Nic się nie zmieniło: burmistrzem ponownie Sławomir Antonik, Platforma znów w koalicji ze Spółdzielnią Bródno

35
Share

Wybory samorządowe 2018 na Targówku mogłyby się nie odbyć. Kolejne 5 lat samorządu w naszej dzielnicy będą wyglądały praktycznie tak samo, jak w poprzedniej kadencji.

 

W środę po południu nowa Rada Targówka wybrała burmistrza dzielnicy Targówek na lata 2018-2023. Zaskoczenia nie było: zgodnie z zakulisowymi postanowieniami, koalicja Platformy Obywatelskiej i komitetu „Mieszkańcy Bródna-Targówka-Zacisza” (de facto Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno) wybrała na to stanowisko Sławomira Antonika, czyli dotychczasowego burmistrza naszej dzielnicy, rządzącego Tagówkiem w poprzedniej kadencji z ramienia tej samej lokalnej koalicji.

Mikroukład polityczny na Targówku zastygł tak bardzo, że bez zmian pozostaje też trójka z czwórki dotychczasowych wiceburmistrzów – wieczorem radni przegłosowali na to stanowisko ponownie Pawła Michalca (PO), Grzegorza Gadeckiego (PO) oraz Małgorzatę Kwiatkowską (Spółdzielnia Bródno).

Jedyna zmiana w zarządzie nastąpiła na czwartym fotelu zastępcy burmistrza – decyzją radnych PO urząd opuścił Rafał Dworacki, natomiast jego miejsce zajął Bartosz Szajkowski, jeden z liderów targówkowskiej Platformy.

Koalicja Platformy Obywatelskiej oraz Spółdzielni Bródno oznacza, że Prawo i Sprawiedliwość na Targówku kolejny raz znajdzie się w opozycji – pomimo, że w wyborach PiS zdobył tylko 1 mandat mniej niż PO.

 

Władze Targówka na kadencję 2018-2023, od lewej: Paweł Michalec, Sławomir Antonik, Małgorzata Kwiatkowska, Bartosz Szajkowski, Grzegorz Gadecki. zdjęcie: Facebook/UD Targówek

 

Nowy-stary burmistrz Targówka Sławomir Antonik skończył 59 lat i należy do najważniejszych osób we wszechwładnej Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”, w której długo był przewodniczącym Rady Nadzorczej, a obecnie jest przewodniczącycm rada osiedla „Wysockiego”. Od kilkunastu lat z ramienia SM Bródno działa też w targóweckim samorządzie, w którym zgrabnie lawiruje pomiędzy większymi partiami, zawierając sojusze na przemian z PO i PiS, w zależności od tego, która partia zapewni jemu i spółdzielni bardziej intratne stanowiska. W ostatnich wyborach kandydował jednak, o dziwo na urząd prezydenta całej Warszawy z ramienia Komitetu Wyborczego „Bezpartyjni”. Otrzymał śladowy wynik 0.72% oddanych głosów, co jednak, jak widać, w żaden sposób nie osłabiło jego pozycji wśród polityków z Targówka.

 

zdjęcie na górze: Sławomir Antonik podczas wyborów samorządowych 2018, fot. KW Bezpartyjni Samorządowcy

35
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx