Najniebezpieczniejsze ulice Targówka w 2018 roku

13
Share

Drogówka podsumowała ubiegły rok na ulicach Warszawy – oraz naszej dzielnicy.

 

Według policyjnych statystyk w 2018 roku w całej Warszawie doszło do 1124 wypadków (wzrost w stosunku do roku 2017, gdy wypadków było 1070). Lepsze wieści: w wypadkach samochodowych w stolicy w 2018 roku zginęło 41 osób, podczas gdy rok wcześniej zabitych było 50. Liczba rannych pozostała mniej więcej na tym samym poziomie: 1274 rannych w 2018 roku, w porównianiu do 1223 rannych w 2017 roku.

Policjanci nie informują, ile z tych wypadków miało miejsce konkretnie w dzielnicy Targówek. Podają za to listę najniebezpieczniejszych ulic w Warszawie – i na nich, wśród kilkudziesięciu adresów, znajdziemy kilka dobrze nam znanych ulic. Nie do końca jesteśmy pewni, na ile te statystyki są wiarygodne – ale zerknąć można.

Najbardziej niebezpieczne ulice na terenie Targówka wg warszawskiej Policji w 2018 roku to:

RADZYMIŃSKA – wypadki: 17, zabitych: 0, rannych: 22 (uwaga: te statystytki obejmują łącznie  zarówno odcinek Radzymińskiej na Targówku, jak i „małą Radzymińską” na Pradze – czyli w naszej dzielnicy wypadków było mniej)

KONDRATOWICZA – wypadki: 12, zabitych: 0, rannych: 12 (tu liczbę rannych można dyskutować, skoro tylko w jednym wypadku w sierpniu 2018 r. do szpitala trafiło 9 osób…)

TORUŃSKA – wypadki: 10, zabitych: 0, rannych: 12 (to dotyczy przede wszystkim Trasy Toruńskiej, na której jednak de facto doszło do o wiele więcej wypadków – policjanci zapewne zapisywali je w raportach pod różnymi adresami, przez co statystyki się rozmyły)

ŚW. WINCENTEGO – wypadki: 7, zabitych: 0, rannych: 8.

Nie wiemy, czy można to nazwać pocieszeniem, ale w 2019 na trzech z czterech najniebezpieczniejszych ulic w dzielnicy zrobi się dużo bezpieczniej. W związku z budową metra na Bródnie już za kilka dni ulica Kondratowicza zostanie niemal całkowicie rozkopana, ul. św. Wincentego częściowo zamknięta dla prywatnych samochodów, a na Trasie Toruńskiej będą takie korki, że już nikt się tam nie zdoła rozpędzić. Więc ilość wypadków tam z całą pewnością zmaleje…

 

żródło: Policja; zdjęcia: wypadki na Targówku w 2018 roku fot. archiwum/Straż Pożarna/JRG 1/JRG 15

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx