Śmiech na sali: tuż przed remontem Kościeliskiej i Krośniewickiej dzielnica odwołała wszystkie prace

23
Share

Ile czasu może trwać wymiana asfaltu dwóch ulic o łączniej długości 600 metrów? Dla dzielnicy Targówek i trzy miesiące to za mało.

Jeszcze wczoraj rano zapowiadaliśmy na targowek.info, że po trzech miesiącach od sfrezowania starego asfaltu na ulicach Kościeliskiej i Krośniewickiej obie zaciszańskie ulice wreszcie dostaną nową nawierzchnię. Na ulicach stanęły znaki informujące o objazdach, a na stronach internetowych urzędów zawisły ogłoszenia z informacją, że dwuetapowy remont nawierzchni potrwa łącznie nieco ponad tydzień, od piątku 23 listopada (czyli od dzisiaj) do piątku 30 listopada.

Dziś to już nieaktualne. To znaczy oficjalna strona internetowa urzędu dzielnicy Targówek dalej zapowiada tę inwestycję, ale kto szuka aktualnych informacji, na urzędową stronę Targówka nie wchodzi.

Komunikat miasta stołecznego Warszawy jest lakoniczny, ale jednoznaczy: „Dzielnica Targówek odwołała zapowiadane na najbliższe dni remonty nawierzchni ulic Krośniewickiej i Kościeliskiej. O nowym terminie przeprowadzenia prac poinformujemy wkrótce”.

Przyczyny nagłego anulowania wyczekiwanego przez mieszkańców Zacisza remontu nie zostały podane. Nieoficjalnie mówi się, że zrobiło się na to zbyt zimno. Asfalt, przypomnijmy, sfrezowano w sierpniu.

Nowa data położenia asfaltu na Krośniewickiej i Kościeliskiej także nie jest znana. Kierowcy dalej muszą jeździć tam slalomem pomiędzy resztkami starej krzywej nawierzchni, łatami odsłoniętego przedwojennego bruku oraz wystającymi „wysepkami” wokół studzienek kanalizacyjnych.

„Remont” „prowadzi” wybrana przez urząd dzielnicy Targówek firma Benevento Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie.

 

****AKTUALIZACJA ****

 

zdjęcie na górze: tak ulica Kościeliska wygląda od końca wakacji – i jeszcze trochę taka pozostanie / fot. targowek.info

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx