Centrum Kultury i Aktywności na Siarczanej już działa

14
Share

Powolutku i po cichu rozpoczął działalność nowy dom kultury w naszej dzielnicy.

 

Nie było wielkiego otwarcia ani fanfar, lecz od kilku tygodni Centrum Kultury i Aktywności działa w swojej siedzibie na ulicy Siarczanej 6.

Pisaliśmy o tej inwestycji kilkukrotnie. CKiA znajduje się w pięknie wyremontowanej i rozbudowanej zabytkowej willi na Targówku Fabrycznym (Przemysłowym), którą około roku 1900 zbudował właściciel znanej fabryki chemicznej „Kijewski, Scholtze i Spółka” dla swojej rodziny.

Sto lat później willa była jednak kompletną ruiną. Jej generalny remont przez ostatnie trzy lata pochłonął łącznie około 12 milionów złotych z budżetu dzielnicy Targówek. Za tę kwotę, prócz odnowienia całkowicie zrujnowanego budynku, m.in. dostawiono obok efektowny szklany pawilon.

Na razie ilość wydarzeń w nowym domu kultury nie oszałamia. Przez ostatnie kilka tygodni odbyły się tu dwa spotkania świąteczne, potańcówka, koncert kolęd oraz seria zajęć pokazowych dla dzieci i seniorów. Zaraz jednak w targóweckim Centrum Kultury powinno się zrobić tłoczniej – zajęcia cykliczne w budynku na Siarczanej 6 ruszą w lutym po feriach zimowych.

Z ciekawostek, dyrektorem Centrum Kultury i Aktywności jest była wiceburmistrz Targówka Agnieszka Szmulewicz (która rok temu oddała tamto stanowisko w ramach wymiany stołków pomiędzy PO i Spółdzielnią, a także dzięki obietnicy objęcia obecnej funkcji). Zaś organizacją imprez i promocją w CKiA zajmuje się Dorota Kozielska, także była wiceburmistrz Targówka (która cztery lata temu „rozsławiła” Targówek na całą Polskę, otwierając z pompą dwa dni przed wyborami siłownię plenerową, która dwa dni po wyborach została zdemontowana).

Uruchomienie działalności w głównym budynku CKiA nie kończy jeszcze prac budowlanych w jego okolicy. Dzielnica planuje tu jeszcze m.in. przebudowę ul. Siarczanej na ciąg pieszy i drogę pożarową (z wjazdem od strony ul. Rybieńskiej), a w dalszej przyszłości budowę biblioteki na sąsiedniej wolnej działce (od strony ul. Józefowskiej).

Strona internetowa Centrum Kultury i Aktywności na Targówku Fabrycznym, na której ukazują się informacje o programie placówki, znajduje się tutaj.

 

zdjęcie na górze: Facebook/Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx