Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE] | targowek.info

Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE]

Najbliższe lata będą dla nas ciężkie. Podajemy wszystkie szczegóły, nowe trasy autobusów, mapy i schematy zmian na Bródnie!

 

Doczekaliśmy się. Blisko cztery miesiące po podpisaniu umowy na budowę II linii metra na Bródno i Zacisze, miejscy urzędnicy wreszcie podali szczegóły utrudnień, jakie nas czekają przez najbliższe dwa i pół roku.

W skrócie: od najbliższego weekendu życie na Bródnie stanie na głowie. Oto szczegóły.

Zmiany od początku lutego

Na ul. Matki Teresy z Kalkuty pomiędzy ulicami Chodecką a św. Wincentego wytyczone zostaną buspasy w obydwu kierunkach. Jezdnia na tym odcinku zostanie specjalnie poszerzona, dzięki czemu zmieni się liczba pasów ruchu i możliwe będzie wytyczenie dodatkowych pasów dla autobusów przy pozostawieniu kierowcom samochodów osobowych po jednym pasie w każdym kierunku (tak, jak do tej pory).

Dodatkowo, na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty i Chodeckiej powstanie rondo. W czasie prac zamknięty zostanie odcinek ulicy od Chodeckiej do skrzyżowania ze św. Wincentego. Roboty w tym rejonie potrwają około trzech tygodni.

Ponadto pasy dla autobusów (tylko w jednym kierunku) zostaną wytyczone także na ulicach: Chodeckiej (od Krasiczyńskiej w kierunku Matki Teresy z Kalkuty), Łojewskiej (w kierunku Łabiszyńskiej) oraz Wyszogrodzkiej i Bartniczej (w kierunku P. Wysockiego).

Zmiany zostaną wprowadzone również na skrzyżowaniu ulic Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego i Gilarskiej. W kierunku ronda Żaba ulicą św. Wincentego będą mogły pojechać wyłącznie autobusy, taksówki, miejski transport osób niepełnosprawnych i pojazdy służb miejskich. Na tej drodze będzie ograniczony także ruch samochodów od ul. Niwa w kierunku północnym.

Na jezdni łączącej ul. Annopol z Trasą Toruńską zostaną wprowadzone dwa kierunki ruchu (możliwy będzie wyjazd w prawo i lewo na ul. Annopol).

Zmiany te zostaną wprowadzone w weekendy 1-3 oraz 8-10 lutego.

Zamknięcie ulicy Kondratowicza

Ulica Kondratowicza zostanie wyłączona z ruchu. Główne objazdy tej arterii zostaną poprowadzone ulicami Wysockiego – Matki Teresy – Gilarska – Jórskiego do Radzymińskiej, Głębocka – Kondratowicza – Młodzieńcza, św. Wincentego – Borzymowska – Trocka, ciągiem Bartnicza – Wyszogrodzka do Chodeckiej i dalej do Łojewskiej, a także ul. Odlewniczą do Marywilskiej i Trasą Toruńską.

Zamknięcie ulicy Kondratowicza planowane jest na weekend, 15-17 lutego.

Ograniczenia w ruchu w rejonie stacji C21 Bródno

Na czas prac przy budowie stacji C21 „Bródno” wyłączone z ruchu zostaną ulice Bazyliańska i Kondratowicza na odcinku od Ogińskiego do Łabiszyńskiej oraz Rembielińska w rejonie skrzyżowania z Kondratowicza (od budynku nr 8 do kościoła św. Włodzimierza).

Jadący od strony ul. Wysockiego będą mogli przejechać przez skrzyżowanie z ulicami św. Hieronima i Ogińskiego, ale dalej możliwy będzie wyłącznie dojazd do budynków nr 7 po północnej stronie oraz 18 i 20 po stronie południowej. Połączenia z ul. Kondratowicza nie będzie miała Łabiszyńska. Zamknięty zostanie także wyjazd na ul. Kondratowicza drogą prowadzącą wzdłuż bazarku oraz w pobliżu budynków o numerach 4, 4A, B, C, D, E. Dojazd do tych bloków zostanie poprowadzony tymczasowym połączeniem wybudowanym od strony ul. Poborzańskiej. Od ul. Chodeckiej utrzymany będzie dojazd do budynków nr 25, 27, 27A i B, 29 i 31 oraz wytyczonych miejsc postojowych – część jezdni zajmie jednak plac budowy wentylatorni.

Zamknięte zostaną chodniki i droga dla rowerów po południowej stronie ulic Bazyliańskiej i Kondratowicza. Piesi i rowerzyści będą kierowani na tymczasowe, specjalnie zabezpieczone, przejście i drogę rowerową przez plac budowy po fragmencie południowej jezdni – na drugą stronę jezdni wrócą na wysokości ul. Łabiszyńskiej (w kolejnym etapie budowy ścieżka i chodnik zostaną wyznaczone poza placem budowy). Po północnej stronie ulicy piesi będą mogli przejść chodnikiem wzdłuż ogrodzenia placu budowy, zlokalizowanym na terenie osiedla.

Przejście w poprzek placu budowy będzie możliwe na wysokości skrzyżowania z ul. Rembielińską i budynku nr 27, a na wysokości budynku nr 19 wytyczony będzie korytarz w poprzek placu budowy na drugą stronę ulicy. W rejonie kościoła św. Włodzimierza zamknięta będzie również droga dla rowerów po wschodniej stronie ul. Rembielińskiej. Wytyczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy po zachodniej stronie ulicy. Przy kościele powstanie natomiast tymczasowy chodnik, którym będzie można dojść do przejścia wzdłuż placu budowy (i dalej do ul. Chodeckiej).

Utrzymany będzie ruch tramwajów wzdłuż ul. Rembielińskiej i przystanki na wysokości skrzyżowania z ul. Kondratowicza.

Ograniczenia w ruchu w rejonie stacji C20 Kondratowicza

Na czas budowy stacji C20 „Kondratowicza” wyłączona z ruchu zostanie ul. Kondratowicza na odcinku od wyjazdu z parkingu przed Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim do ul. św. Wincentego. Od ul. Chodeckiej utrzymany będzie dojazd do szpitala i do budynków nr 35, 37, 39, 41, 43 po północnej stronie ulicy, a także wyznaczonych na jezdni miejsc postojowych. Połączenie z ul. Kondratowicza utracą zaś ulice Malborska i 20 Dywizji Piechoty WP. Dojazd do Urzędu Dzielnicy Targówek będzie możliwy tylko od ul. św. Wincentego.

Przeorganizowany zostanie ruch na skrzyżowaniu ulic Kondratowicza i św. Wincentego. Osoby jadące ul. św. Wincentego od strony Białołęki będzie obowiązywał nakaz skrętu w prawo (utrzymany będzie tylko dojazd do stacji paliw) lub lewo – prosto będą mogły pojechać tylko autobusy, taxi, MTON i pojazdy służb miejskich. Z kolei jadący ul. Kondratowicza od strony Młodzieńczej będą musieli skręcić w prawo w kierunku Trasy Toruńskiej (skręt w lewo będzie możliwy tylko dla autobusów, taksówek, MTON i pojazdy służb miejskich).

W tym rejonie zamknięte będą chodnik i droga dla rowerów po obydwu stronach ul. Kondratowicza. Po południowej stronie ulicy od wyjazdu ze szpitala do ul. 20 Dywizji Piechoty WP wytyczone zostaną tymczasowe przejście dla pieszych i droga dla rowerów. Powstanie także chodnik po północnej stronie łączący ul. Malborską z Kondratowicza.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy kilkunastu linii: 104, 112, 118, 120, 126, 145, 156, 169, 176, 204, 214, 227, 240, 256, 345, 409, 500, N02, N11 i N64.

Zmiany tras linii autobusowych będą obowiązywały od nocy z piątku na sobotę, z 15 na 16 lutego.

Poruszanie się autobusów po głównych ulicach (Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego, Chodeckiej, Wyszogrodzkiej i Bartniczej) usprawnią wyznaczone wydzielone „buspasy”. Dodatkowo, odcinki ulicy św. Wincentego między ulicą Niwa a Gilarską oraz ulicą L. Kondratowicza a wjazdem na parking urzędu dzielnicy (w kierunku ulicy Matki Teresy z Kalkuty) zostaną przeznaczone tylko dla ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

Pasażerowie z Bródna będą mogli dojechać do Śródmieścia i na Mokotów dzięki nowej linii tramwajowej 41. Składy będą ruszały z pętli Żerań Wschodni i taką samą trasą jak „1” pojadą do ronda Zgrupowania AK „Radosław”, gdzie skręcą w al. Jana Pawła II i dalej pojadą na Służewiec. Linia 41 rozpocznie kursowanie od poniedziałku, 18 lutego.

Objazdy dla linii autobusowych zostały wyznaczone w taki sposób, aby zapewnić mieszkańcom możliwie wygodne korzystanie z tego środka transportu. Autobusy linii: 104, 112, 118, 240 i N64 będą jeździły ulicą Toruńską do Łabiszyńskiej. Autobusy 112 i 240 dalej pojadą ulicami Łojewską, Chodecką i Matki Teresy z Kalkuty do św. Wincentego. Dla autobusów linii: 126, 145, 156 i N02 objazdy wytyczone zostaną ulicami: Bartniczą, Wyszogrodzką, Chodecką i Matki Teresy z Kalkuty do św. Wincentego.

Nietypową trasą będą jeździły autobusy linii 169 które, aby zabrać mieszkańców okolic ulic Łojewskiej i Łabiszyńskiej, w obu kierunkach (zarówno w kierunku pętli na Podgrodziu jak i Dworca Wschodniego), pojadą trasą objazdową zatrzymując się na tych samych przystankach. Dlatego prosimy o zwracanie uwagi na kierunek jazdy pokazany na wyświetlaczu autobusu.

Z kolei ulicami Matki Teresy z Kalkuty i Chodecką pojadą autobusy linii: 227, 256, 409 i 500. Autobusy linii 176 będą kończyły trasę na przystanku Budowlana.

Zmienią się również trasy linii: 120 i N11 (prosto św. Wincentego), 204 (Łojewska – Chodecka – Wyszogrodzka), 214 (Odlewnicza) i 345 – autobusy skręcą z Łodygowej w Radzymińską i dojadą do Dworca Wileńskiego.

Nie zmienią się trasy autobusów linii: 114, 376, 412, 414, 512 i N14.

W czasie trwania budowy tramwaje będą jeździły ulicą Rembielińską. Mogą jednak występować kilkudniowe wstrzymania ruchu tramwajowego.

Budowany zaciszańsko–bródnowski odcinek II linii metra to:

• trzy stacje: Zacisze, Kondratowicza, Bródno
• długość: 3,9 km
• koszt budowy: 1,397 mld zł
• wykonawca: konsorcjum firm Gülermak i Astaldi
• czas przejazdu z Bródna do stacji Świętokrzyska: około 20 minut
• przewidywana częstotliwość kursowania: co około 2 minuty

Budowa metra na Bródnie i Zaciszu ma się zakończyć w połowie 2021 roku. Podziemną kolejką powinniśmy pojechać kilka miesięcy później.

Zobacz, gdzie powstaną stacje metra na Bródnie

Zobacz, jak będzie wyglądała Kondratowicza po przebudowie

Zobacz raport z budowy metra na Targówku i Bródnie

 

źródło: UM Warszawa, ZTM; grafika na górze: wizualizacja/UM Warszawa, montaż/targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

162 komentarzy na temat “Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE]

 • 17 stycznia 2019 o godz. 16:36

  Cokolwiek o Zaciszu?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 16:52

  Czy aby dojechać do domu będę potrzebować przepustkę z urzędu? Ktoś kiedyś potrzebował tak owej? Jakie dokumenty mam ze sobą zabrać do urzędu by wnioskować o przepustkę?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 16:57

  do urzedu tylko piechotą. samochodem tylko sołtys i jego kasta :) mogą

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:00

  Sprostowanie… zle przeczytałem. Dojazd do ulicy Niwa będzie od strony ronda Żaba. Za to dalej pojechać to tylko autobusem. Spoko, nie trzeba przepustek … ufff

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:02

  Ale będzie ruch na Korzona… Pewnie autobusy będą miały problem rano z ruszeniem z pętli na Targówku.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:05

  Jak dojechać na Kondratowicza 4? Z powietrza? Czy nie można zorganizować parkingu na placu pomiędzy Goworowską a Ogińskiego?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:06

  Super ze niw będzie można dojechać ze skrzyżowania Kondratowicza i Świetego Wincentego do metra na dw. Gdański. Super ze nie będzie tez można przejechać samochodem. Lepiej się wyprowadzić na cza budowy.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:11

  Iryt – będzie można z przesiadką przystanek dalej, ale może rzeczywiście jakaś linia mogłaby to obsłużyć bezpośrednio.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:12

  376 zostanie zawieszone. Tyko ciekawe czy wtedy 176 pojedzie częściej

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:14

  Ktoś wytłumaczy jaki sens zamykać dla samochodów ul. Świetego Wincentego poza przesądami miejskich aktywistów ?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:15

  Iryt, bede mial ten sam problem, ale pewnie trzeba bedzie wsiasc w 112 i sie przesiasc w okolicach chodeckiej

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:21

  Lipa ze nie ma bezpośredniego autobusu. Na lini Ch Targowek- metro dworzec Gdański. Dodatkowo ten zakaz dla samochodów. Oferta auto umowa tylko z przesiadką.
  Czy nie można było poszerzyć świetego Wincentego. Jest rezerwa terenu .

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:30

  Żeby doczekać się bezpośredniego tramwaju z Bródno do Al. Jana Pawła to aż musieliśmy czekać na budowę metra!!! :) ale ogólnie to DAMY RADĘ :)

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:41

  Oczywiście po raz kolejny ZTM(WTP) forsuje swój idiotyczny pomysł skrócenia 176…
  Ostatnio jak było zatrzymanie ruchu tramwajów to komunikacja zastępcza pojawiła się po ponad godzinie… Teraz jak coś będzie podobnego do Ronda Żaba trzeba będzie iść z buta albo jechać na około. Brawo ZTM(WTP)!!!

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:57

  120 to chyba z gumy będzie jak ma zabrać całe zielone zacisze

 • 17 stycznia 2019 o godz. 17:59

  Nie jest źle jeśli chodzi o komunikację miejską bo Chodecka i Wincentego będą przejezdne,bardzo dobrze ze w tym całym bałaganie priorytetem jest komunikacja miejska.Brawo.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 18:12

  w godzinach szczytu już dawno jest koszmar a to to będzie katastrofa, tylko rower ratuje ( ale nie wiele bo nie ma drogi rowerowej przy bartniczej!!!). szkoda że nie zdążono najpierw wydłużyć budowlanej chociaż do jagiellońskiej to by bardzo ułatwiło życie

 • 17 stycznia 2019 o godz. 18:13

  Mam nadzieję, że będzie przystanek na rogu MTzK/Wincentego tak aby obsłużyć osoby korzystające dotychczas z przystanku Żuromińska wsiadające do 500-tki czy 169.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 18:15

  Brak jakichkolwiek informacji o organizacji ruchu na Zaciszu.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 18:23

  Mam nadzieję, że pojawią się zakazy zatrzymywania i postoju w ciągu ulic Suwalka-Krasiczyńska-Tokarza.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 18:43

  W jaki sposób skrócenie 176 do Budowlanej ma usprawnić ruch? Osoby wsiadające dotąd przed tym przystankiem mają się teleportować na Budowlaną?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:00

  jak ominąć Bródno na Białołękę ???? od Dw.Gdańskiego do CH targówek ??? chyba na piechotę

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:04

  @co mi zrobisz jak mnie złapiesz
  Co by miały wnieść zakazy na tych ulicach? Żeby nie wiem co na nich robić, to i tak nie przyjmą ruchu z Głębockiej.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:10

  Brakuje jeszcze informacji w jakich godz. zamknięta będzie Św. Wincentego dla aut prywatnych. W nocy chyba nie ma sensu utrzymywać tego zakazu.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:17

  41 to nowy tramwaj? Przecież to linia, która najpierw została zawieszona,a później skasowana po wakacjach, gdy były wymieniane tory tramwajowe… Więc to jakiś żart, że jest nowa.
  Dodatkowo- kilkudniowe przerwy w ruchu tramwajowym, autobusy w korkach, pozamykane ulice… Jak żyć?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:33

  A mieszkańcy Zielonego Zacisza? Jaki będzie dojazd do tego osiedla? Trzeba będzie mieć przepustkę?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 19:56

  Od strony Wysockiego ruch ma pójść M. Teresy, Gilarską, Jórskiego do Radzymińskiej więc może ktoś by pomyślał o jakimś autobusie w tym kierunku. Na Zaciszu też mieszkają ludzie. Panowie inżynierowie przemyślcie to.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 20:16

  Na Gilarskiej i Jórskiego mają presr…ne. Będzie korek non stop. A teraz idźcie głosować na popis, który buduje wam 30 lat Nowotrocką.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 20:30

  Co da zakaz na Tokarza i okolicach? Pewni, całego ruchu nie przejmie, ale część kierowców będzie tam jechało. Już teraz u zbiegu Krasiczyńskiej i Tokarza robi się całekiem niezły kocioł z powodu zaparkowanych na skrzyżowaniu aut, nieporadnych kierowców. Podobnie mijanki na wysokości żłobka. Dla mnie tam powinien być zakaz cał czas. Druga rzecz, że w obrębie skrzyżowania i tak jest zakaz, czego SM, policja nijak nauczyć kierowców w stanie nie jest.

 • 17 stycznia 2019 o godz. 20:54

  Wy się o samochody źle zaparkowane i te które staja na Krasiczyńskiej Tokarza Toruńskiej itp nie martwcie się nie będzie ich . Znaki postawia niedługo i koniec parkowania gdzie popadnie . Ulice beda nonstop patrolowane .

 • 17 stycznia 2019 o godz. 21:48

  xxx – i o to chodzi!

 • 17 stycznia 2019 o godz. 22:08

  Jaki jest sens robienia buspasa na Wyszogrodzkiej i Bartniczej w jedną stronę? Czy w przeciwną będą się te autobusy teleportować? Urzędnicza łobuzerka pozbawiła mieszkańców miejsc do parkowania!!!!

 • 17 stycznia 2019 o godz. 22:31

  A dlaczego z zielonego zacisza do CH targowek noe bedzie mozna autem? Moze jakies przepustki?! Bo jak inaczej

 • 17 stycznia 2019 o godz. 22:38

  Czy 500 bedzie jezdzila co 2 minuty? Bo jak inacze chca zabrac cale Brodno i Bialoleke?

 • 17 stycznia 2019 o godz. 23:01

  A wy Jak zwykle Panikujecie….Jeszcze się Taki nie urodził aby każdemu dogodzil…

 • 17 stycznia 2019 o godz. 23:10

  Gdzie mają parkować auta z Chodeckiej k….was teraz brak miejsca. A zabieracie h…je miejsca parkingowe

 • 17 stycznia 2019 o godz. 23:42

  Jak dziś usłyszałem pana, który uczestniczył w organizacji objazdow i mówił „ul. Rembelinska” to stwierdziłem ze bałagan na ulicach jest pewny. On nawet nie znał ulic na Bródnie wiec jak może wiedzieć coś o potrzebach komunikacyjnych mieszkańców. Tragedia!!!

 • 17 stycznia 2019 o godz. 23:50

  do Dz 124
  I grzecznościowo źle, i ortograficznie źle (pisze się przez „ch”)!! Ktoś kiedyś powiedział „Spieprzaj dziadu”!! Kojarzysz? Jeśli tak, to to zrealizuj, bo na ch…j mi Twój blachosmród!!!!! Przepraszam wszystkich innych, ale Dz 124 chyba tylko w tym „języku” jest w stanie zrozumieć o czym jest mowa.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 00:07

  Co z przepustkami na dojazd na osiedle Zielone Zacisze ?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 00:47

  Na zielone zacisze nie potrzeba przepustek bo dojazd ma chyba być zachowany. Co prawda dużym objazdem ale jednak. Jak rozumiem wyjazd jak dotąd w prawo i potem albo prosto do Trasy Toruńskiej albo w prawo przez Kondratowicza/Młodzieńczą do Radzymińskiej. Powrót trochę trudniejszy, bo trzeba dotrzeć jakoś do Gilarskiej (albo od Radzymińskiej albo uliczkami Zacisza) no a z Gilarskiej w prawo w Wincentego i na osiedle. Odcinek Wincentego między Gilarską a skrzyżowaniem z Kondratowicza ma być w jednym kierunku otwarty dla samochodów.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 07:28

  Do abc: czyli z zielonrgo zacisza dojade do ch targowek prosto?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 07:55

  Czemu ktoś chce zakazu postoju przy suwalskiej skoro tam ludzie mieszkają mają samochody i dojeżdżają do pracy i żłobków czy przedszkoli na Mokotowie Śródmieście czy wolę albo dojazd do szpitala dziecięcego na Niekłańska. Każdy chcialby w tych trudnych warunkach komunikacyjnych jakoś funkcjonować.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 08:16

  Oczywiście z Zielonego Zacisza będzie również można pojechać w lewo w stronę Gilarskiej, i tak samo zawrócić na wysokości wjazdu do Zielonego Zacisza jadąc od ulicy Zielone Zacisze. Tak więc nie jest tak że tylko do TT lub w stronę Młodzieńczej.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 08:24

  Ojjj będzie się działo!! Nie martwcie się inni już wcześniej mieli przes…..ne. Pozdrawiam i życze dużo cierpilwości.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 08:31

  Zz z Zielonego Zacisza pojedziesz prosto do CH Targówek ale już tak nie wrócisz, bo będziesz musiał z Wincentego skręcić w lewo w stronę Młodzieńczej. Dojechać do osiedla będziesz mógł od strony Gilarskiej lub też od strony MTzK.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 08:35

  Komunikacja i tak się zmieni po otwarciu metra na Targówku, czyli za parę miesięcy

 • 18 stycznia 2019 o godz. 09:37

  @Mieszkanka Bródna – właśnie po to zakazy parkowania, żeby wszyscy mogli korzystać z ulic. Ulice są do jeżdżenia, a nie przechowywania samochodów. Do tego służą parkingi, garaże itp. infrastruktura. Samochód staje się luksusem i trzeba się z tym pogodzić. Nie obarczaj wszystkich tym, że nie masz gdzie zaparkować auta. Dla większości liczy się przepustowość dróg, a nie to czy ktoś ma.cY nie ma gdzie zaparkować.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 09:45

  Brakuje jeszcze informacji co z 512, bo przecież skrzyżowanie Codzienna/Rolanda zostanie zamknięte.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 10:30

  512 to Zacisze a nie Brodno. A poza tym w artykule jest informacja

  Nie zmienią się trasy autobusów linii: 114, 376, 412, 414, 512 i N14.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 10:49

  Dobra decyzja z zamknięciem Wincentego dla samochodów, normalnie jest tam bardzo kiepsko, tak to 500 będzie można szybko śmignąć do Gdańskiego

 • 18 stycznia 2019 o godz. 10:54

  @ Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, jesteś typowym polaczkiem i ignorantem, wyjechałeś kawałek poza swoją wiochę? Gdzieś w Europie bywałeś? Właśnie przy ulicach tworzy się ciągi do parkowania samochodów, skoro parkingów władza nie jest w stanie wybudować. Ja chętnie bym opłacał sobie miejsce parkingowe tylko, że ich po prostu nie ma! Czy o budowie nie wiedzieli na wiosnę? Po co zostały wydane pieniądze z budżetu partycypacyjnego? Po to żeby to teraz niszczyć?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:19

  TO POWYMYŚLAŁ JAKIŚ DEBIL CHYBA !!!
  Metro budowane jest pod ziemią, do wyjść z Metra wystarczą schody, które i tak wypadają na ciągach pieszych, nie na ulicach !!!
  Po co więc to wszystko ? To tylko świadczy, o fatalnie zaprojektowanej budowie, skoro wymyśla się taką rewoltę. Toż to czysta, bezkompromisowa walka z Mieszkańcami Bródna.
  Pytanie jest ile OSÓB ZGINIE Z TEGO POWODU, ŻE NA CZAS NIE DOSTANĄ POMOCY LEKARZA ? Wiadomo jak, działa pogotowie.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:20

  do panda: zgoda, ale przystanek będzie dalej. I autobus przyjedzie jeszcze bardziej naładowany jadąć przez Chodecką

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:22

  dziecko mi się zaraz rodzi, po co zamknięty przejazd przez Św. Wincentego CAŁĄ DOBĘ?!?!?! wyustarczy w godzinach 7-10 i 15-18

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:23

  Nie prawda, był kiedyś tramwaj 41, ale później jakiś Ktoś wymyślił, że już go nie będzie …

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:25

  najlepsze jest że WIELKI radny Krzysztof M., który przed wyborami wyskakiwał w każdym posćie n FB, teraz siedzi cicho i nic nie pomaga mieszkańcom, nawet nie udziela żadnej informacji lub pomocy !!! również w tej sprawie związaną z budową metra. !!

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:43

  CIEKAWE JAK MAM Z MAŁYM DZIECKIEM DOJECHAĆ DO PRZYCHODNI „ZDROWIE” ???
  MORDERCY !!!

 • 18 stycznia 2019 o godz. 11:55

  MK to jest portal całej dzielnicy a nie tylko Bródna, sprawy Zacisza też są tu poruszane, a końcowy odcinek metra to właśnie Zacisze i Bródno. Informacja z 512 kłóci się ponadto z przedstawioną mapką gdzie budowa stacji Zacisze zajmuje całe skrzyżowanie Codziennej i Rolanda więc zgodnie z tą mapką 512 nie miałoby jak dojechać do pętli na Gilarskiej
  Posty z mową nienawiści typu „debil” „mordercy” proponuję całkowicie ignorować.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 12:09

  @Lokalles – jak sam napisałeś tworzy się ciągi do parkowania. Jeśli tych ciągów nie ma, to jezdnia służy w pierwszej kolejności do jeżdżenia, a nie parkowania. Teraz, to jeżdżenie stanie się szczególnie trudne, więc nie ma go co utrudniać parkowaniem.
  Czynisz zarzut tym, którzy wydali pieniędzna z BP, a teraz się to niszczy. Że nie pomyśleli? Ty sam wydałeś pieniądze na samochód, ale na to, żeby zapewnić sobie miejsce do jego przechowywania już nie pomyślałeś. Dla mnie powinna być prosta zasada – masz gdzie trzymać samochód – możesz go sobie kupić. Tak, wiem, zaraz mnie tutaj zakrzyczycie :-)
  PS. Reszty Twojego wywodu komentował nie będę :-)

 • 18 stycznia 2019 o godz. 12:25

  Właśnie ostatnio zginął człowiek przez mowę nienawiści – proponuję, abyśmy wyciągnęli z tego wnioski. Frustracje, pod nazwiskiem, należy przekazywać wyłącznie do organizatorów objazdów.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 12:28

  Jeżeli chodzi o parkowanie to oczywiście powstaną nowe zakazy ruchu, ale powstaną też i nowe tymczasowe miejsca parkingowe na ślepych odcinkach Kondratowicza od Parku Bródnowskiego po szpital. Zatem parkować będzie gdzie, natomiast przelotowe uliczki osiedlowe muszą być przejezdne.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 12:38

  No niestety przez złe decyzje, bylejakość, brak kompetencji, czyjeś chciejstwo pomoc może nie dotrzeć na czas. Ile czeka się na karetkę do wypadku pod Szpitalem Bródnowskim szkoda gadać.
  Pisanie o jakiejś mowie nienawiści, tam gdzie jej nie ma to typowo totalitarny sposób prowadzenia dyskusji.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 12:45

  Nie ma gdzie parkować?
  To moze trzeba odac blaszaka na złom i kilka zlotych wpadnie

 • 18 stycznia 2019 o godz. 13:05

  Jak dojechać samochodem do Gminy i Kondratowicza 22A. Nie wszyscy mogą komunikacją miejską. Niektórzy niestety muszą autem!!

 • 18 stycznia 2019 o godz. 13:08

  Zróbcie coś żeby ZTM nie wycofywał linii 176 z Pl.Hallera. Już kilka ZTM robił konsultacje i mieszkańcy nie zgodzili się na wycofanie 176 z Pl.Hallera. Nie rozumiem dlaczego ZTM chce wycofać 176 z Pl.Hallera jak będzie budowa metra na Bródnie. Budowa metra będzie na Kondratowicza a nie na Odrowąża więc nie będzie problemu żeby 176 jeżdziło do Pl.Hallera. Komuś w ZTM przeszkadza że 176 jeżdzi do Pl.Hallera. Jak była budowa drugiej linii metra na Świętokrzyskiej to na czas budowy miał być tylko podział linii 127 na dwie linie 127 i 227 i ZTM obiecało że 127 wróci na trasę z Nowych Włoch na Bródno Podgrodzie jak tylko skończy się budowa drugiej linii metra na Świętokrzyskiej. Budowa drugiej linii metra na Świętokrzyskiej dawno się skończyła i do tej pory linia 127 nie wróciła na starą trasę. ZTM po prostu oszukało mieszkańców. Pozdrawiam Jacek Marszałek z Pragi Północ.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 13:20

  Może ktoś podpowiedzieć jak dojechać z Osiedla Zielone Zacisze i Osiedla Park Leśny w stronę Centrum?Np. Na Dworzec Gdański?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 13:26

  ul. Św. Wincentego powinna być zamknięta dla ruchu samochodów na stałe ( po wybudowaniu i oddaniu metra na Bródnie ). Trzeba Białołękę brutalnie uświadomić że do centrum to metrem a nie samochodem jeździmy. Metro wybudowano za grubą kasę i musi zarabiać. Białołęka będzie jeździć metrem a blacho-smrody na złom, złoty dwadzieścia płacą za kilogram?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 14:20

  Z osiedla Zielone Zacisze i Park Leśny dojechać do metra będzie można 527. Z Zielonego Zacisza można też ew. podejść do przystanku przy MTzK/Wincentego i wsiąść w 500-tkę.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 14:29

  do kos: a z parku leśnego do M1? Rpzumiem, że proponujesz też na piechotkę 2 kkilometry?:)

 • 18 stycznia 2019 o godz. 15:07

  To 176 to bardzo ciekawy temat jest. Zarazem kolejne podejście do jej skrócenia. Kilka lat temu ZTM tłumaczył, że na odcinku „przytramwajowym” brygady marnują się w notorycznym korku przed Żabą. Z racji metrogedonu lepiej nie będzie, a wręcz naprzeciwnie, więc jakiś formalny sens to ma. I będzie jak z 506 (pamięta ktoś?). ZTM nie marnuje takich okazji :P
  Z 41 już ktoś zauważył. Ba, to nie pierwsza reaktywacja. W latach 90 jako 42 jeździło na podobnej trasie, tyle że na R.ONZ skręcało w Prostą.
  Problem w tym, że za ostatniej odsłony obłożenie na JPII było takie sobie (na tam to oznacza wygodne miejsce stojące). Wiem, bo korzystałem codziennie. Więc ktoś pomyślał: „co się będzie marnować” :>
  A co do 127/227. Nie/Stety, długa linia przez całe miasto = utopia. Już na samym 227 rozkład w szczycie, to fikcja. Jak tylko ruszyło M2 wolałem jechać z dwiema przesiadkami, żeby nie kwtnąć bez sensu w tym dyliżansie. I jeszcze ta częstotliwość jak na liniach PKS. Linia -widmo. IMHO dobrze, że ją pocięto.
  To samo powinno się zrobić ze 114. Na Wilsonie jest na tyle duża wymiana, że spokojnie mogła by jechać dalej z innym numerkiem. Bródno by wreszcie zyskało coś w miarę punktualnego.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 16:42

  czy po wincentego będzie można jeździć rowerkiem?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 16:52

  Do kos: masz racje z ta mapka. Ale stacja Zacisze bedzie chyba w troche innym miejscu, troche obok, niz to narysowali. Wydaje mi sie ze Codzienna i Rolanda nie beda rozkopane

 • 18 stycznia 2019 o godz. 18:45

  Jan, przecież 527 dojedziesz również do M1. Nie znasz trasy tej linii?

 • 18 stycznia 2019 o godz. 20:04

  Ja mam propozycje dla wiecznie nazywających, ale tylko dla nich.
  Może trzeba się przeprowadzić i zacząć mieszkać tam gdzie się pracuje? Lub zmienić pracę.
  To takie trudne?
  Jakoś od dziecka chodziłam do szkół na Zaciszu gdzie mieszkam. Na czas studiów wynajmowałam na Stegnach. Po co? No żeby mieć blisko i nie biadolić.
  Skonczyłam edukacje, wróciłam na Zacisze i tu też pracuje.
  A tu ciągle o przepełnionej 500, korkach na Wincentego i teraz to nieszczęsne metro.

 • 18 stycznia 2019 o godz. 20:05

  *narzekajacych

 • 19 stycznia 2019 o godz. 02:29

  Warto przy tej okazji zrobic przystanek Niwa (Miedza)-na zadanie,zwykle slupki,bez zadnej zatoczki,a wraz z rozwojem osiedla przesunac go troche na polnoc

 • 19 stycznia 2019 o godz. 07:38

  Do kos: jakbys poszedl do normalnej pracy a nie pobieral zasilek i wychodzil z domu o 7 to bys zmienil zdanie o komunikacji

 • 19 stycznia 2019 o godz. 10:09

  @szczur

  Yhy juz miasto stawia przystanek. A te baraki przy cmentarzu to juz odebrane przez inspektora?

 • 19 stycznia 2019 o godz. 13:32

  Oeo oczywiście musiałeś wyskoczyć z komentarzem poniżej poziomu krytyki. Ty wiesz co ja robię i jakie mam zdanie o komunikacji. Ja tu informuję jaką linią i skąd będzie można dojechać do metra a ty widzę nie masz co robić i próbujesz przypisać mi twoje wydumane opinie. Twoją rozrywką jest zapewne hejtowanie. Komunikacja w tym rejonie pewnie cię mało obchodzi.

 • 19 stycznia 2019 o godz. 16:15

  Dzwoniłem w piątek do Gminy, aby dopytać o przepustki na dojazd do osiedla Zielone Zacisze. Pan poinformował ich, że św Wincentego do nie ich droga tylko ZDM i oni nic nie wiedzą o żadnych przepustkach.

 • 19 stycznia 2019 o godz. 16:48

  bartnicza róg goworowska jest olbrzymi trawnik zaminowany przez psie bomby, tam można zrobić olbrzymi ekoparking z płyt dziurawek i nasadzić dużo drzew, jam się narodził com wszystkim dogodził, a psy niech rąbią na terenach prywatnych swych właścicieli, bo Warszawa to nie wieś

 • 19 stycznia 2019 o godz. 16:50

  Do skrzypek: ale dojazd bedziemy mieli… tylko od ch targowek przez Enelmed trzeba bedzie jechac (stac w korku)

 • 19 stycznia 2019 o godz. 17:14

  Co z zabezpieczenia przejścia na skrzyżowaniu ul Gilarskiej i Samarytanka. Tam przechodzi praktycznie przez cały dzień bardzo duża liczba dzieci do szkoły podstawowej, która jest przepełniona i funkcjonuje na kilka zmian. Widzę codziennie jak jeżdżą tam kierowcy i nie zatrzymują się przy przejściu dla pieszych mimo stojących tam dzieci. Jeśli nie będzie tam wyraźnej sygnalizacji to wolę nie myśleć o tym co się może wydarzyć.

 • 19 stycznia 2019 o godz. 17:40

  @Skrzypek – nie będzie żadnych przepustek dla mieszkańców ZZ. Z osiedla jest normalny wyjazd w prawo w stronę CH. Targówek i wjazd z Wincentego jadąc od strony Gilarskiej. Odcinek Wincentego między Gilarską a Wincentego jest otwarty dla samchodów, tylko że wyłącznie jednokierunkowo. Przepustki zatem niesąsiadujących potrzebne.

 • 19 stycznia 2019 o godz. 18:28

  Bo nasi kierowcy mają w d* przepisy. On jest panem drogi. Pieszy może poczekać, bo to gorszy sort.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 03:48

  Ale co jak co ktoś w miarę dobrze obmyślił objazdy dla autobusów np może oprócz 145 który w korkach utknie . Co do osób posiadających samochody to niestety dla nich ktoś przeliczył ile osób posiada złoma a ile osób korzysta z autobusów. Dodatkowo jeden autobus może zabrać mniej więcej 117 pasażerów a tyle samo osób w własnym transporcie daje około 300 metrowy korek co utrudniało by i to znacznie jakikolwiek przejazd . Teraz powinniście zrozumieć dla czego postawiono na MZA

 • 20 stycznia 2019 o godz. 04:10

  Jeszcze jedno drodzy samochodziaże . Trend europejski jest taki iż wycofuje się ruch samochodów z miast dając możliwość tylko tym którzy posiadają samochody spełniające najbardziej wyśrubowane normy jakości spalin . W wielu stolicach nie poszerza się ulic tylko zwęża aby przejazd samochodem z punktu A do B zajmował więcej czasu niż komunikacją miejską – tylko zniechęcenie do stania w korku w samochodzie działa motywująco do zmiany nawyków.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 09:51

  Na objazdach 145 raczej nie utknie, chyba że myślisz o Młodzieńczej, ale to jest jego podstawowa trasa i po objeździe przez Bródno powinien na tą podstawową trasę wrócić . Jakaś linia zwykła tą ulicą i tak musi jeździć, z tego odcinka wycofane zostanie już 345. Większy problem będzie miała Białołęka bo jedna z dwóch jej podstawowych linii 527 została skierowana właśnie tym głównym potokiem z białołęckimi autami Wincentego i w lewo w Kondratowicza i Młodzieńczą. Według mnie linia ta powinna wrócić na swoją pierwotną trasę czyli Wincentego, przez Żabę, dw. Gdański do Arkadii. Kiedyś tak jeździła, ale została skierowana na Radzymińską, po tym jak porobiono bus-pasy, chyba od czasów remontu mostu Ś-D, bo dzięki tym bus-pasom do metra rzeczywiście już szybciej było dojeżdżać ul. Radzymińską a nie Wincentego i Białołęka wolała już zawsze tą trasę. Teraz przez pewnie korkujący się odcinek Wincentego-Kondratowicza-Młodzieńcza szybciej będzie prosto, ew. jeżeli nadal chcieliby komunikacji przez dw. Wileński można by puścić tą linię odcinkami Wincentego tylko dla autobusów aż do Borzymowskiej i dalej Trocką do Radzymińskiej, chociaż do Wileńskiego mają E-7. Pewnie się obudzą dopiero jak będą dzień w dzień tkwili w korkach. Tu aż się prosi aby ta linia pojechała prosto ulicami dostępnymi tylko dla autobusów, Młodzieńcza do niczego nie jest im potrzebna.
  A te objazdy z pewnością spowodują, że spora część samochodziarzy przesiądzie się jednak do autobusów, bo tak w czasie budowy metra będzie znacznie szybciej.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 09:52

  „ul. 20 Dywizji Piechoty utraci połączenie z Kondratowicza” … to którędy będzie poprowadzony wyjazd z niej (uliczka jest ślepa) ??

 • 20 stycznia 2019 o godz. 11:28

  A nie otworzą szlabany przy wjeździe na parking ratusza? Najprostszy wyjazd to chyba właśnie tamtędy na Wincentego.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 16:20

  21.01 z ulicy Chodeckiej i Łojewskiej mają zniknąć wszystkie zaparkowane samochody pod groźbą odcholowania. Jest ich około 300-400 sztuk. Pytanie brzmi gdzie mają parkować. Proszę tylko żeby wiesniaki nie doradzali mi abym sprzedał samochód. Miasto dobrze zarabia na mandatach. To jest podłość w czystej postaci żeby tak traktować ludzi. Nie postarali się aby wybudować parkingi tylko utrudniają życie ludziom.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 17:03

  Jak czytam te komentarze, to tylko się załamać. Jakie mamy ZIDIOCIAŁE i ZDEBILOWATE społeczeństwo. Zero pomyślunku. Jak on dojedzie do pracy i do domu, bo mu ulice zamkną ! Autobus mu zabierają lub nie wie jak do garażu dojechać ! No k… mać. Zaprogramowane na trasę z punktu A i B, bez możliwości alternatywy. To mądrale jak mają to zbudować? NO JAK?

 • 20 stycznia 2019 o godz. 17:29

  Dokładnie o tym samym placu myślałem, idealne miejsce na fajny parking na kilkadziesiąt samochodów, tylko trzeba chcieć to zrobić, a gmina ma raczej wywalone…

 • 20 stycznia 2019 o godz. 18:12

  Ciekawe gdzie auta będą parkować skoro dziś już stawiane są zakazy. Zawsze było ciężko znaleźć miejsce a teraz bedzie masakra na Chodeckiej. Dzięki Platformo za twą podłość i brak empatii dla kierowców. Zarabiacie przecież na mandatach, biznes się kreci.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 19:13

  czyli jesteśmy w czarnej d….,areszt domowy do czasu gdy bloki nie padną przy wierceniu.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 22:52

  Zauważyłem pewną obsuwę. Do piątku było dużo tabliczek, że 18 stycznia zamykana jest ul. MTzK od Chodeckiej do Wincentego. Mieli dokończyć ten bus-pas oraz zrobić rondo przy Chodeckiej. Jak wiemy ulicy nie zamknięto, większość tabliczek zdjęto, chociaż na Kondratowicza koło lasku taka tablica nadal wisi. Ciekawe więc kiedy zamkną tą ulicę, miała być zamknięta na 3 tygodnie.

 • 20 stycznia 2019 o godz. 23:27

  Czy są przewidziane jakieś przepustki ? Mieszkam w bloku na winklu św. Wincentego i Kondratowicza przy samej Gminie.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 00:23

  W najbliższy czwartek w Urzędzie Dzielnicy ma być spotkanie informacyjne w sprawie budowy metra (pisali na tvn warszawa), więc pewnie będzie okazja zadać wszystkie dodatkowe pytania:-)

 • 21 stycznia 2019 o godz. 02:07

  @mam pytanie. Nie potrzebujesz przepustki. Masz wyjazd w Kondratowicza i wjazd z Wincentego. Dla ciebie nie wielesię zmienia – masz szczęście.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 07:04

  Nie będzie żadnych przepustek, będziesz mógł do bloku dojechać tylko od strony Gilarskiej, wyjeżdżać możesz w obie strony. Tak samo dojazd do urzędu możliwy będzie tylko od Gilarskiej.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 07:50

  I tak zakręcając metro w Kondratowicza, „urbaniści” zatkali rozwój Warszawy w tym miejscu. Bródno staje się dzielnicą peryferyjną oraz wielkim parkingiem dla Mieszkańców Białołęki, Marek, Radzymina, Wołomina, Zielonki i Ząbek. Brawo Włodarze.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 11:30

  Wyjazdu z bloku na rogu Wincentego/Kondratowicza oraz z urzędu bezpośrednio na Kondratowicza nie będzie bo będzie zajęty przez budowę metra. Jedynym wyjazdem będzie ten od Wincentego, zatem jadąc od CH Targówek trzeba będzie zrobić kółko przez Zacisze i wjechać od strony Gilarskiej.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 13:17

  Zacznie się Armagedon na Zaciszu.
  Brak Nowotrockiej sparaliżuje Gilarską/Jórskiego oraz Codzienną/Rolanda i pozostałe przelotowe uliczki. Mieszkańcom starego Zacisza bardzo współczuję.

  Żałuję, że w związku z puszczeniem ruchu Gliarską, nikt nie pomyślał o wybudowaniu rondka na skrzyżowaniu Samarytanka- Gilarska.
  Jest to bardzo ruchliwe i popularne ,zwłaszcza w godzinach szczytu skrzyżowanie, blokowane niestety przez jadących na wprost ul. Samarytanka/Korzona. Przy przewidywanym obciążeniu ruchu, zatory w kierunku Św. Wincentego murowane.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 14:43

  Boże drogi, jedna ulica zamknięta i paraliż dzielnicy. Planowanie urbanistyczne się kłania. Dopiero teraz postanowili poszerzyć Matki Teresy? A Wincentego? Do końca świata będzie trzymana w szachu przez kamieniarzy spod cmentarza? Generalnie gdyby nie zimy, to miałbym to w nosie i cały rok jeździł rowerem, ale czasem trzeba użyć samochodu.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 15:32

  O matko jak dojadę tam jak dojadę siam, wczoraj się urodziłem a dziś z wioski przyjechałem jedną drogę tylko znam jak ja do domu z pracy wrócę o matkoooo niech mi urząd miasta przydzieli przewodnika a ten przewodnik niech ma jeszcze psa przewodnika bo w mieście w którym mieszkam tylko jedną drogę znam z domu do pracy i z pracy do domu o matkoooooooooooooooo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Pozdrawiam całą wystraszoną słoikarnie.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 15:39

  A i jeszcze do redakcji – nie ma jezdni łączącej ulice Annopol z Trasą Toruńską a na pewno nie na Bródnie chyba że w Toruniu – być może tam jest też most Toruński – to info dla przyjezdnych.
  Nie ma też w Warszawie ulicy Rembelińskiej jest za to Rembielińska.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 15:42

  „Dzielnica” jest sparaliżowana na przysłowiowy „codzień”. Odcięcie jednej drogi „ucieczki” dość mocno wpływa na pozostałe. Wyłażą zaniedbania typu obwodnica Pragi (kto podjął decyzję o przełożeniu na święte nigdy?), trasa na przedłużeniu MTzK (pozdrawiamy Żoliborz), druga jezdnia św. Wincentego (działki?), a dawno temu likwidacja(!) tramwaju na tej ulicy. Brak Nowotrockiej, to już przy tym katarek.
  A zasiedleń przybywa…., wbrew temu co zapisano 5 lat temu w dokumencie warunkującym przebieg M2.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 16:11

  dlaczego Wincentego ma być zamknięta dla samochodów? powinna być zamknięta dla autobusów. Miasto powinno promować ludzi zaradnych, których na samochód stać i płacą ogromne podatki między innymi na autobusy, które jeszcze muszą przepuszczać. Co za beczelność

 • 21 stycznia 2019 o godz. 16:36

  „Miasto powinno promować ludzi zaradnych, których na samochód stać i płacą ogromne podatki między innymi na autobusy, które jeszcze muszą przepuszczać. Co za beczelność”
  Teraz faktycznie samochód to wyznacznik zaradności. 500+, 300+ oraz inne ulgi. Mamy znacznie więcej samochód niż w Berlinie licząc na mieszkańca. Jak ktoś chce koniecznie jezdzić w swoim samochodziku to niech to robi, tylko niech się zamknie, bo priorytetem zawsze powinna być komunikacja.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 19:40

  Proszę tych co nie mają aut o nie zaśmiecanie komentarzy swoimi złośliwymi wypowiedziami. Nie wypisujcie tych bzdur że ktoś jest ze wsi lub niech kupi sobie garaż. Sytuacja jest poważna nie do końca przygotowana przez miasto. Brak możliwości dojazdu do pracy, zlobka lub szpitala to nie jest powód do drwin.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 23:21

  ha ha ha! ;) :DDDDDD

 • 21 stycznia 2019 o godz. 23:35

  @Grzegorz: utrudniony dojazd to nie to samo co brak dojazdu.
  Więc ostatnie zdanie nie jest prawdziwe.
  Za to pierwsze pokazuje, że bez samochodu da się żyć! Więc jeśli da się żyć bez samochodu, tak jak wiele osób to robi, to da się żyć z utrudnionym dojazdem.

 • 21 stycznia 2019 o godz. 23:42

  ~Proponuję zamknąć całą Wincentego: od Malborskiej do Żaby. Tylko takie zamknięcie ma sens. :)
  Właściwie gdyby w urzędzie miasta siedzieli ludzie o ilorazie inteligencji pozwalającym planować na dziesięciolecia zamiast na miesiąc, to zamknięcie Wincentego i budowa pod tą ulicą metra, biegnącego poprzez te części Bródna, w których nie ma tramwajów w kierunku Białej łąki, to było by to zrozumiałe.
  A tak?
  A tak to tym samym ratusz tow. R.T. przyznaje się, że przez zaniedbania swej koleżanki wielce szaczownej, że nie wspomnę inicjałów poprzedniczki, matki i kto wie co jeszcze sennej królewny śnieżnej zadymy matki chrzestnej tęczowych łuków i różowych osłów udających pegazów pod sądem ślepej temidy o bystrym oku ropuchy z czerwoną legitymacją młodzieżowej organizacji partyjnej siejącą nienawiścią oblepioną serduszkami dla niepoznaki, tenże sam R.T. przyznał tym samym niechcący zapewne i wbrew swej woli której nie posiada :), że – 12 lat jej urzędowania, psu między łapy i to te nie koniecznie z przodu. Bo czyż trzeba by było zamykać Wincentego, gdyby pani nasza z Wawra przez 12 lat znalazła dla Targówka chęć i pieniądze na wybudowanie mostu Świętej Matki Teresy i poszerzenie Św Wincentego o buspasy li tylko??????

 • 22 stycznia 2019 o godz. 00:13

  Kochani sąsiedzi. To prawda wszystko, że rower, że koń, że nie samochód jest miarą postępu cywilizacji budowanej przez samorząd – co rządzi sam – a mieszkańców nie słucha.
  Azaliż jedyny wjazd do urzędu dzielnicy będzie od Wincentego. Proponuje, wzywam wszystkich właścicieli terkoczących poczciwych starych rozpadających się aut, aby z dniem początku tego paraliżu urzędowego, udali się pod wjazd do ratusza tymi autami. Jak komuś syrena, skoda, volvo, fiat, tico, punto, ciento i siejciento się zepsuje na widok wjazdu i stanie, to brrrrrrpruuuuuu!!!!!! i nich figo fago jeden z drugim piechotą do pracy chodzi…. JEDNYM SŁOWEM! ZAMKNĄĆ GARAŻ W RATUSZU! A WSZYSTKIE SŁUŻBOWE SAMOCHODY NIECH ODDA BURMISTRZ OWSIAKOWI! PIECHOTĄ DO PRACY URZĘDNICY! PIECHOTĄ! TROCHĘ RUCHU WAM DOBRZE NA MÓZG WPŁYNIE! SKLEROZA, SKOLIOZA I MIMOZA MINĄ ;)

 • 22 stycznia 2019 o godz. 00:56

  Jakbyśmy mieli nową Św. Wincentego to pewnie nie trzebaby zamykać tej ulicy. Ale na dobudowanie bus-pasów tam nie ma miejsca, gdyby było to możliwe pewnie byłoby zrobione jak jest robione teraz na MTzK. Nowa Św. Wincentego nie ma przecież iść jak teraz wzdłuż muru, tylko przez dawne pole PGR-u czyli między nowowybudowanymi tam blokami, Ciekawe czy wszyscy kupujący tam mieszkania o tym wiedzą?
  Ale teraz nie ma sensu gdybać co by było gdyby. Mamy taki układ ulic jaki mamy i niestety zamknięcie tej ulicy jest nieuniknione. Ważne żeby wszyscy się zapoznali z tymi zmianami jak sobie poradzić, a widać nie wszyscy mają jeszcze pojęcie jak. Po to są też te spotkania informacyjne. Ważne aby nikt nie był zaskoczony tymi zmianami, ważne aby każdy wiedział jakie są wszelkie alternatywy dojazdu.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 07:00

  proponuję zrobić bardzo duży parking za kościołem od strony budowlanej

 • 22 stycznia 2019 o godz. 08:44

  do kos: nie ma miejsca? po lewej stronie od PGR-u jest mnóstwo miejsca tylko lepiej budować ławeczki niż pomyślęć wczesniej, że jest planowane metro …. teraz kombinują .

 • 22 stycznia 2019 o godz. 09:08

  „ul. 20 Dywizji Piechoty utraci połączenie z Kondratowicza” … to którędy będzie poprowadzony wyjazd z niej (uliczka jest ślepa) ??”
  – Trzeba będzie się głęboko w pas kłaniać urzędnikom z Ratusza aby raczyli otworzyć swój szlaban. Jak mapa wskazuje, to dojedziecie do siebie tylko przez ich parking. Współczuję!

 • 22 stycznia 2019 o godz. 09:08

  a ja widzę olbrzymi wzrost nienawiści władz samorządowych do mieszkańców Bródna. Za co oni nas tak nienawidzą?

 • 22 stycznia 2019 o godz. 09:23

  @Kos – mylisz dwie ulice. Poszerzona (może kiedyś) Św. Wincentego ma biec wzdłuż cmentarza tak jak teraz. Trasa przebiegu jest od dawna zaplanowana i od dawna też wiadomo, że wymaga to usunięcia pawilonów kamieniarskich i części działek. Wiadomo też że od MTZK Wincentego ma jechać tramwaj.

  Nowa ulica o której piszesz, że będzie przebiegała przez środek pola PGR to Nowotrocka, która (jeśli kiedyś powstanie) ma biec nie przez środek pola tylko wzdłuż najstarszych bloków na polu (tych najbliżej Kanałku) i wpadać w Wincentego na wysokości MTZK.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 09:46

  Łaski nie robią. Musi być tam normalny dojazd, są tam przecież też lokale usługowe, więc szlaban na tyłach urzędu musi być otwarty na stałe, powinni zrezygnować też ze swoich prywatnych naziemnych miejsc parkingowych bo spora część ogólnodostępnego parkingu będzie zajęta przez budowę. Ogólnie z miejscami parkingowym to będzie teraz problem, gdyż teraz w okresie przejściowym ubywa tych miejsc, zaczęli wywozić już z niektórych miejsc objętych zakazem, natomiast nowych miejsc jeszcze nie ma. Powstaną dopiero gdy pozamykają Kondratowicza, wówczas na pozostałych jego odcinkach powstaną nowe miejsca i zostanie odzyskane to co zostało zabrane na bus-pasy.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 12:21

  @Jaki nowa ul. Św. Wincentego rzeczywiście ma nie iść przez pola, ale ma nie iść też cały czas wzdłuż muru jak obecnie. Jadąc od Żaby zaraz za Kołową ma iść nowym śladem, a stara od tego miejsca do końca działek ma być tylko drogą dojazdową do cmentarza. Plany te były pokazywane 10 lat temu od tego czasu tam nie zaglądałem, bo już w zasadzie nie wiadomo czy ta droga powstanie. W każdym razie pamiętałem, że ma omijać okolice bramy głównej i iść częściowo przez działki. Zajrzałem tam dzisiaj i rzeczywiście z końcem działek wraca na stary ślad i przed skrzyżowaniem w Gilarską znowu wjeżdża lekko w pole aby wiaduktami przejechać przez te skrzyżowanie. W każdym razie wybudowanie na obecnej Wincentego bus-pasów nie jest możliwe bo w okolicach bramy głównej nie ma na to miejsca i tam nic się nie zmieni, po wybudowaniu nowej drogi ten odcinek zostałby w tym samym kształcie. Ale w obliczu pamiętam dużych protestów przeciwko takiej szybkiej drogi przelotowej z utrudnionym dostępem do niej okolicznych mieszkańców droga ta w tym kształcie chyba już nie powstanie, może i dobrze bo nie potrzebujemy tu takiej dużej drogi tranzytowej z której w głównej mierze korzystałaby Białołęka a okoliczni mieszkańcy mieliby utrudniony do niej dostęp.
  W efekcie jedynym sposobem na udrożnienie Św. Wincentego stało się obecnie jej zamknięcie dla aut prywatnych.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 13:08

  I w tych planach Wincentego to miała być droga GP. Na Targówku miało być tylko jedno skrzyżowanie z Kołową. Z Borzymowskiej na przykład, tylko skręt w kierunku Bródna, a wjazd od Żaby. Ale te plany raczej poszły do kosza.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 18:45

  Bardzo dobrze że Świętego Wincentego będzie zamknięta dla samochodów osobowych , w końcu będzie można dojechać do dworca gdańskiego w 20 minut z bródna, Jak się mieszka w mieście to do pracy jeździ się komunikacją miejską i żeby nie było mam samochód, którego używam wyłącznie w weekendy. Prosiłbym jeszcze o mapkę jaka będzie komunikacja z Bródna do stacji metra, która będzie otwarta na Targówku w maju tego roku.
  P.S. Może by coś miasto zrobiło z kopcącymi dieslami które nas tróją (sadze z diesla są tak samo rakotwórcze jak azbest) może byście zaczęli odbierać dowody rejestracyjne tym cwaniakom jeżdżącym niesprawnymi autami.

 • 22 stycznia 2019 o godz. 19:21

  @Piotr
  trują!!!
  Z języka polskiego – jedynka!

 • 22 stycznia 2019 o godz. 23:24

  Uwaga, jutro może być chaos na Bródnie, została nagle zamknięta ulica Matki Teresy, która według wcześniejszych informacji miała być zamknięta już 18 stycznia. Tablice z tymi informacjami zostały zdjęte lub zasłonięte, a nowych informacji już nie było, więc jutro może być zaskoczenie.
  Dzisiaj było już pierwsze spotkanie informacyjne, czy jakieś informacje z tego spotkania ktoś tu przedstawi?

 • 22 stycznia 2019 o godz. 23:39

  Tak zamkneli droge i jutro radze wyjsc do pracy o 4 albo nie spac i czuwac.

 • 23 stycznia 2019 o godz. 08:51

  I właśnie wschodni odcinek obwodnicy Pragi (Wiatrak-Radzymińska) pooooszeeeeedł w krzaki.
  Kolejny raz nasza dzielnica dostała inwestycyjnie po d…. Dziękujemy nowej Radzie Miasta, która zgodnie przesunęła środki z lat 2021-2022 na 2023-2024 czyli na końcówkę kadencji obecnie urzędującego :>
  Pewnie na kiełbasę wyborczą…
  A może by tak choć raz coś innej dzielnicy zabrać?

 • 23 stycznia 2019 o godz. 11:49

  większość obrazków się nie otwiera, prośba o zamieszczenie ich poprawnie

 • 23 stycznia 2019 o godz. 11:56

  czy ktos jest zorientowany czy obydwie stacje będą budowane JEDNOCZEŚNIE??? ta koło ratusza i ta przy Rembielińskiej. Na to mi wygląda i jest to kolejne potwierdzenie jakie głąby siedzą w urzędzie

 • 23 stycznia 2019 o godz. 12:48

  Jasne, że będą budowane jednocześnie i nie dwie stacje, a trzy.

 • 23 stycznia 2019 o godz. 19:02

  Mru a jak to sobie wyobrażasz? Mieliby trzy lata budować jedną, a później trzy lata drugą? To oznaczałoby 6 lat utrudnień na Bródnie, a wykorzystać stacji Kondratowicza bez stacji Bródno nie bardzo można byłoby bo tory odstawcze będą tylko przy końcowej na Bródnie, wcześniej oczywiście będą przy Trockiej. Zatem dziękuje, chyba wszyscy wolą się przemęczyć 3 lata i później mieć luksus, niż męczyć się wiecznie przez 6 lat. Głąbami by byli gdyby o czymś takim pomyśleli.

 • 23 stycznia 2019 o godz. 21:02

  Dojazd w dniu dzisiejszym ch arkadia- szpital bródnowski o godz. 19 zajął ponad 50 min. Najpierw jeden bus wypadł, a następny utknął w korku.
  Ludzie którzy wysiedli na przystanku Cmentarz Bródnowski, i postanowili przebyć dalszą drogę pieszo, szli równo z autobusem aż do zamkniętego skrzyżowania. Strach pomyśleć jak będą wyglądać najbliższe poranki.

 • 23 stycznia 2019 o godz. 22:14

  Piotrze, Piotrze…. co ty bredzisz?
  Oni widzą, że koń, że las, że łąka… Ale nic więcej.
  Powiedz jakim autobusem mają do centrum dojechać mieszkańcy Kondratowicza 22 ?????????????????? Do centrum! Autobusem!!!!! BEZPOŚREDNIO!!!!!! Bo samochodem liberały i wielcy kapitaliści europejscy w miastach zabraniają!

 • 24 stycznia 2019 o godz. 13:01

  ojej. znowu…

 • 24 stycznia 2019 o godz. 13:12

  bezpośrednio nie dojedziesz autobusem. dwa przystanki jednym, a potem przesiadka w 500. Tylko ta 500 też tak bezpośrednio do Centrum nie chodzi…
  Nie wymagaj od tych decydentów za wiele. Jest juz PO wyborach!

 • 24 stycznia 2019 o godz. 13:44

  Do pasazer; tyle czasu zajmuje droga od Zurominskiej do Dw Gdanskiego od conajmniej roku

 • 25 stycznia 2019 o godz. 08:49

  Dziwne, że już dawno jakoś nie przypomniano nam, że „Bródno ma tramwaj” :>
  BTW: Najważniejszym węzłem komunikacyjnym nie będą jakież Żaby czy inne „Wińcente” podniecające głównie kierowców (ciekawe, prawda?). Najciekawsze będzie się działo na skrzyżowaniu Rembielińskiej z Bartniczą/Wyszogrodzką. Wkrótce to jedyne miejsce w którym Bródno (a nie tylko mieszkańcy bloków przy torach!), będzie „mieć tramwaj”.

 • 25 stycznia 2019 o godz. 09:25

  Na spotkaniu informacyjnym była dyskusja czy z Zielonego Zacisza można będzie skręcić w lewo w stronę Gilarskiej. Tu jest to zapisane bez żadnych wątpliwości:
  „Dodatkowo, odcinki ulicy św. Wincentego między ulicą Niwa a Gilarską oraz ulicą L. Kondratowicza a wjazdem na parking urzędu dzielnicy (w kierunku ulicy Matki Teresy z Kalkuty) zostaną przeznaczone tylko dla ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.”
  Zatem od wjazdu na parking urzędu dzielnicy i z Zielonego Zacisza, bo to jest to samo skrzyżowanie, będzie można pojechać w stronę Gilarskiej bo tam już zakazu nie będzie. Pan odpowiadający na spotkaniu był chyba z dyrekcji metra i kazał jechać w stronę Malborskiej i Tokarza aby dotrzeć do Chodeckiej, ale nie był widać zbyt zorientowany. Bardziej kompetentna osoba później to potwierdziła. Zatem dla Zielonego Zacisza czy dla Kondratowicza 18 i 22 takie rozwiązanie jest optymalne. Nie ma co krytykować tego że jadąc od CH Targówek trzeba będzie zrobić kółko po Zaciszu, tam się nie jeździ codziennie, ważne że w codziennych wyjazdach z osiedli będzie można skręcić w obie strony. Ten zakaz jazdy na wprost przy Kondratowicza dla wszystkich jest po to jak pan powiedział, aby Białołęka nie zakorkowała tego krótkiego odcinka Św. Wincentego oraz Gilarskiej i Matki Teresy. Dzięki temu autobusy tam nie utkną w korku jak i wyjazd z osiedli nie będzie utrudniony.

 • 25 stycznia 2019 o godz. 13:51

  do zieloozaciszanin:
  nie jezdzie sie codziennie ? a pracujący tam?
  Co za bezsens….
  To że ktoś pracuje w domu albo siedzi na zasiłku nie znaczy, że będzie uwięziony

 • 25 stycznia 2019 o godz. 14:06

  Jan widać nie dokładnie przeczytałeś o co chodzi. A chodzi właśnie o to aby mieszkańcy Zielonego Zacisza nie byli uwięzieni i mogli swobodnie wyjeżdżać w obie strony. I tak ma być. Ponadto na tym kawałku ulicy Św. Wincentego nie będzie korków, to dodatkowy plus, pozostaje jedna niedogodność ale korzyści przeważają nad niedogodnościami. Napisałem, że jest to optymalne rozwiązanie dla osiedli przy Św. Wincentego. Chyba tam nie mieszkasz skoro nie wiesz o co chodzi.

 • 28 stycznia 2019 o godz. 13:26

  ha ha ha! dajecie sie wszyscy robic w cacao!
  Na spotkanie informacyjne nie przybył Afałek. Nie było też Tonika. Mają was gdzieś indziej po wyborach.
  Zielone Zacisze to ju z teraz jest siedliskiem rosyjskojezycznych ukrainców i arabaow. Wojskowi wlasciciele mieszkań im wynajmują swoje lokale. Ciekawe co na to urząd skarbowy! Przydał by się jakiś nalot policji skarbowej! Znajoma, która tam mieszka, dziwi się, że jej 4letnia córka mówi slangiem rusko-arabskim. :D Niezłe jaja. Ale jaja ale jaja ale jaja – jak mawia pewna była pani minister.
  Jedyne wyjścia dla was, to nie wychodzić i nie wyjeżdżać!

 • 29 stycznia 2019 o godz. 08:15

  Ustyna może zajmij się sobą i swoim życiem (jeśli jakieś masz) a nie innymi, właściciel mieszkania może wynajmować je komu chce i to nie twoja sprawa komu.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:23

  ja jestem ciekaw jakim cudem osoba z parku leśnego/orko/klonowej alei ma pojechać gdziekolwiek autem w stronę Wysockiego. jak dostać się na Chodecką czy Blokową? jak dostac się do szpitala?? nie mówicie o autobusach bo dystans do Chodeckiej zajmie pewnie ze 40min. Odpada wizyta u lekarza, dowiezienie dziecka do szkoły czy domu kultury i inne „drobiazgi”

 • 29 stycznia 2019 o godz. 12:51

  Mru przecież z Parku Leśnego jedziesz Św.Wincentego, skręcasz w Malborską i przez Tokarza dojeżdżasz do Chodeckiej. Autobusem też będzie dobry dojazd, z Wincentego np. 112 dojedziesz na Chodecką pod szpital i nie zajmie to na pewno więcej niż 10 min, nie wiem skąd wytrzasnąłeś te 40 min? W wielu przypadkach najdogodniejszy dojazd będzie oczywiście autobusem. Ja też wożę dzieci na zajęcia i tam gdzie będzie lepiej autobusem to tak z nim pojadę, nie wszędzie musi jeździć samochodem.

 • 29 stycznia 2019 o godz. 16:14

  Od niedawna mieszkam na ul.Kondratowicza korzystam z komunikacji miejskiej linii 145 118 240 gdyż dojeżdżam do stacji Warszawa Toruńska…nie mam pojęcia jak to będzie po zamknięciu ul.Kondratowicza…Gdzie teraz będzie przystanek który do tej pory był na Łabiszyńskiej?Pomóżcie proszę

 • 1 lutego 2019 o godz. 12:59

  Jak zatem najszybciej dojechać (samochodem) od Gilarskiej do CH Targówek

 • 7 lutego 2019 o godz. 14:24

  do Mała, najbliższy przystanek będzie na Bazyliańskiej, za torami tramwajowymi !

 • 7 lutego 2019 o godz. 14:29

  Zielone Zacisze zostało wybudowane z na max 20-30 lat, są tam bardzo podmokłe tereny i nikogo nie dziwiło dlaczego garaże są na poziomie „0: a nie podziemne :). Ponadto po każdym deszczu woda stoi w rowie od Wincentego. Ale deweloper zrobił dobrą kampanię plus ceny z kosmosu jak w tamtych czasach i mamy bródnowską Wenecję !

 • 7 lutego 2019 o godz. 15:09

  A co ty cwaniak tak nagle z tym Zielonym Zaciszem wyskoczyłeś jak Filip z konopii? Tam rzeczywiście były przypadki zalewania garaży ale tylko tego budynku który ma 2 poziomy garaży, zalewany był poziom -2. Tam chyba jeden tylko budynek ma 2 poziomy garaży. Pozostałe budynki nigdy takich problemów nie miały. A tereny są takie same gdzie zbudowali Park Leśny, wieżowiec obok niego czy pozostałe osiedla wzdłuż Św.Wincentego, są to wszystko tereny po PGR-owskie. Popatrz i nawet metro przez te tereny będzie budowane.
  A koleś źle odpowiedziałeś Małej bo na Bazyliańskiej nie będzie autobusów, będzie to ulica ślepa, w autobus będzie można wsiąść na Wyszogrodzkiej czy Bartniczej.

 • 11 lutego 2019 o godz. 11:44

  Czytam i czytam i nigdzie nie widzę jak się dostać do bloków Kondratowicza 4a/b/c… Jedyna ulica która jest (a której nie będzie) to na wprost z Łabiszyńskiej…

 • 13 lutego 2019 o godz. 09:19

  Wogóle co was to obchodzi. Zastanówcie się dlaczego mieszkacie w blokach, mamy XXI wiek. Szanujcie się

 • 15 lutego 2019 o godz. 10:38

  A czemu znowu dyskryminacja niepełnosprawnych i innych przewożących osoby niepełnosprawne .czemu nie pozwolicie jeździć takim tez osobą.
  My tez jako sposoby niepełnosprawne płacimy podatki na Białołęce

 • 26 lutego 2019 o godz. 23:56

  Nierozumiem zamknięcia wincentego od teresy w stronę żaby dla osobówek, wątpię czy zwiekszą ilość autobusów bo linie zostają te co są, a przecież samochody jadące z białołęki już nie będą jeździć bo będą miały nakaz skrętu w kondratowicza, więc dlaczego jadącym samochodami każą w kierunku centrum jechać i tak zapchan

 • 27 lutego 2019 o godz. 00:00

  Zapchaną radzymińska lub odrowąża

 • 27 lutego 2019 o godz. 23:42

  Jest jeszcze jedna rzecz która mnie zastanawia, mianowicie na spotkaniu informacyjnym była sugestia aby zamknięcie Św. Wincentego nie było całodobowe , tylko bez godzin wieczorno-nocnych. Osoba odpowiadająca na pytania obiecała to rozważyć. Ciekawe więc czy przychylili się do tego.

 • 7 marca 2019 o godz. 10:38

  czy jest dojazd do szpitala bo muszę jechać samochode

 • 4 grudnia 2019 o godz. 08:19

  Fajnie że budują tylko szkoda, że do tej pory nikt nie wpadł na pomysł zmiany ustawień sygnalizacji świetlnej na trzech skrzyżowaniach z tramwajem, przez co przejechanie nawet autobusem odcinka między Chodecką a Rembielińską zajmuje w godzinach szczytu ponad 15 min.

 • 5 października 2020 o godz. 00:23

  Greetings, I was just taking a look at your website and submitted this message via your „contact us” form. The feedback page on your site sends you messages like this to your email account which is why you are reading through my message at this moment correct? That’s the holy grail with any kind of advertising, getting people to actually READ your advertisement and I did that just now with you! If you have an advertisement you would like to blast out to millions of websites via their contact forms in the US or anywhere in the world send me a quick note now, I can even focus on particular niches and my costs are very low. Reply here: LinaMaurusQE43@gmail.com

 • 12 października 2020 o godz. 20:58

  Good day

  Buy all styles of Oakley Sunglasses only 19.99 dollars. If interested, please visit our site: sunglassoutlets.online

  Thanks and Best Regards,

  Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE] | targowek.info

 • 25 października 2020 o godz. 05:24

  Hello there

  Buy all styles of Ray-Ban Sunglasses only 19.99 dollars. If interested, please visit our site: framesoutlet.online

  Cheers,

  Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE] | targowek.info

 • 28 października 2020 o godz. 23:21

  Pozdrowienia,

  Jesteśmy brokerami powiązanymi z wybitnymi inwestorami, którzy są skłonni inwestować w Twoim kraju.

  Chętnie podzielimy się większą liczbą spostrzeżeń, jeśli zechcesz zaangażować nas w bardziej szczegółową dyskusję, która umożliwi dalszy rozwój.

  Odpowiedz, czekamy …

  Z poważaniem,
  Pani Benita

  ————————-
  Greetings,

  We are brokers linked with high profile investors who are willing to Invest in your country.

  We will be happy to share more insights, should you find interested in engaging us for more detailed discussion to forge ahead.

  Reply, we are waiting…

  Best regards,
  Ms. Benita

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.