Nowy termin Łodygowej: remont opóźniony aż do lipca

14
Share

I wcale nie jest pewne, że to ostateczna data zakończenia pełzającej inwestycji. [ZDJĘCIA]

 

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych „pochwalił się” stanem remontu ulicy Łodygowej. Urzędnicy są dumni z postępu prac:

* Po ułożeniu mas bitumicznych jezdnia [Łodygowej] na odcinku od ul. Radzymińskiej do ul. Wyspowej zostanie udostępniona do ruchu (wytwórnia mas otwarta zostanie w połowie marca).
* Na odcinku od ogródków działkowych do ul. Klamrowej po wybudowaniu jezdni serwisowych po obu stronach drogi, jezdnia główna zostanie zamknięta i rozpoczną się na niej prace.
* Inwestycja zgodnie z umową ma zakończyć się w lipcu 2019 r.

– tyle aktualny raport ZMID.

Czego urzędnicy nie napisali, to że lipiec 2019 r. jest już kolejnym terminem zakończenia tej uciążliwej budowy. Pierwotnie remont miał się zakończyć w listopadzie 2018 roku, a teraz pada już lipiec tego roku. Nowy termin wprowadzono w aneksie do umowy z wykonawcą, więc nie ma mowy o karach za wielomiesięczne opóźnienie inwestycji.

Przypomnijmy, że generalny remont ulicy Łodygowej był szykowany, planowany, obiecywany i przesuwany przez urzędników co najmniej od 2008 roku. A gdy w 2017 roku wreszcie przeprowadzono przetarg, wygrała go hiszpańskia firma Balzola oferująca kilkanaście milionów złotych mniej niż przewidywali drogowcy. „To pozornie dobra wiadomość, że uda się ulicę wybudować taniej, niż przewidywano. Ale w przeszłości wynikały już z tego duże problemy”pisaliśmy na targowek.info w 2017 roku i… mieliśmy niestety rację.

Aktualnie ulica Łodygowa wygląda tak:

wszystkie zdjęcia: ZMID Warszawa

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx