Znani raperzy robią instalację artystyczną na Targówku. Chociaż myślą, że to Praga

24
Share

Jesli słuchacie polskiego rapu, to z pewnością znacie duet PRO8L3M (czyt.: Problem). Artyści zorganizowali niezwykle oryginalną premierę swojego albumu w naszej dzielnicy, lecz sami o tym nie wiedzą.

 

Zespół PRO8L3M nie jest typowym hip-hopowym składem. Oskar Tuszyński i Piotr „Steez” Szulc niechętnie pokazują swoje twarze, za to chętnie łączą rapowe teksty z nowoczesną muzyką, którą trudno sklasyfikować.

Muzycy właśnie ogłosili koniec prac nad swoim drugim albumem zatytułowanym „Widmo” i z okazji jego premiery zorganizowali dla fanów nietypowe wydarzenie, nazwane „multimedialnym doświadczeniem”. Od 22 do 26 lutego 2019 r. zapraszają na odsłuch nowej płyty połączony z podróżą w wirtualnej rzeczywistości do roku 2050.

Wszystko pięknie, ale w czym PRO8L3M ma problem?

Otóż instalacja (czy raczej IN5TALAC7A) artystyczna grupy ma miejsce w pofabrycznym budynku przy ul. Zabranieckiej 82, w dobrze znanym w naszej dzielnicy miejscu, w którym działa m.in. hala paintballowa Labsektor i sklep z designerskimi meblami King Home – a więc w sercu Targówka Fabrycznego.

Jednak we wszystkich zaproszeniach, informacjach prasowych, sklepach z biletami raperzy zapraszają na „przeszło półtoragodzinną przygodę w wirtualnej rzeczywistości, zaaranżowaną w postindustrialnej przestrzeni na warszawskiej Pradze”. No właśnie: „na Pradze”.

Niestety, chociaż Oskar i Steez to raperzy z Warszawy, to chyba nie najlepiej znają swoje miasto. Ulica Zabraniecka to z całą pewnością nie jest Praga, lecz Targówek – i skoro PRO8L3M tego nie wie, to w takim razie wyraźnie piszemy o tym my.

Bilety na PRO8L3M – OUTPOST – IN5TALAC7A na ul. Zabranieckiej 82 na Targówku Fabrycznym dostępne są na stronie Going.pl

 

 

Przczytaj też: Gwiazdy z Targówka nowego pokolenia

 

24
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx