Remont "obwodnicy Targówka" obudził się ze snu zimowego | targowek.info

Remont „obwodnicy Targówka” obudził się ze snu zimowego

Inwestycja wydłużyła się dwukrotnie, lecz urzędnicy nie tracą dobrych humorów.

 

Generalna przebudowa ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej miała się zakończyć w połowie listopada 2018 r., ale mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego zamiast równych chodników, uregulowanych ulic i bezpiecznych rond dostali na zimę rozbabrany i praktycznie porzucony przez wykonawcę plac budowy.

Dopiero w marcu, po kilku miesiącach brodzenia po rozkopanych ścieżkach i omijania rozrzuconych materiałów budowlanych przez mieszkańców, robotnicy wreszcie wrócili na inwestycję.

„Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że możemy kontynuować prace związane remontem „obwodnicy” Targówka. Ruszyły roboty związane z m.in. ustawianiem krawężników i przebudową jezdni” – radośnie informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ustawianie krawężników i przebudowa jezdni oznacza zwężenie drogi – na całej „obwodnicy” jezdnia będzie miała po jednym wąskim pasie ruchu w każdym kierunku, plus na zewnętrznej części fragmentarycznie wydzielone zostaną miejsca do parkowania samochodów.

Rozpoczęto też wreszcie przebudowę skrzyżowań ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z ul. Kołową – w tych miejscach powstaną ronda. Równolegle prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem ścieżki przeznaczonej dla biegaczy, która zyska specjalną, wodoprzepuszczalną nawierzchnię. Jak dokładnie będzie wyglądała „obwodnica” po remoncie, pisaliśmy na targowek.info już dwa lata temu.

„Ze względu na m.in. konieczność koordynacji z budową II linii metra prace zakończą się w 2019 r. Umowa z wykonawcą zakłada, że prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku„- potwierdza nową datę zakończenia remontu ZDM. Trzymamy tym razem za słowo.

 

wszystkie zdjęcia: ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Remont „obwodnicy Targówka” obudził się ze snu zimowego

 • 11 marca 2019 o godz. 06:13

  Takie mamy rządy PO.
  Nawet chodnika i krawężnika nie potrafią w terminie oddać.
  Nie dziw się Targówku, że nadal nie nasz Nowotrockiej.
  Za to karty LGBT, hostele….

 • 11 marca 2019 o godz. 07:30

  Jeśli kontrkandydatem jest miernota z Opola to tak jest. Ale on by realizował tylko plany wielkiego dewelopera – kacz tower. A to nie na Targówku.

 • 11 marca 2019 o godz. 07:35

  Takie same rządy jak rządy PIS
  W Szczecinie za PIS do 7 lat opóźnień.
  W Poznaniu za ich rządów było podobnie.
  Ronda, drogi, kładki nie umieli zbudować.
  Tylko pomniki, msze i zmiany nazw ulic.

 • 11 marca 2019 o godz. 07:39

  Hej ludzie, ogarnijcie się.
  Co mnie interesuje Opole, Szczecin, Poznań. Jak chcecie to tam wracajcie.

  Tu jest Warszawa, Targówek i rozliczajmy miernoty z PO które rządzą miastem i dzielnica.

 • 11 marca 2019 o godz. 07:53

  Większość ulic po takich przebudowach jest gorsza jak przed.
  A wszystko przez wszechobecne ścieżki rowerowe.
  Ja to osobiście mam już dość wariatów jeżdżących 40km/h tuż koło pieszych.
  Ścieżki i chodniki sa często tuż koło siebie i rowerzyści SYSTEMATYCZNIE jeżdżą po chodnikach gdy jest im wygodnie.
  Część nawet właśnie w tempie 40km/h na oko.

 • 11 marca 2019 o godz. 07:56

  PIS inwestycyjnie to takie PO tylko bardziej przaśne. Jeden czort – nie ma cienia różnicy.

 • 11 marca 2019 o godz. 08:10

  Ciekawe który urzędnik i ile dostał w łapę, za wybór tej a nie innej firmy firmy „wykonującej” remont obwodnicy? Nie ma praktycznie ani jednego ukończonego fragmentu obwodnicy. Wyjazd z Mokrej rozkopany od jesieni 2018, chodnik przy tym wyjeździe zaczęto układać jesienią 2018, zakończono tydzień temu. Krawężniki przy jezdni wyjęto od Remiszewskiej prawie do Kołowej, zwężając jezdnie do 1,5 pasa, a układanie nowych idzie jak krew z nosa. Chodniki i ścieżki dla rowerów i biegaczy wykonane fragmentami po 100m. urywają się nagle bez jakiegoś logicznego zakończenia. Rozumiem że, przy remoncie trzeba swoje odcierpieć że, aby było ładnie musi być bałagan, ale mam wrażenie że, jakaś logika wykonania powinna obowiązywać. Czy nie można wykonywać gotowych prac od skrzyżowania do skrzyżowania? Np. Kołowa-Lusińska, Lusińska-okolice Pratulińskiej, Pratulińska-Mokra, Mokra- Szczepanika itd. Rozpocząć, wykonać, zakończyć, a nie rozgrzebywać całość, narobić bałaganu i pier… się z robotą jak za dobrej komuny.

 • 11 marca 2019 o godz. 08:37

  Anonim – ekspert od politycznych inwestycji… Nie stawiaj proszę PiS i PO w jednym szeregu bo to zupełnie różne światy. Trzeba było dać szansę Jakiemu to byś mógł narzekać, na razie możemy i będziemy narzekać tylko na Mr. Taśmę, jeśli dalej będzie tak działał jak działa.

 • 11 marca 2019 o godz. 08:49

  Wielki sens bylo robic te sciezki wzdluz obwodnicy jak po roku kolejny remont i jeszcse buspas zabieraja.

  A Lusińska dalej leży i kwiczy.
  Fajna obserwacja odbosnie zabkokowanej Sw Wincentego. Dzisiaj widzialem jak odjezdzala straz miejska a 30 sek pozniej sznur osobówek jak koedyś. Ale polityka…

 • 11 marca 2019 o godz. 08:54

  Czy tych ścieżek do biegania nie można by wyprostować. Żona się zastanawia, czy czasem nie walnie w chore drzewo. Tak, tak chore – przyjrzyjcie się.
  Proponuję wyciąć i posadzić nowe.

 • 11 marca 2019 o godz. 09:30

  Ale przecież Jaki dostał szansę na powrót do Opola. :) I tak, drugi pomysł PIS to Warszawa – Sasinogród, na pół województwa Mazowieckiego. Faktycznie PIS to inny świat, tylko się dorwać i budować dwie wieże Kaczyńskiemu. :)

 • 11 marca 2019 o godz. 09:54

  ot warszafka ma teraz to co zasłużyła-bajzel

 • 11 marca 2019 o godz. 10:15

  Kołowa zrobiony tylko fragment od Św. Wincentego a już koło Teatru Rampa nic się nie dzieje tylko dziury i non stop brak światła to tylko u nas tak może wyglądać remont i ciągle mają nowe problemy Pokazują jak wyglądał kiedyś Targówek m.in. teren przy Teatrze Rampa niewiele się zmieniło budynek przy stadionie ten sam od przynajmniej 100 lat a nowo wybrani radni obiecywali, że ten teren zostanie zmieniony to tylko obiecanki cacanki, żeby zostać wybranym.
  W planie mają zmianę parku Bródnowskiego, który spełnia jak najbardziej swoje przeznaczenie.

 • 11 marca 2019 o godz. 20:33

  Bardzo dobra inwestycja. Lepiej wolniej, a za to dokładniej i lepiej jakościowo.

 • 12 marca 2019 o godz. 08:30

  Ktoś powyżej pisał, że rozliczymy miernoty z PO – to bardzo dobry pomysł pod warunkiem, że nie będzie sie głosowało ponownie na miernoty z PISu. Przypominam wszystkim, że są jeszcze inne partie, nie tylko PIS i PO i na nie radzę głosować, bo dwie wcześniej wymienione nie zdają egzaminu od 30 lat.

 • 12 marca 2019 o godz. 09:24

  Anonimie, proszę nie rzucaj frazesami z GW, bo cyt. „Tylko sithowie kupczą absolutem” ;) Zagłosuj sobie na SLD albo na Biedronia to dopiero na tym wyjdziesz :D

 • 12 marca 2019 o godz. 18:04

  A bydło pod ropuchem na Mokrej nadal chleje i oblewa uryną podblokowe krzaczki… jak to możliwe że w tym przybytku notorycznie sprzedają pijanym alkohol i nikt z tym nic noe zrobi???

 • 16 marca 2019 o godz. 23:09

  Ropuch, Żabka i sklep spożywczy – 3 sklepy gdzie jest alkohol w obrębie 20 metrów a apteka jedna w najbliższej okolicy i wieczne kolejki.
  A co do obwodnicy to nie bardzo rozumiem dlaczego zwężają jezdnię gdzie wszędzie jezdnie się poszerza. Przed remontem często rano Handlowa była zapchana to co to będzie teraz jak ruszy metro i pojadą tam autobusy i samochody.
  Nie będzie dobrze w tym kraju dopóki debile będą decydować o naszej codzienności.

 • 18 marca 2019 o godz. 19:06

  celowo przedłużyliśMY przebudowę wykorzystując odkrycia archeologiczne, dzięki temu dotacja w tym roku przekroczyła 18 mln., bo MY jesteśmy od poważnych spraw, a WY od narzekania

 • 21 marca 2019 o godz. 06:54

  Ale ta „obwodnica” to jest żart nie tylko w tym jak zostawili to na zimę ale też w tym jak oni to robią, wszystko jest krzywe, potknąć się idzie na nowym chodniku! Takiego dziadostwa na własne oczy w życiu nie widziałam. Na kilka miesięcy zasłonili jeden wyjazd paletami z kostki brukowej. Zero jakiegokolwiek myślenia od strony tej firmy i jej pracowników.

 • 26 kwietnia 2019 o godz. 07:59

  A nowiuśkie chodniki przy kebabowni na Gorzykowskiej już obstawione i rozjeżdżane przez samochody. SM jak zwykle ma gdzieś albo przyjeżdża w nocy i „nie potwierdza w terenie”.

 • 13 maja 2019 o godz. 20:30

  Zostało półtorej miesiąca, tu już prawie 1/3 zrobiona. Wspaniały wykonawca!

 • 20 czerwca 2019 o godz. 19:19

  Prace po jakimś czasie rzeczywiście ruszyly, ale z każdym dniem przekonuję się o bezsensowności tej przebudowy. Nowe nawierzchnie są gorsze niż poprzednie, kształt wykonanych chodników i ścieżek jest bardzo dziwny… Nie mam również pojęcia jak autobusy skręcające z Gorzykowskiej w lewo w Myszkowską będą mieściły się na rondzie :/
  Czy coś można z tym zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.