MPO przestanie wywozić śmieci z Targówka?

17
Share

Aukcja elektroniczna w przetargu na odbiór odpadów komunalnych w Warszawie przyniosła nieoczekiwaną zmianę operatora w naszej dzielnicy.

 

Od pięciu lat śmieci z całego Targówka wywozi MPO. Jednak wkrótce to może się zmienić. Władze Warszawy prowadzą przetarg na wywóz śmieci z miasta przez kolejne trzy lata. Jednym z głównych elementów przetargu była aukcja elektroniczna, której wyniki ogłosili wczoraj urzędnicy.

Jesli chodzi o naszą okolicę, oferta MPO przepadła z kretesem – najlepszą ofertę wywozu śmieci z Targówka i Białołęki (te dwie dzielnice będą obsługiwane łącznie) złożyło konsorcjum pod przewodnictwem firmy Partner, które za wywiezienie 1 tony odpadów zaproponowało średnią cenę 443,76 zł.

Firma Partner ma siedzibę na ul. Płytowej na Białołęce, nad kanałem Żerańskim. Dzięki temu, że bazę ma blisko Targówka, mogła zaproponować konkurencyjne ceny. Wcześniej Partner odbierał odpady komunalne m.in. w Ząbkach.

Rozstrzygnięcia aukcji elektronicznej nie oznaczają automatycznie zwycięstwa w przetargu i podpisania umowy. Nim to się stanie, urzędnicy będą jeszcze weryfikować dokumenty dostarczone przez firmę, nie jest wykluczone też, że przegrani (np. MPO) odwołają się do Krajowej Izby Odwoławczej. Te rozszygnięcia zajmą parę miesięcy, a po podpisaniu umowy, firma będzie miała jeszcze kolejne trzy miesiące na przygotowanie się do pracy.

Miasto podkreśla, że do podpisania nowej umowy, wywóz śmieci z Targówka będzie realizował dotychczasowy operator, czyli MPO. Śmieciarki firmy Partner powinny pojawić się w naszej dzielnicy w okolicy lata, a może dopiero jesienią 2019 r. Nowa umowa będzie obowiązywała przez trzy lata, do roku 2022.

 

Przeczytaj też: Kolejna śmieciowa rewolucja: jak segregować śmieci w 2019 roku? 

 

zdjęcie na górze: Facebook/Partner

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx