Rondo na Chodeckiej i Matki Teresy otwarte. Nowe przystanki na Kondratowicza | | targowek.info

Rondo na Chodeckiej i Matki Teresy otwarte. Nowe przystanki na Kondratowicza

Kolejny etap przygotowań do rozkopania Bródna pod budowę metra.

Dwa ważne wydarzenia, do których doszło wczoraj (w czwartek) na planowanych objazdach na Bródnie:

Otwarta dla ruchu została ulica Matki Teresy pomiędzy Chodecką i św. Wincentego. Ulica poszerzona została o dwa buspasy (którymi na razie nic nie jeździ – zmieni się to za tydzień). Nowa jezdnia w stronę ul. św. Wicnentego i Gilarskiej jest betonowa – to w naszej dzielnicy rzadkość.

Otwarte zostało też rondo u zbiegu Chodeckiej i Matki Teresy. Latarnia na środku ronda na razie jest otoczona biało-czerwonymi pachołkami – bez nich w szary dzień byłaby niemal niewidoczna.

Uruchomiono nowe przystanki autobusowe na ul. Kondratowicza w okolicy ul. Blokowej. Nowy zespół przystankowy PRZY GRODZISKU zlokalizowano pomiędzy dotychczasowymi przystankami ŚW. WINCENTEGO i BOHUSZEWICZÓWNY.

Przystanek w kierunku Młodzieńczej znajduje się na ul. Kondratowicza przed skrzyżowaniem z ulicami Blokową i Przy Grodzisku. Obowiązuje on jako warunkowy (na żądanie) dla linii autobusowych 145, 345 i 412. W przeciwnym kierunku (w stronę św. Wincentego) przystanek znajduje się w zatoce w ul. Kondratowicza za skrzyżowaniem z Blokową i Przy Grodzisku. Na tym przystanku będą stawały na żądanie linie autobusowe 145 i 345.

Równocześnie zmieniła się lokalizacja przystanków BOHUSZEWICZÓWNY. Zostały one odsunięte za skrzyżowanie Kondratowicza z ul. Bohuszewiczówny.

Zmiany mają związek z planowaniem zamknięciem ul. Kondratowicza pomiędzy św. Wincentego a Rembielińską na czas budowy metra, do którego dojdzie (to już chyba ostateczny termin) w weekend 1-3 marca.

Przeczytaj też: Zamknięte ulice i objazdy w związku z budową metra na Bródnie [SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE]

zdjęcie na górze: rondo u zbiegu Chodeckiej i Matki Teresy z Kalkuty jeszcze podczas budowy / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “Rondo na Chodeckiej i Matki Teresy otwarte. Nowe przystanki na Kondratowicza

 • 22 lutego 2019 o godz. 07:19

  Redakcjo, gdzie bedzie nowy przystanek dla 500 i 169 w strone Żaby?

 • 22 lutego 2019 o godz. 07:48

  I znowu odbędzie się 3 letni paraliż dzielnicy pod dyktando wykonawców. Po to, by wybudować w tym „rekordowym” czasie 2,5 km metra. Znowu sukces!

 • 22 lutego 2019 o godz. 08:05

  Super, przynajmniej tydzień bez korków na Bródnie. A co do betonowania to zauważyłem, że dokładnie wszystko teraz betonują jeśli chodzi o te przygotowania, widać tak jest taniej i szybciej a wiadomo, że wszystko robione jest na szybko. Wszystkie miejscowe poszerzenia na ul. Chodeckiej, Łojewskiej czy Wyszogrodzkiej tak zrobili, jak również wszystkie nowe miejsca parkingowe. Robione tak jest również przedłużenie ul. 20 Dywizji Piechoty do skrzyżowania z ul. Zielone Zacisze i zapewne zrobione zostanie tak przedłużenie ul. Poborzańskiej do parkingu odciętego od skrzyżowania Kondratowicza i Łabiszyńskiej, które to jest obecnie wytyczane.
  Co do nowego przystanku na Blokowej to dobrze, że nie zrobili tam postoju dla 527. Tam i tak wszystko będzie zapchane przez auta jadące od strony Głębockiej, więc dobrze by było aby linia ta pojechała Św. Wincentego prosto jak kiedyś, w końcu po to się zamyka tą ulicę na wprost aby główna linia obsługująca Białołękę, Park Leśny, Zielone Zacisze czy okolice Malborskiej, bo tu innej linii do metra nie będzie, mogła skorzystać z tego udogodnienia a nie tkwić w korkach na Młodzieńczej. Jadąc do metra z Kondratowicza/Św. Wincentego byłby przynajmniej wybór albo 412 Młodzieńczą albo 527 Św.Wincentego, a nie obie i jedyne linie przyspieszone do metra z tego miejsca w korku na Młodzieńczej.

 • 22 lutego 2019 o godz. 08:14

  Ale 527 nie dojedziemy do metra 1. Tylko 500…. bardzo maly wybor

 • 22 lutego 2019 o godz. 08:50

  matki Teresy złodziejki i oszustki

 • 22 lutego 2019 o godz. 09:12

  1111 – Po co ta złość !!
  Nie Matki Teresy , a od zawsze Budowlana – przynajmniej dla tubylców . Wystarczy ignorowanie nowego nazewnictwa.

 • 22 lutego 2019 o godz. 09:29

  Przystanki powstały a zapowiadana sygnalizacja świetlna nadal nie…

 • 22 lutego 2019 o godz. 09:40

  barbarka jajka nie znieś :D tubylcu

  wielkie mi tu co znać stare nazyw ulic, nie urodziłam się w Warszawie, a dobrze wiem która to ulica Marchwickiego czy Stołeczna, żaden wyczyn żeby się tak podniecać

 • 22 lutego 2019 o godz. 09:50

  Chodziło mi jedynie o to, że nieładnie być frustratem. Jak się komuś nowa nazwa nie podoba, niech używa starej. Tylko tyle.

 • 22 lutego 2019 o godz. 09:58

  do „mmm” chyba Marchlewskiego słoju!!!!
  Marchwicki to WAMPIR Z BYTOMIA i raczej trudno oczekiwać żeby mu ktoś ulicę zrobił!!!

 • 22 lutego 2019 o godz. 10:06

  Dla ukojenia nerwów proponuję przejechać się tramwajem na ul.Marchlewskiego – spoko :-))

 • 22 lutego 2019 o godz. 10:11

  nie rondo a rondelek,Budowlana a nie MTzK !

 • 22 lutego 2019 o godz. 12:18

  jakie wladza taka praca ;D brawo stolico

 • 22 lutego 2019 o godz. 13:45

  nazwa ulicy wam przeszkadza???jesteście idiotami.Tylu bezdomnych i biednych Siostry z Jej Zakonu wykarmiły i karmią przez lata także tu na Bródnie na ul.Pobożańskiej.Tylko słoje mogą krytykować nazwę ulicy.

 • 22 lutego 2019 o godz. 14:15

  Co się w tym kościele dzieje ? takiej profanacji nie było w całej dwutysięcznej historii . Teresa z Kalkuty święta chociaż swym postępowaniem powinna być ekskomunikowana , Wojtyła który przyczynił się do upadku kościoła jak i wiary został świętym , Józef Tiso katolicki ksiądz zbrodniarz wojenny świętym ,Alojzije Stepinac – arcybiskup chorwacki zbrodniarz wojenny świętym itd. itd. można by długo wymieniać. gdyby żył Wojtyła niejaki Lechu K także hulałby po ołtarzu , czy watro być dobrym postępować według tego co kler nam wciska i za to trafić do : czyśćca” czy nie lepiej mordować rabować gwałcić kraść i trafić do nieba? czy Bóg jest aż tak skorumpowany ? sam już nie wiem

 • 22 lutego 2019 o godz. 14:21

  To wstyd i żenada, 2.5 km w trzy lata albo i dłużej, brawo PO!

 • 22 lutego 2019 o godz. 14:48

  Matki Teresy z Kalkuty się wam nie podoba? Jutro będziecie mieli Świętej Teresy Benedykty Od Krzyża,Błogosławionego Jana Nepomucena Chrzana i Marii Danieli Od Jezusa i Maryi Niepokalanej Jóźwik :D
  Poczytajcie se brewiarz-ile tam inspiracji do nazewnictwa!
  A ja wieczorkiem odpalam moje passerati 1.8 w tedeiku i śmignę tą autostradą ile fabryka dała. Szkoda tylko że tam nie ma jakichś bloków, co by Janusze i Grażyny bulwersa mieli, tylko park sztywnych.

 • 22 lutego 2019 o godz. 15:08

  do Anonim…słaby trollek jesteś :-)

 • 22 lutego 2019 o godz. 17:24

  dlaczego nigdzie nie ma nowych rozkładów jazdy? j

 • 22 lutego 2019 o godz. 18:30

  Nowe przystanki… co 200m… bo słoiki i lemingozy nie są w stanie przejść 400 m do najbliższego przystanku, trzymając w ręku smartfona i caffe latte. Proponuję, aby autobusy wjeżdżały w ul. Niwa i tam zawracały, będzie bliżej. A tak na poważnie, to po rozpoczęciu budowy na Młodzieńczej i Radzymińskiej a pewnie i na Gilarskiej i Codziennej będzie armageddon, wepchnie się tu cała wiocha z osiedli na polach i miedzach Grodziska.

 • 22 lutego 2019 o godz. 18:52

  W pierwszych dniach pewnie będzie armagedon, później liczba aut napływających z Głębockiej zapewne się zmniejszy. Natomiast na skrzyżowaniu z Blokową po wypadku z dziewczynką obiecano tam światła. Teraz gdy będzie to jeden z głównych objazdów oraz po uruchomieniu jeszcze nowego przystanku te światła bardzo by się tam przydały. Dziwne, że nie zdecydowano się je pilnie tam zainstalować w ramach przygotowań do zamknięcia ul. Kondratowicza. Teraz tam będzie jeszcze niebezpieczniej.

 • 22 lutego 2019 o godz. 21:43

  Przygotowani do ARMAGEDONU?:) juz za tydzień radzę wszystkim wyjść 2 godziny wcześniej niż zazwyczaj. Czyli ja jadąc do MEtra Gdański jak wchodzę o 7:30 to wyjdę o 6. Mam nadzieję, że zdążę do pracy ? a ci co będa jechać samochodem przez Gilarską radzę wyjść 3 godziny wcześniej

 • 23 lutego 2019 o godz. 06:22

  do ~Łukasz
  Przecież to człowiek stworzył Boga na swój wzór i podobieństwo, nie odwrotnie, więc czemu się dziwisz.
  Ale tu nie o tym jest mowa, ale o metrze. A podobno ostatnio zmienili definicję metra, chociaż to nadal jest 100 cm ;o))) Przepraszam, ale o tym to też chyba nie w tym miejscu ;o))))))
  Wybaczcie, ale jak człowiek jest szczęśliwy to plecie różne farmazony i co więcej, marudzi o tym innym!! ;o))))
  Więc życzę Wam …………… (tu wpisać czego oczekujecie, by być szczęśliwym) ;o))))))))))))))

 • 23 lutego 2019 o godz. 07:32

  Na Łojewskiej dobudowany fragment pasa też jest betonowy.
  Przystanki przy Grodzisku akurat powstały w ramach innej inwestycji i z metrem akurat nie mają nic wspólnego… One były planowane od ponad 3 lat.

 • 23 lutego 2019 o godz. 08:05

  Tego 345 z artykułu to nie będzie na Bródnie. Ma jechać do Radzymińską do Wileńskiego.

 • 23 lutego 2019 o godz. 10:03

  do hahah

  telefon mi zmienił frustracie, więcej to miasto ma pożytku ze mnie niż z Ciebie, zapewne typek spod klatki z piwerkiem w mieszkaniu przydziałowym po babci. Zresztą nie muszę niczego udowadniać, mam tutaj rodzinę, przyjaciół i zmarłych na cmentarzu, a takich frustratów wyzywających wszystkich od słójów, których matka przytargała na furmance kiedy sprowadziła się na Żerań wciągam nosem.
  Wracaj pod klatkę

 • 23 lutego 2019 o godz. 11:01

  Mirek te przystanki były planowane ale to nie przypadek, że akurat teraz je oddano na tydzień przed zamknięciem Kondratowicza.

 • 23 lutego 2019 o godz. 12:27

  tyle kasy ładują dla blachosmrodziarzy a zapomnieli rowerzystom zbudować drogę rowerową przy ulicy Bartniczej. jak żyć, przecież po ulicy nie będę jechał rowerem bo chce żyć, ja jeżdżę prawie wyłącznie po drogach rowerowych

 • 23 lutego 2019 o godz. 19:27

  To jeździj po tych które są.

 • 24 lutego 2019 o godz. 06:05

  @warszawiak-nie pisz bzdur blachosmrody nie zabijają rowerzystów na jezdni. Przejrzyj statystyki wypadków. Większość wypadków z udziałem rowerzystów to wymuszanie pierwszeństwa na przekazach rowerowych przez kierowców.

 • 24 lutego 2019 o godz. 07:46

  Jak nie zabijają? A ostatnia sprawa rozjechania całej rodziny pod Warszawą. Widzisz więc, że jednak on bzdur nie pisze. Ja jak już wsiadam na rower to unikam jeżdżenia po ruchliwej jezdni w Warszawie bo mi życie miłe. Durni na drodze nie brakuje a z takiego wypadku on wyjdzie bez szwanku tylko rowerzysta będzie poszkodowany. Każdy powinien martwić się o siebie.

 • 24 lutego 2019 o godz. 21:34

  do@benek: daruj sobie ścieżki rowerowe, na Kondratowicza na ścieżce można kilka razy zginąć, jak nie zastawią ci drogi, to ktoś skręca nie zważając że jedziesz. Polska! Lepiej pojeździć za miastem spokojnymi drogami.

 • 25 lutego 2019 o godz. 13:55

  Ulicę Matki Teresy zmieniłby na św. Faustyny (od pobliskiego kościoła) albo Jana Olszewskiego. Przywróciłbym też uliczkę św. Jadwigi w miejsce obecnej Podobnej.

 • 25 lutego 2019 o godz. 23:46

  Będzie identycznie, jak podczas remontu torów tramwajowych w 2015 roku – czyli lepiej. Autobusy co chwila, bez stania w korkach, buspasy, poszerzone jezdnie. Czy na Bródnie musi być kryzys, żeby było lepiej?

 • 27 lutego 2019 o godz. 10:06

  Obawiam się że niektórzy zamiast Budowlanej chcieliby ul. Jurka Owsiaka od niewidzialnych faktur

 • 27 lutego 2019 o godz. 17:53

  Proponuję ulicę Złotego Melona!

 • 27 lutego 2019 o godz. 19:25

  A ja proponuję przenieść stolicę np. do Łodzi, wtedy w Warszawie będzie więcej miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.