Kolejna śmieciowa rewolucja: jak segregować śmieci w 2019 roku? | targowek.info

Kolejna śmieciowa rewolucja: jak segregować śmieci w 2019 roku?

Coraz większa część dzielnicy objęta jest nowymi zasadami segregacji śmieci, a wkrótce dotyczyć będzie ona nas wszystkich. Jak wyrzucać odpady prawidłowo na Targówku?

Od początku roku 2019 cała Warszawa zmienia system segregowania śmieci. Do tej pory dzieliśmy je na 3 części (szkło, suche do recyklingu i „resztę”), teraz obowiązuje system podziału aż na 5 rodzajów.

Na razie na nowy system przechodzą właściciele domów jednorodzinnych, głównie na Zaciszu, którzy w większości dostali już pakiety pięciokolorowych worków. Mieszkańcy bloków na Bródnie i Targówku „Mieszkaniowym” zazwyczaj dzielą odpadki jeszcze po staremu – aż do pojawienia się nowych naklejek na śmietnikach i zupełnie nowych pojemników, co ma nastąpić w najbliższych tygodniach.

Jak teraz powinnismy dzielić domowe odpady?

1. papiernaklejka niebieska (czyste opakowania z papieru i tektury, gazety, czasopisma i ulotki, kartony, zeszyty, papier biurowy),
2. metale i tworzywa sztucznenaklejka żółta (puste opakowania, zgniecione butelki plastikowe, zakrętki od butelek i słoików, plastikowe opakowania, torebki, worki foliowe, kartony po sokach i mleku (tzw. tetrapaki), zgniecione puszki po napojach i żywności),
3. szkłonaklejka zielona (puste opakowania szklane, butelki szklane, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach, puste szklane opakowania po lekach),
4. bionaklejka brązowa (odpadki warzywne i owocowe, skorupki jaj, fusy po kawie i herbacie, zwiędłe kwiaty oraz rośliny doniczkowe, resztki jedzenia bez mięsa, kości oraz tłuszczów zwierzęcych),
5. zmieszanenaklejka czarna (resztki mięsne oraz kości, mokry lub zabrudzony papier, zużyte materiały higieniczne, w tym pieluchy jednorazowe, żwirek z kuwet dla zwierząt, fajans, potłuczone szkło i lustra, tekstylia); do pojemnika na odpady zmieszane wrzucamy tylko to, czego nie udało sią rozdzielić do wymienionych pojemników na odpady segregowane lub czego nie można oddać do Punktu Selektywnej Zbierania Odpadów Komunalnych.

Dodatkowo: odpady zielone (liście, skoszona trawa, rozdrobnione gałęzie) oraz odpady wielkogabarytowe (stare meble, materace, zabawki dużych rozmiarów).

Uwaga, tego nie wolno wrzucać!

1) do pojemników na papier: zatłuszczonych opakowań z papieru, zużytych ręczników papierowych i chusteczek,
2) do pojemników na metale i tworzywa sztuczne : zużytych baterii i akumulatorów, sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, puszek i pojemników po farbach, butelek po olejach samochodowych, opakowań po aerozolach, opakowań po olejach silnikowych, zatłuszczonego styropianu po żywności,
3) do pojemników na szkło : szkła stołowego, ceramiki, wyrobów ze szkła żaroodpornego, szkła okiennego, luster, szyb, żarówek świetlówek,
4) do pojemników na bioodpady : resztek mięsnych, kości oraz tłuszczy zwierzęcych, oleju jadalnego, ziemi i kamieni, odchodów zwierząt,
5) do pojemników na odpady zmieszane: sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, AGD, baterii i akumulatorów, odpadów budowlanych i remontowych, odpadów zielonych, leków oraz chemikaliów.

Dodatkowo: do odpadów zielonych nie wolno wrzucać kamieni, popiołu, ziemi, zaś jako jako odpady wielkogabarytowe nie wyrzucamy sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego, materiałów i odpadów budowlanych, remontowych, opon samochodowych.

Do końca lipca 2019 roku śmieci w całej dzielnicy Targówek odbiera Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. Dokładny harmonogram odbioru odpadów przez MPO w 2019 roku znajduje się pod tym linkiem. Wystarczy wpisać swoją ulicę.

zdjęcie na górze:  MPO

PRZECZYTAJ TEŻ:

50 komentarzy na temat “Kolejna śmieciowa rewolucja: jak segregować śmieci w 2019 roku?

 • 9 stycznia 2019 o godz. 07:12

  Myślę że mało kto będzie kiedykolwiek wystawiał przed dom brązowe i czarne. Papier, butelki itd jeszcze można gdzieś przez miesiąc gromadzić, ale mięso i obierki itd raczej każdy będzie wrzucał do śmietnika zamiast smród generować w worku w piwnicy/garażu.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 08:22

  Cytat z artykułu: „do pojawienia się nowych naklejek na śmietnikach i zupełnie nowych pojemników”

  Jak recyklingować stare naklejki i zupełnie stare pojemniki? Gdzie wrzucić stary pojemnik?

 • 9 stycznia 2019 o godz. 08:30

  …i znowu będziemy mieć więcej pracy przy rozdziale śmieci w domu, potrzebne będzie miejsce na pięć lub więcej koszy w kuchni, ale za to opłaty wzrosną. Takie plusy.

  PS ciekawe czy po te śmieci przyjedzie śmieciarka z jedną wspólną naczepą i wszystko wyląduje razem? Niby podzielone w workach, ale w takim razie po co odrębne pojemniki i tyle babrania?

 • 9 stycznia 2019 o godz. 08:44

  Nam nakładają obowiązek segregacji śmieci a przestępcy zwożą z zagranicy palą,zanieczyszczają powietrze i jest ok.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:13

  Proponuje żeby było ekologicznie wprowadzić nakaz kupowania nowych Mercedesów !!!

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:13

  Rozumiem że segregacja jest potrzebna, na całym świecie robią na tym kasę . Zwykły zjadacz chleba ma podać im wszystko na tacy , zapłacić za wodę do mycia śmieci i jeszcze dobrze zapłacić . Chyba jest to zbyt wygórowane żądanie .

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:21

  Na Bródnie przed poprzednią reformą był już podział na szkło białe, kolorowe, papier, plastiki, i to lepiej lub gorzej ale działało. Ale nie…, trzeba było pop….ć, żeby teraz ktoś wykazał się innowacyjnością. ://
  Logika zupełnie jak u wodza z kreskówki Agi Bagi.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:43

  Kolejna rewolucja… ale tylko w naszych portfelach! Segregujemy śmieci bardzo dokładnie, płacimy więcej i co z tego wynika, NIC! To są tylko mafijne działania firm śmieciowych lobujących Ministerstwo Środowiska i Sejm RP! Rosną tylko ceny odbioru śmieci, ponieważ są one tylko składowane! Najwięcej w powstających odpadach jest plastiku, folii i opon, które trafiają na wysypiska. Powinny być przerabiane na inne produkty, spalane lub współspalane z innymi odpadami! System odbioru odpadów w Polsce jest niewłaściwie zbilansowany. Nikt nie wie ile ich powstaje i co dalej się z nimi dzieje. Jedno jest pewne, że przez ten bałagan będziemy płacić coraz więcej za odbiór odpadów! I nic dobrego dla ludzi i środowiska z takiej sytuacji nie wyniknie!

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:45

  Już widzę sprawną segregację na blokowiskach !? Bez społecznych patroli robotniczo-chłopskich nie obejdzie się.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 09:53

  Dlaczego godzimy się na terroryzm urzędniczo -śmieciowy? Za wykonywanie pracy należą się pieniądze – zapłata. Każda wykonywana praca pod przymusem to niewolnictwo? Dodatkowo za recykling zapłacił już producent… przy wprowadzaniu opakowania na rynek. To dlaczego drugi raz ma płacić lokator? Protestuje przeciw stosowaniu mafijnych zasad i struktur. W śmieciach odbieranych jest jeszcze surowiec wtórny, o którym urzędnik i śmieciarz milczy nazywając wszystko śmieciami, a który po przerobie ma wartość finansową. I jest on kradziony lokatorom bezpłatnie. Jeszcze urzędnik skorumpowany układem śmieciowo -mafijnym żąda zapłaty od lokatora za ten proceder.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 10:08

  to jest kpina , przy domach jednorodzinnych będzie fetor i syf , oraz zadowolone ptaki i koty.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 10:17

  Powinny być pojemniki na tą selekcję , worki wystawiane na zewnątrz będą się uszkadzały np. przez stłuczone szkło lub ostre krawędzie . Będzie to bardzo nieprzyjemny widok .

 • 9 stycznia 2019 o godz. 10:36

  jak widac pis – lamska rewolucja zbliża się do obłędu.
  Jakiś dziwnym trafem nie można zbierać butelek pet w sklepach tylko trzeba je wywalać do śmieci a stamtąd na wysypisko. Ta własnie działa debilny system tworzony przez debilnie dobranych przedstawicieli narodu.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 10:47

  wprowadzić opłatę śmieciowa do każdego produktu i z tej kasy zatrudnić sortowaczy, wtedy ten co duzo śmieci produkuje będzie ponosił wyższe koszty, a teraz taki Kuklczyk czy inny oligarcha placi tyle samo co biedna emerytka, a smieci pewnie produkuje duzo wiecej

 • 9 stycznia 2019 o godz. 12:00

  to jakaś nowa religia marksistów. Po co to. Tylu arabów i ruskojęzycznych pościągali do pracy w Polsce. Niech siedzą po wysypiskach i segregują!

 • 9 stycznia 2019 o godz. 12:06

  A lud i tak wszystko wrzuca do najbliższego pojemnika, nie patrząc, czy to szkło, czy suche… Wybitni racjonalizatorzy zostawiają worki ze śmieciami obok wiat, nie martwiąc się o nic.
  Natomiast bracia Czesi od dawna skupują w KAŻDYM sklepie WSZYSTKIE butelki (szklane i plastikowe), nie żądając paragonu i/lub potwierdzenia zakupu…

 • 9 stycznia 2019 o godz. 13:26

  za dużo rodzajów, a gdzie wrzucać puszki po farbach albo baterie, myślicie, ze będziemy latać z 6 bateriami lub żarówką do punktów zbiórki. A firmy sprowadzające śmieci z innych krajów nadal będą nas truć. Wystarczy postawić pojemniki na szkło. plastik i metale. Nie wymyślajcie nic nowego aby mieć powód do stałego podwyższania cen

 • 9 stycznia 2019 o godz. 13:31

  A ja mam ten nowy system głęboko i centralnie w d… Już teraz problem ze składowaniem twgo badziewia. Nie będę robić sobie z mieszkania śmierdzacej sortowni a oni potem przyjadą i wwalą to wszystko na jedną pakę. Skoro mam więcej płacić to muszę mieć za co. Przestaję segregować i za te większe opłaty niech se sami posegregują.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 13:39

  Dlaczego ci mądrzy urzędnicy nie wykorzystali kolorystki pojemników na odpady obowiązującej dotychczas, dokładając kolory do nowych pojemników. Przecież to strata pieniędzy, co zrobić z pojemnikami które mamy teraz? wywalić na śmietnik? i kupić nowe wg obowiązującej nowej kolorystyki. Od urzędników podejmujących decyjzę oczekuję opdrobiny zdrowego rozsądku!!!!

 • 9 stycznia 2019 o godz. 13:54

  NO COŻ.NIE DOŚĆ ,ŻE PŁACIMY TAK OGROMNE SUMY ZA WYWÓZ ŚMIECI TO JESZCZE IM SEGREGUJEMY.U MNIE W MIESZKANIU NIE MA MIEJSCA NA 5 KUBŁÓW NA ŚMIECI WIĘC NIE WIEM CZY BĘDE SEGREGOWAĆ ŚMIECI.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 14:08

  Śmieci to biznes i tak ma być a nie wymyślać pokrętny podatek zwany opłatą śmieciową. Sita i inne prywatne firmy działające przed dorwaniem się do władzy lokalnej inteligentnych inaczej miały własne sortownie i zarabiały na recyklingu duże pieniądze. Teraz miejskie cwaniaki zrobiły miejska spółkę i „wygrały” przetarg i chcą zmuszać ludzi do działań które należą absolutnie do ich obowiązków. Pora chyba z tym skończyć bo ich uchwały, ustawy, zarządzenia i co tam jeszcze traktują ludzi jak głupich niewolników.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 14:11

  Szkło – naklejka zielona -(puste opakowania szklane, butelki szklane, słoiki, szklane opakowania po kosmetykach, puste szklane opakowania po lekach), Zmieszane – naklejka czarna ………..potłuczone szkło………. Czysta głupota wrzucając do pojemnika całe butelki, słoiki będą się tłuc, dalsze przeładunki i transport stłuką wszystko na miazgę. Nam każą segregować na przykład oddzielnie potłuczone szkło.!!!!

 • 9 stycznia 2019 o godz. 14:20

  A co z myciem i dezynfekcją tych pojemników? Przecież i dotąd nie było to robione. A teraz?! Strach się bać…

 • 9 stycznia 2019 o godz. 14:31

  To będzie wesoło , płacę teraz 72 zł. za mc. za jeden pojemnik 200L. wywożony dwa razy w miesiącu
  (śmieci nie segregowane). Teraz przywieżli mi kolorowe worki i bez informacji czy zmiany umowy , gdzie te worki trzymać , przy pojemniku , jak to będzie wyglądać , wiem , że będą cyrki,w tym temacie.
  Ale gdybym chciał segregować to wywóz odpadów powinien być tańszy bo dokładam swoją pracę.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 14:36

  W Nowej Zelandii są tylko dwa kosze na śmieci; żółty, zawierający powyższe kategorie 1. i 2., i niebieski zawierający powyższą kategorię 3. Kategorie 4. i 5. trafiają do zwykłego, czarnego worka na śmieci. Jedno z najbardziej eko państw na Ziemi. W Polsce macie już 5 kategorii, a pewnie będzie więcej :D

 • 9 stycznia 2019 o godz. 15:02

  Ja nie rozumiem tego:
  „5. zmieszane (…) potłuczone szkło.”
  Przecież wrzucając do zielonego pojemnika butelki lub szklane opakowania słychać jak lądując na dnie tłuką się zderzając z innymi butelkami. Tak samo gdy to wszystko ląduje w śmieciarce, więc totalnie nie rozumiem tego rozróżnienia dla potłuczonego szkła w pojemnikach na odpady zmieszane…

 • 9 stycznia 2019 o godz. 16:00

  To takie s* w banie, już teraz za wywóz śmieci dużo się płaci – ale z chwilą gdy nastała rewolucja w wysokościach zarobków dał przykład Glapiński , gady nawykłe do drenowania portfeli szukają dodatkowej kasy , też chcą zarabiać po 60 – 70tyś. zł. Swoją pazernością doprowadzą do tego ze śmieci będą lądowały po lasach .

 • 9 stycznia 2019 o godz. 19:14

  A gdzie wyrzucać słoiki. Pełno ich w naszym bloku.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 19:36

  To juź przechodzi ludzkie pojęcie, w maleńkiej kuchni gdzie ledwo mieszczą się 2 osoby mam trzymać 5 koszy na śmieci ( na tą chwilę a za parę miesięcy moźe kolejne np. 3) a wszystko i tak trafi do jednej śmieciarki. Myślę, źe ktoś zarobi grube miliony na tym, źe to ja i inni będziemy tak szczegółowo segregować śmieci. Ja się na to nie godzę.

 • 9 stycznia 2019 o godz. 21:25

  Oprócz potłuczonego szkła jako odpady zmieszane, mamy tetrapaki czyli sklejony papier i folie, w sposób który uniemożliwia dalsze przetwórstwo, a które wrzucamy do tworzyw sztucznych.
  Taka ciekawostka

 • 9 stycznia 2019 o godz. 22:33

  mieszkam na Zaciszu i nie dostałem wymienionego pakietu. Na początku roku dzwoniłem do Ochrony Środowiska i otrzymałem odpowiedź, że na razie nic się nie zmienia. Jak zwykle- bajzel.

  A tak w ogóle, to przed ową reformą śmieciową miałem czysto. Posiadałem indywidualną umową z MPO, wywożona mi śmiecie raz na tydzień i każdy był zadowolony. Za czasów Gronkiewicz ubezwłasnowolniono mnie i zmuszono do odprowadzania opłat na konto dzielnicy. Koszty poszły w górę, a na dodatek zmniejszono częstotliwość odbioru do dwóch razy w miesiącu. W letnie dni robale lęgną się w koszach, nie będę opisywał owego syfu. Czemu to służy?

