Rusza przebudowa starych warsztatów przy Wysockiego. Będzie tam zawodówka

26
Share

Dzielnica podpisała umowę na generalny remont dawnych warsztatów mechanicznych.

 

„Wyprowadzkę” zawodówek z zespołu szkół przy ul. Mieszka I 7 na Targówku Fabrycznym na teren dawnych warsztatów przy ul. Wysockiego 51 na Bródnie (tuż obok przystanku kolejowego Warszawa-Toruńska) władze dzielnicy szykowały od kilku lat. Ciągle jednak brakowało na to pieniędzy.

Aż do teraz: w tegorocznym budżecie miasto znalazło 10,5 mln złotych na generalny remont zrujnowanych warsztatów. Podobna kwota jest też zarezerwowana na przyszły rok.

Za te pieniądze, jak planują władze Targówka, do września 2020 roku zdewastowane budynki z lat 70. XX wieku zmienią się w nowoczesną szkołę zawodową, w której w roku szkolnym 2020/2021 rozpocznie naukę ponad 700 uczniów. Ponad 20 mln złotych ma wystarczyć nie tylko na całkowity remont obiektu liczącego 3300 m2, ale też na pełne wyposażenie odnowionych sal lekcyjnych i warsztatów.

Wczoraj (21 marca) przedstawiciele dzielnicy podpisali umowę z wykonawcą remontu, firmą MTM Budownictwo z Tarnowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont zakończy się za niecałe półtora roku – a po wyprowadzce zawodówek z Targówka Fabrycznego będzie można przeprowadzić remont zabytkowej szkoły na ul. Mieszka i w całości dostować ją do młodszych uczniów.

 

zdjęcie na górze: tak obecnie wyglądają warsztaty przy ul. Wysockiego / fot. UD Targówek

26
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx