Gwiazdy z Targówka nowego pokolenia

33
Share

Ci dwudziesto- i trzydziestoparolatkowie są znani w całej Polsce – choć mało kto wie, że pochodzą z naszego kawałka Warszawy.

 

O tym, że z naszą dzielnicą od dziesięcioleci związani są tacy giganci polskiej rozrywki, jak piosenkarka Alicja Majewska czy aktor Janusz Gajos (a także wielu innych doświadczonych artystów), chyba nikomu nie trzeba mówić.

Ale nie wszyscy wiedzą, że Bródno, Targówek i Zacisze wychowały także wiele młodych gwiazd polskiej piosenki (i nie tylko piosenki). Oto dwudziesto- i trzydziestoparolatkowie, którzy są znani w całej Polsce, choć mało kto wie, że pochodzą z naszego kawałka Warszawy.

 

Smolasty

Nowa gwiazda polskiej muzyki, idol nastolatek, miłośnik tatuaży. Tak naprawdę nazywa się Norbert Smoliński i wychował się na Zaciszu, natomiast do szkół chodził na Bródnie. Jest absolwentem gimnazjum nr 143 z ul. Bartniczej oraz liceum im. Czarnieckiego z ul. Żuromińskiej. W wywiadach Smolasty podkreśla, że nasza dzielnica go ukształtowała i zawsze na Targówku dobrze się czuje.

 

Saszan

Czerwono/różowowłosa piosenkarka właściwie nazywa się Roksana Pindor. Urodziła się w Żyrardowie, do podstawówki i gimnazjum chodziła w Międzyborowie, ale jako nastolatka trafiła do naszej dzielnicy. Saszan jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Lisa-Kuli z ul. Oszmiańskiej, w którym przez jakiś czas miała z powodu koloru swoich włosów duże kłopoty.

 

Sistars

A konkretnie wokalistki tego popularnego zespołu, siostry Natalia i Paulina Przybysz, urodziły i wychowały się na Bródnie, gdzie mieszkały m.in. w słynnym „Pekinie” przy Rembielińskiej. Chodziły do szkoły podstawowej im. Szarych Szeregów na ul. Turmonckiej (wtedy była to SP nr 105, dziś nr 379). Lecz siostry Przybysz chyba nie wspominają tego okresu życia zbyt dobrze – gdy w wywiadach mówią o Bródnie, najczęściej łączą je ze słowami „szarość” i „pustka”.

 

Siwers

Czyli Przemysław Gzowski – najbardziej znany raper i producent muzyczny związany z Targówkiem Mieszkaniowym. Wychował się w bloku na ul. Remiszewskiej i chodził po sąsiedzku do szkoły podstawowej 114 im. Jędrzeja Cierniaka. Które to miejsca (a także ulicę Handlową, Park Wiecha i kilka innych okolicznych lokacji) Siwers często opisuje w swoich kawałkach, najczęściej w kontekście alkoholu, dziewczyn i innych przyjemności młodych chłopaków z bloków.

 

Wapniak

Wyjątek na naszej liście gwiazd – Maciej Wapiński nie jest piosenkarzem, ale youtuberem, jednym z najpopularniejszych w Polsce. Zaczynał, jak większość youtuberów, od głupawych filmików z prankami (kawałami), ale później w jego filmach zaczęły pojawiać się bardziej ambitne tematy. A także często pojawają się Bródno i jego mieszkańcy, gdyż Wapniak pochodzi z ul. Wybrańskiej i do dziś jest w naszą okolicą związany.

 

Kogoś pominęliśmy? Znacie inne gwiazdy nowego pokolenia z Bródna, Targówka i Zacisza? Podpowiedzcie w komentarzach.

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx