Remont „obwodnicy Targówka” obudził się ze snu zimowego

23
Share

Inwestycja wydłużyła się dwukrotnie, lecz urzędnicy nie tracą dobrych humorów.

 

Generalna przebudowa ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej, Barkocińskiej i Myszkowskiej miała się zakończyć w połowie listopada 2018 r., ale mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego zamiast równych chodników, uregulowanych ulic i bezpiecznych rond dostali na zimę rozbabrany i praktycznie porzucony przez wykonawcę plac budowy.

Dopiero w marcu, po kilku miesiącach brodzenia po rozkopanych ścieżkach i omijania rozrzuconych materiałów budowlanych przez mieszkańców, robotnicy wreszcie wrócili na inwestycję.

„Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że możemy kontynuować prace związane remontem „obwodnicy” Targówka. Ruszyły roboty związane z m.in. ustawianiem krawężników i przebudową jezdni” – radośnie informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Ustawianie krawężników i przebudowa jezdni oznacza zwężenie drogi – na całej „obwodnicy” jezdnia będzie miała po jednym wąskim pasie ruchu w każdym kierunku, plus na zewnętrznej części fragmentarycznie wydzielone zostaną miejsca do parkowania samochodów.

Rozpoczęto też wreszcie przebudowę skrzyżowań ul. Handlowej z ul. Gorzykowską i ul. Pratulińskiej z ul. Kołową – w tych miejscach powstaną ronda. Równolegle prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem ścieżki przeznaczonej dla biegaczy, która zyska specjalną, wodoprzepuszczalną nawierzchnię. Jak dokładnie będzie wyglądała „obwodnica” po remoncie, pisaliśmy na targowek.info już dwa lata temu.

„Ze względu na m.in. konieczność koordynacji z budową II linii metra prace zakończą się w 2019 r. Umowa z wykonawcą zakłada, że prace powinny zakończyć się w czerwcu tego roku„- potwierdza nową datę zakończenia remontu ZDM. Trzymamy tym razem za słowo.

 

wszystkie zdjęcia: ZDM

23
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx