na razie tylko na części terenu należącej do miasta. „Czekamy jeszcze na komisyjne przekazanie terenu pod wiaduktem przez PKP” – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Miejscy urzędnicy są wreszcie optymistyczni i liczą, że teren zostanie udostępniony w pierwszych dniach listopada, a prace dalej pójdą sprawnie. „Przy sprzyjających warunkach, chodnik może być gotowy w ciągu najbliższych kilku tygodni” – zapewnia ZDM.

Budowa chodnika pomiędzy Pragą a Targówkiem Fabrycznym / fot. ZDM
PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Nareszcie! Ruszyła budowa chodnika pod wiaduktem kolejowym

 • 2 listopada 2018 o godz. 09:48

  brawo pani WALTZ

 • 2 listopada 2018 o godz. 10:57

  a na Targówku od wielu lat władze udają, że nie widzą problemu braku Nowotrockiej i tego że kolejne dokumentacje / projekty na które wydano grube miliony straciły ważność , ulicy jak nie było tak nie ma, Targówek stoi w korkach i w smogu, ludzie żyją w hałasie, ściany w domach pękają … (słowa burmistrza na jednym z zebrań „nie wiedziałem, że jest problem bo tamtędy nie jeżdżę”).

 • 2 listopada 2018 o godz. 14:20

  A co z basenem na Namyslowskiej? Cisza a juz kilka miesięcy temu mieli zacząć budowej

 • 2 listopada 2018 o godz. 15:54

  Wszystko dzięki temu że Trzaskowski wygrał.

 • 2 listopada 2018 o godz. 16:09

  a jak przejść z Naczelnikowskiej, z kierunku sklepu kaufland, na chodnik przy Radzymińskiej od strony statoil?

 • 2 listopada 2018 o godz. 17:37

  a co z mostem budowlana – krasińskiego?

 • 2 listopada 2018 o godz. 17:54

  Pan Trzaskowski, jeszcze nie objął stanowiska , a już jego wina? :)

 • 2 listopada 2018 o godz. 22:44

  Nikt nie może zarzucić, że spieszyli się na wybory:-)

 • 3 listopada 2018 o godz. 11:01

  @Jak zawsze swietnie. A czy basen na Namysłowskiej znajduje się na Targówku? Nie! Słoikom głosu nie udzielam!

 • 3 listopada 2018 o godz. 11:51

  @jan
  Nie jego wina, tylko partyjniaków, którzy go wepchnęli na to stanowisko. On jest tylko twarzą porażki naszej dzielnicy :-)

 • 3 listopada 2018 o godz. 23:05

  Uwaga do wszystkich rodzicow. W okolicach Parku Brdnowskiego grasuje pedofil. Wiek sredni. Wzrost wysoki. Ma dlugie wlosy spiete w kucyk i brode. W lewym uchu kolczyk. Skorzana czarna kurtka. Zaczepia dzieci. Najpierw pyta, ktora godzina, by sprawdzic czy maja zegarek.

 • 3 listopada 2018 o godz. 23:09

  eeeee teraz to UE i postepacy chca zakazac slowa pedofil. Teraz to sie ma nazywac: „osoba afirmujaca nieletnich”. zaczynaja od teczowych piatkow, a skoncza na rozowych majtkach. POprostu banda sodomitow.

 • 3 listopada 2018 o godz. 23:53

  Krycha – debilizm do sześcianu. Polityka większości państw UE jest w tym zakresie dużo bardziej stanowcza i efektywna niż nasza. A ty w ogóle obszar gminy opuszczalaś kiedykolwiek? O kraju już nie wspomnę. Bo wiedzę o świecie masz typowo zaściankową.

 • 4 listopada 2018 o godz. 09:30

  Komisarzu, o co wam chodzi? Przecież w Polsce wasz obecny zwierzchnik Tusk wprowadził chemiczne miśkowanie pedofilów oraz izolacje w Gostyninie. Nie jesteśmy w awangardzie? Brukselskie koryto wyłączyło wam myślenie?

 • 4 listopada 2018 o godz. 10:37

  Tusk jest szefem Rady a nie Komisji. Złudnie darmowe koryto ze wszystkimi pięćset plus i innymi plus wyłączyło wam wiedzę i myślenie? Zatrzymanie pedofila który opuścił zk i jak wieść niesie zaczął pojawiać się parę miesięcy temu na Targówku jakoś dotąd się nie udało. Więc ci którzy siedzą (jeśli nie uda się im wyjść) to faktycznie trzyma się pod kluczem, ale jak już ktoś wyjdzie lub pojawi się nowy to już z tym gorzej z tą naszą awangardowością.

 • 5 listopada 2018 o godz. 13:13

  Komisarzu, czy Rada czy Komisja to dla ludzi jedna banda darmozjadów. Wam w Brukseli może to nie jest wszystko jedno komu wystawiacie rachunki za wasze komisarzowanie ale śpieszę was poinformować – to ludzie płacą za wasze miski i łóżeczka. Czy jesteście z rady, komisji czy innego konwentyklu nie sprawi to że stajecie bardziej potrzebni komukolwiek do czegokolwiek.

 • 6 listopada 2018 o godz. 07:29

  Najpierw chodnik pod kolejowym wiaduktem, później autostrada do nieba! Wow. Dziś otwieram szampana. :) Jakie tempo zmian! Nasza władza taka szybka. Wow, wow. ;)
  Żałuję, że jako mieszkańcy nie mamy za bardzo możliwości bieżącego rozliczania naszych rządzących (których w sumie „zatrudniamy”). Wybory pokazały, że poprzedni urzędnicy Targówka nie dostali po łapkach niestety. :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.