Kradli samochody na Targówku metodą „na lawetę”

9
Share

Policja chwali się złapaniem grupy złodziei.

Policjanci z Targówka zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej zakończyli dochodzenie w sprawie kradzieży pojazdów z parkingów niestrzeżonych albo pozostawionych przy ulicach. Sprawdzali nie tylko zdarzenia z naszej dzielnicy ale też z terenu całej Warszawy i okolic.

Funcjonariusze odkryli, że skradzione samochody nie odjeżdżały o własnych siłach, ze złodziejem za kierownicą, ale były wywożone na lawetach. Dzięki nagraniom z monitoringu ustalili, jakim samochodem sprawcy ciągną lawetę. Nie było to zbyt wyszukane auto – stara dostawcza Kia K2500.

Wiedząc niemal wszystko o metodach działania złodziei, targóweccy kryminalni zaplanowali ich zatrzymanie. Doszło do niego w nocy z piątku na sobotę w Starej Iwicznej w gminie Lesznowola.

„W wyniku dynamicznej akcji operacyjni zatrzymali 43-letniego Dariusza S., 37-letniego Mariusza S. i 45-letniego Marka R. Wszyscy trafili na policyjny >dołek<. Mundurowi zabezpieczyli również pojazd m-ki Kia, którym poruszali się mężczyźni, z podczepioną lawetą, na której przewożony był skradziony tej nocy Dodge” – informuje w dzisiejszym komunikacie stołeczna policja.

Dwaj zatrzymani – Dariusz S. i Mariusz S. – za kradzież Dodge’a i czterech innych samochodów z terenu Targówka trafili do aresztu. Trzeciemu, Markowi R., nie udało się udowodnić innych kradzieży poza Dodgem i trafił pod policyjny dozór. Wszystkich czeka rozprawa przed sądem.

zdjęcie na górze: Kia, którą poruszali się złodzieje z Targówka, ze skradzionym samochodem – fot. Policja

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx