Nie wierzcie znakom! Bałagan wokół zamknięcia ulic na Zaciszu

14
Share

Znaki informujące, że skrzyżowanie Codziennej i Rolanda będzie zamknięte już w najbliższą sobotę, stały na osiedlu od poniedziałku. Zaczęto je chaotycznie zmieniać dopiero po naszym dzisiejszym artykule.

 

Zacznijmy od najważniejszego: nasz artykuł z dzisiejszego ranka jest już nieaktualny. Zamknięcie skrzyżowania ulic Rolanda, Codziennej, Spójni i Figara zostało przesunięte o tydzień – dojdzie do tego w nocy 29 na 30 marca 2019 r.. Dopiero wtedy też nastąpi skrócenie trasy autobusu 512.

Niestety, okazało się to dopiero dzisiaj po publikacji naszego artykułu. Wcześniej, od początku tygodnia, na wszystkich ulicach wokół tego skrzyżowania stały tablice z błędnymi informacjami o zamknięciu przejazdu już 23 marca. Tablice stały jeszcze dziś rano – dopiero po południu, po naszym artykule i wymianie wiadomości z miejskimi urzędnikami, budowniczowie metra zaczęli raptownie zmieniać oznakowanie…

Konsorcjum firm Gulermak i Astaldi wyraźnie ma kłopoty z organizacją robót – podobny bałagan na znakach, z błędnymi datami i zmianami w ostatnim momencie, był też na Bródnie przed budową ronda u zbiegu Chodeckiej i Matki Teresy.

Mamy nadzieję, że dalsza budowa metra w naszej dzielnicy będzie już składniej zorganizowana… A na razie przy poruszaniu się wokół tej wielkiej inwestycji najlepiej stosować standardową metodę polskich kierowców – czyli jeśli droga nie jest ze wszystkich stron zabarykadowana, a na barykadzie nie ma straży miejskiej, to można jechać :)

 

Ulica Rolanda na Zaciszu – zdjęcie z dzisiejszego poranka / fot. targowek.info

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx