Podpisano umowę na budowę szkoły na Gilarskiej (a dla ścisłości na Rembrandta)

17
Share

Pierwsza od ponad 30 lat publiczna podstawówka na Targówka wreszcie zaczyna się materializować!

Czekaliśmy na to o wiele za długo (historię opóźnień, konfliktów i zmarnowanych pieniędzy na tej inwestycji znajdziecie w innych artykułach na targowek.info) ale wygląda na to, że w końcu się udało.

W piątek, 8 marca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę na budowę pierwszego etapu zespołu szkolno-przedszkolnego na Targówku przy ul. Gilarskiej na dawnym polu PGR.

W docelowym kształcie szkoła będzie jedną z największych placówek oświatowych w całej Warszawie. W jednopiętrowym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw. Kompleks będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a wczoraj miasto zapowiedziało, że hala widowiskowo-sportowa będzie ogólnodostępna. Do tej pory mówiło się, że w placówce będzie się uczyło ponad 800 dzieci – na wczorajszej uroczystości podpisania umowy padło już hasło „blisko 1000 uczniów”.

Na razie jednak powstanie tylko kawałek całej inwestycji – sama szkoła podstawowa, którą za 54 mln zł brutto wybuduje firma IDS-BUD S.A. Dopiero w dwóch kolejnych etapach dobudowane zostaną przedszkole oraz nowoczesna hala sportowa.

Urzędnicy zaczęli mówić ciszej o dacie otwarcia gotowej szkoły. Po pierwszych opóźnieniach obowiązywała data 1 września 2020 roku. Teoretycznie to wciąż możliwe, jednak w realiach Targówka budowa tak dużej placówki w półtora roku wydaje się nieosiągalna, więc powinniśmy raczej szykować się na otwarcie nowej szkoły rok później, we wrześniu 2021 r.

Jest też niemal pewne, że adres nowej szkoły to nie będzie ulica Gilarska, lecz ul. Rembrandta – która została zaplanowana w ramach powstającego po sąsiedzku osiedla Amsterdam, ale na razie jeszcze w ogóle nie istnieje. Władze Targówka jednak zapowiedziały budowę tej ulicy, tak żeby ul. Rembrandta została oddana do użytku w tym samym czasie co szkoła.

Wizualizacja szkoły podstawowej przy ul. Rembrandta (Gilarskiej) / mat. UM Warszawa

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx