Nocna opieka zdrowotna na Targówku – zmiana miejsca, nowy adres

26
Share

Po niewiele ponad roku Szpital Bródnowski pozbył się nocnej i świątecznej opieki lekarskiej z ulicy Kondratowicza.

 

Wprowadzona w październiku ubiegłego roku reforma zasad korzystania z Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w publicznych placówkach zdrowia wytrzymała na Targówku tylko 14 miesięcy.

Od 3 grudnia 2018 r. znów mamy zmiany. Od wczoraj świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w trybie ambulatoryjnym udzielane są w nowym miejscu: w Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej przy ul. Łojewskiej 6 na Bródnie.

Telefony dla pacjentów:

  • 22 811 44 30 – dla świadczeń ambulatoryjnych
  • 22 679 88 60, 22 749 10 10 oraz 668 330 910 – dla świadczeń nocnej i świątecznej wyjazdowej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej

Nocna oraz świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka.

Formalnie świadczeniodawcą nocnej pomocy lekarskiej w dzielnicy Targówek pozostaje dalej Mazowiecki Szpital Bródnowski – tyle, że placówka zmieniła miejsce, w którym faktycznie realizuje te świadczenia.

Pamiętajcie: od 3 grudnia 2018 roku po nocną opiekę zdrowotną jeździmy na Łojewską!

 

zdjęcie na górze: Szpital Bródnowski na ul. Kondratowicza / fot. targowek.info

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx