Strajk nauczycieli. Które szkoły na Targówku będą strajkować? | targowek.info

Strajk nauczycieli. Które szkoły na Targówku będą strajkować?

Niemal na pewno 8 kwietnia w całej Polsce odbędzie się wielki strajk nauczycieli. W proteście weźmie udział przynajmniej 11 szkół z Bródna, Targówka i Zacisza.


Organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego protest zbliża się wielkimi krokami. W szkołach w całej Polsce odbyły się już referenda strajkowe i jeśli nie powiodą się „rozmowy ostatniej szansy” pomiędzy ZNP i rządem, w poniedziałek 8 kwietnia 2019 roku olbrzymia większość nauczycieli nie przystąpi do pracy. Jeśli tak się stanie, nie odbędą się wtedy nie tylko lekcje, ale też egzaminy gimnazjalisty i ósmoklasisty.

– W szkołach zakończyły się referenda. Zgodnie z zebranymi informacjami w Warszawie do strajku przystąpi 90% szkół podstawowych, 85% szkół ponadpodstawowych i 62% przedszkoli – poinformował wczoraj Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Jednak na razie dokładnie nie wiadomo, które placówki w stolicy przystąpią do protestu. Miasto ma nadzieję, że o tym, które szkoły i przedszkola będą zamknięte 8 kwietnia, dowie się na pięć dni przed strajkiem, czyli w połowie przyszłego tygodnia. Lecz tak naprawdę nie będzie to pewne aż do dnia samego strajku.

Ale pewien trop istnieje. Listę szkół, w których nauczyciele szykują się do strajku, pokazuje na bieżąco uzupełniana mapa przygotowana przez organizację Nie Dla Chaosu w Szkole, skupiającą m.in. rodziców i nauczycieli „zdeterminowanych do stawienia oporu nieprzemyślanym pochopnym decyzjom Ministerstwa Edukacji Narodowej”.

Na mapie szkół, które przystąpią do strajku, są już dziesiątki tysięcy placówek w całej Polsce – całą mapę możecie zobaczyć tutaj – a wśród nich 11 z dzielnicy Targówek (stan na poranek 27 marca). Są to następujące szkoły:

Bródno:

Zespół Szkół nr 41, ul. Bartnicza 2

Szkoła Podstawowa nr 378 im. Paderewskiego, ul. Bartnicza 8

Szkoła Podstawowa nr 285 im. Szancera, ul. Turmoncka 20

Szkoła Podstawowa nr 275 im. Oppmana, ul. Hieronima 2

Szkoła Podstawowa nr 42 im. Gałczyńskiego, ul. Balkonowa 4

XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Czarnieckiego, ul. Żuromińska 4

Targówek:

Szkoła Podstawowa nr 114 im. Cierniaka, ul. Remiszewska 40

Szkoła Podstawowa nr 28 im. Żeromskiego, ul. Gościeradowska 18/20

CXXXVII Liceum Ogólnokształcące im. Schumana, ul. Olgierda 35/41

Zacisze:

Szkoła Podstawowa nr 52 im. „Alka” Dawidowskiego, ul. Samarytanka 11a

Szkoła Podstawowa nr 84 im. Łukasińskiego, ul. Radzymińska 232

Podkreślamy, że ta lista nie jest ostateczna. Finalną listę szkół na Targówku, które przystąpią do strajku 8 kwietnia, poznamy prawdopodobnie w pierwszych dniach przyszłego miesiąca.

zdjęcie na górze: www.znp.edu.pl

PRZECZYTAJ TEŻ:

51 komentarzy na temat “Strajk nauczycieli. Które szkoły na Targówku będą strajkować?

 • 27 marca 2019 o godz. 07:29

  Brak słów jakim trzeba być nauczycielem żeby strajkować w dniach egzaminów dzieci biorą na zakładników zwykła podłość tym bardziej że przez 8 długich lat PO nic im nie przeszkadzało

 • 27 marca 2019 o godz. 07:39

  Rzeczywiście ta lista jest bardzo prawdopodobna, powstała po referendach strajkowych, a wyniki ich są już znane. Np. w szkole nr 380 na Krasiczyńskiej nauczyciele poinformowali już uczniów że nie będą strajkować i wiem już że na pewno syn napisze egzamin ósmoklasisty. Ale pisanie, że w szkołach w których będzie strajk te egzaminy się nie odbędą jest nadużyciem. To jest problemem kuratorium aby taki egzamin odbył się przez przeszkód i kuratorium będzie się starało zorganizować nauczycieli do komisji, mogą to być nauczyciele ze szkół niestrajkujących bo zapewne nie wszyscy będą zatrudnieni przy egzaminach w swojej szkole jak również nauczyciele emeryci. Bo stworzenie sytuacji w której jedni gimnazjaliści czy ósmoklasiści będą zdawać taki egzamin a inni nie jest niedopuszczalne, gdyż stworzy od razu na starcie nierówne szanse a nie wiadomo, czy później taki egzamin będzie można jeszcze zorganizować.
  Zatem pewnie egzaminy z trudnościami ale się odbędą, bo w innej sytuacji rodziłoby to bardzo wielkie problemy.

 • 27 marca 2019 o godz. 07:46

  Akurat w Czarnieckim to bym obniżyła wynagrodzenie. Fajnie gdyby się dało sprywatyzować szkolnictwo tak by szkoły musiały walczyć i o nauczyciela i o ucznia. Wypalona i z katastrofalnym językiem anglistka może zarabiać 2-3 razy tyle co jej koleżanka która zna język jak native i nauczą z pasją tylko dla tego że przesiedziała w szkole ileś tam lat i ma wyższy stopień awansu. Na wolnym rynku byłoby raczej na odwrót. Ta fajna, kompetentna, ceniona przez uczniów i z dobrymi wynikami powinna dobrze zarabiać a nie ta co ma staż z którego nic nie wynika bo w prywatnej szkole językowe nikt jej nie chce.

 • 27 marca 2019 o godz. 07:47

  Droga Wandziu, A kiedy mają strajkować aby ich usłyszano? Pomiędzy świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem – kto się wtedy tym przejmie. Też bym strajkował na ich miejscu. Mundurówki dostały podwyżki po proteście, PIS krzyczy nie mamy do nauczycieli, a za pół godziny opowiadają jak to mają i dadzą na 500+ na pierwsze dziecko, na 13stą emeryturkę, na zero PIT do 26 roku życia, nie ma pieniędzy ale jednak są – tak na kredyt na zwiększone zadłużenie, PIS zadłuży nas bardziej niż Gierek. Ile lat spłacaliśmy rządy Gierka? Pytanie dla inteligentnych, nie przesiąkniętych tubą propagandy Kurskiego. Dodatkowo politycy upokarzają nauczycieli swoimi wypowiedziami, tak jakby ktoś dał im w twarz, to ich bardziej mobilizuje.

  A egzaminami się nie martwcie, pamiętacie jak Giertych dał kiedyś abolicję na tych co nie zdali matury (osobiście uważam że nie każdy musi zdać maturę, nie każdy musi studiować, później mamy głąby magistry). Egzaminy zrobią w innym terminie jak się nie odbędą albo przepiszą im stopnie z przedmiotów z świadectw końcowych.

 • 27 marca 2019 o godz. 07:49

  w walce z reżimem i najbardziej złodziejskim rządem w historii Polski trzeba byś solidarnym z nauczycielami

 • 27 marca 2019 o godz. 07:55

  Witam a kto zwróci mi za straty wynikłe z mojego urlopu ? Nie ma z kim dziecko zostać !!!!!!
  Mam urlop brać , a co z wakacjami ??????? Może nauczyciele zaczną strajkować w wakacje ferie przecież mają za to płacone !!!!!!!!!!!!!!!!! a tak bedą strajki i tak im się zapłaci.
  Namawiam wszystkich którzy nie mają siły przebicia a ich awód jest niezbędny jak sprzedawczynie niech zaczną strajkować albo niech im podniosą właściciel pobory o 1000 zł miesięcznie – im się nie należy godnie życ i za prcę 40 godzin tygodniowo – wtedy artykuły w sklepie wzrosną o 30% itd to nie rozwiązanie Ludzie macie wyższe wykształcenie pomyślcie.

 • 27 marca 2019 o godz. 07:56

  W Szkole Podstawowej nr 380 strajk się odbędzie, choć nie wszyscy do niego przystąpią. Zebranie nauczycieli odbyło się wczoraj a w przyszły wtorek utworzymy komitet strajkowy, tak więc podane tu dane nie są prawdziwe…

 • 27 marca 2019 o godz. 08:05

  Niestety żadne przepisanie świadectw nie może wchodzić w grę, gdyż stworzyłoby to nierówne szanse. Zasady rekrutacji są jasne i muszą być ściśle przestrzegane. Ja też bym na ich miejscu strajkował tylko nie w czasie egzaminów. A widzę mieszkańcu Zacisza sprawia ci radość, to że uczniowie zdający egzaminy będą mieli problemy, że stali się zakładnikami skoro tak ironizujesz. Czas na strajk mają cały rok szkolny i przez ten okres byliby słyszalni również mocno. Na szczęście jest sporo nauczycieli, którzy właśnie sądzą, że strajk jak najbardziej lecz nie w czasie egzaminów. Gdyby to było kiedy indziej zapewne znacznie więcej szkół by się do protestu przyłączyło i wówczas wydźwięk byłby jeszcze mocniejszy i bez większej szkody dla uczniów. A to w tym jest bardzo ważne.

 • 27 marca 2019 o godz. 08:15

  Nauczycielu z Bródna w takiej sytuacji jestem jak najbardziej za. Skoro nie wszyscy nauczyciele do niego przystąpią, będzie część którzy będą mogli zająć się uczniami w czasie egzaminów. Syn wie od nauczyciela, że egzamin się odbędzie. To jest właśnie dobre podejście. Strajkować bez większej szkody dla uczniów. Natomiast strajk 100% nauczycieli w szkole w czasie egzaminu to już przegięcie.

 • 27 marca 2019 o godz. 08:26

  Nauczyciele dla partii rządzącej, jaka by nie była, to nie elektorat. Elektorat to beneficjenci 500+. Natomiast jeżeli strajk „zaboli” ucznia, to zaboli jego rodziców, a rodzice to już elektorat. Niestety, aby strajk był skuteczny musi być ze szkodą dla ucznia – rodziców. Z tego założenia belfry wychodzą. Albo podwyżka, albo słupki sondażowe w dół.

 • 27 marca 2019 o godz. 08:32

  Pozostała część nauczycieli przystąpi do strajku prawdopodobnie po egzaminach.

 • 27 marca 2019 o godz. 08:37

  Na czas strajku nauczycieli rodzicom przysługuje wolne w pracy i świadczenie opiekuńcze wypłacane przez ZUS (druk Z15-A) w wysokości 100% pensji !!!!!!!!

 • 27 marca 2019 o godz. 08:43

  Oczywiście, że aby strajk był skuteczny pewna szkoda musi być. Napisałem bez większej szkody, takiej której może nie dać się już naprawić, szkody która może odbije się na całej dalszej edukacji uczniów. Na szczęście część nauczycieli jest tego świadoma aby nie przekroczyć pewnej nieprzekraczalnej granicy, ale niestety nie wszyscy. Prawdziwi nauczyciele, którym zależy również na dobru ucznia mają tego świadomość.

 • 27 marca 2019 o godz. 09:27

  Broniarze psuli szkolnictwo od zawsze a dzisiaj strajkują.

 • 27 marca 2019 o godz. 10:05

  Tylko jedno pytanie. Ile było strajków w czasie 8 lat rządów PO? No chyba że wtedy wynagrodzenia było w porządku, to odwołuje pytanie.

 • 27 marca 2019 o godz. 10:16

  Niestety strajków poprzednio było wcale nie mniej, tylko co to ma za znaczenie? Dana grupa zawodowa walczy o swoje i kto rządzi nie ma dla niej żadnego znaczenia.

 • 27 marca 2019 o godz. 10:53

  To jest strajk polityczny, mający na celu obalenie rządu. Broniarz to peowsko-kodziarski pieniacz. Jest całkowicie niewiarygodny i kompromituje ruch związkowy. I, żeby nie było-Duda też jest kompletnie niewiarygodny i kompromituje swój związek. Po prostu, oba związki-i ZNP i NSZZ Solidarność nauczycielska, są agendami popisu. I jeśli jakiś nauczyciel, po latach tych przepychanek, wierzy że związki walczą o godne płace dla swoich członków a nie o polityczne cele swoich partyjnych mocodawców, to powinien być zwolniony z zawodu ze skutkiem natychmiastowym, z powodu kretynizmu. A kretynizm jest, jak wiadomo, zaraźliwy i mógłby przejść na uczniów.

 • 27 marca 2019 o godz. 11:33

  Mój syn jest w ostatniej klasie gimnazjum, córka w podstawówce. Obserwując co się u nich dzieje to mam wrażenie, że nauczyciele to strajkują już od września. Ciągłe, przeciągające się zwolnienia chorobowe wielu nauczycieli to standard. Nie mam na myśli zwolnienia, kiedy nauczycielka jest w ciąży, bo wtedy można zatrudnić kogoś na etat, ale zwolnienia, na które dyrekcja musi znaleźć zastępstwo. Przedmiotów ścisłych uczą na tych zastępstwach nauczyciele z łapanki. W zasadzie to zresztą nawet jeśli zastępuje odpowiedni nauczyciel to i tak to tylko zastępstwo i się nie przykłada.
  Mam obawy, że robi się błędne koło w myśl przysłowia „Jaka płaca, taka praca” – nauczyciele słabo zarabiają, pracują byle jak a skoro pracują byle jak, to dlaczego mamy im dobrze płacić?Niestety obserwuję spadek poziomu nauczania w szkole publicznej, oby nie porobiło się tylko tak jak na zachodzie, a ku temu to zmierza.

 • 27 marca 2019 o godz. 11:36

  strajk ? a co mnie to obchodzi . A tak po prawdzie dlaczego tyle ludzi pcha się na nauczyciela, jak tam jest tak źle ? Może by tak połowę zwolnić , a pozostałej połowie rozdysponować godziny po zwolnionych nauczycielach i zacząć płacić za godzinę pracy spędzonej w szkole , jak któryś ma sprawdzić klasówki , to też niech je sprawdza w szkole. Jak się nie wyrobi w czasie , no to trudno, to jego zmartwienie. Jak w biurze , z czymś się nie wyrobię, to muszę zabrać do domu, i za to też mi nikt nie płaci dodatkowo. A, jak się komuś nie podoba, to może się zwolnić, jak się nie wyrabia, to jego zwolnią. Nie ma przymusu pracować , w szkole tym bardziej.

 • 27 marca 2019 o godz. 11:42

  Niestety nikt nie bierze pod uwagę ogromnego stresu dzieci w okresie egzaminów .
  Każdy termin strajku jest dobry ale nie w okresie egzaminu kto tego nie rozumie jest po prostu politykiem

 • 27 marca 2019 o godz. 11:44

  Poziom nauczania w szkołach podsumowuje program Matura to bzdura.

 • 27 marca 2019 o godz. 12:17

  Oj tam matura. Tylu znanych i dobrze radzących sobie w życiu ludzi nie ma matury i żyje. Ba nawet całkiem nieźle, więc o co chodzi ?

 • 27 marca 2019 o godz. 12:24

  a w Lisa Kuli tak dobrze, że nie strajkują

 • 27 marca 2019 o godz. 12:53

  są po studiach, niech poszukają sobie innej pracy, a nie wyciągają wyłącznie rękę po podwyżkę. Podwyższę powinni dostać rodzice dzieci na korepetycje, bo szkoła nie uczy. Prawie 100 % dzieci ma dodatkowe nauczanie, opłacane przez rodziców. To co robią nauczyciele w pracy? Jęczą, narzekają i wyciągają rękę, bo się należy. Nic się nie należy! Jak się nie podoba, to się zwolnić!!!

 • 27 marca 2019 o godz. 13:56

  @Mieszkaniec Zacisza
  W ciągu ostatnich 3 lat nauczyciele dostali podwyżki. W przeciwieństwie do wcześniejszych 8 lat pod rządami platformy, kiedy to nie dostali złamanego grosza.
  Zapomniałeś, czy po prostu w tvnie Ci tego nie powiedzieli?
  A może kłamiesz rozmyślnie?

 • 27 marca 2019 o godz. 14:18

  I nauczyciele dostają tyle pieniędzy ile posłowie. Tak powiedzieli w TVP. :D

 • 27 marca 2019 o godz. 15:26

  Po komentarzach widać, że pisowskie trolle cały czas na posterunku :)

 • 27 marca 2019 o godz. 15:51

  Czytam to i mi ręce opadają w jednym komentarzu …pracuje w szkole i nie miałam wolnych ferii nie mam też wolnych wakacji z racji naboru klas powstałych plus dyżur wakacyjny … moje wakacje to całe 3tyg w ciągu całego roku … łał i to wszystko za 2050 zł … od ponad miesiąca wstaje o 6i wychodzę z pracy o 19.30 zaznaczę ,że też mam dom i rodzine i jak czytam takie brednie co niektórzy wypisują to mi ręce opadają … po za tym jeżeli jest strajk w każdej pracy jest proceder do umowy o prace , że rodzice posiadający dziecko zwyniku nie możliwości zostawienia go np w szkole ,domu itd ma płacone 80%z pensji za dni w których go nie ma tak jak np.podczas zwolnienia . PS: szanujmy się pisze po dwóch stronach lustra ,bo stoję jako rodzic i nauczyciel …każdy może strajkować czemu nie my ?? Bo..? Powiem tak patrzę na to co się dzieje na płace na rodziców i chyba czas odejść z zawodu jak widze ,że polskiego w szkołach uczą ludzie ledwo mówiący po Polsku …;/ ,ale cóż jaka płaca taka praca , niedługo i rodzic przestanie narzekać ,bo się nie dogada z nauczycielem chyba ,że będzie dwujęzyczny ?do tego doprowadzamy naszą Polską szkołe…i płaca i rodzice brawo wy !!! Jeszcze jedno nauczymy więcej szacunku nasze dzieci do samych siebie i innych wokół . Też mam dziecko nie wyobrażam sobie takiej sytulacji np.dziecko kl 3,4,7,8itd przeklina ,bije z kąd się to bierze pamietajmy nasze dzieci są naszą wizytówką patrząc na nie patrzymy na nas rodzica o tym zapominamy i tylko szkoła nie uczy ,nauczyciele nie uczą są źli itd…..bo teraz taki modny model jest najlepiej ,żeby dać dziecko o 6 odebrać o 18.00było nauczone ,odrobione lekcje i najlepiej jak przyjdziemy z pracy dało nam święty spokój . Po co wydawać pieniędzy na nich pomagać im ,a jeszcze broń Boże się bawić i spędzać czas przecież jesteśmy zmęczeni … to po co te dzieci …?!skoro ony odnas tyle wymagają ,a wymagają jednego wychowania szkoła wspomaga wychowanie ,ale nie wychowuje pamietajmy o tym bo ludzie w tym pędzie pracy natłoku obowiązków trochę się zagalopowali ….

 • 27 marca 2019 o godz. 16:00

  @bromba
  Mylisz się w 2008 r. płace nauczycieli wzrosły o 10 proc., w 2009 r. wzrastały dwukrotnie po 5 proc., w 2010 r. była jedna podwyżka o 7 proc. i w 2011- o 7 proc. we wrześniu 3,8 proc- 2012r
  to z prostej arytmetyki wychodzi około 38 proc.
  – za rządów Pis 2 x po 5% (2018,3 2019)

 • 27 marca 2019 o godz. 17:03

  A gdzie kasy fiskalne za korepetycje ?

 • 27 marca 2019 o godz. 17:27

  Płacisz o jedną czwartą więcej i dostajesz rachunek. Co to za problem? :)

 • 27 marca 2019 o godz. 18:12

  Niech w końcu zaczną odprowadzać podatek nauczyciele = złodzieje za korepetycje

 • 27 marca 2019 o godz. 20:14

  dawali 500 zł podwyżki to zamiast brać to strajków się zachciało, wszystkie święta wolne , wakacje wolne

 • 27 marca 2019 o godz. 21:01

  Napewno komentują to Ci co nigdy nauczylami nie byli nie są i się mądrzą !! Skoro nauczyciele mają tyle wolnego i tak im wszyscy zazdroszczą to czemu osoba pisząca sama nie starała się o posadę nauczyciela ?chyba więcej nie muszę pisać czemu… w komentarzach widać szacunek (nauczyciel = osoba dorosła) jak potem dzieci mają mieć szacunek do nauczycieli czy innych ludzi jak my sami uczymy przepraszam nie uczymy szacunku do innych…. kiedyś tak nie było , a teraz … jeden Pan wiek około 65 lat powiedził tak : Teraz mamy społeczeństwo rozczeniowe na każdym kroku . Im się należy muszą mieć ,a kiedyś tak nie było proszę Pana kiedyś ludziom mogło się coś należeć mogli coś dostać ,ale nie patrzyli na to woleli zakasać rękawy i nie patrzeć co może dostaną. (zakasać rękawy) -do zabawy ,pracy do dzieci teraz niech Pani zobaczy plac zabaw co Pan widzi?..chwila ciszy … puste huśtawki widzę i od 3g.ani jednego dziecka .Proszę Pana teraz dzieci wychowuje tablet ,tv i inne kiedyś to były czasy kiedyś to rodzice zastępowali tą elektronikę …kiedyś graliśmy w piłkę skakaliśmy przez skakanki , a teraz każdy z orzeczeniem z dysfunkcja kiedyś tak nie było ,że dziecko jak nie łapie piłki to ma dysfunkcje i nie musi ćwiczyć .Wymagamy ,a czego my uczymy ile z nas rodziców dziennie spędza z dziećmi tyle czasu ile w pracy minium 8 h nie licząc snu z 100% garstka …zacznijmy od siebie ocenijmy innych …

 • 28 marca 2019 o godz. 01:05

  nauczyciele

  weekendy WOLNE
  ferie WOLNE
  święta WOLNE
  wakacje WOLNE

 • 28 marca 2019 o godz. 18:10

  a moje 13 lo nie strajkuje, jednak miałem racje gdy nienawidziłem tej budy

 • 28 marca 2019 o godz. 22:17

  Powiedzenie na broniarzy nauczyciele, to trochę na wyrost. To banda oszolomow, którzy mają rok w rok ok. 90 dni urlopu, a w pozostałym czasie i tak nic nie robią tylko kawka i nóżka na nozke. A ja jak dzieci wracają że szkoły przerabiam z nimi jeszcze raz materiał, bo nic w szkole nie skumaly. Może lepiej niech woźne prowadzą zajęcia. One nie są tak oderwane od rzeczywistości jak ta banda terrorystów i leni broniarzy.

 • 29 marca 2019 o godz. 01:41

  E tam Hirek jakie 90 policz dobrze a wyjdzie ze 150. A ci broniarze to rzeczywiście nie wiem kiedy uczą w ogóle bo ciągle są w telewizji, pewnie cała reszta musi robić za nich. Zebrała się mała grupka broniarzy, którzy tylko kawkę piją i rządzą całą resztą. Masz jednak pecha, że akurat ci się broniarze w szkole trafili. U mojego syna w szkole na szczęście nie ma ani jednego broniarza.

 • 29 marca 2019 o godz. 09:21

  Broniarz już od wielu lat nigdzie nie uczy, żyje sobie dobrze ze swojej pensyjki z ZNP kilkukrotnie większej od nauczycielskiej i teraz wysługuje się nauczycielami robiąc sobie kampanie wyborczą na następna kadencję. Wiadomo posadka super i teraz chce udowodnić nauczycielom jak ich sytuacja leży mu na sercu, jak się o nich troszczy, a wiadomo że każdemu nauczycielowi podobają się takie slogany które on wygłasza, a w rzeczywistości to on najwięcej na tym skorzysta, a nauczyciele niekoniecznie.

 • 29 marca 2019 o godz. 11:33

  pisowskie trolle nawet tutaj, brawo towarzysze :)

 • 29 marca 2019 o godz. 14:56

  egi:

  Na korki to wysyłać trzeba tylko dzieci, że się tak wyrażę: z mały potencjałem intelektualnym

  Ewentualnie jak dziecko było przez długi czas chore, wówczas może być potrzeba wysłania dziecka na konsultacje, ale to tylko z przedmiotów ścisłych

 • 31 marca 2019 o godz. 11:08

  O czy my w ogóle dyskutujemy? 8 lat rządów PO – cisza, teraz nagle my chcemy, my żądamy. Proponuję zacząć od My proponujemy, np. większe zaangażowanie części nauczycieli w pracę. Nie wyobrażam sobie przyznania podwyżek za robotę realizowaną „po łebkach”. Są egzaminy Państwowe – matura, 8 klasisty – może warto jakoś powiązać wynik szkoły z wynagrodzeniem?

  Ostatnia kwestia egzamin 8 klasisty – nie chciałbym być w skórze nauczycieli jeżeli będą jakiekolwiek problemy z jego przeprowadzeniem. Możliwe, że rzeczywiście nauczyciele dostaną 1000 zł brutto podwyżki (co na Warszawę może okazać się i tak małe i skończy się kolejnymi żądaniami) natomiast stracą w oczach rodziców i rozpoczną wojenkę, której za żadne skarby nie będą w stanie wygrać – z oburzonymi, zirytowanymi rodzicami dzieci.

 • 31 marca 2019 o godz. 11:42

  Te 8 ostatnich lat to jakiś fetysz? Mający przykryć nieudacznictwo PISu? Toż już przecież za chwilę będzie 4 lata PISu. I stwierdzenia, ze nauczyciele zarabiają tyle co posłowie, a jak coś im się nie podoba to niech się rozmnażają to dostaną 500+. I totalny ropiź…l systemu edukacji.

 • 31 marca 2019 o godz. 19:12

  Egi: to jest kwintesencja☺

 • 31 marca 2019 o godz. 20:43

  Młody 90:
  Przepraszam, ale na jakim poziomie zdałeś maturę z języka polskiego? Jak to jest możliwe, że nauczyciel nie potrafi napisać kilku zdań poprawnie w języku polskim? !
  Jestem za podwyżkami dla nauczycieli i jednocześnie likwidacją Karty Nauczyciela, zakazem nauczania po kursach kwalifikacyjnych! Poziom większości nauczycieli jest żenujący!
  Strajk dotknie głównie ósmoklasistów i gimnazjalistów! Oni najbardziej ucierpieli po wprowadzonej „deformie”.
  I mam jeszcze pytanie do NAUCZYCIELI ZE SZKOŁY SP 52. Dlaczego nie przystąpiliście do strajku, gdy Zalewska wprowadzała reformę? Podobno reforma Was nie dotyczyła? Teraz strajkujecie?! HIPOKRYCI! WSTYD!

 • 1 kwietnia 2019 o godz. 12:01

  sp42 już ma wolne czy strajkuję czy nie 15-18.04 i 23
  chciwość nie zna granic – z obrzydzeniem myślę o nauczycielach

 • 3 kwietnia 2019 o godz. 22:25

  Dwa miesiące urlopu w najlepszym okresie roku, dwa tygodnie zimowego urlopu. To daje ok. 75 dni laby.

  Dzieci które uczą się panstwowo trzeba ponownie uczyć w domu, korepetycje, nauka z rodzicami itp.

  Lektury, jakie lektury. W Internecie znajdziecie drogie dzieci streszczenia.

  I ta banda nierobow chce podwyżki? Za co. Za picie kawy, papieroski w pokoju nauczycielskim. Nierobstwo.

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 12:17

  Popieram protest jak pielęgniarki i lekarze protestują to nik t nie skomętuje mimo że leczom kijowo a pielęgniarki się opieprzają ale pod wyszli dostają

 • 4 kwietnia 2019 o godz. 19:10

  Jestem prawnikiem od 30 lat. Powiem tak, jeżeli zastrajkują co będzie efektem przesunięcia terminów egzaminów dojrzałości mojego wnuka, będziemy dochodzić od wszystkich nauczycieli zatrudnionych w szkole wnuka zadośćuczynienia za straty moralne w postaci stresu, który przeżyje mój wnuk. I w 90 procentach wygramy. Zdanie podzielają moi koledzy po fachu. Jest więc pieniądz do zarobienia. Tak więc, nauczyciele zapewnijcie sobie dobrych pełnomocników prawnych.

 • 8 kwietnia 2019 o godz. 11:41

  Nauczyciele wstydźcie się, nikt tak w historii Polski nie postąpił podlej jak WY. Szantaż kosztem dzieci, które w większości są niepełnoletnie. Jak ohydnym trzeba być i pazernym na kasę by zrobić coś takiego w najważniejszych dniach Polskiej uczącej się młodzieży? !!!! Jestem mamą ósmoklasisty z Hieronima i jestem zażenowana Panią dyrektor Saczuk. Nauczyciel nie przepracuje tygodniowo 20 godzin, tyle wolnego w roku ma co uczeń, a nawet więcej, bo nalezy się jeszcze urlop jak każdemu obywatelowi. Nauczyciele macie tupet. A Wy rodzice zarządajcie od szkół na początek zwrotu dobrowolnej wpłaty na radę rodziców, bo ja po pieniądze się udam, a kolejny krok to kontakt z rodzicami. Nie pozostawimy tego tak.

 • 8 kwietnia 2019 o godz. 22:16

  Jak patrzę na niektórych nauczycieli w szkole moich dzieci – SP 42, to nie jestem pewna, czy każdemu z nich należy podwyszka. Syn jest w klasie 8 i żadnego wypracowania z języka polskiego w tym roku szkolnym nie napisali! Jak to jest możliwe?? To tak sobie wyobrażają przygotowanie do testu 8-klasisty??? Córka w kl.6 i z 23 uczniów 20 chodzi na korepetycję z języka angielskiego!
  Twierdzą, że oprócz 18 godzin przed tablicą dużo czasu poświęcają przygotowaniu się do lekcji, opracowaniu kartkówek i sprawdzianów t.d. – jeszcze na oczy nie wiedziałam opracowany przez nauczyciela sprawdzian – same gotowce, bo dzieci przynoszą do podpisania się przez rodzica.
  I korepetycje – średnio 90 minut lekcji z 3 podstawowych przedmiotów (angielski, matematyka, polski) kosztują ok.60-100 zł. Nie problem policzyć ile na tym można zarobić, nie odprowadzając przy tym żadnego grosza podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.