Budowa metra na Zaciszu – zamknięte ulice, objazdy [SZCZEGÓŁY]

53
Share

Podczas budowy najmniejszej stacji II linii metra będzie dużo mniej utrudnień niż na Bródnie – ale mieszkańcy Zacisza i tak muszą się przygotować na trudne chwile.

 

Charakterystyczne zielone płoty pojawiły się na Zaciszu w okolicy ul. Figara na początku stycznia. Na razie za bardzo nie przeszkadzają (nie licząc najbliższych mieszkańców, u których płoty stanęły w ogródkach).

Wkrótce jednak niemal całe Zacisze odczuje tę budowę.

W związku z budową stacji C19 „Zacisze” jeszcze przed wakacjami (w maju-czerwcu) na trzy miesiące zamknięte zostanie ważne skrzyżowanie ulic Rolanda, Codziennej, Figara i Spójni. Na ten czas autobusy 512 będą musiały zmienić trasę.

Wkótce zamknięta będzie także ulica Łokietka pomiędzy Chojnowską i Samarytanka. To będzie związane z budową wentylatorni metra. W kolejnym etapie, po otwarciu ul. Łokietka, roboty przeniosą się na ul. Samarytanka.

Prace przy drugiej wentylatorni już zaczęły się na Blokowej. Niedługo ulica Blokowa na odcinku od ul. Kanałowej do ul. Czerwińskiej także zostanie całkowicie zamknięta. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Kanałową – Bohuszewiczówny – Czerwińska.

 

Zobacz, jak będą wyglądały stacje metra na Zaciszu i Bródnie

Sprawdź, jakie będą zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie

 

zdjęcie na górze: umiejscowienie stacji metra Zacisze pod ulicami Figara i Matyldy – z lewej strony widać skrzyżowanie ulicy Rolanda/Codziennej/Figara/Spójni, które będzie zamknięte na 3 miesiące / fot. Metro Warszawskie

53
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx