Budowa metra blokuje Zacisze. 512 zmienia trasę

49
Share

To, co Bródno ma od początku miesiąca, mieszkańcy Zacisza zaczną przeżywać już w sobotę.

Budowa ostatniego odcinka II linii metra ostatecznie się rozkręca. Na Zaciszu stanęły znaki z ważną informacją: od soboty 23 marca kilka kluczowych ulic osiedla zostanie zamkniętych na trzy miesiące.

Najważniejsze jest skrzyżowanie ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara – to „centrum” Zacisza, które przecina autobus 512. Z powodu rozpoczęcia budowy stacji „C19 Zacisze” to skrzyżowanie będzie zamknięte przez trzy miesiące – od soboty do 23 czerwca 2019 r.

Z tego też powodu autobus 512 na trzy miesiące zmieni trasę – będzie ona skrócona mniej więcej do miejsca, w których 512 miało pętlę do końca 2012 roku. „W czasie gdy będzie zamknięte skrzyżowanie ulic Rolanda i Codziennej, autobusy linii 512 będą jeździły od ulicy Młodzieńczej Codzienną i Blokową do krańca Zacisze. W przeciwnym kierunku pojadą Codzienną do Młodzieńczej” – informuje targowek.info Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Żeby umożliwić autobusom nawrotkę, ulica Ogrodnicza stanie się jednokierunkowa.

Równocześnie zostanie zamknięta praktycznie cała ulica Figara – to boczna uliczka, która nie ma wpływu dla komunikacji na Zaciszu, ale mieszkańcy okolicznych domów będą musieli jeździć objazdami.

Także 23 marca 2019 zostanie zamknięta dużo ważniejsza ulica Łokietka (pomiędzy Chojnowską i Samarytanka). To jest związane z budową wentylatorni metra. W kolejnym etapie, po otwarciu ul. Łokietka 23 czerwca, roboty przeniosą się na ul. Samarytanka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Wszystkie znaki (na ziemi) mówią, że w najbliższą sobotę budowa metra zablokuje Zacisze ??? #zacisze #targówek #targowekinfo #warszawa

Post udostępniony przez targowek.info (@targowek.info)

 

zdjęcie na górze: budowa II linii metra na Zaciszu / fot. Metro Warszawskie

49
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx