Koniec prac wzdłuż Radzymińskiej i Bystrej | targowek.info

Koniec prac wzdłuż Radzymińskiej i Bystrej

Drogowcy uporali się z budową drogi rowerowej na Zaciszu. W sam raz na koniec sezonu rowerowego.

 

Jakoś tak się dzieje, że wszelkie roboty drogowe w naszej dzielnicy, duże i małe, toczą się długo, uciążliwie i ospale (żeby daleko nie szukać: „obwodnica Targówka”, Łodygowa, Kościeliska i Krośniewicka). Ale od czasu do czasu coś udaje się wreszcie zakończyć.

Drogowcy z ZDM właśnie pochwalili się, że udało im się całkowicie dopiąć ciągnącą się blisko półtora roku budowę drogi rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej i Bystrej, do granicy z Ząbkami. Tak, chwalili się tym też we wrześniu (w środku kampanii wyborczej) ale teraz inwestycja jest naprawdę gotowa.

Łącznie zbudowanych zostało ponad 4 km nowych dróg dla rowerów. Droga jest asfaltowa i ma zachowaną ciągłość na wjazdach bramowych. Na wszystkich skrzyżowaniach zostały zbudowane wreszcie przejazdy rowerowe.

Remont zakładał również przebudowę sygnalizacji świetlnej i oświetlenia. Sygnalizacja została dostosowana do pracy w pełnej koordynacji, co ma umożliwić uzyskanie efektu „zielonej fali”.

Na Radzymińskiej i Bystrej pojawiły się 144 nowe i wyremontowane latarnie. Wyremontowane zostały też chodniki – m.in. położono nowe płyty chodnikowe, obniżono krawężniki. A nad Kanałem Zaciszańskim zbudowany został mostek dla pieszych i rowerów.

Czyli po blisko półtora roku rozkopanych chodników i poboczy mamy sukces. Większość rowerzystów skorzysta z niego za kolejne pare miesięcy, wiosną, ale popatrzyć na nową drogę rowerową wzdłuż Radzymińskiej możemy już teraz.

wszystkie zdjęcia: Zarząd Dróg Miejskich (ZDM)

PRZECZYTAJ TEŻ:

21 komentarzy na temat “Koniec prac wzdłuż Radzymińskiej i Bystrej

 • 3 grudnia 2018 o godz. 07:17

  Latarnie wyglądają bardzo ładnie! Teraz czas na Trocką i Borzymowską .

 • 3 grudnia 2018 o godz. 07:28

  KONIEC? TO ZAPRASZAMY NA SW WINCENTEGO.
  DZISIAJ:
  PRZYSTANEK ZUROMINSKA GODZIN 7:05
  PRZYSTANEK RONDO ZABA: 7:48

  Super nie? JAK MAM DOJECHAC DO METRaa GDANSKIEGO?? ZA 169 PODZIEKUJE BO JEDZIE TAK SAMO!!!

 • 3 grudnia 2018 o godz. 08:06

  Do Jan: Jak głosujecie tak macie! Na kogo głosowałęs? Byli kandydaci którzy poruszali ten problem. Widocznie wszystkim to odpowiada!

 • 3 grudnia 2018 o godz. 08:12

  Janie : Wybory pokazały że jest super! Nie czepiaj się. 45 minut to dobry czas. SĄ Ławki wzdłuż Wincentego. Możesz iść pieszo i posiedzieć na ławce. Pieszo przejdziesz to dwa razy szybciej.

 • 3 grudnia 2018 o godz. 08:28

  Trocka – remont potrzebny na wczoraj!

 • 3 grudnia 2018 o godz. 08:31

  Kuźwa ścieżki rowerowe szersze od chodników.

 • 3 grudnia 2018 o godz. 08:41

  Na plus należy zaliczyć to, że nawierzchnia tej drogi rowerowej jest asfaltowa. Drogi rowerowe na Targówku wykonane z kostki są w tragicznym stanie. Wystarczy że chociaż raz na nie wjedzie cięższy samochód i ścieżka jest w ruinie. Dlaczego nikt ich nie remontuje? Zgodnie z Prawem budowlanym raz na 5 lat obowiązuje kontrola okresowa obiektów budowlanych, w tym dróg. Kto dokonuje tego przeglądu i dopuszcza te drogi do dalszej eksploatacji bez remontu? Przecież to jest łamanie prawa. Na tych ścieżkach można się zabić.

  Inna kwestia
  „Na wszystkich skrzyżowaniach zostały zbudowane wreszcie przejazdy rowerowe.”
  Bardzo fajnie, jednak należy pamiętać, że Polscy kierowcy-Janusze mają taki nawyk, że wjeżdżają na taki przejazd, oczywiście nie patrząc czy nadjeżdża rower (nieustąpienie pierwszeństwa), po czym na tym przejeździe się zatrzymują przed wjazdem na główną ulicę.

 • 3 grudnia 2018 o godz. 09:41

  Z Zurominskiej na Rondo Zaba pieszo idzie się 25 minut. Oszukajmy ZTM i chodźmy pieszo.

 • 3 grudnia 2018 o godz. 12:13

  Jeśli temat o Radzymińskiej, to rozwiązaniem jest nie jechać zakorkowaną Wincentego, tylko autobusem 120 do Metra Dw. Wileński. :)

 • 3 grudnia 2018 o godz. 12:16

  do olo: głosowałem na tych, którzy myśłalem, że zmienią coś i zburzą ten beton Antonika i jego kolesi.. Niestety reszta dzielnicy to lemingi i aspołeczniaki…

 • 3 grudnia 2018 o godz. 12:18

  do Anonim: pod warunkiem, że:

  1. 120 przyjeżdza na czas. Bywa, że nie przyjeżdza żaden przez dłuższy czas
  2. da się do niego wejść
  3: nie stoi w korku na Samarytanki aż do Radzymińskiej

  A potme jeszcze MEtro, przesiadka na Świętokrzyskiej i jest super nie?:)

 • 3 grudnia 2018 o godz. 15:06

  Jan, zatem proponujesz aby tak jak wzdłuż Radzymińskiej zbudowano również trasę rowerową wzdłuż Św. Wincentego? Bo na Radzymińskiej dla kierowców nic się nie zmieni, zatem nie masz niczego zazdrościć tym co jeżdżą Radzymińską, chyba że rzeczywiście chcesz jeździć rowerem wówczas zrozumiałbym twoją uwagę w kontekście tego artykułu. Natomiast jeśli chodzi o autobusy to niedługo coś się jednak zmieni jak zaczną budowę metra na Bródnie bo zamkną część Wincentego dla ruchu prywatnego i wówczas autobusy będą mogły tam śmigać.

 • 3 grudnia 2018 o godz. 15:25

  Widziałem ogłoszenie o jakiś konsultacjach w związku z planowanym zmianami na Radzyminskiej. Jakie to będą zmiany???

 • 3 grudnia 2018 o godz. 16:49

  Janie, nie krzycz, nie próbuj racjonalizować swoich wyborów, bo tak naprawdę, jeśli na Radzymińskiej na ścieżce rowerowej widzi autobus 500 i musisz się ze wszystkimi podzielić tą wizją to trzeba się udać do psychiatry. :)

 • 3 grudnia 2018 o godz. 19:49

  super nareszcie to teraz jest szansa że zbudują drogę rowerową przy ul. Bartniczej i od Namysłowskiej do Ronda Żabosławy

 • 3 grudnia 2018 o godz. 22:11

  Jak skończyli? A ten tragiczny fragment od Szwedzkiej do Dw. Wilenskiego? To jiz nie Radzyminska?

 • 3 grudnia 2018 o godz. 22:28

  @Marolina no nie Radzymińska – tam jest aleja Solidarności ? I tam już nie jest Targówek tylko Praga-Północ ? a poza tym wszystko się zgadza

 • 4 grudnia 2018 o godz. 19:07

  A co z Łodygową? Co z lewoskrętem w Młodzieńczą? Codzienna męka pasażerów autobusów stojących w sznurku do lewoskrętu z Radzymińskiej w Młodzieńczą- z Wileńskiego jedziesz tu 10 min, stoisz następne 10-15 minut. Bo zasr..ym inżynierkom nie chce się zaprogramować faz. Bo radni są bezradni, ale do koryta biegają co miesiąc. I co pani Manczenko, przed wyborami była wydłużona faza, a teraz ma pani wszystkich głęboko?

 • 5 grudnia 2018 o godz. 13:03

  Wszystko pięknie, ciekawie ilu pędzących miedzy krzakami przy Orlenie rowerzystów przeleci przez wyjeżdżających/wjeżdżających na stację :D.

 • 5 grudnia 2018 o godz. 13:07

  A dlaczego żadna pipa z atusza nie wymogła na dewastoperach przestrzeni miejskiej w ramach budowy osiedli ścieżki rowerowej wzdłuż Świętego Wincentego na całej długości ????

 • 6 grudnia 2018 o godz. 09:04

  Dlaczego przez ścieżkę rowerową cierpią oczekujący na przystanku autobusiwym przy Aldi. Niestety na tak bardzo potrzebną wiatę przystankową zabrakło miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.