Mieszkaniec Targówka groził prezydentowi RP? "Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda" | targowek.info

Mieszkaniec Targówka groził prezydentowi RP? „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził – lub wyjątkowo żałośnie „żartował” – tuż po śmierci prezydenta Gdańska.

 

W poniedziałek po południu, w smutnym czasie po morderstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, pewien mieszkaniec Warszawy zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które obsługuje numery alarmowe 112, 997, 998 i 999. „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda” – powiedział mężczyzna i rozłączył się.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI (obejmującej Pragę Północ, Targówek i Białołękę) szybko ustalili jego miejsce zamieszkania. Policje nie informuje, gdzie dokładnie mieszkał dzwoniący, ale TVP Info podaje, że był to mieszkaniec Targówka.

Funcjonariusze zabezpieczyli telefon, z którego wykonano połączenie. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

 

Funcjonariusze informują, że dzwonił 72-letni mężczyzna. Sprawą zajął się prokurator, który sprawdzi na ile poważne były to pogróżki. Dziś (we wtorek) mają toczyć się w tej sprawie czynności wyjaśniające.

 

 

****AKTUALIZACJA (16.01 godz.20:00) ****

Jak podaje Wyborcza.pl, dzisiaj prokurator wypuścił zatrzymanego 72-latka z aresztu, bez stawiania zarzutów.  – Z rozmowy nie wynika, aby mężczyzna nosił się z zamiarem kierowania groźby wobec urzędującego prezydenta – mówi w gazecie rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. – Rozmówca wyraził w ten sposób obawę – dodał cytowany prokurator. 72-letniego mężczyznę zwolniono do domu.

 

zdjęcie na górze: ilustracyjne / fot. archiwum/Policja

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Mieszkaniec Targówka groził prezydentowi RP? „Zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda”

 • 15 stycznia 2019 o godz. 06:35

  Teraz pisiory na siłę będą próbowali udowadniać, że to też jest ich tragedia.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 06:40

  Przecież już to robią… wczoraj w Dzienniku TV pokazali w reportażu, że to wina Owsiaka, Tuska i reszty PO.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 06:44

  TO CHYBA RACZEJ JEST STWIERDZENIE NIŻ GROŻENIE!

 • 15 stycznia 2019 o godz. 06:45

  STWIERDZENIE NIE JEST GROŻENIEM!

 • 15 stycznia 2019 o godz. 07:00

  a kto by chciał eliminować takie popychadło on nic nie znaczy ani niczego sobą nie reprezentuje jak w piosence <<pajacyki pajacyki gdy pociągnąć je za sznurek to podnoszą rączki w góre"

 • 15 stycznia 2019 o godz. 07:30

  Co za cioly. Twierdzenie nie jest grozba.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 07:38

  Ciekawe komentarze. Stwierdzenie nie jest groźbą? Więc twierdzę że osoby komentujące powinny uważać co piszą bo mogą dostać na spacerze kulkę w głowę. To tylko stwierdzenie, nie grozba.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 07:47

  Opamiętajcie się trolki.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:24

  „Wszystkiemu jest winne PO” , popieranie Młodzieży Wszechpolskiej i ich idei , mowa nienawiści , brak reakcji na wybryki „obrońców krzyża” oraz geriatrycznych oszołomów spod znaku PIS itd, itd.

  Oto wynik braku reakcji na niebezpieczne zachowania i poglądy.
  Drodzy politycy – Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:28

  Zdelegalizowac te partie jak PIS PO – to pulglupki wami rzadza ludzie nieodpowiedzialni checi wladzy zysku pazerni . Niedlugo beda wszystkich aresztowac jak za komuny KOGO WY WYBIERACIE DO KORYTA ???

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:35

  To nie jest „stwierdzenie” ani „grożenie”. To po prostu ostrzeżenie. Nawet kiepski adwokat doskonale wie, co zrobić z taką manipulacją. Szukanie wyników „na siłę” i chęć wykazania, że dotychczasowa indolencja i totalna niemoc nie dotyczy pisowskiej policji, jak dotąd, nie wychodzą jej na dobre.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:39

  Jest to niemożliwe,
  te tchórze tak się obstawiają ochroną że żaden desperat się do nich nie przedostanie.
  Nawet w katedrze u Nycza podczas mszy było więcej ochroniarzy jak pisowców.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 09:50

  Muminek się ośmiesza i tyle .Macie tą swoją wolność i demokrację oraz dziki jeszcze wciąż XIX wieczny kapitalizm. Przecież tego chcieliście także tej obłudy ,nepotyzmu i podziałów także.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 10:11

  No i ta śmierć nic Was nie nauczyła. Od Waszych komentarzy bije jadem. Aż tak daliście się zmanipulować różnym mediom, które Wam tłoczą do głów, że rozgrywa się jakaś wojna polityczno-ideologiczna między dwoma ugrupowaniami? Najmniej tym wszystkim przejmują się sami politycy. Przepraszam, ale trzeba być totalnie zmanipulowanym, żeby opowiadać się za jakimś ugrupowaniem politycznym czy w ogóle emocjonować się polityką. Wszelkiej maści publicyści w ten sposób na Was zarabiają, bo kupujecie gazety, oglądacie TV, słuchacie radia – a tam jątrzenie i judzenie, dla reklam, dla pieniędzy. Właśnie taka postawa doprowadziła do tej tragedii. Raz na cztery lata masz wrzucić kartkę do urny – wg swoich poglądów – i tyle.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 10:32

  Przecież to WYRAZ ZATROSKANIA o los malinika, a nie groźba. No tak, ale jak reżimowa policja nie potrafi czytać i pisać w języku ojczystym, to co mówić o interpretacji polszczyzny …

 • 15 stycznia 2019 o godz. 10:41

  Dooobre! To ma byc grozba? Ta policja to jeszcze glupsza niz milicja. Zenada.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 10:51

  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
  Oto moja historia może ku przestrodze.
  Wynajęłam mieszkanie Litwinom (legalnie na umowę płacąc podatek od najmu). Mieszkali 2 m-ce do marca ubiegłego roku i ich wywaliłam bo jak się okazało potrzebowali tylko adresu jako skrzynki kontaktowej dla całej grupy innych Litwinów. Zmieniając zamek w drzwiach otworzyłam skrzynkę pocztowa w której znalazłam ponad 30 różnych kopert i awizo (wszystkie były z banków i wszystkie na obcobrzmiące Litewskie nazwiska tylko męskie). Pojechałam z tym na policję z pytaniem o mam z tym zrobić może zechcieli by to sprawdzić że może to jacyś terroryści itp. Pani policjantka która mnie przyjęła na słowo terroryści tak się usztywniła że odniosłam wrażenie ze to ja za chwilę zostanę zatrzymana. Mówiła że ja kogoś oskarżam itd. Ze listy przychodzić mogą do mnie i 20 lat itd. Dałam sobie spokój. i wróciłam do domu z całą tą korespondencją. Zmieniłam również zamek w skrzynce pocztowej aby nikt po za mną nie mógł pobierać korespondencji. Zgłosiłam sprawę do banków z których przychodziła poczta. Przeprosili i przyjęli „niby do wiadomości”. W wakacje przyszedł do mnie dzielnicowy z zapytaniem o pana który wynajmował mieszkanie. Opowiedziałam mu całą historię i okazało sie że to jakaś szajka która narobiła olbrzymich przekrętów gospodarczych. Co jakiś czas nachodzi mnie w domu policja z pytaniami czy może ten pan ponownie u mnie nie zamieszkał. To jakaś paranoja. Jak zgłaszałam sprawę i ktoś by to sprawdził choć zapisał te nazwiska z listów być może można by było zaczadź działać wcześniej. Policja chyba czeka aż ten koleś sam do nich przyjdzie i to dodatkowo od razu w kajdankach. PARANOJA. Listy przychodzą dalej zawierają karty być może kredytowe, płatnicze byz może w awizo są piny. Korespondencji jest już całe pudełko po butach. Czekam, zbieram listy i zobaczę co będzie dalej.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 13:16

  Droga Redakcjo

  Wy jako medium ponosicie także odpowiedzialność z wpisy zamieszczane tutaj przez użytkowników. Na tej zasadzie i prawną, skoro jest brak reakcji moderacji. Sprawa wygląda jasno.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 13:51

  Ale szambo.

  Ale jak się napisze coś z sensem, to pokazując niedoskonałości Ratusza, to od razu wycinają.
  Przerażające.
  Smród_i_syf.

 • 15 stycznia 2019 o godz. 15:25

  Odnosnie Litwinow. Polaszczylas sie na Kase i dobrze ci. Wynajmij ukrainica pudelek zabraknie a papa Putin zajmie kwadrat w pieriod

 • 15 stycznia 2019 o godz. 15:37

  Do zajech.
  Trafiłam na oszustów i tyle. Pisze to tylko ku przestrodze. Ale widzę że ty też chłopcze kozaczysz. Napij się nervosolu :)

 • 15 stycznia 2019 o godz. 16:58

  Winą można obarczyć Facebook . Są na nim grupy zwalczające PIS , kościół i wrzucają tam kłamliwe różne informacje , podsycają nienawiść i spiskujące. Niczemu dobremu takie grupy nie służą . Powinno zło być likwidowane u samego źródła . Powinna policja zainteresować się jakie oszczerstwa w tych grupach są , ubliżanie PiSowi i słownictwo jak zabiję gnidę itp .
  Policja tym powinna się zająć , a nie 72 latkiem , co zadzwonił , by poinformować , ostrzec , że jak nie zlikwidują zła to następny może być Duda . Ja tak to odczytałam . Było tam słowo „może” , a nie , że na pewno. Jeszcze pewnie powiedzą , że złapali bandytę , co chciał zabić . Mają prawo to sprawdzić , tym bardziej , że rozmówca się rozłączył , a nie wytłumaczył o co właściwie tu chodzi .

 • 15 stycznia 2019 o godz. 18:19

  bardzo dziwne że wieloletni prezydent tak wielkiego miasta jak Gdańsk nie miał osobistego ochroniarza i chociaż kamizelki nożoodpornej. niech spoczywa w spokoju. gdyby oczywiste za zabójstwo była kara śmierci to podejrzewam że większość bandziorów by odstraszyła , pewnie i tego też

 • 15 stycznia 2019 o godz. 21:38

  Szanowny Kokonie. Pisząc „a kto by chciał eliminować takie popychadło” piszesz o Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej. A kto znieważa głowę państwa… Powiadomilem odpowiednie organa. Być może wyciągniesz jakieś wnioski i na drugi raz nie będziesz tak prostym człowiekiem.

 • 16 stycznia 2019 o godz. 19:44

  Taki hipotetyczny człowiek, prowadzący rozmowy w internecie z „ruchad… leśnymi”, nie potrafiący zorganizować obchodów stulecia niepodległości tak, by było to święto dostrzeżone za granicą… tak taki Człowiek wymaga pisania z wielkiej litery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.