Matki Teresy zamknięta na trzy tygodnie. Zaczyna się budowa ronda

73
Share

Powód: oczywiście przygotowania do budowy metra.

 

Wczoraj w nocy (22 stycznia około godz. 22:00) drogowcy zamknęli ul. Matki Teresy z Kalkuty na odcinku od św. Wincentego do Chodeckiej – wraz ze skrzyżowaniem z Chodecką.

To jeden z najważniejszych elementów przygotowawczych do budowy metra na Bródnie. Jak już pisaliśmy na targowek.info, dla kierowców samochodów osobowych na ul. Matki Teresy pozostanie (tak jak do tej pory) po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, natomiast po obu stronach jezdnia zostanie poszerzona. Dobudowane zostaną buspasy, zaś na skrzyżowaniu Matki Teresy i Chodeckiej powstanie rondo.

Na czas robót wyznaczono objazdy ulicami: Rembielińska – Wyszogrodzka – Chodecka – L. Kondratowicza.

Prace na (eks)skrzyżowaniu Matki Teresy i Chodeckiej potrwają około trzech tygodni. Muszą być zakończone przed 15 lutego, gdyż wtedy planowane jest zamknięcie ulicy Kondratowicza na ponad dwa lata.

Niestety, zamknięcie ul. Matki Teresy z Kalkuty miejscy urzędnicy przeprowadzili w chaosie. W oficjalnym komunikacie miasta nt. zmian na Bródnie, jako termin tych prac podawano początek lutego. Z kolei postawione na ulicy znaki (niektóre zaklejone taśmą, ale nie wszystkie) podawały, że stanie się to już 18 stycznia. Ostateczną informacje o zamknięciu skrzyżowania 22 stycznia o godz. 22 podano raptem kilka godzin wcześniej.

Kierowcy na Bródnie mają prawo być zdezorientowani. Dzisiaj (w środę 23 stycznia) w porannym szczycie spodziewamy się w tej okolicy dużego zamieszania.

 

Przeczytaj też: Wielka akcja służb – wywożą zaparkowane samochody z głównych ulic Bródna

 

zdjęcia na górze: skrzyżowanie ulic Chodeckiej i Matki Teresy z Kalkuty na kilkanaście godzin przed zamknięciem / fot. targowek.info

73
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx