Pożar w Calypso na Dalanowskiej. Dzielnicowy uratował ludzi

21
Share

Szczegóły dramatycznych wydarzeń, do których doszło w klubie fitness na Targówku.

 

Pożar w klubie klubie fitness Calypso na ul. Dalanowskiej (niedaleko Lidla oraz Hangaru 646) miał miejsce w środę. Teraz znamy szczegóły tego zdarzenia, które okazało się dużo bardziej dramatyczne, niż początkowo sądzono.

Ogień pojawił się w środę 21 listopada 2018 r. po południu w saunie, obok szatni i siłowni, w klubie Calypso na Targówku. Wśród wielu klientów klubu przebywał tam wtedy, w czasie wolnym od służby, sierżant Jakub Kąkol, dzielnicowy z komisariatu na Motyckiej.

Jak podaje policja, to właśnie sierż. Kąkol zauważył płomienie wydobywające się z sauny. Policjant zorientował się, że sytuacja jest poważna. Informację o zagrożeniu przekazał personelowi klubu i nie czekając na przyjazd strażaków sam zaczął gaszenie ognia. O zdarzeniu poinformował też operatora stołecznego kierowania i poprosił o pomoc dodatkowych patroli policji.

Następnie dzielnicowy z Targówka przeprowadził ewakuację wszystkich osób znajdujących się w obiekcie. Rodzicom pomagał wynieść ich małe dzieci na świeże powietrze i do przyjazdu służb zabezpieczał miejsce zdarzenia.

Ogień został szybko ugaszony przez strażaków. Dzięki ich działaniom udało się zatrzymać pożar, który zagrażał nie tylko klubowi Calypso – było ryzyko, że rozprzestrzeni się na wyższe kondygnacje bloku przy ul. Dalanowskiej, w którym znajdują się mieszkania

Straż pożana informuje, że z uwagi na brak otwieranych okien oraz szyby antywłamaniowe w witrynach siłowni, prowadzenie skutecznej wentylacji było utrudnione. Dlatego, aby oddymić lokal, wycięto szyby w trzech oknach. Pogotowie gazowe i energetyczne zamknęło dopływ gazu i prądu do budynku.

Na szczęście w pożarze Calypso na Targówku nikt nie odniosł obrażeń. Zniszczeniu uległa natomiast część wyposażenia klubu. Straty są szacowane na kwotę około 80 tys. złotych.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego na Targówku prowadzą w tej sprawie czynności sprawdzające z udziałem biegłego, który ma stwierdzić, jaka była przyczyna pożaru. Obecnie (24 listopada 2018 r.) fitness club Calypso na Dalanowskiej jest zamknięty do odwołania.

 

zdjęcia z pożaru klubu fitness Calypso Targówek: Straż Pożarna, Policja

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx