Przy Ossowskiego będzie stacja „Targówek Mieszkaniowy”. Wielka wymiana tablic informacyjnych

55
Share

Pierwsza stacja metra na Targówku będzie nazywała się jednak inaczej, niż wszyscy myśleli. Radni oficjalnie przegłosowali nazwę PRL-owskiego osiedla jako nazwę stacji podziemnej kolejki.

Koniec zamieszania wokół nazwy stacji metra C17 przy ul. Ossowskiego. Radni Warszawy na ostatniej sesji przegłosowali nazwę „Targówek Mieszkaniowy” – to już decyzja ostateczna, na lata, jeśli nie na dekady.

Z wnioskiem o zmianę nazwy potocznie określanej „Targówek” wnioskowała grupa miejskich radnych związanych z tą dzielnicą. Ich zdaniem nazwa ta wymagała doprecyzowania, gdyż metro na terenie Targówka będzie zatrzymywało się aż na pięciu podziemnych przystankach – informuje w oficjalnym komunikacie Urząd Miasta Warszawy.

Ten komunikat wprowadza w błąd – bowiem metro będzie zatrzymywało się 5 razy na terenie dzielnicy Targówek, ale na terenie Targówka tylko 2 razy. Pozostałe stacje II linii metra zostaną zbudowane na Zaciszu (jedna) i na Bródnie (dwie).

Radni jednak postanowili zignorować historię naszej dzielnicy i postawili na nazewnictwo powstałe w epoce PRL. Targówek (bez dodatków) ma bowiem kilkusetletnią tradycję – tak od wieków nazywano osadę/wieś/część Warszawy w tej okolicy. Natomiast niehistoryczna nazwa „Targówek Mieszkaniowy” powstała dopiero za komuny – jako określenie zbudowanych wtedy wielkich nowych blokowisk.

Ignorancja radnych Warszawy została teraz utrwalona w nazwie stacji metra. Co dodatkowo stawia w kłopotliwej sytuacji jej budowniczych, który „na pewniaka” już wyprodukowali i wszędzie rozwiesili na budowanych stacjach tablice i drogowskazy z odrzuconą nazwą „Targówek”. Teraz będą je wszystkie musieli zmienić na własny koszt.

Już wcześniej radni Warszawy nadali oficjalną nazwę drugiej stacji metra na terenie Targówka C18 – „Trocka”, przy ulicy Trockiej. Ta decyzja nie wzbudziła kontrowersji.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

Nazwa „Targówek” (bez „Mieszkaniowy”) została już rozwieszona we wszystkich możliwych miejscach na stacji metra przy ul. Ossowskiego. Teraz te wszystkie znaki i tablice trafią do śmietnika / wszystkie zdjęcia: Urząd Miasta Warszawy

55
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx