Nowe niebezpieczne miejsca na Bródnie. A na Kondratowicza już zrywają asfalt

67
Share

Mieszkańcy innych rejonów dzielnicy muszą nam chwilowo wybaczyć – ale znów piszemy o budowie metra na Bródnie.

Gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie, ale większość mieszkańców Bródna zgadza się chyba, że wczoraj (pierwszego roboczego dnia po zamknięciu ul. Kondratowicza) na zakorkowanych ulicach osiedla było bardzo ciężko – ale wbrew temu, co wielu wieszczyło, nie było katastrofalnie.

Co jednak nie znaczy, że było idealnie. Wczoraj opisaliśmy kilka naszych spostrzeżeń co do organizacji objazdów i komunikacji miejskiej – dziś parę kolejnych ważnych uwag od czytelników targowek.info:

* Ul. Malborska to teraz jedna z najszybszych i najbardziej ruchliwych ulic Bródna. Mała obwodnica od Chodeckiej… To jedyna ulica, gdzie nie zrobiono żadnych przygotowań do takiego natężenia ruchu – a ruch zrobił się jak na Marszałkowskiej. Auta gnają 60-70km/h – nasze dzieci stały po 5 min przy Malborskiej 16, aż jakiś kierowca zlituje się zwolnić lub zatrzymać przed pasami… Strach się bać – alarmuje pani Monika.

* Na skrzyżowaniu Łojewskiej i Łabiszyńskiej kompletnie zmieniono organizację ruchu – na Łabiszyńskiej były dwa pasy, a teraz jest tylko jeden. Ale kierowcy jeżdżą na pamięć i skręcając w lewo przekraczają podwójną ciągłą linię, a potem jadą prosto na czołowe zderzenie z autami z naprzeciwka. W poniedziałek tylko w ciągu pół godziny zaobserwowałem trzy takie sytuacje, na szczęście na razie nie doszło do żadnego wypadku – opisuje pan Arkadiusz.

* Nie jest to niebezpiecznie, ale bardzo uciążliwe: ten nieszczęsny zielony płot przy Urzędzie Dzielnicy na Kondratowicza jest postawiony tak, że uniemożliwia korzystanie ze schodów. Trzeba chodzić dookoła, czego prawie nikt nie czyni – i ludzie przeciskają się między płotem a drzewami – zauważa M.

Nasi czytelnicy zauważyli też ważne wydarzenie na zamkniętej ulicy Kondratowicza: robotnicy szybko wzięli się do pracy i w kilku miejscach głównej ulicy Bródna już zaczęli zrywać asfalt!

A jak przebiegł dzisiejszy (wtorkowy) poranek na Bródnie? Piszcie w komentarzach poniżej.

zdjęcia: Wiolka i M. – czytelnicy targowek.info

67
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx