Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa | targowek.info

Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa

Powolutku i po cichu rozpoczął działalność nowy dom kultury w naszej dzielnicy.

 

Nie było wielkiego otwarcia ani fanfar, lecz od kilku tygodni Centrum Kultury i Aktywności działa w swojej siedzibie na ulicy Siarczanej 6.

Pisaliśmy o tej inwestycji kilkukrotnie. CKiA znajduje się w pięknie wyremontowanej i rozbudowanej zabytkowej willi na Targówku Fabrycznym (Przemysłowym), którą około roku 1900 zbudował właściciel znanej fabryki chemicznej „Kijewski, Scholtze i Spółka” dla swojej rodziny.

Sto lat później willa była jednak kompletną ruiną. Jej generalny remont przez ostatnie trzy lata pochłonął łącznie około 12 milionów złotych z budżetu dzielnicy Targówek. Za tę kwotę, prócz odnowienia całkowicie zrujnowanego budynku, m.in. dostawiono obok efektowny szklany pawilon.

Na razie ilość wydarzeń w nowym domu kultury nie oszałamia. Przez ostatnie kilka tygodni odbyły się tu dwa spotkania świąteczne, potańcówka, koncert kolęd oraz seria zajęć pokazowych dla dzieci i seniorów. Zaraz jednak w targóweckim Centrum Kultury powinno się zrobić tłoczniej – zajęcia cykliczne w budynku na Siarczanej 6 ruszą w lutym po feriach zimowych.

Z ciekawostek, dyrektorem Centrum Kultury i Aktywności jest była wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz (która rok temu oddała tamto stanowisko w ramach wymiany stołków pomiędzy PO i Spółdzielnią, a także dzięki obietnicy objęcia obecnej funkcji). Zaś organizacją imprez i promocją w CKiA zajmuje się Dorota Kozielska, także była wiceburmistrz Targówka (która cztery lata temu „rozsławiła” Targówek na całą Polskę, otwierając z pompą dwa dni przed wyborami siłownię plenerową, która dwa dni po wyborach została zdemontowana).

Uruchomienie działalności w głównym budynku CKiA nie kończy jeszcze prac budowlanych w jego okolicy. Dzielnica planuje tu jeszcze m.in. przebudowę ul. Siarczanej na ciąg pieszy i drogę pożarową (z wjazdem od strony ul. Rybieńskiej), a w dalszej przyszłości budowę biblioteki na sąsiedniej wolnej działce (od strony ul. Józefowskiej).

Strona internetowa Centrum Kultury i Aktywności na Targówku Fabrycznym, na której ukazują się informacje o programie placówki, znajduje się tutaj.

 

zdjęcie na górze: Facebook/Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek

13 komentarzy na temat “Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa

 • 28 stycznia 2019 o godz. 06:56

  Ciekawe jak to będzie prowadzone skoro kierownictwo jest z nominacji politycznej lemingowej partii.

 • 28 stycznia 2019 o godz. 08:54

  Pralnia :)

 • 28 stycznia 2019 o godz. 10:26

  Czy pociotki już zatrudnione z pensyjką 2500-3000 netto/m-c? Czy będziemy bawić za nasze podatki wasze bachury?

 • 28 stycznia 2019 o godz. 11:31

  w ckia pracuje także radna Aneta Wyczółkowska więc jak widać jest to miejsce w którym PO rozdaje stołki swoim. Nie ważne mizerny mizerny ale wierny

 • 28 stycznia 2019 o godz. 12:35

  Niezłe 12 mln – budynek o tej kubaturze – równie efektowny kosztowałby urząd ok 3.5 mln (wraz z wyposażeniem)

  P-R-A-L-N-I-A

 • 28 stycznia 2019 o godz. 15:42

  lepsze to niż tramwaj z tęczowymi wiatraczkami.

 • 28 stycznia 2019 o godz. 20:42

  w 6 miesięcy 778 tyś. wydano na ckia a budynek działa od 16.12.2018 zatrudnionych jest 10 osób. średnio na 1 osobę 13 tyś. Tak wygląda dzielenie się stołkami przez PO i już wiecie dla kogo i po co tworzy się takie miejsca

 • 29 stycznia 2019 o godz. 08:52

  „a w dalszej przyszłości budowę biblioteki”

  Przepraszam, jaki sens ma dziś budowa bibliotek, gdy mamy całą gamę środków masowego przekazu, choćby internet? Nie mówiąc już o tym, że ludzie po prostu nie czytają. Zaś ci, którzy czytają, raczej pójdą zakupić do księgarni nową książkę. Używanej nie wypożyczą ze względu na zarazki. Wiadomo kto tę książkę miał w rękach? Dodatkowo, jeśli w danej pozycji są wątki erotyczne, to niektóre strony mogą być jeszcze bardziej wiruso- lub bakteriogenne.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 09:07

  „- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie – mówi Jarosław Kaczyński. Ujawniamy nagranie, na którym prezes PiS opowiada za zamkniętymi drzwiami o wartej 1,3 mld zł inwestycji spółki Srebrna.” Już wiadomo czemu trole z pisu się tak uaktywniły – bo ich prezes robi przekręty na miliardy. :)

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:56

  Arek, doczytaj please te odkrywcze wiadomości do końca i ze zrozumieniem, nie wystarczy czytanie samych nagłówków w gw, zresztą w ogóle gw nie wystarczy żeby mieć realny obraz czegokolwiek

 • 29 stycznia 2019 o godz. 18:15

  PIS to jedno g**no a PO drugie.
  To skandal że te osoby zamiast być odsunięte piasują te stanowiska.
  O cenie inwestycji już nie wspominając…

 • 30 stycznia 2019 o godz. 20:07

  oooo proszę :))) czyli zatrudnienie znalazły dwie byłe panie burmistrz i aktualna radna buahahahha dobre :)))) ciekawe kto jeszcze znalazł tam bezpieczną przystań ;)

 • 5 lutego 2019 o godz. 19:14

  „„- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie – mówi Jarosław Kaczyński. ” – to prawda. W Warszawie nie ma planów zagospodarowania przestrzennego i wieżowce powstają na podstawie warunków zabudowy, tzw. wuzetek. Warunki te są w dużej mierze uznaniowe. Jak urzędnik będzie chciał to da, a jak nie to nie da. W efekcie przy Towarowej kilka wieżowców w różnych miejscach warunki dostało, a nie dostał ich jedynie wieżowiec Srebrna. Kaczyński jest tutaj realistą. Ja osobiście wolę, gdy samorząd stwarza równe prawa dla wszystkich inwestorów, ale to już sprawa na inną dyskusję…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

TEGO DNIA NA TARGÓWKU