 • 10 stycznia 2019 o godz. 08:31

  Czyli nie będzie możliwości niesegregowania śmieci ? Teraz trzeba będzie wszystkie segregować ? Jak to robić ? pięć koszy w szafce pod zlewem, pięć kubłów. Zaraz maja wycofać worki foliowe wiec jak to zbierac prosto do koszy i potem z pięcioma wiadrami iść do ssypu i przesypywać do odpowiednich koszy. czy może wszystko razem do jednego kosza w domu a potem w śmietniku rękawiczką i rozdzielanie do odpowiednich koszy. Przecież to chore to po co pracownicy w sortowni odpadów skoro ja mam słono płacić i jeszcze sama robić selekcję i rozdzielać śmieci. Pieprzenie o ekologii a na boku ktoś robi niezłą kasę. Legalny przekręt. To tak jak z akcją godzina dla ziemi gdzie niby jesteśmy tacy eko. A może po prostu wyłączać ale codziennie zbędne na noc światła w galeriach handlowych, iluminacje świetlne, podświetlanie pomników itd……. to by było eko a nie godzina raz w roku. ŚMIECHU WARTE.

 • 10 stycznia 2019 o godz. 08:43

  To jakaś piramidalna bzdura.

  Segregować śmieci należy na dwa rodzaje:
  1 Biologiczne.
  2 Recyklingowe
  i to koniec !!!!

  Każdy kolejny dodatkowy worek, to w przypadku budynków wielorodzinnych zamiana skwerów, trawników i parkingów w jedno wysypisko śmieci. Takie pomysły może mieć tylko bolszewik o prominencji zwykłego śmieciarza.

 • 10 stycznia 2019 o godz. 09:46

  Kolejna bzdura jest taka, że taniej jest firmie śmieciowej pomieszać recykling i ponownie w sortowni rozdzielić, niż wszystko osobno wozić !
  Stąd pomysł segregacji śmieci na jednostki śmieciowe to kolejna próba masońsko-bolszewicka tresowania ludzkości, której zdecydowanie mówimy NIE !!!

 • 10 stycznia 2019 o godz. 09:50

  Dziś rano jechałem ul kamykową i stały tam worki z śmieciami powystawiane przy ulicy.
  Zaskoczył mnie piękny widok , kilka worków porwanych i połowę drogi zasypanych odpadkami i
  mnustwo wron i innych ptaków.
  Śmieci już nikt nie posprząta , będą się tak walały bo to niczyje.

 • 10 stycznia 2019 o godz. 10:33

  Tak jak dotychczas będę do jednego kubła wrzucać frakcje zmieszane i odpady Bio.!!
  Przed moją szeregówką brak odpowiedniego miejsca na postawienie kolejnego śmierdzącego kubła. Ani sobie i sąsiadom nie zamierzam bezpośrednio pod oknami stawiać śmierdziela , ani w chałupie dokarmiać ewentualne karaluchy. Latem i w cieplejsze dni mimo częstego mycia i dezynfekcji kubeł cuchnie tak niemożebnie ,że okien nie da się otworzyć. Nie dziwota, przez dwa tygodnie obok flory bujnie rozwija się w nim różnorodna fauna.

 • 10 stycznia 2019 o godz. 11:28

  Dobrze, że przynajmniej w niedziele są zamknięte markety. W rezultacie mamy o jedną siódmą śmieci mniej !!

 • 10 stycznia 2019 o godz. 12:16

  Ja i tak wrzucam byle gdzie…

 • 10 stycznia 2019 o godz. 12:45

  Segregacja jest tylko na papierze a w pojemnikach to każdy widzi…

 • 10 stycznia 2019 o godz. 18:49

  a nie lepiej zostawić jak jest czyli 2 pojemniki: jeden na surowce wtórne a drugi na resztę. tak dbają środowisko a chcą zasypać pięcioma rodzajami toreb foliowych. powinny być trwałe pojemniki wielorazowego użytku a nie trujące torby foliowe łatwo sie dziurawiące

 • 13 stycznia 2019 o godz. 16:53

  Ludzie, dlaczego wybieracie takich popaprańców do samorządów i Sejmu? Wierzycie w ich zapewnienia że będą działać aby wasze życie było łatwe i przyjemne? Przecież w to przedszkolaki z najstarszej grupy nie wierzą. Dajecie sie wpedzac w totalne niewolnictwo. Pora się obudzić.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 11:36

  Jasne.Juz to widze jak ludzie segreguja w 5 pojemników… a potem pewnie przyjedzie 5 smieciarek i 5 krasnoludków za kierownicą.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 15:13

  Wiele w tych komentarzach prawdy. Nie bardzo widzę przechowywanie bio odpadów latem 2 tygodnie- a przetrzymywanie zmieszanych ( często w pojemnikach stojących przy furtce) powoduje smród i wylęg robaków. Składowanie odpadów 4 tygodnie? Ciekawe gdzie – nie każdy ma garaż, piwnicę i miejsce przed domem na tyle pojemników. Poza tym jest wiele odpadów nie ujętych w żadnej z grup. To wszystko trzeba jeszcze przedyskutować ze społeczeństwem, żeby nie okazało się, że większość odpadów podrzuca się do lasu, sąsiadów i na niezamieszkałe posesje.

 • 24 stycznia 2019 o godz. 18:49

  Może i jest to źle zorganizowane, ALE MUSIMY TEGO PRZESTRZEGAĆ, bo dobro czystości kraju, to poza Waszą, też przyszłość dla naszych dzieci i wnuków, jak i przyszłe zdrowie całego świata, zwierząt i drzew!
  Jeżeli z powodu śmierdzącego lenistwa nie będziecie segregować śmieci, (do czego zobowiązujecie się otrzymując opakowania i inne towary) – to rozwalacie to gdzie żyjecie i czym oddychacie!
  Prawo ws. segregacji może być upierdliwe, ale MUSIMY go przestrzegać, nawet gdy chcemy „zaprotestować” – rząd ma nas zazwyczaj w d… i NASZE środowisko, więc dbać musimy o nie SAMI.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 11:59

  mam to w du..e.

 • 16 marca 2019 o godz. 17:37

  Czyli rozumiem. że wszystko co nie pasuje do żadnego z pojemników wyrzucamy do lasu … Bardzo ekologiczny system. Zakłady oczyszczania miasta będą teraz od nas odbierać tylko surowce wtórne, za co będziemy im musieli zapłacić. Odwrotnie jak w skupach surowców wtórych, tam nam za nie płacą.

 • 8 lipca 2019 o godz. 11:00

  Kości to wynosimy do ratusza niech się psy nażrą

 • 11 sierpnia 2019 o godz. 01:36

  ja mieszkam sam w domu jednorodzinnym i mam pojemnik 200 l ktory zapelmiam w ok 25% , jak zaczne rozdzielac smieci na 5 workow to dodatkowo miesiecznie wyrzuce 10 duzych workow , a mowia zeby nie uzywac plastiku bo to super szkodliwe dla srodowiska

 • 27 sierpnia 2019 o godz. 15:33

  Przez 30 lat segregowałem śmiecie i było wszystko OK. Od nowej rewolucji kuchnia i przedpokój zastawione kubłami na śmiecie. Po wejściu z klatki schodowej mieszkanie cuchnie jak śmietnik. Zacząłem więc myć pojemniki, słoiki, itd. – trochę mniej śmierdzi, ale mam 2 razy większe zużycie wody – i wkrótce pewnie za to dostanę podwyżkę za śmiecie. O śmieciach bio wolę nie wspominać. Po tygodniu cuchnie jak oborze, z kubła wyrasta ogromna pleśń a jak niosę to do śmietnika to wszystko skażone jest smrodem a ze szczelnych podobno worków leje się cuchnąca gnojówka. Kubeł na śmiecie bio mocno rusza się, w środku i na zewnątrz miliony białych robali biegają w kółko. Puściłem pawia na ten widok i oddaliłem się ze skażonego rejonu, unosząc na butach zapewne jajeczka robali którymi z pewnością zakażę zwierzęta z mojej klatki w bloku i swojego kochanego kota … W tej sytuacji wracam do rozwiązań z lat poprzednich. Jakbym chciał mieszkać na wysypisku śmieci to bym wybrał znacznie tańsze rozwiązanie. Pozdrawiam naiwnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.