Bródno zostanie rozkopane w ostatnich dniach stycznia (prawdopodobnie)

59
Share

Rozpoczęcie głównych robót przy budowie II linii metra na Bródnie znacznie się przeciąga – ale rozkopanie osiedla nieuchronnie nadchodzi.

 

W 2016 roku na Targówku Mieszkaniowym od podpisania umowy na budowę metra do zamknięcia ulic i rozpoczęcia głównych prac minęło tylko półtora miesiąca. Na Bródnie ten sam etap trwa już ponad trzy miesiące – i wygląda na to, że potrwa jeszcze kilka tygodni.

Już w grudniu pisaliśmy na targowek.info, że główny etap wielkiej podziemnej inwestycji rozpocznie się najwcześniej w okolicy połowy stycznia 2019 roku. Teraz padły konkretniejsze daty: jak ustaliła „Gazeta Stołeczna”, główne roboty, zamknięcia ulic oraz objazdy mają nastąpić podczas ferii zimowych w szkołach, które w tym w roku w Warszawie trwają pomiędzy 28 stycznia a 10 lutego.

Wg informacji gazety, koncepcja zmian w ruchu i objazdów jest już wreszcie ostatecznie ustalona, na razie jednak szczegóły są trzymane w ścisłej tajemnicy przez urzędników. Będą one nieco odmienne od opracowania założeń zmian, do których dotarliśmy w lecie 2018 roku – gdyż urzędnicy nie zgodzili się na kilka propozycji, które miały być szczególnie uciążliwe dla mieszkańców. Ale tylko na kilka…

Jak, jeszcze nieoficjalnie, podaje „Stołeczna”, na ul. Chodeckiej będzie wytyczony trzeci pas ruchu tylko dla autobusów, u zbiegu tej ulicy z Matki Teresy powstanie rondo, zaś sama Matki Teresy zostanie poszerzona w stronę św. Wincentego. Wszystko po to, żeby zmieściły się tam liczne autobusy komunikacji miejskiej.

Autobusów będzie tak dużo, że ulica św. Wincentego od Głębockiej w kierunku ul. Matki Teresy z Kalkuty ma być zamknięta dla samochodów – będzie nią mogła jeździć tylko komunikacja miejska! Z kolei Kondratowicza zostanie zamknięta w całości na dwóch odcinkach: św. Wincentego – Malborska i Łabiszyńska – Rembielińska.

To oznacza, że północna i południowa strona Kondratowicza zostaną praktycznie rozcięte na dwie części – będzie można się pomiędzy nimi przemieszczać tylko autobusami lub tramwajami (które mają jeździć bez większych zmian).

Jak to dokładnie będzie wyglądało, jeszcze niestety nie wiemy. Tę wielką tajemnicę miasto zamierza ujawnić mieszkańcom na konferencji prasowej dopiero pod koniec stycznia. Ale jej konkretna data też jeszcze nie została publicznie podana.

 

zdjęcie na górze: Tak ma wyglądać stacja wejście na stację metra przy ul. Kondratowicza około 2023 roku / wizualizacja UM Warszawa

 

59
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx