Ważna zmiana: nocą św. Wincentego będzie otwarta dla samochodów | targowek.info

Ważna zmiana: nocą św. Wincentego będzie otwarta dla samochodów

Minimalna ulga w zalewie zamkniętych ulic i objazdów.

 

Od „godziny zero” na Bródnie dzieli nas już tylko kilkadziesiąt godzin. Drogowcy i budowniczowie metra zaczną zamykanie okolicy ulicy Kondratowicza pod budowę II linii metra w piątek (1 marca) od godziny 22:00.

Wszystkie szczegóły na temat zamkniętych ulic, objazdów, zmian w komunikacji na Bródnie dokładnie opisaliśmy w innym artykule (kliknij tutaj).

Ale w ostatniej chwili w tych planach wprowadzono zmianę.

Wg pierwotnych koncepcji ulica św. Wincentego na wysokości Cmentarza Bródnowskiego (od skrzyżowania z ul. Matki Teresy/Gilarską do ul. Niwa/de facto Borzymowskiej) miała być na stałe zamknięta dla prywatnych samochodów – dopuszczano tam tylko autobusy, taxi, MTON i pojazdy służb miejskich.

Ale po namyśle urzędnicy zmienili zdanie. Ostatecznie zakaz wjazdu w ul. św. Wincentego będzie obowiązywał w godzinach 6:00–21:00 – wtedy tą ulicą w kierunku ronda Żaba będą mogły pojechać wyłącznie autobusy, taksówki, miejski transport osób niepełnosprawnych i pojazdy służb miejskich. Podobne ograniczenie zostanie wprowadzone także na odcinku od ul. Niwa w kierunku północnym.

To jednak oznacza, że w nocy, pomiędzy godz. 21:00 a 6:00 rano, św. Wincentego w okolicy cmentarza będzie dostępna dla wszystkich samochodów.

To niby mała zmiana, ale z pewnością ułatwi ciężkie życie na Bródnie podczas budowy metra. Zamknięcie św. Wincentego ma na celu zatrzymanie potoku samochodów (które i bez tej budowy blokują tę ulicę w godzinach szczytu) i dzięki temu umożliwienie szybkiego przejazdu komunikacji miejskiej. Ale w nocy korków nie ma – więc i autobusy i samochody mieszkańców powinny zmieścić się bez problemu, i bez uciążliwych objazdów.

To dobra widomość. Gorszą podaliśmy na samym początku: zamykanie ulicy Kondratowicza pod budowę II linii metra rozpocznie się w piątek 1 marca około godziny 22:00. Czyli już jutro.

 

zdjęcie na górze: ul. św. Wincentego na wysokości cmentarza Bródnowskiego / fot. archiwum targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

50 komentarzy na temat “Ważna zmiana: nocą św. Wincentego będzie otwarta dla samochodów

 • 28 lutego 2019 o godz. 07:15

  Nocna zmiana. Nocą ulica św. Wincentego będzie się nazywać Olszewskiego.

 • 28 lutego 2019 o godz. 07:26

  Namysł u drogowców? Jak to jest w ogóle możliwe? Wszelkie działania wykluczyły takie coś u kierownictwa. Co to za paskudztwo jest?

 • 28 lutego 2019 o godz. 07:39

  A od Borzymowskiej do Ronda Żaba będzie można jeździć normalnie czy też tylko w nocy?

 • 28 lutego 2019 o godz. 07:49

  tyle teraz świętych , jak odchodów psich na trawnikach prl-owskich spółdzielni mieszkaniowych.

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:04

  proponuję wprowadzić przejazd ul. św. Wincentego w soboty i niedziele.

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:07

  A co z mieszkańcami którzy mają samochody i wjazdy na posesję od Wincentego. Co z nimi?

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:17

  Czyli ruch z Bródna skierowany będzie na Zacisze na wąskie Gilarską i Jórskiego oraz inne małe uliczki. Gratulacje dla takiego pomysły, tranzyt przez osiedle. To efekt długoletnich zaniedbań Gminy i Władz miasta (przeznaczenie Mostu Toruńskiego na tranzyt zamiast jak na pd Warszawy budowa dodatkowego mostu, brak 2 pasów na Ul. Św. Wincentego i Matki Teresy z Kalkuty, brak obiecanej Nowotrockiej, brak wiaduktu nad torowiskiem miedzy Odroważa a Jagiellońska, bo o moście Krasińskiego już nie wspominam).

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:17

  An, ale nie ma takich, na zamkniętym odcinku jest tylko cmentarz z jednej strony, a puste pole z drugiej.

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:41

  Trzeba robić po 16 h żeby dojazdy do roboty były płynne.

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:41

  Aaaaaaabsolutnie każdy samochód z Wincentego kupię.

 • 28 lutego 2019 o godz. 08:42

  Ja czekam tylko na korekty planów w ruchu jak tylko pojawia się pierwsze blokady na ulicach zorganizowane przez niezadowolonych mieszkańców.

 • 28 lutego 2019 o godz. 09:07

  Wincentego nie związana z budową metra zamykają ją. Jeszcze niedawno pisali że w stronę Bródna będzie można pojechać a teraz jakiś mądry miał bzdurny pomysł żeby i w tą stronę zamknąć Wincentego. Zamknijcie jeszcze Marii Teresy, gilarską, młodzieńczą bo na Kondratowicza metro robią. Wincentego musi być otwarta i niech ktoś coś z tym zrobi, chociaż w jedną stronę. Dobre, rozładujmy korek to zamknijmy ulice. Pomysł jakiegoś mądrali doktora, magistra, dyrektora. No to teraz będą korki dopiero na małych uliczkach. Do roboty na Bródno lepiej będzie wychodzić godzinę wcześniej.

 • 28 lutego 2019 o godz. 09:21

  Chociaż te godziny przejazdu zmieńcie Wincentego. czemu od 21ej przejazd dopiero wcześniej dajcie ludziom przejechać. To nie jest dobry pomysł aby korek rozładować na Wincentego i zamykać ważny przejazd bo teraz będą jeszcze większe korki na innych ulicach. Na Targówku na handlowej i na kołowej już to przerabiałem. Teraz na Bródnie to samo przez 2-3 lata

 • 28 lutego 2019 o godz. 09:28

  Ale tu chodzi, o to żeby jak najwięcej osób przesiadło się do komunikacji miejskiej. Dzięki temu, że szybko autobusem bez korków będzie można dotrzeć np. do metra, to sporo osób zostawi samochód pod domem i dzięki temu mniej samochodów z Bródna wyjedzie na ulice. Będą jeździć tylko ci, którzy muszą. Jakby Św. Wincentego była zapchana to nie byłoby żadnej alternatywy, stałbyś niezależnie czy w autobusie czy we własnym aucie a to by nie zachęcało do przesiadki do komunikacji i nie byłoby sposobu aby szybko się z Bródna wydostać a przecież to jest najważniejsze.

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:03

  Wsadźcie se w buty takie ułatwienie. Codziennie armagedon a w nocy możemy se pojeździć pod cmentarzem. Czy pomyśleliście o mieszkańcach? jak mają dojechać do pracy? skoro nie każdemu pasuje zapyziały autobus z bandą kieszonkowców i chorych , kaszlących ludzi. Do tego 3 przesiadki.. A może ktoś musi najpierw podwieźć dzieci do szkoły?? Ci experci ruchu powinni oddać swoje dyplomy bo wygląda jakby je kupili. Chyba zacznę podatki płacić gdzieś indziej bo tu nie warto. Wstyd, ta dzielnica jest zapyziała w oczach innych dzielnic właśnie przez takich nieudaczników utrudniających mieszkańcom życie.

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:06

  Wydaje mi się ,że zamknięcie sw.Wincentego w stronę Żaby wcale nie poprawi sytuacji.

  Światła na skrzyżowaniu Budowlanej z Gilarską i duży ruch na tych ulicach nadal będą blokowały tak jak dotychczas płynny przejazd przez skrzyżowanie ;-P
  Z kolei ustawienie świateł preferujące jazdę ul. św. Wincentego, spowoduje spore zatory na ciągu Gilarska/Jórskiego, rozlanie się ruchu po uliczkach Zacisza a także znaczne opóźnienia linii autobusowych 120 i 517.
  Kolejnym kłopotem będzie blokowanie się skrzyżowania Samarytanka/Gilarska(opóźnienia linii120) oraz blokowanie wyjazdu z pętli autobusowej Targówek, przez samochody osobowe objeżdżające ulicą Korzona , Trocką, Lusińską, zakazu ruchu na odcinku ul. św, Wincentego.
  Tak więc wydaje mi się ,że odcinkowy zakaz ruchu na Wincentego spowoduje kompleksowo dużo więcej szkód niż przewidują to Drogowcy.

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:08

  W jakim celu mają te zakazy obowiązywać również w weekend to wie chyba tylko Prezes…
  Ponadto dlaczego w tygodniu dopiero od godz. 21? Czy ktoś widział kiedyś korki na Wincentego po godz. 19-ej?
  ODBLOKUJCIE TEN ABSURDALNY ZAKAZ W WEEKEND!

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:28

  PYTANIE DO KUMATYCH:
  czy z osiedla zielone zacisze będzie można skręcić w lewo?
  wczoraj postawili znaki zakaz zawracania przy Urzędzie, więc byłoby to logiczne.

  ale jak wiem z logiką w naszej dzielnicy cieniutko

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:34

  do borys:
  kolego komunikacja miejska? zapraszam do 500 :) między 6 a 9 jest paraliż.

  Co nam da zamknięcie Sw Wincentego jak od Borzymowskiej i Kołowej będą się dzialy dantejskie sceny i nawał aut. ARMAGEDON ZARAZ SIĘ ZACZNIE

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:40

  Trzecia kwestia to mogli zrobić np. jakieś testowe zamknięcie wg tego co planują i by zobaczyli, że stworzyli armagedon w dzielnicy.

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:41

  A dlaczego św. Wincentego jest zamykana? Jeśli tak to może jest idealna okazja, żeby zamykać ją całkiem po kawałku i wreszcie poszerzyć! Raz byśmy się przemęczyli i mieli spokój na wieki.

 • 28 lutego 2019 o godz. 10:56

  Na s 8 tranzyt może jeździć do 7.00 w dni powszednie, Warszawa dopiero się budzi,czy Wincentego również nie może być otwarta do 7.00? Co za słoik to ustalił?!

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:08

  W weekendy Wincentego nie może być otwarta zapewne dlatego, że tłumy samochodów jechałyby do CH Artium Targówek. Obecnie w soboty jest istny armagedon, po tym jak niedziele są niehandlowe.
  Choć w niedziele mogliby otworzyć ulice, bo i tak ruch jest mały.

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:25

  Do ćwoków, którzy muszą samochodami dowozić dzieci do szkoły. Kiedyś jeździło się autobusami i nikt nie umarł. Samarytanka jest tak zagracona parkującymi po jej obu stronach, że samochody nie mogą się minąć. Ponieważ teraz będzie objazd przez Zacisze, to apeluję do władz, aby postawić znaki ZAKAZU POSTOJU na tej ulicy i innych zagraconych. Jest wiele możliwości wynajęcia miejsca u kogoś w garażu – tylko 200-300 zł/mies.

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:29

  To otwarcie w nocy to rzeczywiście dobry pomysł! Zawsze mniej objeżdżania.

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:35

  Może i św. Wincentego będzie szybkim i fajnym dojazdem autobusem do ronda żaba ale nie dla mieszkańców osiedli położnych przy ul malborskiej, lasku i osiedla zacisze. Czy dobrze widzę że nie będzie bezpośredniego dojazdu z tych osiedli do ronda żaba?

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:46

  I bardzo dobrze.Wreszcie znikna te kilkunastoletnie smrody z naszych ulic na 3 lata.Na Kondratowicza wzdłuż pasażu handlowego zrobili sobie parking a na chodniku dwupasmową jezdnie.Bardzo dobrze ze to sie wreszcie skończy a po przebudowie nie będą mogli tam wjeżdżać.Piszecie ze przesiądą się do autobusów??oni wolą jezdzić objazdami i stać dwie godziny w korku niż wsiąść do autobusu,taka mentalność.Bardzo dobrze że będą bus pasy na Bródnie przynajmniej nie będą blokować ulic w godzinach szczytu,niech sobie stoją w korkach na Radzymińskiej.

 • 28 lutego 2019 o godz. 11:51

  Do Ronda Żaba niestety stamtąd nie będzie autobusu. Do metra mieszkańcom tych osiedli pozostaje 527 oraz 412 jeżdżące niestety głównym objazdem dla aut z Białołęki czyli zakorkowaną Młodzieńczą. Dlatego postulowałem, żeby 527 jeździł jak kiedyś prosto ul. Św. Wincentego, ulicą tylko dla autobusów, ale niestety mało kto podjął ten temat i 527 będzie jechał tak jak dotychczas.

 • 28 lutego 2019 o godz. 12:35

  CO Z Wyjazdem z osiedla Zielone ZaciszE? Bedziemy mogli w lewo skecić i do Gilarskiej fruuuu?

 • 28 lutego 2019 o godz. 12:42

  Co za głupi pomysł z zamykaniem Wincentego?!?!? Kto to wymyśla takie głupoty szkodzące innym? Pociągnąć do odpowiedzialności takiego planistę!

 • 28 lutego 2019 o godz. 13:26

  armagedon trwa,zabrano nam parkingi,wjazdy, wyjazdy,wycięli każde drzewo i krzew.Gdzie są ekolodzy?????czy to naprawdę było konieczne wyrżnąć wszystko?Dlaczego nikt nie pyta o zgody mieszkańców dzielnicy?

 • 28 lutego 2019 o godz. 13:30

  Bardzo mądre zmiany! Odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach!

 • 28 lutego 2019 o godz. 13:37

  O motocyklach ani słowa. Sporo w okresie dobrej pogody jeździ

 • 28 lutego 2019 o godz. 15:59

  Busem do metra, z metra dwoma busami i już po 80 minutach jestem w pracy. Samochodem 50 minut…

 • 28 lutego 2019 o godz. 16:33

  Od 1 marca rowery Veturillo będą do dyspozycji. Można bedzie skorzystać z takiego środka transportu.

 • 28 lutego 2019 o godz. 16:46

  @Papa Justify
  o widzę że towarzysz zlustrowany żale wylewa. Zeszmaciłeś się w PRLu i teraz plujesz na Premiera Olszewskiego. Ale to ty okazałeś się gie historii, a Pan Premier zacnym człowiekiem. Nie zmienisz tego.

 • 28 lutego 2019 o godz. 21:54

  Nie wiem czy otwarcie św. Wincentego w tych godzinach jest dobrym pomysłem ale na 100% straż miejska wykorzysta to do podniesienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym za sprawą mandatów !! Chociaż jedni będą na tym zarobieni hahahahaha :):):)

 • 28 lutego 2019 o godz. 21:57

  Muszą otworzyć Wincentego bo będzie tragedia z wyjazdem z Bródna

 • 28 lutego 2019 o godz. 22:00

  Co ma Wincentego do metra parodia

 • 28 lutego 2019 o godz. 22:17

  Niestety, przez prawie 3 najbliższe lata nie otworzą, inaczej autobusy utkną w korkach, a w obecnej sytuacji one muszą mieć priorytet aby właśnie jakoś wydostać się z Bródna.

 • 28 lutego 2019 o godz. 23:06

  Ile tutaj ekspertów od ruchu drogowego, w mieście mieszkacie, a nie na wsi. Po prostu tutaj jest komunikacja miejska i trzeba swoje dupska przenieść do autobusu, tramwaju a jak nie tow koreczku albo budzik na 4.

 • 1 marca 2019 o godz. 08:13

  Dowóz ludzi do metra na trockiej to miało by sens gdyby to metro było już otwarte !!! Niestety metro przy Trockiej ma być otwarte pod koniec tego roku wiec niby gdzie te autobusy będą przewozić ludzi ??? ul. Św Wincentego powinna byc otwarta dla samochodów minimum do uruchomienia wspomnianej stacji metra.

 • 1 marca 2019 o godz. 08:32

  Jak to gdzie, a gdzie taka 500-tka jeździ, do metra Dw. Gdański, 169 jeździ do Wileńskiego. Jak niby mają dojechać te wszystkie osoby z Bródna? Tkwić w korku razem z autami? Musi istnieć, alternatywna szybka możliwość wydostania się z Bródna.

 • 1 marca 2019 o godz. 09:55

  ale macie ból tylnej części ciała o to zamknięcie, bardzo dobre posunięcie, tranzyt z białołęki pojedzie s8 i radzymińską, a ta drogą będzie się można wydostać komunikacją miejską w sensownym czasie
  a nie teraz po 40 min się jedzie od pętli do żaby

 • 1 marca 2019 o godz. 10:25

  Jak zwykle decyzje urzędników są nie przemyślane.
  Zamykanie Wincentego Świętego od Gilarskiej do Niwy nie wiele da! Jak już zamykać to do ronda Żaba! W ostatnim tygodniu najbardziej stał odcinek od Kołowej do Żaby.
  Ja mogę się przesiąść w autobus, ale musi on najpierw być. Tymczasem od jutra aby dojechać do centrum, będę musiała się 3 razy przesiadać. Dlatego jutro wsiadam do swojego autka. Ropę już zakupiłam :) i lusterka przetarłam.

 • 1 marca 2019 o godz. 19:45

  Trzeba będzie zsynchronizować zegarki z zegarkami Straży Miejskiej… 06:00-21:00. Ale burdel!

 • 1 marca 2019 o godz. 22:47

  Jako mieszkaniec Osiedla Moderna dziękuje za dogodny dojazd do ronda żaba w autobusosmrodzie. Zimą kierowcy grzeją w opór bo na dworze mróz a ludzie w środku w kurtkach siedzą, łatwiej będzie im się przeziębić. Latem klimy nie włącza bo po co. Dobrze że jest dogodna przesiadka, będzie można zaczerpnąć świeżego powietrza .
  Planiści zapomnieli że za kanałkiem w stronę lasu też są osiedla i też mieszkają ludzie.

 • 3 marca 2019 o godz. 08:15

  Płaczecie nad zamknięciem Św. Wincentego a Ja wam mówię że Wincentego powinna być zamknięta dla osobówek do ronda Żaba.
  Poprzednio 500 stała już przy cmentarzu i powoli przebijała się do żaby a teraz będzie jeszcze gorzej bo sprytni objadą zamknięty odcinek i zakorkują Wincentego od Borzymowskiej.

  Zostawcie samochody i wsiadajcie do autobusów oszczędziecie czas i pieniądze.
  Komunikacja w Warszawie naprawdę działa.

 • 4 marca 2019 o godz. 21:55

  może przez to zamknięcie św. Wincentego będzie mniejszy hałas. Mieszkam bezpośrednio przy ulicy i jest tragedia!

 • 17 marca 2019 o godz. 11:50

  Co z tego, że Wincentego jest otwarta przy cmentarzu od 21 do 6. Z Białołęki i tak nikt nie przejedzie, bo od strony Kondratowicza nie można wjechać przez całą dobę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.