Ważna zmiana: nocą św. Wincentego będzie otwarta dla samochodów

50
Share

Minimalna ulga w zalewie zamkniętych ulic i objazdów.

 

Od „godziny zero” na Bródnie dzieli nas już tylko kilkadziesiąt godzin. Drogowcy i budowniczowie metra zaczną zamykanie okolicy ulicy Kondratowicza pod budowę II linii metra w piątek (1 marca) od godziny 22:00.

Wszystkie szczegóły na temat zamkniętych ulic, objazdów, zmian w komunikacji na Bródnie dokładnie opisaliśmy w innym artykule (kliknij tutaj).

Ale w ostatniej chwili w tych planach wprowadzono zmianę.

Wg pierwotnych koncepcji ulica św. Wincentego na wysokości Cmentarza Bródnowskiego (od skrzyżowania z ul. Matki Teresy/Gilarską do ul. Niwa/de facto Borzymowskiej) miała być na stałe zamknięta dla prywatnych samochodów – dopuszczano tam tylko autobusy, taxi, MTON i pojazdy służb miejskich.

Ale po namyśle urzędnicy zmienili zdanie. Ostatecznie zakaz wjazdu w ul. św. Wincentego będzie obowiązywał w godzinach 6:00–21:00 – wtedy tą ulicą w kierunku ronda Żaba będą mogły pojechać wyłącznie autobusy, taksówki, miejski transport osób niepełnosprawnych i pojazdy służb miejskich. Podobne ograniczenie zostanie wprowadzone także na odcinku od ul. Niwa w kierunku północnym.

To jednak oznacza, że w nocy, pomiędzy godz. 21:00 a 6:00 rano, św. Wincentego w okolicy cmentarza będzie dostępna dla wszystkich samochodów.

To niby mała zmiana, ale z pewnością ułatwi ciężkie życie na Bródnie podczas budowy metra. Zamknięcie św. Wincentego ma na celu zatrzymanie potoku samochodów (które i bez tej budowy blokują tę ulicę w godzinach szczytu) i dzięki temu umożliwienie szybkiego przejazdu komunikacji miejskiej. Ale w nocy korków nie ma – więc i autobusy i samochody mieszkańców powinny zmieścić się bez problemu, i bez uciążliwych objazdów.

To dobra widomość. Gorszą podaliśmy na samym początku: zamykanie ulicy Kondratowicza pod budowę II linii metra rozpocznie się w piątek 1 marca około godziny 22:00. Czyli już jutro.

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego na wysokości cmentarza Bródnowskiego / fot. archiwum targowek.info

50
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx