Następny Kubica będzie z Bródna?

18
Share

Kacper Turoboyski ma dopiero 10 lat, ale już odnosi wielkie sukcesy w motosporcie. Poznajcie kartingowego Mistrza Polski z naszej dzielnicy.

 

Robert Kubica, dziś najsłynniejszy polski kierowca wyścigowy i jedyny Polak ścigający się w Formule 1, miał 10 lat, gdy uzyskał licencję kartingową. W tym samym wieku Kacper Turoboyski osiągnął dużo więcej – jest już Kartingowym Mistrzem Polski w dziecięcej kategorii Baby Rok!

To, co dla nas jest najważniejsze, to że młody kierowca wyścigowy jest mieszkańcem dzielnicy Targówek. Mieszka z rodzicami na Bródnie, a wyścigi łączy z nauką w szkole podstawowej nr 42 im. Gałczyńskiego na ul. Balkonowej.

Kacper posiada licencję kierowcy kartingowego od szóstego roku życia, ale przygodę z kartingiem rozpoczął jeszcze wcześniej – już w wieku pięciu lat. Na podium wyścigów kartingowych stawał 12 razy, zaś w 2018 roku oprócz pierwszego miejsca w Kartingowych Mistrzostwach Polski, zdobył także Puchar Rok Cup Poland.

„Ten sport jest jego pasją, każdą wolną chwilę najchętniej spędzałby na torze. Jest przy tym ogromnie zdolny, zdeterminowany, łatwo się nie poddaje” – mówi targowek.info pani Marta Turoboyska, mama Kacpra.

Jeśli jednak myślicie, że poza wyścigami (i nauką w bródnowskiej podstawówce) Kacper nie widzi świata, to się mylicie:

„Syn od kilku lat uprawia równolegle także karate. Reprezentuje Bielański Klub Kyokushin Karate. W 2018 roku m.in. wygrał w Mazowieckiej Lidze Karate w swojej kategorii” – dodaje mama uzdolnionego mieszkańca Bródna.

Gratulujemy Kacprowi sukcesów sportowych w 2018 roku i życzymy powodzenia w kolejnych latach. Przed nim jeszcze daleka droga, ale kto wie, może kiedyś reprezentant naszej dzielnicy wystąpi w Formule 1?

 

Na wszystkich zdjęciach: Kacper Turoboyski / zdjęcia dzięki uprzejmości rodziców Kacpra

 

18
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx