Dzień pierwszy. Tak wygląda Bródno po zamknięciu Kondratowicza | targowek.info

Dzień pierwszy. Tak wygląda Bródno po zamknięciu Kondratowicza

Dziś w nocy rozpoczęły się największe utrudnienia związane z budową metra na Bródnie. Jak wasze wrażenia?

W nocy z piątku na sobotę budowniczowie II linii warszawskiego metra postawili na jezdniach charakterystyczne zielone płoty i wyłączyli z ruchu główny fragment ulicy Kondratowicza. To najważniejszy, najdłuższy i najbardziej uciążliwy etap tej wielkiej inwestycji. Utrudnienia potrwają co najmniej dwa i pół roku – do końca września 2021 r.

Sprawdź, jakie dokładnie ulice są zamknięte, którędy poprowadzono objazdy oraz jakie są nowe trasy autobusów i tramwajów

Na razie wielkie zmiany dotyczą samochodów i komunikacji miejskiej. Rowerzyści i piesi przez większość miejsc jeszcze mogą chodzić swobodnie – ale to też zmieni się w ciągu najbliższych dni, gdy zielone płoty wygrodzą im wąskie korytarze na skraju budowy.

W sobotę rano zajrzeliśmy w kilka newralgicznych punktów przy zamkniętej ulicy Kondratowicza. Pierwszego poranka po wprowadzeniu zmian Bródno wygląda tak:

Zielone płoty zablokowały ze wszystkich stron skrzyżowanie Kondratowicza, Rembielińskiej i Bazyliańskiej (zdjęcie na górze). Przejechać tutaj mogą tylko tramwaje, a także, chwilowo, jeszcze piesi.

Częściowo przejezdne pozostaje skrzyżowanie św. Wincentego z Kondratowicza. Od strony Białołęki dozwolony na nim jest tylko skręt w lewo (ewentualnie w prawo wyłącznie na stację benzynową Circle K). Ale drogowcy zapomnieli zasłonić stare znaki – one wciąż prowadzą kierowców po staremu i powodują spore zamieszanie.

Efekt: stacja benzynowa przy Kondratowicza zmieniła się w plac manewrowy dla wycofujących się samochodów, które potem stoją w długim rzędzie do wyjazdu z powrotem na św. Wincentego.

Zgodnie z zapowiedziami za skrzyżowaniem z Kondratowicza nie można wjechać w św. Wincentego od strony Białołęki. Ruch w przeciwnym kierunku jest dopuszczony.

Za to teoretycznie w obu kierunkach zamknięty jest dla zwykłych samochodów odcinek św. Wincentego na wysokości muru cmentarnego (w godzinach 6:00-21:00). Jednak dziś rano, w chwilach gdy nie pilnowała go straż miejska, kierowcy nie przejmowali się zbytnio tym ograniczeniem.

Urzędnicy to przewidzieli – przy skrzyżowaniu św. Wincentego i Matki Teresy jest przygotowane specjalne miejsce parkingowe tylko dla radiowozów. I możemy się spodziewać, że od poniedziałku zakaz ruchu dla zwykłych samochodów będzie w tym miejscu już bezwględnie egzekwowany.

Najbliższy poniedziałek będzie zresztą prawdziwym testem nowej organizacji ruchu na Bródnie. W pierwszy poranek po weekendzie szykujcie się na wielkie korki w całej okolicy.

wszystkie zdjęcia: targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

104 komentarzy na temat “Dzień pierwszy. Tak wygląda Bródno po zamknięciu Kondratowicza

 • 2 marca 2019 o godz. 12:48

  A o mieszkańcach domów przy ul. Zielone Zacisze zapomnieli !!!!!!!!! Dozwolony jest tylko skręt w Wincentego w prawo, pryz wjeździe na parking do Urzędu zawracać nie można no to jak dojechać do Matki Teresy ? Objeżdżając Zacisze przez Blokową, Warsa, Sawy i Rolanda do Gilarskiej. Znowu potraktowano nas jak ludzi drugiej kategorii, mieszkańcy osiedla Zielone Zacisze przy Wincentego jakoś mogą wyjeżdżać i w prawo i w lewo a my nie bo jakiś pan urzędnik tak sobie wymyślił i basta . ŻAŁOSNE !!!!!!

 • 2 marca 2019 o godz. 12:52

  „Objazd, na Bródno, do Centrum”. Chyba na znaku powinno pisać „do Bródna”. Nie jedziemy pociągiem na Hel tylko do Helu.
  Z innej beczki. Jak teraz dojadę na Różopol?

 • 2 marca 2019 o godz. 13:06

  ok no dobra ale kto pomyślał o zaoptrzeniu sklepów restauracji tam przecież życie toczy sie nadal ?????

 • 2 marca 2019 o godz. 13:15

  Straż Miejska jest przy skrzyżowaniu Matki Teresy z Wincentego. Ale co z tego, skoro większość kierowców jedzie sobie bez problemu, a czasem strażnik wyjdzie z radiowozu i kogoś zatrzyma bo on na zimnie nie będzie stał?

 • 2 marca 2019 o godz. 13:23

  I jeszcze jedno. Podziękowania dla drogowców za montaż wielu progów koło przejść dla pieszych. W końcu kierowcy zwalniają i można normalnie przejść przez jezdnię. A szanowni kierowcy podziękujcie sobie za ten los. Skoro macie w nosie wszelkie przepisy ruchu drogowego to teraz macie za swoje. Bo na was nic innego jak fotoradary, progi zwalniajace i mandaty nie działa. Za głupotę się płaci. Stać was na samochód, stać was na kary.

 • 2 marca 2019 o godz. 13:23

  Witam mieszkam na Pradze, pracuje na 3 rano przy wordzie kolo annopolu. Jeździłem do tej pory N02 do kondratowicza i 15 minut pieszo. Od poniedziałku mam chodzić pieszo od bartniczej przez 2.5 roku w deszcz, śnieg i mróz. Dzięki budowie metra muszę chyba zmienić prace

 • 2 marca 2019 o godz. 13:37

  Ja mieszkam na Targówku i pracuje na magazynie na Annopolu na 2 w nocy. Rowerkiem 20 minut polecam? rzeczywiście w zimę będzie gorzej ale to będziemy się martwić w grudniu jak będzie dużo na minusie. Mieliśmy zamknięta Trocką tyle czasu każdy narzekał a jak jest teraz otwarta to ruch jest bardzo mały każdy już jeździ tak jak się przyzwyczaił. Także przyzwyczaimy się również z zamkniętą Kondratowicza

 • 2 marca 2019 o godz. 13:41

  N64 też jedzie z Pragi, można dojechać. Wysiąść na przystanku Toruńska n/ż i nawet będzie bliżej do Wordu…

 • 2 marca 2019 o godz. 13:47

  Proponuję wykonać parę zdjęć jak inteligentnie parkują chyba miejscowi górale na nowej drodze z ul. Poborzanskiej do budynku przy ul. Kondratowicza 4 – 4c – a dokładnie na przejeździe przez parking na Poborzanskiej przy parku.

 • 2 marca 2019 o godz. 13:54

  Mieszkam przy naczelnikowskiej. Tak sobie przechodziłem na Piotra skargi i miałem N02

 • 2 marca 2019 o godz. 13:57

  Z ul. Zielone Zacisze zapewne zapomnieli zdjąć znaku nakazu, trzeba by komuś o tym przypomnieć. Widać, że skrzyżowanie jest przygotowane pod taki skręt, tym bardziej, że z naprzeciwka z 20 Dywizji Piechoty nie mają takiego nakazu. Dlatego też już skręcam bez oporu w lewo. A nawet jak kolego skręcisz w prawo, to kto ci każe jechać aż do Kondratowicza? Przecież w lewo na parking UD możesz skręcić, zakazu skrętu w lewo tam nie ma, prawda? I dalej z powrotem przy wyjeździe z tego parkingu w prawo do Gilarskiej.

 • 2 marca 2019 o godz. 14:08

  Mogliby uruchomić jakiś tramwaj żeby jeździł w nocy co godzinę na annopol np wzorem tramwaju 25. Myślę że dużo osobom by to pasowało bo zawsze sporo osób jeździ nocnymi przez Bródno i z Brodna na Pragę i dalej

 • 2 marca 2019 o godz. 14:47

  To w końcu można jechać Św. Wincentego w godzinach 22-6 rano czy 21-9 rano?

 • 2 marca 2019 o godz. 14:53

  Czy jednośladem można będzie jechać buspasem wzdłuż św. Wincentego, czy dla jednośladów też jest zakaz?

 • 2 marca 2019 o godz. 15:28

  Istotne info:
  – zeby dojsc do cukierni Gromulska trzeba isc na okolo
  – wyjazd z osiedla zIelone zacisze wciaz z nakazem skretu w prawo (!) a dalej zakaz zawracania . HELOŁ? To gdzie mamy zawrocic na parkingu Carrefoura?’
  – samochody ze stacji Circle zrobily sobie plac do zawrotki

  CHORE

 • 2 marca 2019 o godz. 15:42

  Nowe przejście na Rembielińska przy Różopol ogrodzenie powinno być ażurowe żeby jadący tramwaj było widać.

 • 2 marca 2019 o godz. 16:27

  Brak smrodu spalin i samochodów przez 3lata – bezcenne.Patrzenie jak dziś motali się w tych swoich puszkach w okolicznych uliczkach – bezcenne. Już nie mogę doczekać się poniedziałku jak powracają słoje z wiosek i to całe towarzystwo które woli stać w korku niż wsiąść do komunikacji miejskiej utknie w gigantycznym korku na amen.Brawa dla organizatorów tego przedsięwzięcia za priorytet dla komunikacji miejskiej – mistrzostwo,poszerzone ulice i buspasy – brawa, tak trzymać. Jeśli ktoś będzie narzekał na korki to tylko ci którzy sami je stwarzają.

 • 2 marca 2019 o godz. 16:46

  Rowery chyba świetnie się będą tutaj sprawdzać. A co do dostaw to całkiem niedawno była zorganizowana przez ZDM konferencja na temat logistyki miejskiej i były tam prezentowane rowery towarowe.

 • 2 marca 2019 o godz. 16:52

  armagedon trwa,będzie gorzej.Jestem przeciw temu metru i tej stacji akurat w tym miejscu wśród bloków,za blisko.Kto to wymyślił?????

 • 2 marca 2019 o godz. 17:11

  A dlaczego wcześniej nie zbudowano Trasy Mostu Krasińskiego, dlaczego nie zbudowano tramwaju do Głębockiej, dlaczego ni zbudowano Blokowej do Malborskiej ?
  To wszystko wygląda na wojnę jaką mieszkańcom Brodna wypowiedział jakiś homofil.

 • 2 marca 2019 o godz. 17:12

  Po co zamknęli ulicę Wincentego na odcinku od Marii Teresy do ul Niwy (nowe osiedle przy Cmentarzu Bródnowskim) wzdluz murów cmentarza, jak na niej nie ma robót związanych z metrem II ?? Jacyś nawaleni i głupcy z biurokracji zrobili ten koszmarny numer!!! Wariactwo urzędników sięga szczytów!!!Czy kiedyś będą pracowali mądrzy ludzie w tych urzędach???

 • 2 marca 2019 o godz. 17:20

  @Anna
  Zamknięcie Wincentego jest związane z priorytetem dla komunikacji miejskiej. I bardzo dobrze

 • 2 marca 2019 o godz. 17:23

  Anna po to aby komunikacją miejską ludzie mogli dojechać do pracy.Poniewaz Wincentego nie jest poszerzona nie dało się tam wydzielić bus-pasa.Proste.Gdyby puscili cały ruch Wincentego stałoby wszystko i autobusy i auta a tak ludzie mają wybór-korek w aucie na objazdach lub swobodny przejazd autobusem.

 • 2 marca 2019 o godz. 17:26

  czyli 169 z wileńskiego nie dojadę do szpitala bródnowskiego ?

 • 2 marca 2019 o godz. 17:32

  Do Pani „Kącik Hani” , do tej pory też nie było bus pasa na Św Wincentego a ilość linii autobusowych się nie zmienia.

 • 2 marca 2019 o godz. 17:38

  Problem z nakazem skrętu w prawo z ul. Zielone Zacisze rozwiązany. W końcu zdjęli ten znak.

 • 2 marca 2019 o godz. 18:44

  „…po zamknięciu Kondratowicza”??? Ładniej brzmiałoby: „po zamknięciu ulicy Kondratowicza” Prawda? O mowo, polska mowo!

 • 2 marca 2019 o godz. 18:52

  kacik hani. Dojedzie bo dalej będie stawać, ale na Chodeckiej. Wszystko jest na stronie ZTM, ale po co czytać i mysleć…

 • 2 marca 2019 o godz. 19:18

  Jak wjechać i wyjechać do budynku przy ul. Kondratowicza 22 wieżowiec przy gminie ? Jakie są opcje ?

 • 2 marca 2019 o godz. 19:29

  Uliczką, która prowadzi? Przecież dojazd będzie zachowany od Wincentego i brak szlabanów! Ludzie myślcie do cholery jasnej! Jak ja czytam te komentarze, to sami nieporadni ludzie ! ZERO LOGIKI I MYŚLENIA ! Może mamusia niech was oprowadzi za rączke i wytlumaczy?

 • 2 marca 2019 o godz. 19:37

  Mirek dokładnie, nie potrafią wejść na strone i sprawdzić mapkę a informacja jest znana od tygodni jak będzie wygladała organizacja ruchu. Jak dzieci we mgle.

 • 2 marca 2019 o godz. 20:08

  Do Pana pracującego przy wordzie. Jedzie Pan do Bartniczej N02 jest tam o 02.02 a o 02.12 z Bartniczej jest N64 do Ul Odlewniczej.
  I chyba większego problemu nie ma

 • 2 marca 2019 o godz. 20:58

  Problem jest w tym że nocne autobusy jeżdżą jak chcą. 2.02 według rozkładu oznacza czasem 1.55 czasem 2.15

 • 2 marca 2019 o godz. 22:30

  Komentarze róźne, infantylne, egoistyczne, ale teź przemyślane.

 • 2 marca 2019 o godz. 23:18

  Bardziej dennych i beznadziejnych komentarzy od tych co opisują stojących w korkach to nie ma. Żeby napisać o tym jak to dobrze, że ludzie będą się męczyć w aucie bo nie wybierają komunikacji trzeba mieć pusto w głowie. Mózg wielkości pestki od śliwki.
  Ja żeby pracować muszę poruszać się autem bo w nim przewożę cały sprzęt.
  Mam wsiąść do tramwaju obwieszony trzema torbami ze sprzętem wizyjnym a tam gdzie miejsce emeryta położyć statywy do lamp.

  Brawo Ty co piszesz takie pierdoły.
  Druga rzecz jest taka że jak by nie było mamy 21 wiek i mieszkamy w mieście więc jak się nie podoba to trzeba poszukać miejsca gdzie łąki na około i furmanką podwożą.

 • 3 marca 2019 o godz. 02:09

  I co chcesz tym „sprzętem wizyjnym” w swoim komentarzu wysokiej jakości udowodnić? I po co o tym sprzęcie wizyjnym informujesz? Jak wszystkie osoby z 500 Jana przesiądą się do samochodów bo wiozą sprzęt wizyjny (komórkę z możliwością nagrywania video) to nikt nigdzie nie dojedzie, bo jeden autobus zmieni się w 100 samochodów. Cele jest przewiezienie jak najwięcej osób, a nie bubka patrzącego na koniec swojego nosa. :)

 • 3 marca 2019 o godz. 02:17

  Można krzyczeć, można kląć, można ryczeć, ale to nie zmieni faktu, że przez 2,5 roku część ulic będzie zamknięta a komunikacja miejska uprzywilejowana. Lepiej chyba zatem spożytkować energię na szukanie rozwiązań a nie biadolenie w internecie.

  Zresztą poszperałem w necie i wydaje mi się że planowany przebieg II linii znany był już od czasów Kaczyńskiego, znany był więc w czasach Gronkiewicz i znany jest za Trzaskowskiego. To znaczy że czasu na oswojenie się z myślą było chyba sporo.

 • 3 marca 2019 o godz. 05:50

  Mnie to nie dotyczy (jeszcze), ale są 2 rzeczy jak zwykle
  – „trza zamknąć” to się zamyka. Nikt nie myśli, że w takich wypadkach należy przeanalizować, wykonać wręcz alternatywne dojazdy, objazdy itd. A nie zamknąć i szlus.
  -już widzę jak praca pali się w rękach od 6 do 14. Potem nic . A robić powinni 24/24h i skończyć w pół roku. Ale komu to przeszkadza…

 • 3 marca 2019 o godz. 07:30

  Wczoraj o 11 wyjeżdżalam z Bródna w strone Pragi…. i wiecie co. Ludzie wogóle nie patrzą na znaki. Jadą na pałę za kimś lub na pamięć. I takich młotków jest masa. Fajnie to świadczy o poziomie bezpiecznej jazdy wśród kierowców. W poniedziałek dzięki takim cwaniaczkom wybuchnie wielki śmierdzący piard

 • 3 marca 2019 o godz. 08:12

  Do Yodazbródna: Są zawody, które wymagają jazdy samochodem, jak pan. Bo trzeba. Tu nie ma dyskusji. Ale są książęta i księżniczki sami w samochodach, którzy spokojnie by mogli pojechać autobusem i tramwajem, bo maja co najwyżej torbę ze śniadaniem. Ale nie pojadą. Bo ich autobus nie dowiezie na miejscu siedzącym bezposrednio z klatki do roboty. I 1000 innych powodów dlaczego nie. I muszą też pokazać sąsiadom, że ich stać na samochód, bo muszą się dowartościować.

 • 3 marca 2019 o godz. 08:13

  Ktoś kto pracuje na swój rachunek i wozi sprzęt wizyjny czy inne zabawki sam jest sobie szefem i może rozpoczynać pracę o której godzinie chce. Taki ktoś nie będzie raczej się pakował w największe korki o godz. 8 tylko spokojnie może wyruszyć wówczas gdy korki się rozładują czyli pewnie po 10, może bliżej 11. Każdy taki szef sam sobie ustala godz. o której zaczyna pracę i z pewnością nie lubi się zrywać wcześnie skoro nie musi.

 • 3 marca 2019 o godz. 08:14

  Haha jak dla mnie moze tak zostac lepiej niz wczesniej ;)

 • 3 marca 2019 o godz. 08:16

  Tak sobie przemyślałem. Ludzie są zaskoczeni, że metro kopią, ulice i chodniki zamknięte, itd. A w obecnych czasach mamy radio, telewizję, prasę no i internet. No i co? I nadal ludzie nic nie wiedzą ! Nadal są zaskoczeni, że remont, budowa itd. Czy to nie śmieszne? Dla mnie tak. Wszystko jest praktycznie podane na tacy, a wiele osób robi z siebie debila z niskim IQ, bo on taki nieporadny życiowo… „Wszędzie” trąbią, tablice stoją od tygodnia, a oni jak we mgle…

 • 3 marca 2019 o godz. 08:25

  Kiedy zamkną prezesów z brudnej spółdzielni?

 • 3 marca 2019 o godz. 08:34

  @Yodazbródna
  Ok, musisz jechać samochodem i nie tylko Ty jesteś w takiej sytuacji. Pamiętaj jednak, że w samochodzie siedzisz sam, a w autobusie jedzie 180 osób. Oni również chcą dojechać do pracy. Który pojazd powinien być w tej sytuacji uprzywilejowany?

 • 3 marca 2019 o godz. 08:46

  W związku z nowym etapem życia na Bródnie proponuję, aby zamiast wzajemnego hejtu i obsesji na punkcie SM Bródno wymieniać praktyczne-porady i okazać trochę życzliwości bo tu mieszkamy i od nas zależy jak wspólnie przeżyjemy ten trudny czas, a to co było już nie wróci, nie ma co zaklinać rzeczywistości i narzekać, idzie nowe – metro jest budowane nie tylko dla nas, ale też dla naszych dzieci i wnuków – pomyślcie o tym .

 • 3 marca 2019 o godz. 08:53

  Okey ale jak my mamy do pracy dojechać z Wysockiego na Głębocką. Np na 6 rano. Dymać na trasę toruńska w zimę? Sorry ale tutaj metro nie było potrzebne. Z bróżną wszędzie dojechales.

 • 3 marca 2019 o godz. 09:33

  Wysockiego , ty jestes powazny ? Spacerkiem do pekinu tramwajem do torunskiej i masz 132 do glebockiej albo spacerkiem 20min sam nie kiedy chodze jak jestes uposledzony jak inni wyprowadzic sie na jakas wichure zajebiscie ze tu bedzie metro pewnie wy hejterzy nie raz wejdziecie swoimi dupami do metra bo nie bedzie sie chcialo stac w koreczku

 • 3 marca 2019 o godz. 10:19

  @Mirek
  Ludzie wolą samochody bo wolą jechać komfortowo, wolą mieć wpływ na temperaturę i zapach w pojeździe. Niektórzy hejterzy nazywają samochody blachosmrodami, ale smród to jest w komunikacji miejskiej w autobusach i tramwajach. Szczególny smród jest jak bezdomny grzeje się w autobusie bo dostał bezpłatny bilet od miasta (dziękuje Ci prezydencie miasta).
  Komunikacją miejską nie wszędzie dojedziesz. Nie wszędzie da się przesiąść by dojechać w rozsądnym czasie. Komunikacja samochodowa do komunikacja punkt-punkt a nie punkt-przystanek(czekaj 10 min na autobus)-przesiadka (czekaj 10 min na mrozie)-przystanek- 500 metrów spacerkiem do punktu.
  Często łapiesz przeziębienie i inne wirusy, unikaj zbiorowisk ludzkich, autobus gdzie kierowca grzeje jak w piekarniku, ludzie w kurtkach to idealny inkubator chorób. itd itp.
  Poza tym poza szczytami komunikacja miejska wozi powietrze za co niestety płacimy w podatkach.

 • 3 marca 2019 o godz. 10:20

  Wysockiego – patrzysz przez pryzmat czubka własnego nosa. To że ty z okolic Wysockiego mogłeś powiedzmy „wszędzie” dojechać to nie znaczy że 90% pozostałych mieszkańców Bródna (a właściwie Targówka) mialo tak samo łatwy dojazd. Akurat tramwaje + autobusy dostępne są bezpośrednio tylko dla jednego krańca dzielnicy.

 • 3 marca 2019 o godz. 10:29

  Odwieczna dyskusja między podróżującymi komunikacją zbiorową i samochodami w której jedna strona drugiej nie przekona. Nie ma co ukrywać jednak że jest to miasto i w mieście stawia się na transport zbiorowy, uprzywilejowując go stopniowo co raz bardziej.

  Można zaklinać rzeczywistość ale z czasem buspasów będzie więcej, strefa płatnego parkowania szersza i droższa a do tego dojdą opłaty środowiskowe za wjazd do centrum czy zakazy wjazdu diesli. Od tego roku diesle nie mogą np wjeżdżać do Antwerpii, a w przyszłym roku nie będą mogły wjeźdzać do Brukseli. W Londynie natomiast za wjazd do centrum się płaci i to spore pieniądze.

  W przeciągu najbliższego dziesięciolecia w Warszawie teź wszystko pójdzie w tym kierunku, bo jeśli bo popyt na przepustowość dróg i dostępność miejsc parkingowych nie będzie mógł zostać zaspokojony, więc trzeba będzie – wzorem innych miast – jakoś to reglamentować.

 • 3 marca 2019 o godz. 10:29

  Wysockiego-teraz mozesz 145 do Wincentego i przesiasc sie w 112,240,527

 • 3 marca 2019 o godz. 11:26

  Modern, ale każdy ma wybór, nikt nikomu nie zabrania jechać, jak to nazwałeś blachosmrodem, może go wybrać i mieć komfort ale liczyć się z korkami albo wybrać komunikację miejską i móc szybko wydostać się z Bródna. Tylko niech nie narzeka, skoro sam dokonuje takiego wyboru i teraz doskonale wie z czym się wiąże taki wybór. Chyba, że są tacy nieświadomi, zaskoczeni jak Mirek napisał, ale ci są sami sobie winni, jak nie czytają tablic, które wiszą chyba od dwóch tygodni, to przekonają się raz na własnej skórze a następnego dnia dokonają już właściwego wyboru. Ale ci, którzy świadomie wybierają samochód narzekać nie powinni, w każdej chwili mogą zmienić wybór i najważniejsze w obecnej sytuacji jest dla nas wszystkich, że ten wybór jest, bo jakby go nie było i autobusy stały w korkach razem z autami to dopiero byłby dramat. Tak to jest, że każdy środek lokomocji ma swoje wady i zalety.

 • 3 marca 2019 o godz. 11:34

  Ha ha ha.. z Zacisza w okolice skrzyżowania Kondratowicza /Rembielińska a konkretnie w okolice apteki Kondratowicz 11, ztm proponuje mi jazdę 40 minutową przez WILEŃSKI i z dojściem 6 min. Ewentualnie 27 minut z 3 przesiadkami a i to jedynie wtedy gdy autobusy nie będą miały poślizgów. -Bilet normalny 75.min 4,40 zł x 2 (-nie każdemu opłaca się miesięczny)
  I JAK TU nie wybrać własnego auta!! Nawet z dojściem i szukaniem miejsca parkingowego będzie to o wiele szybciej a na pewno bardziej komfortowo.

 • 3 marca 2019 o godz. 11:48

  Organizatorzy ruchu powinni przypomnieć sobie przepisy dotyczące znaków drogowych. Według znaków ul. Św. Wincentego od Kondratowicza do Matki To jest teraz drogą jednokierunkową, w którą autobusy jeżdżą ” pod prąd”. Pozdrawiam ignorantów na stanowiskach.

 • 3 marca 2019 o godz. 12:01

  No i odzywają się takie niedorajdy jak barbarka, które rozkładów jazdy nie umieją czytać i wybierają drogę z Zacisza na Bródno przez Wileński. :) Bo ZTM ma jaśniepani zorganizować bezpośredni autobus sprzed drzwi domu pod pracę, o to głównie takim osobom chodzi. Jak chcesz to sobie jeździj samochodem nikt ci nie broni, tylko po co to tu wypisujesz? Kogo to obchodzi, że wybierasz samochód i nawet nie próbujesz szukać połączenia? Tak wybierasz i nawet jakby było szybciej autobusem ale konieczna byłaby przesiadka to i tak wybierzesz samochód. Jeździj sobie tak jak chcesz, ale mało kogo to interesuje.

 • 3 marca 2019 o godz. 12:18

  Jerry podszkól się jednak ty z przepisów skoro takie bzdury wypisujesz. Nic tam nie sugeruje drogi jednokierunkowej, zarzucasz innym ignoranctwo a sam wykazujesz się ogromną. Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy, bo z taką wiedzą możesz stanowić zagrożenie.

 • 3 marca 2019 o godz. 12:21

  Ted takich nie przekonasz, jaśnie państwo z dumą bedzie stało w korkach i zza kierownicy własnego wymarzonego kilkunastoletniego Passata z pogardą będzie obserwować ludzi w mknących buspasem autobusach.A jak!!! :)

 • 3 marca 2019 o godz. 12:37

  Ja wiem, że takich nie przekonam, tylko po co oni się tu produkują i piszą głupoty jak to niby ZTM im każe jeździć z Zacisza na Bródno przez Wileński, a może nawet i przez Centrum, próbują usprawiedliwiać swoją jazdę samochodem podając absurdalne powody. Tylko po co mi tu ich usprawiedliwienia? Mają potrzebę jakiegoś rozgrzeszenia? Jak chcą niech sobie jeżdżą, mnie to nie przeszkadza. Niektórym się nie spieszy i mogą sobie pozwolić na stanie w korkach, ale mało kogo to obchodzi. Ja jak będę chciał gdzieś szybko dojechać wybiorę autobus, a jak będę miał kaprys i nie będzie mi się spieszyć to wybiorę auto ale nie dlatego, że ZTM jest taki zły bo nie mogę dojechać bezpośrednio i każe mi jechać nie tymi drogami, którymi chcę. A tylko dlatego, że ja tak chcę.

 • 3 marca 2019 o godz. 12:46

  Może mi ktoś powiedzieć jak dojechać na Annopol na 3 rano z Myszkowskiej na Targówku?

 • 3 marca 2019 o godz. 12:53

  Ztm proponuje o 23.19 N02 z Myszkowskiej do Rembielińskiej i potem ostatni tramwaj jakim jest 1. Jestem 23.40 na przystanku Annopol.

  Następnie mam autobus 4.09 z Myszkowskiej…

  To są jakieś żarty?

  Ach nie zapomniałem, że mogę jechać 2.19 z Myszkowskiej N02 i potem 30 minut iść na piechotę na Annopol.

  Jeszcze ta pogoda na jutro taka cudowna. Przyjemny 30 minutowy spacer w deszczu z Rembielińskiej na Annopol.

  Przez metro mam zmieniać miejsce pracy albo miejsce zamieszkania. Słabo zorganizowane to wszystko. Jakikolwiek autobus mogli by puścić nocny z Targówka chociaż do Podgrodzia przez Chodecką i Łojewską.

 • 3 marca 2019 o godz. 13:03

  Autobus to nie taksówka. Same płaczki tu piszą. Kupcie sobie samochód.

 • 3 marca 2019 o godz. 13:15

  ted. …..rozkładów jazdy nie umieją czytać i wybierają drogę z Zacisza na Bródno przez Wileński. :) ”
  Niestety w swoich ocenach się mylisz !! Przez Wileński to Propozycja dojazdu ze strony ztm.waw.pl. !!
  Najszybsza wersja połączenia -27 min trzema autobusami po Brodnie ( z porcją przesiadek )to też ich pomysł. Innej opcji komunikacją miejską niestety brak .
  Rower lub per pedes choć najszybsze,niestety odpadają. Tak wiec zamiast w czambuł krytykować najpierw sprawdź sam u źródła a potem pisz .

  Jak zauważyłeś komunikacja miejska z założenia nie dla wszystkich. Zaciszanie czekają na metro, bo komunikacja ich dzielnicy z Bródnem to od dawna utopia.

 • 3 marca 2019 o godz. 13:29

  Powiedzmy sobie szczerze: Polacy kupują samochody na potęgę i nimi stoją w korkach, bo w ten sposób leczą swoje kompleksy. Za PRL nie miał szans na posiadanie samochodu, to teraz musi mieć dwa. I to duże. Ten, kto PRL-u nie doświadczył z racji wieku, te kompleksy odziedziczył po rodzicach. Przecież w domu się cały czas o samochodzie mówiło i o nim marzyło. Tak jak głodny Łotysz – ze znanych kawałów – marzył o „zimnioku”. Tak się zastanawiałem dlaczego w dużych autach 4×4 jest w środku bardzo mało miejsca. Zagadka rozwiązana: bo tymi autami jeżdżą ludzie mali emocjonalnie, ale także fizycznie. Przestrzeń w środku takiego auta jest dostosowana do małego człowieczka leczącego swoje kompleksy :-)

 • 3 marca 2019 o godz. 13:31

  Ted. Rozróżniasz zakaz ruchu od zakazu wjazdu?

 • 3 marca 2019 o godz. 14:23

  No właśnie Jerry, tam nie może być zastosowany zakaz ruchu, jedyną opcją jest zakaz wjazdu.

 • 3 marca 2019 o godz. 14:56

  Zakazać wjazdu włodarzom do ich gabinetów,biurka ustawić w lesie niech popracują i pomyślą co ludziom zrobili.Była świetna komunikacja na Bródnie-PO CO NAM TO METRO???Kto to wymyślił?

 • 3 marca 2019 o godz. 15:12

  Taaa, świetna komunikacja szczególnie rano 500-tką z Żuromińskiej do Żaby w pół godziny to naprawdę świetna komunikacja, nie ma co.

 • 3 marca 2019 o godz. 15:29

  Wawa to jakis przyjezdny słój z Białołęki któremu nie wybudują metra :D Prawdziwy warszawiak a zwłaszcza z Bródna nie będzie krytykował metra pod blokiem.

 • 3 marca 2019 o godz. 17:13

  Ludzie, przestańcie jęczeć i biadolić. Tego nie da się czytać. Bidule. Mieszkam na Targówku na ul. Gajkowicza równoległej do Trockiej, która była zamknięta przez 2,5 roku. Nie mam i nie chcę mieć samochodu (mam prawo jazdy) poruszam się wyłącznie komunikacją miejską i źyję, przeźyłam!!!!. Nie powiesiłam się, nie skoczyłam z mostu do Wisły. Przeźyjecie i Wy a Wasze biadolenie nic nie pomoźe. Będą budować. Przyjmijcie to w końcu do wiadomości, źe Wasze źycie zmieni się na jakiś czas. Ale ludzie nie takie ” tragedie” przytrzymali.

 • 3 marca 2019 o godz. 17:46

  do bs. człowieku nie wiesz o czym mówisz. społeczeństwo postrzega osoby, które są same sobie szefami jako leni. Niestety prawda jest taka, że gdy ty już leżysz na kanapie i ćwiczysz pilota, my dalej pracujemy, jak rano jedziesz sobie wygodnie autobusem po bus pasach, my stoimy w korkach i zestresowani patrzymy na zegarek czy zdążymy do klienta, czy klient wezwie konkurencję. Łatwo wam się mówi – przesiądź się w komunikację miejską. Ja też z chęcią bym się przesiadł i wygodnie bez korków dojechal do pracy ale z racji tego, że pracuję przy konserwacji kanalizacji, chcielibyście bym siedział lub stał koło was w roboczym ubraniu z narzędziami mojej pracy…

  Może każdy, kto wykonuje „brudny” zawód powinien pewnego dnia wsiąść w autobus lub tramwaj w ubraniu roboczym i przejechać się z wami. wtedy może by pasażerów ubyło… podusiliby się

 • 3 marca 2019 o godz. 17:50

  @Mieszkanka Trockiej. Mieć prawko, a umić jeździć to duża różnica.

 • 3 marca 2019 o godz. 18:19

  Do Kamil Zybertowicz, a Ty „umisz” jeździć czy chcesz się tylko dowartościować kosztem Mieszkanki Trockiej bo nie rozumiem twojego komentarza

 • 3 marca 2019 o godz. 18:51

  Nie wiem skad ta panika i po co zamykaja wincentego. Wiadomo ze korek na wincentego generowany byl glownie przez masy samochodow jadacych z glebockiej, a teraz sobie nie pojada i musza smigac na torunska lub do radzyminskiej. Najgorzej ze teraz zakituja juz i tak slabo jadącą Odrowąża i Gilarską. Do Pani co smigala 2 lata autobusem. Nie kazdy moze, nie kazdy chce, nie kazdy mq dobre polaczenie by smigac autobusem. Ja musze odwozic dzieci. różnej masci serwisy, czy handlowcy tez musza jezdzic autami. Nie kazdy chce byc narazony na kieszonkowca, osobe chorą, czy smierdzącą w autobusie. To powinna byc zacheta a nie zmuszanie, ale naszea wladza uznaje tylko argument sily jak za komuny.

 • 3 marca 2019 o godz. 19:07

  Już rozumiem, dlaczego w Polsce mamy najwyższy wskaźnik zabitych pieszych na pasach. Arystokracja w swoich samochodzikach za kilkanaście tysięcy w wieku kilkunastu lat nie wsiądzie do autobusu, bo tam „złodzieje, śmierdziele i roznoszący zarazki”. Kim w takim razie jest pieszy. To już nawet nie podczłowiek z komunikacji miejskiej. To zwykły robak do rozjechania.

  Do do ciebie, zwykły chamie, panie WoPo.

 • 3 marca 2019 o godz. 19:10

  A mi to się nawet podoba. Wsiadam na ROWER !

 • 3 marca 2019 o godz. 19:41

  Zrozumcie że samochodziarze użyją wszystkich argumentów aby bronić swojej bezsensownej jazdy w pojedynke w samochodzie stojąc w gigantycznym korku. Ze w autobusach śmierdzi, napadają, gwałcą i Bóg wie co jeszcze wymyślą.Podobnie alkoholik uzasadnia swoje picie.Niech jeżdżą dalej a raczej niech stoją sobie w korkach na Młodzieńczej, Gilarskiej itd. Autobusy na szczęscie mają wytyczone buspasy.

 • 3 marca 2019 o godz. 21:10

  Jeźdzę autobusem więc jestem kieszonkowcem, śmierdzielem i roznoszę zarazki. To według teorii WoPo. A według mojej teorii WoPo to słoik jeźdzący starym samochodem kupionym za kilkaset złotych któremu ojce kupili mieszkanie na peryferiach stolycy i który myśli, źe juź jest wielkim warszawiakiem a ciągle jest chamem i burakiem

 • 3 marca 2019 o godz. 22:06

  za karę nam to zrobili?wszystkim zadowolonym powiem tak-pogadamy za pół roku.Odechce się wam tego metra.

 • 3 marca 2019 o godz. 22:11

  Chore to zamykanie ulic nie wiadomo na jak długo – jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie gdzie takie CUDA się dzieją – urzędasy mają w tyłku to komuś z nas jest ciężko – a opóźnienia i tak będą nie ma innej możliwości bo tak jest wszędzie .

 • 3 marca 2019 o godz. 22:26

  Do Polaka, jesteśmy chyba jedynym krajem na świecie gdzie ludzie tylko ciągle narzekają, wiecznie są niezadowoleni i nie widzą nic poza własnym nosem i wygodą.

 • 3 marca 2019 o godz. 22:41

  Za czasów PRL-u, (których żeby było jasne, nie gloryfikuję), mało kto miał samochód, komunikacja miejska nie była tak dobra jak teraz, i jakoś całe pokolenia przeżyły.

 • 3 marca 2019 o godz. 23:15

  Komunikacja miejska też została tak zrobiona że głowa boli!! Czy ktoś pomyślał głową jak projektował objazdy ?? Bo mi się wydaje że du..ą !! Upakowali większość autobusów w Matki Teresy a pozostała część Brudna po 23ej na piechotę aż do pętli Bródno-Podgrodzie bo jakiś urzędas zabrał jeden autobus nocny !! Albo czekanie przez 20min na przystanku aż przyjedzie łaskawie N64 !!
  Szanowni mieszkańcy Bródna i okolic trzeba będzie zalewać urząd dzielnicy Targówek oraz 19115 skargami na organizacje ruchu by wymusić myślenie na pierdzistołkach bo widać użyli do myślenia części ciała na cztery litery a nie głów!

 • 3 marca 2019 o godz. 23:36

  Jeździłem za czasów PRL-u autobusami i rzeczywiście było o wiele gorzej z układem . Później się poprawiło a teraz jacyś urzędnicy zza biurka przemeblowali komunikację tak iż wielu ludzi będzie musiało na piechotę chodzić przynajmniej 5km do przystanków autobusowych i z nich do domu !!
  Zwolnić ich z wilczym biletem i zatrudnić nowych myślących głowami a nie częścią ciała do tego nie przystosowaną !!

 • 3 marca 2019 o godz. 23:59

  @zenek klucz francuski
  Zrozumże człecze od naciskania gazu swoim aucie z kluczami – francuzami ;-) Złotych rozwiązań społecznych problemów NIE MA. Metro musi być, tu dyskusji też nie ma, a drugi fakt jest taki, że ulice trzeba zamknąć na czas budowy. Mam dalej tłumaczyć?

 • 4 marca 2019 o godz. 00:07

  Urzędnicy z ZTM-u wysłuchają tyle że koncepcja komunikacji miejskiej zmieni się i to bardzo szybko !!

 • 4 marca 2019 o godz. 00:25

  Przestańcie marudzić. Budują metro i będą budować przez następne 3 lata a Wasze źale nic nie zmienią i trzeba się dostosować albo zmienić adres i taka jest prawda.

 • 4 marca 2019 o godz. 01:43

  Kama nie przesadzaj, ja powiem tak, pogadamy za 3 lata, a w tym czasie na pewno nikomu się nie odechce, każdy od dawna wie z czym wiąże się ta budowa, przez ten okres damy sobie radę, inni dawali i nie narzekali. A za 3 lata na pewno ty i każdy z Bródna będzie zadowolony że będzie mógł śmignąć metrem, zobaczysz.

 • 4 marca 2019 o godz. 02:12

  Targówek / Bródno to jednak stan umysłu… niestety w negatywnym tego słowa znaczeniu. Kraina zgnuśniałych maruderów, płaczków i życiowo nieporadnych egositów. Nie mówię że wszyscy, ale sądząc po postach, ich zagęszczenie na kilometr przekraczamy średnią krajową. Dobrze że na czas budowy internetu nie odłączają bo połowa z tych przestalaby wiedzieći jak oddychać.

 • 4 marca 2019 o godz. 05:52

  @L
  Dlaczego twierdzisz ze w autobusach nie śmierdzi ?
  Latem jak jest 25 stopni i więcej w autobusach żądło jest klima.
  Jak pada desz i ludzie pakują się do autobusu wtedy jest klimat :-)

  Niektórzy pisz tutaj z nienawiści do tych co mają samochody. Ludzie opamiętajcie się nienawiść zawsze źle się skończy. Zrównoważony transport nie polega na tym żeby wszystkich zapakować do autobusów i tramwajów, a nawetdo metra.

 • 4 marca 2019 o godz. 07:26

  Na mapach targeo jest już pokazane, że zamknięte skrzyżowanie Codziennej/Figara/Spójni, czy rzeczywiście już zamknęli? Mieli wprawdzie to zrobić w marcu, ale nawet na stronie ZTM nie ma informacji o zmianie trasy 512. Czy ktoś może to potwierdzić?

 • 4 marca 2019 o godz. 07:28

  Ku…., Dziś Radzymińska w korku a buspasem masowo samochody jadą. Oczywiście policji i straży nie ma.

 • 4 marca 2019 o godz. 07:32

  Ja jechałam w sobotę rano to na skrzyżowaniu Św. Wincentego z Kondratowicza to był istny armagedon, każdy robił co chciał. Nie wiedziałam że stacje Circle ma tylu klientów, bo taki się tam korek zrobił że szok. Mi najbardziej nie pasuje to, że z przystanku Św. Wincentego nic nie jedzie chociażby do ronda żaba skąd można by było pojechać w każdą stronę….

 • 4 marca 2019 o godz. 07:37

  Wczoraj jezdzili jak chcieli po wincentego

 • 4 marca 2019 o godz. 09:47

  @Mieszkanka Trockiej
  Spróbuj kiedyś wybrać się dalej niż zasięg zbiorkomu. Może odwiedź matkę naturę, pomóż w schronisku dla zwierząt a nie tylko supermarkety i kościoły…

 • 4 marca 2019 o godz. 10:02

  Dramat, dramat, dramat! Wszystko stoi! Bródno w kleszczach blokady! Nie mogę od godziny wyjechać z Bródna!

 • 4 marca 2019 o godz. 11:52

  Wsiadłem dziś do autobusu 500 przy Łojewskiej o 8:20. Do Gdańskiego jechał równo 20 minut. Krócej niż zwykle. Po drodze widziałem, że stoi Matki Teresy w kierunku Budowlanej, że stoi Gilarska. Most Gdański był przejezdny w tempie jak zwykle. Straż miejska „uświadamiała” kierowców, że Wincentego przy murze cmentarza jest tylko dla komunikacji miejskiej. Stali przy Gilarskiej i przy Niwy. Zatrzymywali lizakami kierowców.
  Za jakieś trzy lata wielu ludzi będzie szczęśliwych, że metrem jadą szybko i sprawnie. Część się przesiądzie z samochodów do metra, inni będą stać w korkach, bo albo nie mogą inaczej dojechać, albo chcą mieć wpływ na to z kim jadą. Ludzie lubią wygodę, inni lubią narzekać. Normalne życie.

 • 4 marca 2019 o godz. 12:47

  Romuś,
  ale nie wszyscy mają 500! Dziś 30 minut jechałam do tramwajów na Bródnie.

 • 4 marca 2019 o godz. 13:10

  Do P365, nie obraźaj ludzi tylko dlatego, źe nie umiesz funkcjonować bez samochodu. Gdyby Ci zabrali samochód chyba byś oszalał z nienawiści. Znam takiego jak Ty. Mój sąsiad do sklepu 30 metrów od domu jeździ samochodem. Od razu widać, źe nie szanujesz ludzi którzy nie mają samochodu. Myślisz, źe jesteś Pan bo jeździsz starym rupieciem? Pewnie przyjechałeś z wiochy i wynajmujesz mieszkanie ze współlokatorem bo nie stać cię na własne. No ale jeździsz samochodem.

 • 4 marca 2019 o godz. 15:23

  gdzie jeździ samochodem po mieście? chyba tylko jacyś nieudacznicy albo ci co mieli dużego pecha w życiu. Samochód to symbol biedy

 • 4 marca 2019 o godz. 17:12

  @Alina Niecała

  Przetestuję też inne opcje, jak odprowadzę drugie dziecko do przedszkola. Dziś zostało chore w domu.

 • 5 marca 2019 o godz. 14:05

  1. Jako mieszkaniec Zielonego Zacisza nie rozumiem, dlaczego jadąc Głębocką od strony Carrefoura nie mogę przejechać parę metrów dalej prosto za skrzyżowaniem z Kondratowicza na Św. Wincentego i skręcić do swojego osiedla? Ten zakaz jazdy prosto nie powinien dotyczyć mieszkańców Zielonego Zacisza. Mam skręcać w lewo i naokoło do zakorkowanej Gilarskiej żeby dojechać do osiedla?
  2. A najbardziej zastanawiam się dlaczego z przystanku Św. Wincentego nic nie jedzie prosto do ronda żaba skąd można by było pojechać w każdą stronę…. Te pielgrzymki żeby się przesiąść w coś co jedzie prosto to jest paranoja. Wszystkie autobusy skręcają w Matki Teresy, gdzie na dodatek żeby dojechać do tramwaju trzeba przejechać pół Bródna.

 • 7 marca 2019 o godz. 14:45

  OTWÓRZCIE WINCENTEGO!!!!

 • 8 marca 2019 o godz. 08:14

  Św. Wincentego dla samochodów osobowych wystarczy zamykać w godzinach szczytu, tzn. 6:00-10:00 i 15:00-19:00. W innych godzinach oraz w weekendy i święta powinna być otwarta. Ale te godziny należy surowo wyekzekwować przez patrole policji i straży miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.