Wysockiego i Krakusa zalane. Wyciekła „substancja ropopochodna”

17
Share

Lepka substancja wybiła przez studzienki burzowe na Bródnie. Zalane są jezdnie, chodniki, samochody.

 

Do nietypowej awarii doszło we wtorek około godziny 10. Przez studzienki burzowe na Nowym Bródnie zaczęły wydobywać się obrzymie liości wody zmieszanej z ropą, olejem i nie wiadomo jeszcze z czym. Lepka cuchnąca substancja zalała okolice skrzyżowania ul. Krakusa i Wysockiego (starej, bocznej jezdni) miejscami nawet na wysokość kilkudziesięciu centymetrów.

Przyczyna wycieku nie jest jeszcze znana. Być może to zbiornik osadowy zlokalizowany na końcu ulicy Krakusa. – Został zbudowany przez firmę, która buduje obok osiedle. Służby podejrzewają, że woda musiała wpaść do starego kanału, który był wypełniony cieczą ropopochodną. I z tego kanału substancja ropopochodna oraz woda wylały się na ulicę – podaje portal TVN Warszawa.

Drugim „podejrzanym” są rury kanalizacyjne, które miały zostać uszkodzone podczas pobliskich prac ziemnych. Zdaniem strażaków z rur kanalizacyjnych wydobywa się jednak tylko woda. Skąd w niej ropa i olej? Tego nie wiadomo, ale w tej okolicy jest mnóstwo mniejszych i większych warsztatów samochodowych, więc jest możliwe, że przed awarią ktoś wylał te substancje do kanalizacji…

Wciąż trwa akcja ratunkowa, służby próbują zlokalizować i zatamować wyciek. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale straty materialne – w zalanych samochodach i budynkach – mogą być znaczne. Gdy będziemy znali więcej informacji na ten temat, podamy je na targowek.info.

 

zdjęcie: zalana ulica Wysockiego (boczna jezdnia)

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx