Stacja metra na Ossowskiego niemal gotowa. Zobaczcie ZDJĘCIA!

37
Share

Pierwsza stacja metra na Targówku wygląda zupełnie inaczej niż na wizualizacjach. Przy okazji rozstrzygnięta została kwestia, jak nowe stacje będą się nazywać.

 

Urząd Warszawy pokazał zdjęcia z budowy stacji II linii metra przy ulicy Ossowskiego. Okazuje się, że stacja jest już niemal gotowa!

Jak podają stołeczni urzędnicy, montowane są ostatnie fragmenty ścian i sufitu (metalowe perforowane panele, które tłumią hałasy), układane są ostatnie elementy posadzek, płyty granitowe z guzami oraz ze ścieżkami prowadzącymi dla osób niedowidzących i niewidomych. Gotowy jest także system nagłośnienia i oświetlenie. Na ścianach są instalowane elementy informacji pasażerskiej.

Pierwsza rzecz, która przykuwa uwagę: potwierdziły się się informacje, że całkowicie zmieniono zapowiadany wcześniej wystrój pierwszej stacji metra na Targówku. Na wizualizacjach sprzed kilku lat stacja była krzykliwie zielona. Teraz – to raczej dobrze – utrzymana jest w stonowanej bieli.

Drugie zaskoczenie: na zainstalowanych już elementach informacyjnych napisane są nazwy nowych stacji – chociaż decyzja w tej sprawie jeszcze formalnie nie zapadła. Wygląda na to, że miasto zdecydowało się na zachowanie nazw używanych roboczo podczas budowy: Szwedzka (na Pradze), Targówek (ul. Ossowskiego) i Trocka (ul. Trocka). Czyli zupełnie inaczej, niż chcieli dzielnicowi radni Targówka – ale do ignorowania ich przez miasto jesteśmy przyzwyczajeni.

Jednak starczy pisania. Zobacznie jak wygląda prawie gotowa stacja Targówek pod ulicą Ossowskiego!

…a tak ta sama stacja miała wyglądać wg pierwotnych planów i wizualizacji sprzed kilku lat:

wszystkie zdjęcia: Urząd Miasta Warszawy

 

Przeczytaj raporty z budowy metra na Targówku

 

37
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx