Uliczki między blokami na Bródnie będą jednokierunkowe. Tylko które?

45
Share

Szykują się duże zmiany po północnej stronie ul. Kondratowicza.

 

W ramach poprawiania objazdów wokół budowy metra od dzisiaj (poniedziałku 18.03) po ul. św. Wincentego kursuje nowa linia autobusowa 327 (chociaż jeździ rzadko, tylko w godzinach szczytu i na krótkiej trasie).

To jednak nie wszystkie planowane zmiany. Przy okazji warszawscy urzędnicy „wygadali się”, że planują duże zmiany w organizacji ruchu na osiedlowych uliczkach po północnej stronie ul. Kondratowicza – które od początku marca wykorzystywane są jako trasy objazdowe zamkniętej drogi, co jest uciążliwe i niebezpieczne dla okolicznych mieszkańców. Uliczki te zmienione zostaną na jednokierunkowe.

Które dokładnie ulice zostaną objęte zmianami i w którą stronę będzie można nimi jechać?

Próbowaliśmy dowiedzieć się tego jeszcze przed weekendem, ale zarówno w Urzędzie m.st. Warszawy, jak i w ZDM, nabrano wody w usta. Urzednicy unikają odpowiedzi, bo (jak sądzimy) projekt nowej organizacji ruchu formalnie jeszcze jest na etapie przygotowań i zatwierdzeń.

Na razie pozostaje nam więc tylko „gdybanie” i podpowiadanie urzędnikom. Naszym zdaniem z całą pewnością jednokierunkowy powinien stać się ciąg Kowalskiego – Tokarza – Krasiczyńska. O tworzących się tam korkach pisaliśmy na targowek.info już tydzień temu. Nie podejmujemy się jednak rozstrzygać, w którą stronę powinien być skierowany ruch – zapewnie mieszkańcy tych okolic będą mogli podpowiedzieć to w komentarzach.

Podobnie zakorkowana stała się też na kilku odcinkach ulica Turmoncka i na niej też spodziewamy się ograniczeń w ruchu.

Ciasno porobiło się też na Krasnobrodzkiej – ale to akurat szeroka ulica i wprowadzenie na niej jazdy w jednym kierunku byłoby chyba przesadą.

Inna kwestia, że rejon na północ od Kondratowicza nie jest jedynym, w którym z dnia na dzień małe uliczki stały się skrótami dla wielkiego ruchu samochodowego. Wiedzą coś o tym np. mieszkańcy okolic ul. Poborzańskiej na Nowym Bródnie czy ul. Sawy na Zaciszu. Na razie urzędnicy nie informują o swoich planach co do tych rejonów dzielnicy.

 

zdjęcie na górze: korek na ul. Tokarza / fot. Mariusz/czytelnik targowek.info

45
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx